انجمن

مصرف بسیار بالای سی پی یو و گاهی اوقات رم  (۸ نوشته)

• sil3ntd3ath

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۹
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۱

سلام
    سایت من با آدرس http://20Movie10.ir تقریبا 2 ماهی هست که مصرف سی پی یو بسیار بالایی داره جوری که کامل سایت قطع میشه.
    روی 5 تا هاستینگ معتبر هم سایت رو جا به جا کردم اما هنوز تفاوتی ایجاد نشده.
    عکس رو مشاهده کنید: http://www.uploadtak.com/images/m585_sasasa.jpg
    اکثر اوقات به این شکل هست.
    فکر کردم شاید از قالب یا افزونه ها باشه. هم وردپرس رو دوباره از سایت دانلود کردم و فایل هاشو جایگزین کردم هم قالب جدید قرار دادم و هم افزونه ها رو حذف کردم.
    افزونه هایی که نصب دارم در حال حاضر:
    akismet
    Wordpress Seo by Yoast
    WP PageNavi
    آمار سایت هم حدود 5000 وبگذر هست روزانه.
    دیتابیس رو هم چندین بار optimize و Repair کردم.
    ممنون میشم یکی از عزیزان در این مورد راهنمایی داشته باشه.
    کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    forklift
  • ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۲

از اونجایی که هاست های اشتراکی محدودیت دارند ، نمیشه برای سایت فیلم که آمار بالایی دارند معمولا استفاده کرد .

برای ایجاد یک سایت قدرتمند باید یک سرور مجازی یا اختصاصی داشت .

افزونه ی کش ( w3 total cache ) استفاده کنید .

Hotlink ها رو کنترل کنید و نزارید تصاویر سایتتون کپی بشه . اینطوری BW ( پهنای باند ) مصرف میشه و طبیعتا همراه با اون سی پی یو و رم هم مصرف میشه .

تصاویرتون رو بهتره در یک آپلود سنتر ( مثلا پیکوفایل ) آپلودکنید.

استفاده از افزونه ی WP CleanFix هم توصیه میشه . برای حذف پیش نویس ها و برگه ها و متن های اضافه و بدون کاربرد در دیتابیس استفاده میشه . بنده دیتابیسم 150 مگابایت بود که این افزونه آوردش روی 30 مگابایت !!
    خیلی میتونه موثر باشه . بعد از نصب باید از پنل تنظیماتش ، مواردی که داده رو انجام بدین.

sil3ntd3ath - animoos
  • caypiyouler

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۹
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۳

مصرف زیاد رم از این میتونه باشه که شما فایل واسه دانلود میزاری البته این مورد هم زمانی میتونه صحت داشته باشه که شما فایل هات رو تویه یک هاست آپلود کنید .

با این بازدید و دانولد و... یکم طبیعیه و این که زود نوشن بده 100 درصد استفاده شده هخم طبیعیه چون تویه هاست ها منابع بیار محدودی در اختیار کاربر قرار میدند ....

پیشنهاد میشه به سرور مجازی مهاجرت کنید

sil3ntd3ath
  • sil3ntd3ath

آفلاین
    عضو
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۰

IMDe گفت:
    از اونجایی که هاست های اشتراکی محدودیت دارند ، نمیشه برای سایت فیلم که آمار بالایی دارند معمولا استفاده کرد .

برای ایجاد یک سایت قدرتمند باید یک سرور مجازی یا اختصاصی داشت .

افزونه ی کش ( w3 total cache ) استفاده کنید .

Hotlink ها رو کنترل کنید و نزارید تصاویر سایتتون کپی بشه . اینطوری BW ( پهنای باند ) مصرف میشه و طبیعتا همراه با اون سی پی یو و رم هم مصرف میشه .

تصاویرتون رو بهتره در یک آپلود سنتر ( مثلا پیکوفایل ) آپلودکنید.

استفاده از افزونه ی WP CleanFix هم توصیه میشه . برای حذف پیش نویس ها و برگه ها و متن های اضافه و بدون کاربرد در دیتابیس استفاده میشه . بنده دیتابیسم 150 مگابایت بود که این افزونه آوردش روی 30 مگابایت !!
    خیلی میتونه موثر باشه . بعد از نصب باید از پنل تنظیماتش ، مواردی که داده رو انجام بدین.

تشکر از توضیحات و راهنمایی ها.
    در مورد سرور مجازی مشکلی نیست حتی داشتم یه مدت و درگیری های تنظیم و مدیریت سرور خیلی زیاده و دردسر داره و دیگه نتونستم ادامه بدم با سرور مجازی.
    در مورد افزونه Cache چند تن از دوستان گفتند که باعث کاهش ورودی های گوگل و افت سایت میشه ، این مورد درسته؟
    افزونه کچ w3 Total Cache بهتره یا wp Super Cache ؟
    اگه یه هاست دانلود تهیه بشه و با سابدامین عکس ها قرار داده بشه (حال CDN تقریبا ) تاثیر داره؟
    از wp optimize استفاده کردم و تمامی پیش نویس ها و اضافه ها رو پاک کردم و حجم دیتابیسم الان 320 مگابایت هست.

