انجمن

ایجاد چند محتوا در یک پست  (۳ نوشته)

• word-p

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۰:۵۱

سلام دوستان
    بنده طراحی وردپرس را در حد حرفه ای یاد گرفتم و به راحتی میتوانم هر سایتی که از هر سیستمی (جوملا / مامبو / شامپو / مامپو و ... :) ) یا هر قالب استاتیکی که بگید به وردپرس برگردونم و یا خودم قالب بسازم (از ب بسم الله تا آخر :))

اما خب وردپرس خیلی توابع داره (شاید 20000 تا که البته همه بدر یک سایت نمی خوره) که حتی اطمینان دارم که هیچ کس از همه ی توابع آن با خبر نیست و مجبور به استفاده از پلاگین ها است در حالی که استفاده بدون پلاگین امنیت را برای خودش تضمین کرده ...
    مثلا بخش های کاربری که بتوانند پنل را جدا طراحی کنند یوزر با پنل زشت و ساده ی مدیریت وردپرس روبرو نشه و دست طراح باشه طراحی اش که اون اصلا با طراحی قالب اصلی سایت بحث جدایی هست و توابع جدایی و جدید دیگری به همراه داره / که البته هیچ تغییری میشه روی خود سیستم وردپرس نداد و همه از فانکشن قالب خود پوسته سایتتان باشه !!!

یا مثلا بخشهای مربوط به تگها که کلا کلی تابع جدا داره (نزدیک 50 تا و کدها درون تابع که با احتساب و ضرب اینها چیزی حدود 800 تا میشه - بخشهای خاص عددی مانند تعداد برچسب به نمایش درآمده یا شکل فاصله بین برچسب , یا / با فاصله یا بی فاصله و غیره)
    آخرین تگها (برچسب)
    تگها هر پست
    و چیزهایی که درون هر تابع میتونه تغییر پیدا کنه و ...

.................................................................................................................

اما سوال من با توجه به این که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای پر اسرار هست البته نه تنها وردپرس , بلکه بسیاری از CMS های پیشرفته ...

ببینید :

من مثلا یک سایت فروشگاه میسازم

میخوام وقتی پستام درون index به نمایش در میاد
    متن ....
    قیمت : 5000
    حجم فایل : 1.26 kb
    نوع : تکس
    و ...
    به نمایش در بیاد
    از استفاده با دسته و چیلد (نی نی :) یا زیر دسته) هاش نمی خوام استفاده کنم چون شاید 1000 حجم فایل داشته باشم یعنی 1 یک دسته با 1000 زیر دسته که کار درستی نیست
    دوست دارم مثلا 3 تکس باکس زیر متن پستم باشه که هر کدارم را جدا پر کنم یعنی

متن کانتنت : (همون که توش مطلب پستتون را می نویسید )
    متن کانتنت 2 (جدید) : (قیمت)
    متن کانتنت 3 (جدید) : (حجم)
    و ...

خلاصه اینجوری باشه
    که با یک فراخانی در پوسته های ساخته شدم بتونم دسته بندی کنم .

( البته میشه با ایجاد یک تگ دیو و کلاس جدید این کار را انجام داد ولی آن وقت کار غیره حرفه ای میشه و البته کلی هم مشکل ساز )

من می خوام در سینگل شکل دیگری نمایش بده و یا اصلا این موارد را نمایش نده که باید استایل جدا از استایل مرکزی پوستم درست کنم و بگم و تگ و کلاس هیدن / که کار باز غیره حرفه ای هست

فقط میخوام از روشی که گفتم باشه

• طراحان نوین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۵
    ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۲:۳۲

word-p گفت:
    سلام دوستان
    بنده طراحی وردپرس را در حد حرفه ای یاد گرفتم و به راحتی میتوانم هر سایتی که از هر سیستمی (جوملا / مامبو / شامپو / مامپو و ... :) ) یا هر قالب استاتیکی که بگید به وردپرس برگردونم و یا خودم قالب بسازم (از ب بسم الله تا آخر :))

اما خب وردپرس خیلی توابع داره (شاید 20000 تا که البته همه بدر یک سایت نمی خوره) که حتی اطمینان دارم که هیچ کس از همه ی توابع آن با خبر نیست و مجبور به استفاده از پلاگین ها است در حالی که استفاده بدون پلاگین امنیت را برای خودش تضمین کرده ...
    مثلا بخش های کاربری که بتوانند پنل را جدا طراحی کنند یوزر با پنل زشت و ساده ی مدیریت وردپرس روبرو نشه و دست طراح باشه طراحی اش که اون اصلا با طراحی قالب اصلی سایت بحث جدایی هست و توابع جدایی و جدید دیگری به همراه داره / که البته هیچ تغییری میشه روی خود سیستم وردپرس نداد و همه از فانکشن قالب خود پوسته سایتتان باشه !!!

