انجمن

چرا بازدید سایتها موبیل تایپ از ورد پرس زیادتر ؟؟  (۲۲ نوشته)

• Evil.l3oy

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۸
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۲ آبان ۱۳۸۷ - ۱۸:۴۱

سلام وخسته نباشید .
    میخواستم به این سوال من جواب بدید .

چرا سایتهای که با امتی کار می کنند بازدیدهاشون از سایتهای وردپرسی بالاتر ؟؟؟

همه سایتهای دانلود ام تی هستند . من تا حالا سایت که بازدیدهاش انذازه ام تی باشه ندیدم . چرا ؟؟

با تشکر

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۲۲ آبان ۱۳۸۷ - ۱۹:۴۳

من فکر نمی‌کنم قیاس درستی انجام داده‌ باشید. وردپرس و ام.تی هر دو کاملا با موتور‌های جستجو سازگار هستند و بازدید سایت‌های مبتنی بر این دو سیستم به سیستمی که استفاده می‌شه ربطی نداره.

• Evil.l3oy

آفلاین
    عضو
    ۲۳ آبان ۱۳۸۷ - ۱۸:۴۰

سلام آقا مانی

توی ورد پرس متورهای جستجو فقط عنوان ها رو پیدا میکنند اما تو ام تی از تو متن هم پیدا میکنه .

چند سایت وردپرس به من معرفی کنید که بازدیدشون بالا باشه ؟؟

با تشکر

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    ۲۳ آبان ۱۳۸۷ - ۱۹:۳۷

sosole گفت:
    سلام آقا مانی
    توی ورد پرس متورهای جستجو فقط عنوان ها رو پیدا میکنند اما تو ام تی از تو متن هم پیدا میکنه .
    با تشکر

شاید من متوجه منظورتون نمی‌شم چون این مسئله‌ای که میگید درست نیست.

یک سایت پربیننده وردپرسی که به ذهن من میرسه مجله اینترنتی فریا هست.

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۳ آبان ۱۳۸۷ - ۲۰:۳۶

هیچگونه ربطی نداره ... بطور مثال وبلاگ تک کرانچ بازدیدش انقدر بالا هست که قابل مقایسه با هیچ کدام از سایت هایی که فکر می کنید بازدیدشون خیلی بالاس نیست :
    http://techcrunch.com

• 2lesag

آفلاین
    بلوکه شده
    تعداد نوشته‌ها: ۳۶۶
    ۲۳ آبان ۱۳۸۷ - ۲۱:۴۶

سلام
    احتمالا مقاله SEO ورد پرس در مورد افزایش بازدید را نخوندید ؟؟؟ :-?

...

SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد. SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو بهینه وقابل فهم هستند.
    بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از انجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند. به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

و به عنوان دیگر می توان گفت : علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه ی مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند.

از آنجایی که وردپرس به علت داشتن هسته ای خوب و بهینه با موتور های جستجو ارتباط خوبی برقرار می کند و هیچ گاه در حلقه (loop) گیر نمی کنه ، شما با داشتن وردپرس بخشی از مسیر را پیموده اید .

حال اینکه چه کار هایی کنیم که به امر ایندکس شدن صفحات سایتمان سرعت ببخشیم و نتایج جستجوی خود را بالاتر ببریم :

۱ - permalinks (پیوندیکتا) های خود را تنظیم کنید :

شما با رفتن به قسمت options (گزینه ها) در پنل وردپرس خود و انتخاب تب parmalinks (پیوند یکتا) با گزینه ای روبه رو میشوید که در آنجا می توانید ۳ حالت را برای ساختار آدرس دهی به مطالبتان انتخاب کنید که وردپرس به صورت پیش فرض حالت اول را برای شما انتخاب کرده است و شما باید گزینه دوم را انتخاب کنید ( + مانند این تصویر) یعنی (بر اساس نام و تاریخ) این کار باعث می شود شما بتوانید برای پست هایتان نامک (slug) انتخاب کنید .

۲- slug (نامک) های فارسی بزنید :

در صفحه نوشتن پست در وردپرس قسمتی هست که در وردپرس های انگلیسی با نام slug و در وردپرس های فارسی با نام “نامک” مشخص شده است ، شما قبل از انتشار (publish) هر پست باید به این بخش مراجعه کنید و کلمات تیتر مطلبتان را به صورت کوتاه و بهینه و با قرار دادن “-” (دش) جای فاصله به فارسی آنجا بنویسید

مثال : وردپرس-فارسی

بسیاری از افراد تمام این مراحل را طی میکنند ولی در آخر slug (نامک) شان را به لاتین می نویسند ، به این علت که اکثر مرور گر ها در باکس آدرسشان URL های فارسی را به حروفی نامانوس تبدیل کرده و نشان می دهند و باعث بد شکل شدن URL مطلب میشوند (البته در آخرین نسخه سافاری و همچنین فایر فاکس ۳ این مشکل بر طرف شده ) و این کار غلطی است ، به دلیل اینکه موتور های جستجو slug (نامک) های فارسی را به خوبی متوجه می شوند و آنها را در درجه اول در نتایج جستجو نمایش می دهند .

