انجمن

دیتالایف یا ورد پرس ، مسئله این است...  (۲۱ نوشته)

• mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۸:۵۸

سلام دوستان وردپرسی!
    راستش من از وردپرس خیلی سر در نمیارم واسه همین اینجا یه تاپیک

زدم و میخوام یه سری سوال واستون ردیف کنم و شما هم یه زحمتی

بکشین و جوابمو بدین اما سوالات بنده:

1. من توی صفحه اصلی سایت وردپرس رو دانلود کردم ولی گویا چیزی که دانلود کردم فقط فارسی ساز وردپرسه و بسته وردپرس اصلیو باید از سایت انگلیسیش دانلود کنم. حالا والم اینه که چرا فقط بسته فارسی ساز میذارین و مثل بقیه CMS ها کلش رو نمیذارین واسه دانلود؟

2.الان من واسه مدیریت سایتم از سیستم دیتالایف استفاده میکنم ولی متاسفانه اونقدر باگ داره که دیگه ازش خسته شدم و میخوام بیام سراغ وردپرس اما مشکل اینجاست که نمیخوام اون همه مطلب سایتم رو به خاطر تغییر سیستم مدیریت از دست بدم. آیا میشه که مطالب و موضوعات روی دیتالایفو به وردپرس منتقل کرد؟

3. قبلا دیده بودم که وردپرس بر خلاف دیتالایف شکلک های کمی داره آیا میشه به راحتی دیتالایف بهش شکلک اضافه کرد؟

4. دیتالایف رده های مدیریتی مختلف و خیلی خوبی واسه ادمین های سایت داره ورد پرس چی ؟ اونم میشه واسه سایت چندین مدیر مختلف با سطوح دسترسی مختلف تعیین کرد؟

5. توی دیتالایف هر کاربر یه صفحه مشخصات خیلی خوب با امکاناتی مثل پیغام خصوصی و ... داره وردپرس چی؟ اصلا سیستم عضویت داره؟

6. چیزی که توی دیتالایف فراوان وجود داره ماژول های کاربردی هستش که متاسفانه اکثرا ترجمه شده هستن و با سیستم فارسی تطبیق داده نشدند حالا وضعیت وردپرس درباره ماژول ها چطوریه؟

7. دیتالایف خودش یه انجمن ساز نسبتا خوب داره که کاربران انجمن همون کاربران سایت هستن با همون نام های کاربری ورد پرس چی انجمن ساز مخصوص خودش رو داره؟ اگه نداره با انجمن ساز های دیگه مثل PHPbb و... میشه تطبیقش داد یا نه؟

8. سوال دیگه هم درباره پشتیبانی هستش که از پاسخ هایی که به این تاپیک داده میشه مشخص میشه که وضع پشتیبانی چطوریه؟

9. اما یه چیز مهم تر دیتالایف خودش یه نقشه سایت خوب میسازه واسه سایت که میشه با اون سایت رو توی موتور های جستجو بهینه کرد ، وردپرس توی زمینه موتور های جستجو چطوریه کارش؟

10. اما از همه مهمتر قالب دیتالایف رو چطوری به وردپرس تغییر بدم؟

11. یه چیز دیگه دیتالایف توش ای جکس هم داره ورد پرس هم داره؟

12. سیستم آمار گیر هم داره وردپرس؟ قبلا که یه وبلاگ داشتم یادمه نمیدونستم چطوری باید کد های اضافی مثلا کد آمارگیر وبگذر رو بذارم توی قالب اینم رو میشه بگین چطوریه؟

اگه تاپیکمو توی شاخه درستی انتخاب نکردم عذر خواهی میکنم آخه هنوز زیاد با اینجا آشنا نیستم از این سوالات بالا شماره های 2 و 10 از همه مهمتره واسم. یه خواهشی هم که دارم اینه که جواب ها رو طبق شماره سوال بدین مثلا بزین 1. ... اگه هم واسه سوال جواب ندارن شماره اش رو بزنین و جلوشو خالی بذارین
    پیشاپیش از همه تشکر میکنم @},-

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۰:۱۸

پاسخ خیلی از سوالاتتون رو می‌تونستین با جستجو توی انجمن یا گوگل پیدا کنین.

به‌هر روی من جواب می‌دم٬ اما انتظار دارم برای ایجاد موضوعات‌ه بعدی جستجو کنین.

۱- کل‌ش رو می‌تونین از این‌جا بگیرین: http://fa.wordpress.org

۲- نمی‌دونم!