یا مثلا بخشهای مربوط به تگها که کلا کلی تابع جدا داره (نزدیک 50 تا و کدها درون تابع که با احتساب و ضرب اینها چیزی حدود 800 تا میشه - بخشهای خاص عددی مانند تعداد برچسب به نمایش درآمده یا شکل فاصله بین برچسب , یا / با فاصله یا بی فاصله و غیره)
    آخرین تگها (برچسب)
    تگها هر پست
    و چیزهایی که درون هر تابع میتونه تغییر پیدا کنه و ...

.................................................................................................................

اما سوال من با توجه به این که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای پر اسرار هست البته نه تنها وردپرس , بلکه بسیاری از CMS های پیشرفته ...

ببینید :

من مثلا یک سایت فروشگاه میسازم

میخوام وقتی پستام درون index به نمایش در میاد
    متن ....
    قیمت : 5000
    حجم فایل : 1.26 kb
    نوع : تکس
    و ...
    به نمایش در بیاد
    از استفاده با دسته و چیلد (نی نی :) یا زیر دسته) هاش نمی خوام استفاده کنم چون شاید 1000 حجم فایل داشته باشم یعنی 1 یک دسته با 1000 زیر دسته که کار درستی نیست
    دوست دارم مثلا 3 تکس باکس زیر متن پستم باشه که هر کدارم را جدا پر کنم یعنی

متن کانتنت : (همون که توش مطلب پستتون را می نویسید )
    متن کانتنت 2 (جدید) : (قیمت)
    متن کانتنت 3 (جدید) : (حجم)
    و ...

خلاصه اینجوری باشه
    که با یک فراخانی در پوسته های ساخته شدم بتونم دسته بندی کنم .

( البته میشه با ایجاد یک تگ دیو و کلاس جدید این کار را انجام داد ولی آن وقت کار غیره حرفه ای میشه و البته کلی هم مشکل ساز )

من می خوام در سینگل شکل دیگری نمایش بده و یا اصلا این موارد را نمایش نده که باید استایل جدا از استایل مرکزی پوستم درست کنم و بگم و تگ و کلاس هیدن / که کار باز غیره حرفه ای هست

فقط میخوام از روشی که گفتم باشه

از زمینه های دلخواه استفاده کن. ---> آموزش

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    word-p
  • word-p

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲
    ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۸

دمت گرم دوست عزیز
    امتحان کردم , از اون چیزی که می خواستم فراتر بود
    رو قالبم هم پیاده کردم , فوق العاده کاربردی بود / البته هزاران کاربرد می تونه داشته باشه که من برای این قضیه ازش استفاده می کنم ...
    قسمت تنظیمات صفحه رو اصلا بهش توجه نکردم ...
    الان یکسال از وردپرس استفاده می کنم این قسمت را صلا باز نکردم :)
    حالا رفتم درباره ی تک تک قسمتهایی که از این بخش نا آشنا هستم بخونم و یا تست کنم ...
    مثلا *چکیده فکر کنم بشه جای ادامه مطلب استفاده کرد
    با این تفاوت که ادامه مطلب در single و page هم نمایش داده میشه
    ولی این را می تونیم فقط برای (index , search , catagory , archive و ...) به نمایش دربیاوریم / چون تابع فراخوانی کار ما را راحت می کنه
    و بخشهای جالب دیگرش
    *رونوشت ها (جالب بود )
    *تغییر نویسنده
    *ارسال دیدگاه :O
    *نامک : تا بتوانیم برای سایتهایی که در پیوند یکتا از نام پست استفاده می کنند بجاش از نامک استفاده کنند مثلا عنوان پست (بهار تازه) آدرس هم example.com/بهار-تازه نباشه و بشه example.xxx/bahar چون نامکش هست bahar
    (basename) البته نامک کاربرد های زیادی میتونه داشته باشه من این کاربرد را به نظرم آمد

ممنونم از دوست عزیزم برای راهنمایی پر کاربرد و مهمی که به سوال من مطرح کردند

باتشکر
    رضا

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.