انجمن

مشکل تبدیل حروف توسط افزونه وردپرس فارسی  (۵ نوشته)

• arash.hemmat

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۳:۴۸

سلام،
    امروز به این مساله برخوردم که با اینکه افزونه وردپرس فارسی فعال هستش ولی حروف عربی در دیتابیس همچنان بدون تغییر باقی موندن ولی جالب اینه که وقتی پست نمایش داده میشه حروف تبدیل میشن و درست نمایش داده میشن.
    خوب این کار یکسری مشکلات رو بوجود میاره، نمیشه وقتی که کاربر یک پست رو ثبت میکنه همون لحظه حروف تبدیل بشن و توی دیتابیس ذخیره بشن تا اینکه هربار موقع نمایش تبدیل بشن؟

مشکلاتی که در روش فعلی بوجود میاد:
    - هر پست یک بار ثبت میشه و ممکنه صدها هزار بار نمایش داده بشه پس بهینه‌تر اینه که یکبار موقع ثبت تبدیل انجام بشه نه هربار موقع نمایش
    - اگر اطلاعات پست بخواد توسط افزونه‌های دیگه و یا حتی توسط برنامه‌های دیگه استفاده بشه مشکل بوجود میاد.
    - همین حالا هم مشکلاتی وجود داره مثلا وقتی سیستم میخواد از طریق عنوان پست یک پیوند یکتا درست کنه چون حروف عربی هستند پیوند یکتا هم با حروف عربی ایجاد میشه
    - اطلاعات دیگری که خارج از پست وارد میشن موقع نمایش تبدیل روی اونها انجام نمیشه

من متوجه هستم که کاربرانی که قبلا افزونه رو فعال نکردن و توی دیتابیس حروف عربی دارند انتظار دارند که با فعال کردن این افزونه مشکلشون حل بشه ولی این امکان رو میشه بصورت یک گزینه در تنظیمات به کاربر ارائه داد نه اینکه هربار موقع نمایش یک پردازش روی کل پست انجام بشه.

چطور میشه این مشکل رو رفع کرد؟ امکان تبدیل در هنگام ذخیره در دیتابیس وجود داره؟ اگر وردپرس hook مناسب برای اینکار نداره استفاده از یک trigger توی دیتابیس میتونه کمک کنه؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    مانی - گناهکار
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۹

درسته. فکر کنم با این فیلتر بشه پیش از ذخیره توی پایگاه‌داده، تغییرات رو اعمال کرد.

• arash.hemmat

آفلاین
    عضو
    ۲ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۷

خیلی ممنون از توجه شما، امیدوارم در نسخه‌های بعدی این امکان اضافه بشه.
    اگر امکانش وجود داشته باشه که هنگام نصب افزونه یک query اجرا بشه که همه حروف رو در جداول posts و postsmeta اصلاح بکنه ،کاربران نسخه‌های پیشین هم مشکلی نخواهند داشت.
    با تشکر از حسن توجهتون

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۳ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۵

اگر امکانش وجود داشته باشه که هنگام نصب افزونه یک query اجرا بشه که همه حروف رو در جداول posts و postsmeta اصلاح بکنه ،کاربران نسخه‌های پیشین هم مشکلی نخواهند داشت.

فکر کنم این مورد رو به عنوان یک گزینه اختیاری در صفحه‌ی تنظیمات داشته باشیم بهتره. چون ممکنه کسی نخواد حروف عربی پایگاه‌داده‌ش موقع فعال‌سازی افزونه‌ی جلالی فارسی بشه.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mojtaba in96
  • arash.hemmat

آفلاین
    عضو
    ۴ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۳

Gonahkar گفت:

فکر کنم این مورد رو به عنوان یک گزینه اختیاری در صفحه‌ی تنظیمات داشته باشیم بهتره. چون ممکنه کسی نخواد حروف عربی پایگاه‌داده‌ش موقع فعال‌سازی افزونه‌ی جلالی فارسی بشه.

حرفتون کاملا منظقی و بجاست، ممنونم از توجهتون.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.