انجمن

مشکل در تنظیم سطح دسترسی  (۷ نوشته)

• reza22

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۳ آذر ۱۳۸۷ - ۰۹:۳۳

سلام دوستان
    من یه مشکلی داشتم امیدوارم شما بتونید کمکم کنید. جستجو هم کردم ولی چیزی پیدا نکردم.
    من مجبور شدم هاستم رو عوض کنم. وقتی رو هاست جدید وردپرس رو نصب کردم در قسمت ویرایش قالب اجازه ی ویرایش رو نمیده و این پیغام رو نشون میده:
    You need to make this file writable before you can save your changes

جستجو کردم به این صفحه رسیدم که گفته بود چگونه باید سطح دسترسی فولدر تم رو تنظیم کنیم:
    /wp-content/themes/ - theme files. If you want to use the built-in theme editor, all files need to be group writable. If you do not want to use the built-in theme editor, all files can be writable only by your user account

ولی وقتی من دسترسی فولدر تم و تمام فایل ها و فولدرهای داخلیش رو به 775 تغییر میدم باز هم درست نمیشه، حتی فایل htaccess رو هم پاک کردم ولی فرقی نکرد. فقط هنگامی که به صورت 777 تنظیم میکنم اجازه ی ویرایش میده. ~X(
    پس چرا در مستندات وردپرس یه چیز دیگه ایی گفته شده؟ درضمن من شنیدم اگه سطح دسترسی رو به 777 تغییر بدیم هر کاربری میتونه داخل اون فولدر فایل آپلود کنه و این باعث میشه که امنیت به شدت پایین بیاد. می خواستم ببینم تنها راهش همین 777 هست؟ :-?
    یه چیز عجیبی هم که این وسط هست اینه که من تو هاست قبلیم اصلا این مشکل رو نداشتم و هیچ چیز رو هم عوض نکردم. حتی بررسی هم که کردم دیدم هیچ کدوم از فولدرهای هاست قبلیم دسترسی 777 نداشتند. 8-|

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۳ آذر ۱۳۸۷ - ۱۲:۱۳

:D احتمالاً برداشت شما اشتباه بوده...دوست من چرا فایل .htaccess رو پاک کردی؟ کسی توی اون مقاله گفته بود این فایلو پاک کنی درست میشه؟ هر کسی این حرفو زده به من نشونش بده ... :P

خب ، شما میخوای از طریق پنل مدیریت فایل های قالب رو ویرایش کنی... پس حله دیگه ، فقط فایل های قالب(یا پوشه ی مربوطه) رو دسترسی 777 بده...مشکل امنیتی چندانی هم پیش نمیاد...

• reza22

آفلاین
    عضو
    ۴ آذر ۱۳۸۷ - ۰۲:۳۲

کسی نگفته بود ولی وقتی دیدم طبق همون مقاله تنظیم کردوم و جواب نداد ‍‍پاکش کردم چون قبل از اینکه فایل ها رو آپلود کنم همچین فایلی بود. درضمن فقط فولدر قالب ها نیست که، فکر کنم باید کل پوشه ی wp-admin رو هم به صورت 777 تغییر بدم چون وقتی میخوام مثلا تنظیمات بخش Permalinks رو تغییر بدم بازهم پیغام You should update your .htaccess now میده.
    درکل میخواستم بدونم با این حساب مشکلی از لحاظ امنیتی پیش نمیاد و چرا در حالت 776 جواب نمیده؟

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۴ آذر ۱۳۸۷ - ۱۹:۵۹

نه!!! هیچ وقت دسترسی پوشه ی wp-admin رو تغییر ندید...تقریباً هیچ وقت به این کار نیاز نمیشه...
    برای "پیوند های یکتا" فقط لازمه دسترسی .htaccess برای مدتی که میخوای تغییراتی انجام بدی تغییر کنه...

• reza22

آفلاین
    عضو
    ۵ آذر ۱۳۸۷ - ۰۸:۰۹

ممنون از راهنماییت. بالاخره درست شد. درست گفتی نیازی به دستکاری فولدر ادمین نبود. برای تم ها دسترسی به فایل های داخلش رو ۷۷۷ تنظیم کردم و جواب داد. نیازی به تنظیم خود فولدر نبود. البته برای فولدر آ‍‍پلود تصاویر سطح دسترسی رو به 777 تغییر دادم. برای پیوند یکتا هم در پایین صفحه ی تنظیماتش نوشته بود که باید در فایل htaccess چه چیزی قرار بگیره.
    این هم آدرس وبلاگ : http://www.4hogwarts.co.cc
    ;-) @},-

• امیر مقدادی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۰
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۸

میشه بگین چطوری باید سطح را 777 کنم ؟
    اصلا این فایلی که می گین کجا هست و از کجاش باید این تغییرات را بدم ممنون می شم راهنماییم کنین

• caypiyouler

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۹
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۸

تاریخ آخرین ارسال رو نگاه کنید

ماله 4 سال پیشه

تایپیک های قدیمی رو بالا نیارید لطفا

موفق باشید

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها