انجمن

نحوه رفع مشکل محدودیت آپلود  (۲ نوشته)

• alireza.patriot

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۱:۴۲

درود
    چه طوری می تونم مشکل محدودیت آپلود افزونه یا پوسته بیشتر از 2 مگابایت رو حل کنم؟!
    من نمی تونم از پیشخوان، پوسته های بالای 2 مگ رو نصب کنم و باید به صورت دستی از FTP این کار رو انجام بدم... دردسری شده!

راه حلشه چیه؟!

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۵

این محدودیت ممکن است در زمان بروزرسانی وردپرس، ایمپورت کردن به وبلاگ و هر جای دیگری که نیاز به آپلود فایل هست نمود پیدا کند. برای حل مشکل چند راه حل وجود دارد :
    اولین راه حل دسترسی کاربر ریشه یا مدیر به سرور است که با افزایش حجم مقدار مجاز آپلود انجام می‌شود، به عبارت دیگر کسانی که از هوست‌های اشتراکی استفاده می‌کنند باید مدیر سرور خود را از درخواستشان مطلع کنند.
    راه دوم استفاده از افزونه است، با نصب افزونه‌ای مانند این میتوان حجم آپلود فایل را افزایش داد، آسان‌ترین روش (خود من امتحان نکردم)
    راه سوم ویرایش فایل .htaccess است که با توجه به حساس بودن این فایل نسبت به تغییرات غیرصحیح و تاثیرات آن به افراد مبتدی توصیه نمی‌شود.
    راه چهارم که انتخاب من هم هست ویرایش فایل php.ini در شاخه wp-admin است:
    به شاخه wp-admin رفته و فایل php.ini را در حالت ویرایش سورس باز کنید (نکته انتهای مطلب برای کسانی که این فایل را ندارند)
    به دنبال memory_limit ، post_max_size و upload_max_filesize بگردید و آنها را روی ۱۰۰M تنظیم کنید
    اگر اتصال شما به اینترنت کم سرعت است max_input_time را افزایش دهید، در غیر اینصورت هنگام آپلود خطای IO خواهید گرفت. برای یک اتصال با آپلود متوسط ۸ کیلوبایت در ثانیه مقدار ۱۲۸۰۰ مناسب است
    کار تمام شد
    وردپرس شما قدرت آپلود فایل تا حجم ۱۰۰ مگابایت را در هر بار آپلود خواهد داشت.

-----------------------------------------------

کدهای برای تغییر فایل .htaccess :

#Change upload limits

php_value memory_limit 34M
    php_value post_max_size 33M
    php_value upload_max_filesize 32M
    php_value max_execution_time 600

#Change upload limits end

--------------------------------

نمونه کدهای محتوای فایل php.ini :

memory_limit 20MB
    post_max_size 20MB
    upload_max_filesize 20MB
    max_execution_time 600

فایل php.ini در پوشه ی wp-admin وجود دارد در صورتی که نبود فایلی با همین نام ذکر شده ایجاد کنید و کدها رو داخل اون قرار بدین .

-----------------------------------------
    اخطار: افزایش حجم مجاز آپلود ممکن است امنیت شما را به خطر بیاندازد،لطفا همه جوانب را در نظر بگیرید. من مسئولیتی در قبال عواقب استفاده از این روش ندارم.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    alireza.patriot

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.