انجمن

چگونگی قرار دادن تصاویر بند انگشتی با قابلیت بزرگنمایی  (۲۱ نوشته)

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۵
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۲ دی ۱۳۸۷ - ۱۴:۲۶

قصد داشتم تصاویر رو بصورتی تو نوشته ها قرار بدم که در نمای نوشته بصورت بندانگشتی نشون داده بشن و قابلیت بزرگنمایی هم داشته باشن بطوریکه کاربر بتونه با کلیک روی این تصویر اون رو در اندازه اصلی و بزرگ شده ببینه , البته فکر کنم چنین قابلیتی تو خود ویرایشگر و بخش افزودن تصویر برنامه وجود داشته باشه ولی تو بخش افزودن تصویر وقتی اندازه تصویر بند انگشتی , میانه یا ... انتخاب می شه به همون اندازه و با همون کیفیت تو نوشته نشون داده می شه , امکان این هم وجود نداره که تصویر رو با اندازه واقعی تو نوشته به نمایش در آورد (بخاطر مسائلی چون بالا رفتن حجم بارگذاری صفحه ها و به هم خوردن احتمالی ابعاد صفحه).
    می خواستم بدونم آیا انجام اینکار راه بخصوصی داره؟
    تو انجمن ها هم چیزی که در مورد این مسئله صحبت کرده باشه ندیدم , فقط یه موضوع بود که در اونجا در مورد اینکه تصویر بند انگشتی و تصویر با اندازه واقعی هر دو ارسال بشه صحبت شده بود.
    ضمنا وقتی که چیدمان بخصوصی رو مثلا چیدمان میان‌چین رو برای نمایش یک تصویر انتخاب می کنم باز هم چیدمان اون رو بصورت راست چین (مطابق با چیدمان پیشفرض نوشته ها) نشون می ده.
    ممنون می شم اگه در این دو زمینه و بخصوص مورد اول بنده رو راهنمایی کنین.
    متشکرم

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۳ دی ۱۳۸۷ - ۱۲:۵۱

نمی دونم چرا این موضوع تو انجمن چگونه می‌توانم؟ که اونجا ارسالش کردم و یا حتی تو صفحه اصلی انجمن نشون داده نمی شه یا کجا نشون داده می شه که من نمی بینم , به هرحال موضوع خودم رو با جستجو پیدا کردم.
    چندتا سوال دیگه هم داشتم که به موضوعی که تو ارسال اول در موردش سوال کردم بی ربطه , یکی اینکه مثلا این تصویرهای کوچک یا همون smile هایی که پایین بعضی از سایت ها و وبلاگ های ایجاد شده با برنامه وردپرس وجود داره چیه و چه کاربردی داره؟
    مثلا سایت http://www.gaza.ir , اون پایینش رو توجه کنین.
    سوال دیگه اینکه من چندتا نوشته با فاصله های زمانی مختلف و البته پشت سر هم رو تو یک وبلاگ نوشتم , بطوریکه همه این نوشته ها دارای ادامه هستن , حالا آدرس ادامه هر کدوم از این نوشته ها که پشت سر هم ارسال شدن مثلا به این شکله:
    http://www.domain.ext/permalink#more-41
    سوال اینه که این مقدار جلوی عبارت
    #more-
    از کجا گرفته شده و چرا مثلا برای نوشته قبلی این مقدار 20 و خوردی هست و برای نوشته بعدی 40 و خوردی؟
    چرا بینشون انقدر فاصله وجود داره؟
    و آیا می شه کاری کرد که مثلا این مقدار یا نمایش داده نشه و یا اینکه اگه می خواد نمایش داده بشه و استفاده بشه بجاش این مقدار پشت سر هم باشه مثلا برای نوشته اول
    #more-1
    باشه و برای نوشته دوم
    #more-2
    باشه و الی آخر؟
    ممنون می شم اگه در مورد این چند مسئله بنده رو راهنمایی کنین.
    متشکرم

• دانلود تلگرام

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۶۲
    ۲۴ دی ۱۳۸۷ - ۱۸:۵۵

افزونه ي lightbox-2 را نصب كنيد و لذت ببريد
    اين افزونه براي نشان دادن تصاوير به صورت اجاكس است

سوال دوم رو نميدونم

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۰۸:۴۰

ممنون از پاسخ شما ولی فکر می کردم چنین قابلیتی رو بشه به صورت پیشفرض با خود ویرایشگر برنامه در آورد.
    موارد دیگه هم که همون چیدمان عکس های ارسالی , smile زیر صفحه بعضی وبلاگ های وردپرس و پیوند به ادامه نوشته بود.
    بازم ممنونم از راهنمایی شما.

