انجمن

چرا قالبهای رایگان به شکل پیش نمایششون در سایت ها، اجرا  (۴ نوشته)

• animoos

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۸

با سلام به دوستان گرامی. بنده یک مبتدی هستم! :) سوال بنده این است که چرا پوسته های رایگانی که مثلا از سایت ها دانلود می کنیم به شکل پیش نمایش زنده شون ، بر روی سایت ما بارگذاری نمیشن؟ یعنی وقتی عملیات بارگذاری با موفقیت انجام میشه به هیچ وجه در هنگام نمایش سایت اون شکل و قالبی که انتظار داشتم رو نشون نمیده!

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۴

درود بر شما .

عموما قالب هایی که دانلود میکنید دارای یک اسکریپن شات یا همون تصویر قالب هستند که در سایت مورد نظر دانلود میکنید و قرار دارند .
    این تصاویر از ویرایش های نهایی گرفته میشه و قالب هایی که برای دانلود گذاشته میشه رو به صورت خام تبدیل میکنند که کاربر بنا بر سلیقه ی خودش از اون استفاده کنه.

مثلا یک قالب خبری رو میخواهید دانلود کنید . تصویرش رو که میبینید مو به تن آدم سیخ میشه ! :D
    اما وقتی دانلود و نصب شد میبینید هیچی نداره .
    تا اینجا شما قالب رو 50% نصب کردین . در قالب خبری مثلا بخش هایی داره که تقسیم بندی مطالب رو بر عهده داره . مثلا سایت خودم رو ببینید ( imde.ir ) . بنده این قالب رو اول نصب کردم به هیچ وجه اینطوری نبود . کم کم باید بهش رسیدگی کنید ، تنظیم کنید ، افزونه های مورد نیاز رو نصب کنید و البته مطلب ارسال کنید تا حالت واقعی خودشو نشون بده .

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    animoos
  • animoos

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۴

با سلام و تشکر از شما دوست گرامی، که همیشه با پاسخ های درست و مسئولانه به داد دوستان می رسید.
    این سایت شماست؟!! بهتون تبریک میگم! سایتتون عالیه! بسیار زیبا و حرفه ای! یعنی شما هم از یک قالب معمولی شروع کردید تا به اینجا رسیدید؟ مشکل من اینجاست که من از زبان برنامه نویسی هیچ سر رشته ای ندارم! اما کارم در فتوشاپ و گرافیک بدک نیست! و از ویرایش سورس قالب همینقدر که در ویرایش وبلاگ یاد گرفته ام ، چیزهایی میدونم! با این سواد ناقص، آیا امکان پیشرفت بنده در اینکار وجود داره؟

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۸

animoos گفت:
    با سلام و تشکر از شما دوست گرامی، که همیشه با پاسخ های درست و مسئولانه به داد دوستان می رسید.

خواهش میکنم ! وظیفه است .

animoos گفت:
    این سایت شماست؟!! بهتون تبریک میگم! سایتتون عالیه! بسیار زیبا و حرفه ای! یعنی شما هم از یک قالب معمولی شروع کردید تا به اینجا رسیدید؟

به دقیقا . یک قالبی بود که حتی فکرش رو هم نمیکردم بتونم حتی باهاش یه وبلاگ الکی بزنم اما میبینید که در این حد شده . فقط نیاز به زمان داره ...

animoos گفت:
    مشکل من اینجاست که من از زبان برنامه نویسی هیچ سر رشته ای ندارم! اما کارم در فتوشاپ و گرافیک بدک نیست! و از ویرایش سورس قالب همینقدر که در ویرایش وبلاگ یاد گرفته ام ، چیزهایی میدونم! با این سواد ناقص، آیا امکان پیشرفت بنده در اینکار وجود داره؟

فتوشاپ و گرافیک نیمی از زیباسازی قالب هست . عموما با کدنویسی سروکار خواهید داشت. ویرایش قالب وردپرس تقریبا ویرایش قالب وبلاگ هست . مثلادر وبلاگ بخواهید یک بنر قرار بدین ، یا یک کدی html استفاده کنید باید اون رو در سورس قالب وارد کنید . در وردپرس شما ابتدا باید فایل مناسب رو پیدا کنید سپس قرار بدین .

مثلا قرار دادن یک کد در پایین سایت به صورتی که در تمامی صفحات باشه ، باید در فایل footer.php قالبتون دستکاری کنید .

به تدریج یاد خواهید گرفت . همچنین برای هر تغییری که میخواهید در سایت بدین امکانش هست آموزشی در نت باشه . پس کمی هم بگردین شاید چیزی پیدا شد .

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    animoos

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.