انجمن

چطور می‌شود محتوای یک صفحه را درون قالب نمایش داد؟  (۸ نوشته)

• unknown

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۵ آبان ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۵

سلام!
    آیا راهی هست که بشه محتوای یه صفحه ساخته شده توی وردپرس رو توی قالب include کرد؟ می‌دونید، مثلاً می‌خوام بالای صفحه اول سایت یه کادر درباره ما داشته باشم، می‌شه یه فایل php ساخت و include کرد منتهی من می‌خوام از امکان صفحه وردپرس استفاده کنم تا کاربرم بتونه خودش متنو ویرایش کنه. نیز مثلاً به بخش بالای صفحه که چند تا عکس استاتیک قراره نمایش داده بشن...
    اولین چیزی که فهمیدم اینه که می‌شه توی قالب یه فایل به اسم مثلاً page-id.php ساخت اون‌وقت وردپرس برای صفحه‌ای با اون id از این قالب استفاده می‌کنه، این خوبه، می‌شه هدر و فوتر رو توی این فایل برای اون صفحه به‌خصوص حذف کرد. حالا چطور می‌شه محتوای صفحه رو چپوند توی قالب؟

ممنون!

• unknown

آفلاین
    عضو
    ۵ آبان ۱۳۸۷ - ۱۸:۰۱

اتفاقی توی Wordpress Codex می‌گشتم اینو پیدا کردم: query_posts('page_id=16');
    جالبه‌ها! برای کوئری صفحه باید از دستور کوئری پست استفاده کنی!
    حالا، چطور می‌شه محتوای صفحه رو که توی عنصر [page_content] هست نمایش داد؟ من از این روش استفاده می‌کنم جواب نمی‌ده:

$my_query = query_posts('page_id=16');
    	//print_r($my_query);
    	print_r ($my_query[post_content]);
  • navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۶ آبان ۱۳۸۷ - ۰۸:۲۹

شما اگه صفحه ای ساخته باشین یا نوشته ای نوشته باشین با استفاده از کوئری ها می تونید بگید مثلا محتوای این صفحه رو اینجا نمایش بده ... یا اینکه با include کردن یک فایل پی اچ پی می تونید اینکارو انجام بدید . نمونه include کردن توی فایل searchform.php معلومه که توی پوسته پیش فرض هم استفاده شده ...

• unknown

آفلاین
    عضو
    ۶ آبان ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۴

از include مال php نمی‌خوام استفاده کنم، چون باید به روشی به کاربرم این امکان رو بدم که بتونه اون متنو ویرایش کنه. حالا کوئری، می‌تونید نشون بدید چطور می‌تونم نتیجه‌ی کوئری رو نمایش بدم؟

• unknown

آفلاین
    عضو
    ۶ آبان ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۹

پیداش کردم!

$my_query = query_posts('page_id=16');
    print_r($my_query[0]->post_content);

تنها مشکل اینه که چون این بالای قسمتیه که پست‌ها رو نمایش می‌ده، پست‌ها رو خراب می‌کنه و فقط همین رو دوباره نشون می‌ده. الان چطور می‌تونم بگم کوئری ما تمام شده، الان باید خود وردپرس کوئریشو انجام بده؟

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۷ آبان ۱۳۸۷ - ۱۰:۰۵

اینجا کامل و با چند تا روش توضیح داده :
    http://codex.wordpress.org/Template_Tags/query_posts

همراه با مثال و ...

• unknown

آفلاین
    عضو
    ۸ آبان ۱۳۸۷ - ۱۶:۲۰

من الان مشکلم چیز دیگه‌ست؛ تو فایل index.php زیر کوئری من، کوئری خود وردپرس (همون حلقه وردپرس برای نمایش پست‌ها) قرار داره. مشکل این‌جاست که گویا کوئری من این حلقه رو خراب می‌کنه و توی این حلقه تنها چیزی که نمایش داده می‌شه همون کوئری منه. اینو چی‌کارش کنم؟ و نه، نوید جان، اون‌جا هم چیزی نگفته...

• unknown

آفلاین
    عضو
    ۸ آبان ۱۳۸۷ - ۱۹:۳۵

کوئری رو منتقل کردم به یه فایل جدا مشکل حل شد.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.