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۴:۲۴

ببخشید اگه امکان داره می شه کمی در مورد روش کار با این افزونه توضیح بدین؟
    من متوجه نشدم چطوری باید ازش استفاده کرد.
    متشکرم

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۴:۳۹

در مورد عکس ها میخوای عکس نمایش داده شده کوچیک باشه بعد اون کوچیکه لینک بشه به بزرگه؟ اینو با tinypic انجام بدی راحت تر نیست؟

اون مقدار جلوی more یه نگاه بنداز ببین آیدی هر نوشته نیست؟ چون من تا حالا به این دقت نکرده بودم.

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۵:۵۸

آره دقیقا می خوام همینطوری که گفتین بشه , البته می شه اینکار رو بوسیله همین سایت های ارسال عکس و ... یا بوسیله برنامه های ارسال عکس خیلی راحتتر از اینها انجام داد ولی می خواستم هم اون عکسا تو فضای خودم باشه و هم اینکه دیگه چون کار با خود وردپرس هست از برنامه دیگه ای استفاده نکنم , یعنی تنها راه همینه؟
    اون مقدار مقابل عبارت
    #more-
    هم الان که دیدم همون شماره ارسال هست ولی چرا شماره ارسال هایی که پشت سر هم انجام شدن به ترتیب اینطوری در اومدن؟
    اولی 1
    دومی 11
    سومی 14
    چهارمی 41
    پنجمی 49

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۶:۱۰

فکر کنم فهمیده باشم مشکل بوجود اومدن اختلاف بین شماره ارسال ها برای چی باشه , فکر می کنم این مشکل از سر بوجود اومدن همون ذخیره های خودکار از یه نوشته ناشی می شه که هر کدوم اونها رو با یه شماره ارسال ذخیره می کنه.
    آیا راهی برای غیرفعال کردن چنین امکانی تو برنامه وجود نداره؟
    اگه اشتباه نکنم چنین چیزی رو دیده بودم.

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۳

آره ، میشه نسخه برداری(ریویژن) و ذخیره ی خودکار رو غیر فعال کرد ، با افزونه ای به نام post control ...

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۹:۵۴

ممنون از معرفی این افزونه.
    برای اطلاع سایر دوستان این افزونه قبلا تو موضوعی به آدرس
    http://forum.wp-persian.com/topic/2740?replies=6#post-21579
    معرفی شده بود.

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۲۰:۴۹

راهی وجود نداره که بشه شماره ارسال نوشته هایی که قبلا این مشکل براشون پیش اومده رو اصلاح کرد؟
    منظورم اینه که شماره ارسال نوشته اول 1 باشه , برای دومی 2 , برای سومی 3 و الی آخر , چون اینطوری امکان دسترسی به ادامه نوشته ها و ... حتی الامکان راحتتره.
    اگه کسی هم در مورد مورد گفته شده تو موضوع "رفع مشکل عدم دسترسی به واژه های یک پوسته برای ترجمه." به آدرس http://forum.wp-persian.com/topic/3068?replies=1 اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه که کار فارسی سازی اون تم رو هم تموم کنم.

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۲۲:۱۲

والا...چندین بار مطرح شده ، متاسفانه راه عاقلانه نداره...راه غیر عاقلانه اش اینه که یه "برون ریزی" بکنی از همه ی نوشته ها و ... بعد دیتا بیس پاک بشه ، یا تیبل نوشته ها و نظر ها و... رو خالی کنی (!!!) بعد دوباره "درون ریزی" کنی... این تنها راهیه که به ذهن من میرسه... راه دیوانه کننده ای هم هست...

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    حمید
  • TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۶ دی ۱۳۸۷ - ۰۸:۲۳

فکر می کردم تنها راهش همین باشه , متاسفانه انجام اینکار هم حوصله زیادی می خواد و هم وقت کافی که ... خطر زیادیم داره. :?
    به هرحال ممنون از راهنمایی های مفید شما.
    در مورد چیدمان عکس ها نمی دونم چکار کنم , حتی بصورت دستی هم چیدمانی یه عکس رو وسط چین یا چپ چین می ذارم دوباره تو خود نوشته راست چین نشون داده می شه , اصلا مثله اینکه انتخاب این چیدمان برای عکس ها بی اثره.