۳ - Tag (برچسب) بزنید :

در صفحه نوشتن مطلب در وردپرس قسمتی زیر باکس تایپ مطالب وجود دارد که در وردپرس های انگلیسی با نام Tags و در وردپرس های فارسی با نام “برچسب ها” مشخص شده است ، برای هر مطلبی که می نویسید ، برچست های مناسب بزندید ، به طور مثال اگر مطلب شما راجع به آموزش یک غذا هست می توانید از برچسب های مانند : آشپزی ،غذا ، و …. استفاده کنید و مانند مثالی که خود وردپرس زده : برچسب‌ها (با ویرگول جدا کنید: تاریخ, سیاست, اجتماع) .

اگر برچسب هایتان را در قالب خود زیر مطالبتان نمایش هم ندهید باز هم این برچسب ها مفید هستند و از احمیتشان کاسته نمی شود، بدین دلیل که در صفحه HTML ای آن مطلب ، تگی تحت عنوان Meta > ایجاد میشود و برچسب های شما در آن به عنوان کلمات کلیدی (keywords) ثبت می شوند و موتور های جستجو به محض وارد شدن به سایتتون اونها رومی بینند و استفاده میکنند .

۴ - پلاگین های SEO (بهینه سازی) وردپرس را نصب کنید :

در زمینه SEO (بهینه سازی) وردپرس پلاگین های زیادی انتشار داده شده اند که من ۲ تا از بهترین های اونها رو بهتون پیشنهاد می کنم که کارایی خوبی دارند :

۱ - Google Xml Sitemap : کار این پلاگین اینگونه است که در پوشه اصلی سایت شما یک فایل Xml به عنوان Sitemap (نقشه سایت) درست کرده و بعد از هر بار نوشتن مطلب جدید توسط شما پلاگین به صورت خودکار اطلاعات رو دریافت و فایل Sitemap (نقشه سایت) رو به روز میکنه و به این صورت عمل ایندکس شدن صفحات توسط موتور های جستجو یه راحتی و با سرعت بسیار زیاد انجام میشه ، همچنین این پلاگین با موتور های جستجوی : ASK.com, Google, MSN و YAHOO سازگاری کامل داره .

۲ - All in one SEO pack : کار این پلاگین هم بهینه کردن کل سایت شما برای موتور های جستجو هست .

شاید به دردتون بخوره :D

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    رضایــــــــــی
  • مانی

آفلاین
    کلیددار
    ۲۳ آبان ۱۳۸۷ - ۲۱:۵۶

@2lesag

میشه لطفا منبع این نوشته رو بگید و لینک بدید؟

• 2lesag

آفلاین
    بلوکه شده
    ۲۴ آبان ۱۳۸۷ - ۱۴:۳۲

mani گفت:
    @2lesag
    میشه لطفا منبع این نوشته رو بگید و لینک بدید؟

سلام
    اینم منبع : http://www.4news.ir/?p=260
    ;-)

• آزاد

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۱۷
    ۲۵ آبان ۱۳۸۷ - ۰۷:۱۹

من فکر نمی‌کنم قیاس درستی انجام داده‌ باشید.

کاملا موافق هستم

هیچگونه ربطی نداره ، بطور مثال وبلاگ تک کرانچ بازدیدش انقدر بالا هست که قابل مقایسه با هیچ کدام از سایت هایی که فکر می کنید بازدیدشون خیلی بالاس نیست

به نظر من هم همین طور است . بازدید وبسایت بستگی به محتوای آن دارد نه اینکه از کدام مدیریت محتوا استفاده می کند

• navid4d

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۳
    ۲۵ آبان ۱۳۸۷ - ۱۰:۵۱

http://ma.tt
    روزی 3 میلیون بازدید

• Evil.l3oy

آفلاین
    عضو
    ۲۷ آبان ۱۳۸۷ - ۰۱:۰۶

سلام و خسته نباشید.

من دسته ها رو در حالت دومی قرار دادم اما الان که رو دسته ها - مطلب ها و ادامه مطلب ها میرم همه چیز به هم ریخته ؟؟؟

باید چه کار کنم که وقتی عوض کردم به هم نریز ؟؟

• 2lesag

آفلاین
    بلوکه شده
    ۲۷ آبان ۱۳۸۷ - ۰۲:۵۱

سلام و خسته نباشید.

