انجمن

اساتید مدیریت و طراحی ورد پرس راهنمای بفرمایند  (۵ نوشته)

• wordworld

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۰۹

سلام
    دوستان من تازه شروع به استفاده از وردپرس کردم ( معنیش این نیست که تازه توی دنیای وب حاظر شدم و بیشتر از 9 سال هست که در زمینه ارائه سرورها و سرویسهای میزبانی وب فعالیت دارم با نام مستعار هم ثبت نام کردم که تبلیغ نشه چون خیلی از دوستان شرکت ما را به جهت ارائه سوریسها میزبانی وب پربازدید و قدرتمند می شناسند)

قصد داریم چند وب سایت برای مشتریان خود با وردپرس ایجاد کنیم !
    سیستم مدیریت محتوای منتخب ما جوملا بوده و در قسمتهای مختلف تسلط داریم !
    اما ساختار ورد پرس با جوملا به کلی تفات داره
    سوال من از اساتید و طراحان برجسته مربوط به ساختار سایت با وردپرس میشه !

ابتدا در مورد سایت خودمون بگم
    من میخوام سایت رو از نظر محتوای مشابه نسخه جوملایی پیش ببرم و بالا بیاریم
    همونطور که میدونید توی جوملا ما هم منو داریم و هم بخش و محتوا
    توی وردپرس پیشنهاد شما برای ساختار محتوای یک سایت شرکتی چه است ؟
    وب سایت دارای مرکز آموزش و مستندات و راهنمایی کاربران هست که فعالیت اون زیاده ،
    قطعا نیاز داریم که به معرفی سرویسها و محصولات نرم افزاری و آنلاین خودمون بپردازیم .
    نیاز به درج پیشنهادات ویژه داریم
    جداول قیمت گذاری و نمایش مشخصات از نیازهای اصلی ما هست.
    اسلایدهای چند لایه مورد نیاز هست

به نظر شما
    مطالب رو چگونه دسته بندی کنیم ؟
    منو ها به چه صورت لینک شوند ؟
    چه پلاگین هایی مورد پیشنهاد هست برای کاربردهای اشاره شده ؟

این سوال خیلی کلیه اما قصد من اینه که ار تجربه شما در پیکربندی ساختار محتوایی سایت بهره بگریم
    لطفا راهنمائیی بفرمائید .

ضمننا نیاز داریم تا یک قالب هم برامون طراحی بشه ! که قطعا از اساتید کمک گرفته خواهد شد.
    2 سفارش وب سایت هم داریم که بایستی قالب های اونها طراحی بشه که در خصوص آنها بعدا توضیح خواهم دارد

ما عضو وب سایتهای راکت تم و جوملا آرت و یو تم هستیم
    سمت قالبهای اونها برای ورد پرس نرفتم نظر شما در خصوص فریم ورک و ساختار قالبهای وردپرسی این شرکتها چیست ؟

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۱

درود .

توی وردپرس پیشنهاد شما برای ساختار محتوای یک سایت شرکتی چه است ؟

بهترین راهش استفاده از قالب شرکتی هست . که با کمی جستجو در گوگل به دست خواهید آورد .

قطعا نیاز داریم که به معرفی سرویسها و محصولات نرم افزاری و آنلاین خودمون بپردازیم .

اگر دو مورد رو با هم در یک قالب میخواهید باید کدنویسی بلد باشید و یا قالب اختصاصی طراحی کنید و یا اینکه قالب های رایگان رو مشاهده کنید که به چه صورتی هستند .
    در کل سوالات شما بیشتر مربوط میشن به قالب سایت تا هسته و وردپرس و ...

برای این مورد هم قالب فروشگاهی موجوده . اما این چیزی که شما میخواهید نیازمند کار روی قالب سایت هست .

اسلایدهای چند لایه مورد نیاز هست

برخی از قالب های شرکتی این امکان رو دارند . اما اگر نداشت و یا قالب مورد نظرتون این امکان درش نبود میتونید از افزونه های این کار استفاده کنید .
    برخی از افزونه های مناسب این کار :
    http://wordpress.org/extend/plugins/thethe-image-slider/
    http://wordpress.org/extend/plugins/smooth-slider/

این هم تمامی افزونه هایی که برای اسلایدر در وردپرس هستند :
    http://wordpress.org/extend/plugins/tags/image-slider

این سوال خیلی کلیه اما قصد من اینه که ار تجربه شما در پیکربندی ساختار محتوایی سایت بهره بگریم
    لطفا راهنمائیی بفرمائید .

این مورد هم بستگی به نوع مطالبتون داره . و همچنین نوع قالب . چون اگر قالب شرکتی استفاده بشه ، بخشی که میشه مطلب رو به نمایش درآورد به گونه ای خواهد بود که تصویر در گوشه ای از مطلب و نوشته ها در اطراف اون و به طوری که مطلب کاملا تصویر رو در بر بگیره .
    باز هم این مورد به سلیقه ی شما بستگی داره .

ضمننا نیاز داریم تا یک قالب هم برامون طراحی بشه ! که قطعا از اساتید کمک گرفته خواهد شد.

قیمت پایه ی قالب وردپرس در حال حاضر بین 120 تا 150 هزار تومان میباشد که از طراحان قالب میتوانید کمک بگیرید .

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    wordworld
  • wordworld

آفلاین
    عضو
    ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۸

با عرض سلام سپاس از توجه نظر شما در پاسخ گویی

منظور من از معرفی سرویسهای آنلاین به فرض مثال معرفی امکانات و جدول مقایسه محصولات نرم افزاری و همچینی سرویسهای مثل ثبت دامنه و میزبانی وب بود همچنین ما ارائه کننده سرورهای اختصاصی هستیم
    در خصوص قابلهای شرکتی
    صرف اینکه یک قالب RTL ساپورت باشه یعنی فارسی هست و مشکلی با فارسی نداره
    به نظر جنابعالی شرکتهای قدرتمند حوزه طراحی قالبهای ورد پرس کدامها هستند
    منظرو من از اسلایدر چند لایه نمونه هایی بوده که در وب سایتهای دیدم که عناصر مختلف روی اسلاید با نظم خاص ظاهر می شوند
    مثل این قالب

http://demo.truethemes.net/Sterling-Wordpress/

لطفا راهنمایی بفرمائید

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۷

درود مجدد .

چیزی که شما میخواهید بیشتر به یک مجله اینترنتی شبیه تا سایت شرکتی .
    چون میخواهید معرفی داشته باشید و در بخشی از اون هم محصولات رو با قیمت هاشون به نمایش بذارید .

+ طراحان قالب وردپرس اگه منظورتون هست که بنده هیچ نظری ندارم . چون نمیخوام از کار کسی تعریف و تمجید کنم . بنده شخصا تابحال با هیچ سایتی همکاری نداشته ام .

اما میتونید از سایت هایی استفاده کنید که در همین زمینه فعالیت میکنند . و نمونه کارشون زیاده .
    مثلا مای تم یا همیار وردپرس (وردپرس98)

+ اسلایدی که شما میخواهید با کدنویسی قابل حل هست . البته افزونه ی اسلایدری که معرفی کردم هم کمابیش چنین قابلیتی دارند .

برای مثال سایت بنده رو ببینید : http://www.imde.ir
    اسلایدر صفحه ی اول رو میخواهید به اون ترتیب باشه ؟!

درضمن این هم بگم که این لینکی که شما دادین ، اسلایدرش کدنویسی کاملا اختصاصی هست و با جی کوئری نوشته شده . افزونه ای برای این اسلایدر نیست .

• wordworld

آفلاین
    عضو
    ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۷

سلام
    خیر منظور من شرکتهای خارجی طراح قالب بود
    اسلایدر سایت شما یک اسلایدر ساده هست من به دنبال اسلایدهای چند لایه و یا و فول اسکرین مثل سایتهای IBM یا intel هستم
    بحص اصلی من ساختار محتوا هستش که چطوری اون رو ایجاد کنیم

فرض کنید ما گرو هایی مثل خدمات و محصولات داریم که هر کدام از آنها زیر گروه هایی مثل مشاوره فن آوری اطلاعات و میزبانی وب و یا سرورهای اختصاصی دارند
    این ها رو از نظر بخش و مطلب چطوری ساختار بدم ؟
    یک بخش به نام محتوا ایجاد کنم و زیر مجموعه اون سر گروه خدمات و بعدش زیر گروه ها و زیر مجموعه اونها مطالب رو بزارم ؟
    منو ها به چه صورت میشه ؟
    بخش آموزش و وبلاگ سایت چطور میشه ؟

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.