انجمن

تداخل افزونه های سوپرکش و استاتیستیکس وردپرس  (۳ نوشته)

• raha aria

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۱

با درود به عزیزانم و تشکر قبلی برای اینکه بدون اجرتی بری مشکلات سایرین وقت و زمان صرف میکنید.
    مشکل من از زمانی شروع شد که برای لود سریع سایتم، افزونه سوپر کش رو نصب کردم.
    سرعت لود رو به کمی بیش از نصف مقدار قبلیش رسوند که خوب البته عالی بود!
    اما زد چشم افزونه wp statistic رو هم کور کرد! آمار این افزونه دیگه آپدیت نمیشه و درست کار نمیکنه در حالیکه قبلا درست کار میکرد.
    من حتی وقتی سوپر کش رو موقتا "خاموش" هم کردم باز درست نشد و امار قبلی همچنان سر جاش بود.
    خواهش میکنم هم جامع راهنمایی کنید و هم ساده چون مثل دوستان، حرفه ای ادیت وب نیستم و با وردپرس هم انچنان اشنایی ندارم. لطفا اگر ادرس یا شرحی میدید مبسوط و واضح باشه تا مجبور نباشم مجددا مزاحم اوقاتتون باشم.
    مجددا بخاطر وقت و حس خوب یاریتون، ممنونم و به همتون خسته نباشید میگم.
    با نهایت تشکر و احترام

• iranp

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۱
    ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۲

با سلام خدمت دوست عزيز
    كار افزونه كش به اين صورته كه وقتي يه صفحه براي اولين بار لود مي شود اون صفحه رو در سرور به صورت html ذخيره مي كنه . صفحات وردپرس طوري هستند كه با ديتابيس در ارتباط هستند و زماني كه كاربر صفحه رو لود مي كند ابتدا با ديتابيس ارتباط برقرار مي كند و اطلاعات رو مي گيرد . زماني كه از افزونه هاي كش استفاده مي كنيد(از هر افزونه كشي استفاده كني همينه - از نظر من بهترينش همين سوپركشه) اين صفحات به صورت html ذخيره مي شوند يعني اينكه ديگه با ديتابيس كاري ندارن و مستقيم براي كاربر نشون داده ميشن به خاطر همين سرعت لود بالا ميره و از اونجايي كه با ديتابيس كار ندارند در نتيجه آمار جديد هم نشون داده نميشه .
    افزونه هاي كش هر يه مدت كششون پاك ميشه و دوباره صفحات رو ذخيره مي كنن به خاطر همين بعد از اون مدت اطلاعات جديد ثبت ميشه . من قبلا خيلي دنبال راه حلي گشتم كه بتونم از افزونه هاي ديگه در كنار افزونه كش استفاده كنم ولي چيز زيادي پيدا نكردم (البته به دليل كمبود وقت نتونستم بيشتر از اين بگردم ولي مطمئنا يه راه حلي بايد وجود داشته باشه ) . البته معمولا افزونه هاي آمارگير با اين افزونه مشكل دارن ولي بقيه مشكلي ندارن . افزونه هاي كش با كدهاي جاوا اسكريپت مشكلي ندارن به خاطر همين اگر از افزونه هايي استفاده كني كه با جاوا كار مي كنند آمار رو دقيق نشون ميدن . من براي آمار سايتم از هيچ افزونه اي استفاده نمي كنم براي اين كار از اسكريپت slimstat (افزونه رو نميگم آخه يه افزونه به همين نام هست منظورم خود اسكريپت هست ) استفاده مي كنم و اون رو تو يه قسمت هاستم نصب كردم و كدش رو تو وردپرس قرار دادم ، كدش هم جاواست به خاطر همين با آمار مشكلي ندارم.

قبلا در مورد اين موضوع خيلي تو انجمن بحث كردم الان آدرس نوشته ها يادم نيست ولي اونجا اطلاعات دقيق تري دادم (مقايسه آمارگيرها از نظر حجم اشغالي ديتابيس و مشكلاتشون با افزونه هاي كش ) . به هر حال اميدوارم موفق باشيد.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    raha aria
  • raha aria

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۷

متشکرم. انجمن رو میگردم ببینم این اسکریپت slimstat که گفتید چیه و چطور میتونم بکارش ببرم.
    از سایر دوستان هم اگه کسی راه حلی داره خوشحال میشم بشنوم.
    ممنون از همتون

درباره‌ی این موضوع