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۶ دی ۱۳۸۷ - ۱۴:۱۸

نه ، بی اثر نیست ، اولویت با css پوسته است...اگر اون به عکس ها جهت داده باشه شما هرچقدر هم که توی ادیتور جهت بدی اعمال نمیشه...
    از چه پوسته ای استفاده میکنی؟

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۶ دی ۱۳۸۷ - ۱۸:۴۸

از پوسته LogoBlog : http://themes.wp-persian.com/logoblog/
    فکر کنم بخاطر همون CSS ش باشه , وقت داشته باشم می شینم یه بلایی سرش می یارم.
    در مورد غیرفعال کردن امکان ذخیره خودکار هم از اون افزونه استفاده کردم که خیلی عالیه , فقط یه سوال داشتم و اونم اینه که حالا اومدم چندتا نوشته قبلی رو ویرایش کردم شماره ارسالی که به نوشته آخر تعلق گرفت خیلی بالا رفت , مثل اینکه برای هر ویرایش خودش یه ذخیره خودکار انجام می ده , مثلا فرض کنین شماره ارسال نوشته پنجم 49 بوده , چندتا نوشته رو ویرایش کردم حالا شماره ارسال نوشته ششم شده 60 , با اینحال که امکان ذخیره خودکار رو غیرفعال کرده بودم.

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۶ دی ۱۳۸۷ - ۲۰:۰۵

آره ، این اتفاقی هست که میفته و کاریش نمیشه کرد...

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۸ دی ۱۳۸۷ - ۰۳:۲۵

فکر کنم فهمیده باشم مشکل بوجود اومدن اختلاف بین شماره ارسال ها برای چی باشه , فکر می کنم این مشکل از سر بوجود اومدن همون ذخیره های خودکار از یه نوشته ناشی می شه که هر کدوم اونها رو با یه شماره ارسال ذخیره می کنه.

علاوه بر این٬ هر پرونده‌ای (صوتی٬ تصویری و...) که از طریق وردپرس بارگذاری کنین هم یه شناسه‌ی مخصوص به‌خودش رو داره و مثلن اگر در نوشته‌ی اول با شناسه‌ی ۱ ٬ شما ۵ عکس بارگذاری کنین (بدون رونوشت‌گیری از نوشته) احتمالن شناسه‌ی نوشته‌ی بعدی شما ۷ یا بیشتر بشه.

کللن دنبال‌ه تغییر شناسه‌ها و ردیف کردن‌ه اون‌ها نباشین بهتره.

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۸ دی ۱۳۸۷ - ۰۹:۳۵

در مورد این مسئله ای که گفتین اطلاعی نداشتم , با این احتساب فکر کنم اگه برای این منظور از یه برنامه جدا برای ارسال فایل ها و عکس ها استفاده کنم خیلی بهتر باشه که دیگه هم برای ساختن عکس ها بندانگشتی با مشکل مواجه نشم و هم بین شماره ارسال ها انقدر با هم فاصله نیفته , منم زیادی رو کار حساسم.
    برای چیدمان عکس ها هم همونطور که Mizsia گفتن مشکل رو باید تو style قالب دنبال کرد , وقتش باشه مشکلی نیست.
    موضوع اون smile های زیر بعضی سایت های ساخته شده با وردپرس رو هم تو هیچ منبعی نتونستم پیدا کنم.
    به هرحال از همه دوستانی که به نحوی در مورد این چند پرسش بنده رو راهنمایی کردن تشکر می کنم.
    موفق باشید.

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۳۰ دی ۱۳۸۷ - ۱۵:۴۶

جدا که آب در کوزه ما تشنه لبان می گردیم:
    چیدمان عکس ها تو تنظیمات خود قالبی که نام بردم وجود داره. 8-|

Sarvha
  • Sarvha

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۲۵ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۶

اسمش چیه؟

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۲۵ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۳

Sarvha گفت:
    اسمش چیه؟

اگر منظورتون نام قالب هست که لینکش داده شده در بالا : http://themes.wp-persian.com/logoblog/

Sarvha

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.