انجمن

چند سوال برای انجام یه طرح جدید با برنامه وردپرس.  (۱۱ نوشته)

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۵
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۱ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۹:۰۱

احتمالا بهتر بود تعدادی از سوال هایی که تو این موضوع دارم می پرسم رو تو انجمن چگونه می‌توانم؟ مطرح می کردم ولی از اونجائیکه همه این سوال ها برای انجام یه طرح با برنامه وردپرس هست همه رو همینجا مطرح می کنم.
    ممکنه سوال های دیگه ای هم در این زمینه ایجاد بشه که همینجا می پرسم.

1. می خوام بایگانی مربوط به نویسنده و ماهیانه رو حذف کنم , آیا با اینکار بعدا دیگه محتویات این بایگانی ها تو موتور های جستجو index نمی شه؟
    2. راهی وجود داره که بشه از امکانات گزینه های اضافی بدون دستکاری تو پوسته هم استفاده کرد؟ مثلا با ارسال چیزی در خود نوشته؟
    3. آیا می شه برای هر نوشته فرمی رو برای ارسال قرار داد بطوریکه وقتی اون فرم ارسال شد مشخص بشه که از چه نوشته ای ارسال شده؟
    البته برای این مورد شماره 3 به فکر استفاده از خود قابلیت ارسال فرم comment افتادم , بطوریکه وقتی کاربری این فرم رو ارسال کرد تا تایید بشه من دیگه اون رو برای نمایش در خود سایت تایید نکنم یعنی فقط مثل ارسال یک نامه , اما برای این منظور و انجام یه سری تغییرات دیگه به فایل ترجمه فارسی .PO خود برنامه نیاز دارم.

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۳ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۸:۰۱

1. می خوام بایگانی مربوط به نویسنده و ماهیانه رو حذف کنم , آیا با اینکار بعدا دیگه محتویات این بایگانی ها تو موتور های جستجو index نمی شه؟

چیزایی که لینک بشن ایدکس می شن. پیشنهاد من استفاده از این افزونه است :
    http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack

2. راهی وجود داره که بشه از امکانات گزینه های اضافی بدون دستکاری تو پوسته هم استفاده کرد؟ مثلا با ارسال چیزی در خود نوشته؟

من دقیقا متوجه نشدم. ولی فکر کنم نه !

سومی رو هم نفهمیدم چی کار می خواین بکنین ...

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۳ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۹:۲۸

ممنون از پاسخی که دادید و افزونه ای که معرفی کردید.

برای سوال دوم منظورم این بود که من از گزینه های اضافی یا همون custom fields استفاده کنم ولی تگی رو تو قالب قرار ندادم یا ویرایشی رو برای نمایش محتویات این گزینه های اضافی تو قالب انجام ندم , بجاش کاری کنم که بشه از اونها با وارد کردن یه عبارت یا تگی تو متن خود نوشته استفاده کرد و مستقیما اونهارو تو خود متن وارد کنم که خودمم تا حالا چنین چیزی رو ندیدم. 8-|

در مورد سوال سوم هم مثلا شما فرض کنین وقتی یه دیدگاهی ارسال می شه و برای تایید تو بخش مدیریت نشون داده می شه دقیقا مشخصه که برای کدوم نوشته ارسال شده , من می خوام این ارسال دیدگاه فقط به شکل ارسال یک درخواست باشه یعنی قرار نیست هیچ وقت برای نمایش تو خود نوشته تاییدش کنم , حالا اگه بخوام اینکار رو با خود قابلیت ارسال دیدگاه انجام بدم نیاز داره که یه بخش هایی تو ترجمه برنامه وردپرس رو دستکاری کنم مثلا اون جاهایی رو که مشخص می کنه این فرم مربوط به comment هست رو جوری تغییر بدم که انگار ارسال درخواسته , یا اصلا کلا قابلیت ارسال دیدگاه رو ببندم و به جاش از یه افزونه ای برای اینکار استفاده کنم , یه افزونه هایی هست که می شه با قرار دادن یه تگ تو هر صفحه یا برگه ای اون رو فراخونی کرد , حالا می خوام فقط یه کاری بکنم که وقتی طرف اون فرم رو پر کرد و ارسال کرد فقط نشون بده این فرم از چه نوشته ای ارسال شده که بدونم درخواست برای چی بوده.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۷:۳۸

برای سوال دوم تا اونجایی که من فهمیدم شما مثلن می‌خواین با قرار دادن عبارت زیر توی متن نوشته:
    [cf]some[/cf]

مقدار زمینه‌ی دل‌خواه با کلید some رو توی متن‌تون نشون بدین. درسته؟

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۸:۴۳

دقیقا همین مدنظرمه , چون ممکنه محل بکارگیری هر زمینه دلخواه تو نوشته های مختلف کمی با هم فرق داشته باشه برای همین دست بردن تو قالب هم مشکل رو تموم نمی کنه.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۰:۴۱

از این افزونه استفاده کنین٬ دیروز نوشتم:
    http://gonahkar.com/wordpress-plugins/custom-fields-shortcode/

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۹:۳۱

بی نهایت عالی و بی نقص کار می کنه , نمی دونم چطوری ازتون تشکر کنم جز چندتا پیوند ناقابلی که به وبلاگتون بدم.

در مورد فایل ترجمه خود برنامه چکار می تونم بکنم؟ آیا موردی داره که این فایل برای کمی ویرایش و شخصی سازی دست دیگری باشه؟ البته به شرطی که منتشر نشه.

اون صورتک خندانی که زیر نوشته هست به چه معناییه و چه کاربردی داره؟ منظورم اینه:

http://stats.wordpress.com/g.gif?host=gonahkar.com&rand=0.9241609049158604&blog=1071949&v=ext&post=560&ref=http%3A//forum.wp-persian.com/topic/3266%3Freplies%3D1

قبلا هم تو یه موضوع یکی از پرسش هام همین بود ولی کسی جوابی براش نداد.

اگه بتونین در مورد موضوع زیر هم یه راهنمایی بکنین که چه کاری بهتره خیلی از مشکلاتم برطرف می شه:

http://forum.wp-persian.com/topic/3068?replies=1

بازم بی نهایت از فعالیتتون تشکر می کنم.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۰:۰۴

دوست عزیز موضوعات رو با هم قاطی نکنین لطفن.

من ربط این چیزایی که گفتین رو با این موضوع نمی‌فهمم.

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۸:۴۰

ببخشید.

سوال سوم ارسال اول در مورد همین موضوع بود یعنی مربوط به کارایه که سوال اول و دوم بهشون مربوط بوده.

دو سوال دیگه ای رو هم که تو آخرین ارسال پرسیدم در جاهای دیگه مطرح کرده بودم ولی کسی بهشون جوابی نداد , مورد اولش رو که خودتون هم دارین ازش استفاده می کنین , البته ربطی به این موضوع نداشت , مورد دومش رو هم برای ترجمه بهتر قالب ها نیاز دارم و بیشتر حکم نظرخواهی داره.

بازم شرمنده از اینکه کمی موضوع هارو با هم قاطی کردم.

اگه در مورد همین سوال سوم ارسال اول هم کمی راهنمایی کنین که چکار کنم بهتره مشکل برطرف می شه.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۳:۳۲

من نمی‌دونم اون فرمی که می‌خواد ارسال بشه کجاست! اما در کل شما می‌تونین ذا استفاده از توابع ()the_ID و ()the_title شناسه و عنوان نوشته‌ها رو داشته باشین٬ که می‌تونین همینارو با فرم‌تون ارسال کنین.

در مورد پرونده‌ی po. وردپرس فارسی هم توی انجمن آدرس‌ش موجوده اگه بگردین حتمن پیدا می‌کنین.

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۶:۲۷

مثلا یه فرمی پایین نوشته باشه , مثل همین فرم comment که پایین نوشته هست.

ممنون از پاسخ شما , فکر نکنم دیگه با استفاده از یکی از همین تابع ها مشکلی باشه.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.