• sil3ntd3ath

آفلاین
    عضو
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۳

caypiyouler گفت:
    مصرف زیاد رم از این میتونه باشه که شما فایل واسه دانلود میزاری البته این مورد هم زمانی میتونه صحت داشته باشه که شما فایل هات رو تویه یک هاست آپلود کنید .

با این بازدید و دانولد و... یکم طبیعیه و این که زود نوشن بده 100 درصد استفاده شده هخم طبیعیه چون تویه هاست ها منابع بیار محدودی در اختیار کاربر قرار میدند ....

پیشنهاد میشه به سرور مجازی مهاجرت کنید

خیر غیر از خود وردپرس و عکس های مطالب هیچ فایلی روی سرور نیست.
    بازدید من حدود 10 ، 11 هزار وبگذر هم بوده (زمانی که سرور مجازی داشتم) اما این مورد پیش نیومده بود و تقریبا 3 ماهی میشه که با مصرف بالای منابع مواجه شدم که به دلیل تعویض متعدد هاست و دون بودن های متوالی آمارم افت کرده .
  • ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۳

sil3ntd3ath گفت:

تشکر از توضیحات و راهنمایی ها.
    در مورد سرور مجازی مشکلی نیست حتی داشتم یه مدت و درگیری های تنظیم و مدیریت سرور خیلی زیاده و دردسر داره و دیگه نتونستم ادامه بدم با سرور مجازی.
    در مورد افزونه Cache چند تن از دوستان گفتند که باعث کاهش ورودی های گوگل و افت سایت میشه ، این مورد درسته؟
    افزونه کچ w3 Total Cache بهتره یا wp Super Cache ؟
    اگه یه هاست دانلود تهیه بشه و با سابدامین عکس ها قرار داده بشه (حال CDN تقریبا ) تاثیر داره؟
    از wp optimize استفاده کردم و تمامی پیش نویس ها و اضافه ها رو پاک کردم و حجم دیتابیسم الان 320 مگابایت هست.

1. افزونه ی کش هیچ ربطی به آمار نداره . حتی میتونه باعث جذب کاربر به دلیل بالا بودن سرعت بارگذاری هم بشه !

2. بنده خودم از wp super cache استفاده میکنم اما برای سایت های بزرگ w3 total cache پیشنهاد میشه . چون تنظیمات حرفه ای تری داره برای کش کردن قسمت های بیشتر .

3. تهیه ی هاست دانلود و قرار دادن تصاویر میشه شبیه چیزی که چند سایت فیلم که تقریبا بازدیدشون از 100.000 ( الکی بودنش رو نمیدونم اما چنین آماری میزنند ) از آپلودسنتر استفاده میکنند .
    شما هم میتونید از پیکوفایل استفاده کنید . هم رایگانه و هم همیشه در دسترس . یا اگر هم نخواستید میتونید هاست دانلود تهیه کنید . همچنین خریدن یک هاست با پلن "هاست پربازدید" پیشنهاد میشه .
    چون چنین هاست هایی از محدودیت کمتری برای سی پی یو و رم و ... نسبت به هاست های اشتراکی لینوکس برخوردارند .

sil3ntd3ath - animoos
  • sil3ntd3ath

آفلاین
    عضو
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۰

IMDe گفت:

1. افزونه ی کش هیچ ربطی به آمار نداره . حتی میتونه باعث جذب کاربر به دلیل بالا بودن سرعت بارگذاری هم بشه !

2. بنده خودم از wp super cache استفاده میکنم اما برای سایت های بزرگ w3 total cache پیشنهاد میشه . چون تنظیمات حرفه ای تری داره برای کش کردن قسمت های بیشتر .

3. تهیه ی هاست دانلود و قرار دادن تصاویر میشه شبیه چیزی که چند سایت فیلم که تقریبا بازدیدشون از 100.000 ( الکی بودنش رو نمیدونم اما چنین آماری میزنند ) از آپلودسنتر استفاده میکنند .
    شما هم میتونید از پیکوفایل استفاده کنید . هم رایگانه و هم همیشه در دسترس . یا اگر هم نخواستید میتونید هاست دانلود تهیه کنید . همچنین خریدن یک هاست با پلن "هاست پربازدید" پیشنهاد میشه .
    چون چنین هاست هایی از محدودیت کمتری برای سی پی یو و رم و ... نسبت به هاست های اشتراکی لینوکس برخوردارند .

بله افزونه w3 total رو با چندین آموزش گرفتم و دارم بررسی می کنم.
    در مورد هاست هم الان پلن پر بازدید تهیه کردم و میزبان لطف کردن و منابع رو دو برابر کردن و مشکل رفع شده تا حدی منابع الان در حد 50 و 60 درصد داره مصرف میشه.
    احتمالا با نصب و تنظیم Cache بهینه تر هم بشه.
    تشکر از راهنمایی ها مفیدتون

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۱

برای تشکر کردن از دکمه‌ی تشکر استفاده کنید.

خواهش میکنم . موفق باشید

sil3ntd3ath - animoos

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.