انجمن

تغییر در URL موضوعات و سابدامین کردن هر کتگوری  (۴ نوشته)

• Haj_Ehsan

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۰

سلام.
    جستجو کردم نبود.

دو مشکل دارم و آماتورم تو وردپرس که امیدوارم دوستان خبرۀ انجمن کمکم کنن.

اول اینکه میخوام در آدرس موضوعات تغییر اینجاد کنم به این شکل :

example.com/test
    و این طوری نباشه :
    example.com/category/test

مورد دوم هم اینه که برای هر موضوع یه زیر دامنه داشته باشم

یعنی

example.com/test
    تبدیل بشه به
    test.example.com

من در هاست ، سابدامین ها رو هم ایجاد کردم ولی میخوام مثلاً اگر در بخش انتخاب موضوع ، تیک مربوط به اخبار رو زدیم ، اخبار در این مسیر منتشر بشه :

news.example.com/2012/12/entry.php

لطفاً راهنمایی کنید ممنون

• aghilicss

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸
    ۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۸

سلام. برای آدرس موضوعات، در قسمت تنظیمات سایت، بخش پیوند یکتا، قسمت اختیاری، اولین کادری که مربوط به آدرس موضوعات هست، میتونی بجای کلمه category یه اسم دیگه بجاش بزاری، مصلا url که بجای example.com/category/test میشه example.com/url/test

برای زیر دامنه هم فکز نمیکنم برای یک موضوع بتونید همچین آدرسی درست کنید. معمولا وقتی آدرس تبدیل میشه به news.example.com/2012/12/entry.php ، در هاست سایت، یک پوشه جدید به نام news ساخته میشه و در آن یک وردپرس جداگانه نصب میشه و مخصوص بخش اخبار سایت در نظر گرفته میشه.

من در حد اطلاعات خودم همینقدر میتونستم کمک کنم، شاید دوستان دیگه راههای دیگه ای بلد باشن.
    موفق باشید.

• Haj_Ehsan

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    ۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۱

ممنون

اما باید پلاگینی باشه یا اینکه تغییراتی در htacsess بدیم تا حل شه

مطمئناً امکانپذیره...

• zana

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴
    ۶ دی ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۷

aghilicss گفت:
    سلام. برای آدرس موضوعات، در قسمت تنظیمات سایت، بخش پیوند یکتا، قسمت اختیاری، اولین کادری که مربوط به آدرس موضوعات هست، میتونی بجای کلمه category یه اسم دیگه بجاش بزاری، مصلا url که بجای example.com/category/test میشه example.com/url/test

برای زیر دامنه هم فکز نمیکنم برای یک موضوع بتونید همچین آدرسی درست کنید. معمولا وقتی آدرس تبدیل میشه به news.example.com/2012/12/entry.php ، در هاست سایت، یک پوشه جدید به نام news ساخته میشه و در آن یک وردپرس جداگانه نصب میشه و مخصوص بخش اخبار سایت در نظر گرفته میشه.

من در حد اطلاعات خودم همینقدر میتونستم کمک کنم، شاید دوستان دیگه راههای دیگه ای بلد باشن.
    موفق باشید.

برای اینکه موضوعات تبدیل بشه به زیر دامنه اون جوری که aghilicss گفته که خیلی دردسره اما ساده تر از اون اینه که سایت خودتو تبدیل به multisite کنی که نیاز به نصب چند ورد پرس نداره

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها