انجمن

افزونه مناسب برای شبکه های اجتماعی؟  (۱۴ نوشته)

• srh124

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۰

سلام
    کسی یه افزونه مناسب برای شبکه های اجتماعی میشناسه که برای کاربران ایرانی هم مشکل نداشته باشه؟
    اکثر افزونه میرن آیکون رو از خود فیسبوک و... دانلود میکنن که خب لود نمیشه.
    یه افزونه socialize دیدم که امکان اضافه کردن متن دلخواه رو هم داشت اما متاسفانه همون مشکل بالا رو داره.
    ممنون

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۴

درود .

شما میخواهید فقط تصویر + لینک قرار بدین ؟

خوب شما میتونید به صورت دستی تصویر رو در سایتتون آپلود و لینک بدین به مکانی که میخواهید .

حالا اگه بحث لایک و توییت و ... هست که آیفریم هایی میدن که متصل هستند به سایت خودشون . و در اینصورت تنها با پروکسی باز میشن .

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۰:۲۹

IMDe گفت:
    درود .
    شما میخواهید فقط تصویر + لینک قرار بدین ؟
    خوب شما میتونید به صورت دستی تصویر رو در سایتتون آپلود و لینک بدین به مکانی که میخواهید .
    حالا اگه بحث لایک و توییت و ... هست که آیفریم هایی میدن که متصل هستند به سایت خودشون . و در اینصورت تنها با پروکسی باز میشن .

والله دنبال این بودم یه افزونه این کار رو برام بکنه. حالا خودم باید بیام اون صفحات php رو ادیت کنم که زیاد بلد نیستم.
    بیشتر میخوام کاربران سایت بدونن که یه صفحه ای هم توی فیسبوک برای سایت هست و از طریق عضویت در اون می تونن از آپدیت مطالب سایت باخبر بشن. یعنی یه جوری یه متن شکیل در انتهای هر پست به علاوه لینک فیسبوک .
    بعضی ها هم میگن لایک کردن کاربران برای سئو سایت مفیده.
    راستی فیسبوک فکر کنم تنها شبکه اجتماعی هست که ایرانیها خیلی توش حضور دارن دیگه؟

• MEHRAN

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۲
    ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۳:۳۱

آره دوست عزیز فیسبوک تنها شبکه اجتماعی هست که ایرانیها خیلی توش حضور دارن
    دوست عزیز من افزونه ی " Shareaholic* | email, bookmark, share buttons " رو بهتون پیشنهاد میکنم ولی با نوشتن عبارت " share social " در قسمت جستجوی افزونه میتونید افزونه های بیشتری رو هم پیدا بکنید . البته اینو هم بگم که واسه اشتراک گذاری رو فیسبوک یا تویتر و ... رو کاربر تا به وی پی ان وصل نشه نمیتونه مطلب شما رو با استفاده از دکمه ی اشتراک گذاری به اشتراک بزاره .
    من یه افزونه به اسم " Rating-Widget Plugin " بهتون پیشنهاد میکنم که با این افزونه کاربران سایتتون مثلا اگه از مطلبی خوششون اومد روی آیکون پسندیدن کلیک کنند و همینطور نپسندیدن . این افزونه قابلیت های بسیار و زیبایی داره که تا باهاش کار نکنی قدرشو نمیدونی .

با تشکر :D

srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۴

M3HRAN گفت:
    آره دوست عزیز فیسبوک تنها شبکه اجتماعی هست که ایرانیها خیلی توش حضور دارن
    دوست عزیز من افزونه ی " Shareaholic* | email, bookmark, share buttons " رو بهتون پیشنهاد میکنم ولی با نوشتن عبارت " share social " در قسمت جستجوی افزونه میتونید افزونه های بیشتری رو هم پیدا بکنید . البته اینو هم بگم که واسه اشتراک گذاری رو فیسبوک یا تویتر و ... رو کاربر تا به وی پی ان وصل نشه نمیتونه مطلب شما رو با استفاده از دکمه ی اشتراک گذاری به اشتراک بزاره .
    من یه افزونه به اسم " Rating-Widget Plugin " بهتون پیشنهاد میکنم که با این افزونه کاربران سایتتون مثلا اگه از مطلبی خوششون اومد روی آیکون پسندیدن کلیک کنند و همینطور نپسندیدن . این افزونه قابلیت های بسیار و زیبایی داره که تا باهاش کار نکنی قدرشو نمیدونی .

با تشکر :D

افزونه shareholic یه مشکل کوچولو داشت که باعث میشد صفحه تنظیماتش فیلتر بشه اون رفع کردم. اما موقعی که میخواد آیکون ها رو توی صفحه لود کنه باز مشکل فیلترشدن رو داره البته این بار برای آدرس زیر
    http://dtym7iokkjlif.cloudfront.net/media/js/jquery.shareaholic-publishers-sb.min.js?ver=6.1.2.0

افزونه دوم هم هنوز آپدیت نشده برای وردپرس 3.5.1
    من فعلا دو تا چیز اصلی مدنظرم هست: یکی اینکه کاربران بفهمن صفحه سایت توی فیسبوک کجاست و دومی هم امکان g+1 هست
    بازم ممنون

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۱

srh124 گفت:

من فعلا دو تا چیز اصلی مدنظرم هست: یکی اینکه کاربران بفهمن صفحه سایت توی فیسبوک کجاست و دومی هم امکان g+1 هست
    بازم ممنون

درود .

همون که گفتم بهترین راهه براتون .
    - استفاده از کد اچ تی ام ال و استفاده در ابزارک .

شما با استفاده از قسمت "ارسال مطلب جدید" یا همون نشتن مطلب جدید ، آیکون فیسبوک رو آپلود کنید و سپس بهش لینک بدین .
    و در پایان روی سربرگ "متن" کلیک کنید و کد html رو بگیرید و در ابزارک استفاده کنید .

برای گوگل پلاس هم میتونید از کد زیر استفاده کنید .

توی کد قالبتون (فایل header.php) تگ <head> رو پیدا کنید،کد زیر رو بعد از تگ قرار بدید :

<script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js">{lang: 'fa'}</script>

حالا هر جای قالب که می خواهید +۱ نشان داده شود کد زیر را قرار دهید :

<g:plusone href="آدرس سایت شما" size="small"></g:plusone>

+ یادتان باشد به جای "آدرس سایت شما" باید آدرس خودتان را قرار بدهید.

خوب حالا امتحان کنید،باید کئ +۱ به شما نشان داده شود

+ برای اینکه بتوانید روی +۱ کلیک کنید و یک سایت را محبوب کنید باید اول وارد حساب کاربری gmail خودتان بشوید،اگر هم ندارید می توانید با مراجعه به وب سایت http://www.gmail.com یک حساب کاربری برا خودتان بسازید.

به جای عبارت small (اندازه دکمه ) می توانید medium یا tall هم قرار بدهید

کار ما تمام شد،شما الان توی وب سایتتان یه کد گوگل پلاس دارید،اما به صورت پیش فرض ساده است،اگر بخواهیم زیباترش کنیم و مثل خیلی از وب سایت ها و وبلاگ ها به صورت زیبا به کاربرها نشون بدهیم باید کمی کد به آن اضافه کنیم

مثلا می توانید کد زیر را به جای کد بالا قرار بدهید:

<div
    	style="position:fixed;
    	right:77%; top:83%;
    	float:left; border:1px #999 solid;
    	padding:7px;
    	background:#bdeaff;
    	width:200px;
    	border-radius: 10px;
    	-moz-border-radius: 10px;
    	font-family:tahoma;
    	 font-size:11px; ">
    	<div>
    	با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
    	</div> &nbsp
    	<center>
    	</center>
    	</div>

کد بالا را می توانید دستکاری کنید و به صورت دلخواه خودتان در بیاورید ، مثلا تغییر رنگ فونت،رنگ زمینه و ….

منبع مطلب بالا . با کمی دستکاری

srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۱:۵۷

یه دنیا ممنون
    فقط گه بخوام کد مربوط به فیسبوک رو در انتهای هر پست به طور اتوماتیک اضافه بشه کدوم فایل رو ویرایش کنم؟
    برای کد گوگل پلاس چیکار مشه کرد که ثابت نباشه و با اسکرول صفحه جابجا بشه؟

حالا هر جای قالب که می خواهید +۱ نشان داده شود کد زیر را قرار دهید.
    اگر بخوام به پست و صفحات اضافه بشه باید کدوم فایل ها رو ویرایش کنم؟

ببخشید بار اوله دارم فایل های وردپرس رو ویرایش می کنم.

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۵

srh124 گفت:
    یه دنیا ممنون
    فقط گه بخوام کد مربوط به فیسبوک رو در انتهای هر پست به طور اتوماتیک اضافه بشه کدوم فایل رو ویرایش کنم؟

درود .

میتونید به گونه ای که گفتم کد html فیسبوک رو ایجاد کنید .
    سپس فایل single.php قالبتون رو باز کنید و کد های html تصویر فیسبوکتون رو بعد از کد زیر قرار بدین :

<?php the_title(); ?>

اینطوری بعد از متن و محتویات ادامه ی مطلب شما تصویر فیسبوکتون رو دارید که میتونید تنظیمش کنید وسط باشه و....

حالا هر جای قالب که می خواهید +۱ نشان داده شود کد زیر را قرار دهید.
    اگر بخوام به پست و صفحات اضافه بشه باید کدوم فایل ها رو ویرایش کنم؟

برای این کار هم میتونید کد گوگل پلاس رو توی footer.php یا header.php قرار بدین. تا در تمامی صفحاتتون قرار بگیره .

این کد برای چسبیدن +1 به سایت هست که با پایین رفتن دنبال برگه میره پایین :

<div
    	style="position:fixed;
    	right:77%; top:83%;
    	float:left; border:1px #999 solid;
    	padding:7px;
    	background:#bdeaff;
    	width:200px;
    	border-radius: 10px;
    	-moz-border-radius: 10px;
    	font-family:tahoma;
    	 font-size:11px; ">
    	<div>
    	با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
    	</div> &nbsp
    	<center>
    	</center>
    	</div>
    srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۸

عجیبه اول که کد گوگل پلاس رو قرار دادم و یه مقداری ادیت کردم چند باری آیکون آون درست می اومد اما الان دیگه اصلا سایت گوگل جواب نمیده
    یعنی بر اساس اونچه که توی فایرباگ معلومه، فایل جاوااسکریپتش لود میشه اما آیکونش نه.
    یه وقتی هایی میاد یه وقتی هایی هم نمیاد.

ضمنا اکثر وقت ها قسمت گوگل پلاس زیر متن یا تصویر درون پست قرار می گیره که در نتیجه نمیشه روش کلیک کرد. راه حلی مثل تغییر توی css نداره که همیشه رو باشه؟

نکته آخر این که نظرتون چیه کد لود فایل جاوااسکریپت قبل از کد خود گوگل پلاس در انتهای متن قرار داده بشه. اینطوری اگه لود نشد مشکلی توی لود بقیه صفحه پیش نمیاد.

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۹

srh124 گفت:

ضمنا اکثر وقت ها قسمت گوگل پلاس زیر متن یا تصویر درون پست قرار می گیره که در نتیجه نمیشه روش کلیک کرد. راه حلی مثل تغییر توی css نداره که همیشه رو باشه؟

نکته آخر این که نظرتون چیه کد لود فایل جاوااسکریپت قبل از کد خود گوگل پلاس در انتهای متن قرار داده بشه. اینطوری اگه لود نشد مشکلی توی لود بقیه صفحه پیش نمیاد.

1- اونش بستگی داره به این که کد رو در کجا قرار بدین . باید کدنویسی بلد باشید تا بتونید کدها رو ویرایش کنید .

2- در کل کلید +1 لود میشه اما گاهی اوقات قابل نمایش نیست . این ویژگی ممکنه بخاطر مرورگر باشه .

من که 1 ساله اصلا توی هیچ سایتی چنین کلیدی نمی بینم :D :))
    مرورگر من فایرفاکسه و هیچ وقت زیارت نکردم این کلیدو . اما وجود داره .

srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۷

IMDe گفت:

1- اونش بستگی داره به این که کد رو در کجا قرار بدین . باید کدنویسی بلد باشید تا بتونید کدها رو ویرایش کنید .

من از html و css سردرمیارم. کد php رو هم میتونم بخونم. چیز بیشتری لازم داره؟

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۰

srh124 گفت:

من از html و css سردرمیارم. کد php رو هم میتونم بخونم. چیز بیشتری لازم داره؟

خوبه . خیر چیز زیادی لازم نیست . همون انتخاب بهترین مکان برای نمایشه که بستگی به سلیقه ی شما داره .

چیز زیادی هم نیست .

موفق باشید

srh124
  • mohammad50

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    ۱۲ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۲:۲۲

افزونه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

• ایران وردپرس