من دسته ها رو در حالت دومی قرار دادم اما الان که رو دسته ها - مطلب ها و ادامه مطلب ها میرم همه چیز به هم ریخته ؟؟؟

باید چه کار کنم که وقتی عوض کردم به هم نریز ؟؟

سلام
    اگر منظورتون اینه که آدرس مطالب و ادامه مطلب طولانی شده مثلا اینطوری :
    http://www.site.com/1387/08/26/%d8%a7%d8%b3-%d8%a7%d9%85-%d8%a7%d8%b3-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b3%d8%b1%db%8c-12/
    که باید بگم نام نوشتتون فارسیه و توی اینترنت اکسپلوره اینطوری نشون میده اما توی فایرفاکس و گوگل کروم و ... نه
    برای رفع این مشکل در هنگام نوشتن نوشته ی تازه بعد از وارد کردن موضوع نوشته آدرس آنرا که در پایین ظاهر میشود تغییر دهید

• Evil.l3oy

آفلاین
    عضو
    ۲۷ آبان ۱۳۸۷ - ۱۸:۴۶

سلام دوست عزیز

یه سوال دیگه هم داشتم . ما چطوری میتونیم از بازتاب استفاده کنیم ؟؟

یه توضیح کلی میتونید بدید .

با تشکر

• 2lesag

آفلاین
    بلوکه شده
    ۲۷ آبان ۱۳۸۷ - ۱۹:۱۷

سلام
    والا منم بازتاب رو تاحالا ندیدم
    این عکس رو ببین شاید بیشتر متوجه بشی :
    http://uploads.screenshot-program.com/upl5945133198.jpg

• blackmoor

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۰
    ۲۸ آبان ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۴

سلام به همه
    این مشکلی که درمورد آمار سایت گفتید منم رنج میده مثلا اگه سایت بالاترین نباشه امار سایت من روزانه به ۲۰۰۰ تا نمی رسه
    و گوگل فقط روزی ۱۰۰ تا ۱۹۰ تا به من لینک میده .
    فکر کنم که افزونه ای باشه که بشه این مشکل رو حل کرد.
    نظر من اینه که همه ی ما ورد‍‍ پرسی ها دست به دست بذاریم و یه فکری برای مشکل بازدید خودمون بکنیم.

ممنون 4news.ir :-)

• Evil.l3oy

آفلاین
    عضو
    ۲۸ آبان ۱۳۸۷ - ۱۷:۳۹

سلام 2lesag
    بله مشکلم حل شد ولی می دونی من category هام اسم نداشت .
    الان که تقربیا نصف category هام رو اسم گذاشتم بقیه اش رو وقتی اسم میزارم دیگه قبول نمی کنه یعنی ذخیره نمیشه .
    تو این زمینه چیزی می دونی ؟؟

• 2lesag

آفلاین
    بلوکه شده
    ۲۸ آبان ۱۳۸۷ - ۱۸:۳۳

:-?
    میشه یکم بیشتر توضیح بدی ؟
    اگر با موضوعات مشکل داری از افزونه موضوعات درختی استفاده کن که فارسی کردم شاید به دردت بخوره

http://www.bia2arak.com/1387/08/10/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d9%88%d8%b6%d9%88%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%aa%db%8c-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%be%d8%b1/

• Evil.l3oy

آفلاین
    عضو
    ۲۸ آبان ۱۳۸۷ - ۲۳:۵۱

سلام دوست عزیز 2lesag
    این افزونه که فارسیش کردی چطور کار می کنه ؟؟
    منظورم اینه که دوباره همه دسته ها رو باید درست کنیم یا نیازی به این کار نیست و همین دسته بندی ها رو میشناسه ؟؟
    اگه لطف کنی در اختیار من بزاری ممنون میشم .
    با تشکر

• 2lesag

آفلاین
    بلوکه شده
    ۲۹ آبان ۱۳۸۷ - ۰۰:۳۸

سلام
    نیازی به درست کردن دسته ها نیست
    دسته های سایتت را به صورت درختی میکنه
    که نمونش اینجا هم هست : http://www.bia2arak.com/

• blackmoor

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۰
    ۲۹ آبان ۱۳۸۷ - ۱۷:۴۲

وردپرس و افزایش آمار
    :-) :-) :-) :-) :-) :-)

اینو ببینید ضرر نداره.

http://www.4news.ir/?p=1349

• Evil.l3oy

آفلاین
    عضو
    ۱ آذر ۱۳۸۷ - ۱۷:۴۱

سلام دوست عزیز 2lesag

این پلاگین دسته بندی رختی رو از کجا دانلود کنم ؟؟؟

با تشکر

• 2lesag

آفلاین
    بلوکه شده
    ۱ آذر ۱۳۸۷ - ۱۹:۴۳

سلام
    لینک دانلود
    http://dl-bia2arak.persiangig.com/other/wp-dtree%20Farsi.zip

درباره‌ی این موضوع