۳- بله.

۴- بله.

۵- سیستم عضویت داره٬ اما امکان پیام خصوصی هنوز فراهم نیست.

۶- توی وردپرس افزونه وجود داره. که از این نظر گسترده‌ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست.

۷- وردپرس انجمن‌ساز توکار نداره اما همین سیستم bbPress که ما ازش استفاده می‌کنیم محصوله همون شرکت هست و به‌خوبی با هم سازگار می‌شن.

۸- پشتیبانی هم به‌این صورت هست که ما «وظیفه» نداریم حتمن به‌سوالات جواب بدیم٬ هر کدوم رو که می‌تونیم جواب می‌دیم و هر کدوم رو هم نتونیم نمی‌دیم. ما هیچ ارتباطی با تیم اصلی وردپرس نداریم و تمام مجموعه‌ی تیمی‌ه وردپرس فارسی به‌صورت داوطلبانه فعالیت می‌کنن.

۹- افزونه برای ایجاد نقشه‌ی سایت وجود داره (توی انجمن جستجو کنین٬ قبلن مطرح شده)٬ و بقیه‌ی موارد هم بسته‌گی به نوع طراحی و کدنویسی‌ه پوسته‌ی خودتون داره.

۱۰- گوگل کنین.

۱۱- توی بخش مدیریت جاهایی که لازم باشه داره٬ توی پوسته‌ هم بسته‌گی به طراح پوسته‌ش داره.

۱۲- توی انجمن جستجو کنین٬ قبلن مطرح شده.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Arsam_Arsam - PC20
  • mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۱:۱۵

به سوال ۲ و ۱۰ که از همه مهمتر بود جواب درستی ندادین گناهکار جان :D

پشتیبانی هم به‌این صورت هست که ما «وظیفه» نداریم حتمن به‌سوالات جواب بدیم٬

منم نگفتم وظیفه دارین ولی خب برین توی \شتیبانی جوملا و ببینید با این که اونا هم وظیفه ندارن ولی چقدر سریع مشکلات رو حل میکنن :?
    بگذریم خواهشا بحث رو کسی منحرف نکنه بقیه هم لطفا نرشون رو درباره سوالت بنده به خصوص شماره دو بگن

• agri

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۷
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۱:۳۹

خداییش دیتالایف سیستم خیلی خوبیه بخصوص از نظر ماژولها و همچنین SEO بسیار خوبی که داره.
    اگه مطالب سایتت زیاده بنظر من سعی کن باگهای احتمالی را با راهنمایی کسانی که با دیتالایف سر و کار دارند حل کن.
    بخصوص اگه سایتت دانلود سنتره.

• mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۱:۴۹

نه عزیزم دیگه حوصله ام رو سر برده این دیتالایف ~X(

• zxo003

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۳
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۶:۳۹

این ها میگم روشن شوی کک کسی نگزه جیک جیک کنه :-? :-?

آقا عرض کنم که wp حرف نداره شک نکن هچی به پاش نمیرسه اما پشتیبانی نداره یعنی عشقی مثلا من میام اینجا میبینم جواب یک سوال بلدم حالا اگر عششششششششششششششششششقم کشید جواب میدم نکشید دست تو پست گردو !!! اغضا رسمی خود وردپرس فارسی هم دقیقا همینجورین !! اصلا شک نکن !! ضمنا تو فورم اصلی خود wordpress.org هم همینجوری ....

اینم که میدونی که وبلاگ شهر باند بازی اگر تو باند بودی برات لابی میکنند و زود جواب میگیری اگر تو باند کسی نبودی هرگز شناخته نمیشوی و تحویلت نمیگیرن ... این جا هم رور تمام باند ها را کم کرده !!!

جواب سوال 2 :

اگر اون سایتت خروجی RSS داشته باشه آره ، اما توجه کن با RSS نظرات نمیاد ... بهتر گوگل کنی ...

• mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۸:۱۱

اگر اون سایتت خروجی RSS داشته باشه آره ، اما توجه کن با RSS نظرات نمیاد ... بهتر گوگل کنی ...

اره آر اس اس داره حالا بگو چطوری میشه مطالب رو منتقل کرد؟

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۸:۱۹

به راحتی از بخش درون ریزی آدرس خروجی rss میدی خود وردپرس بقیه کار ها را انجام میدهد ...

البته باید کاری کنی که تمام مطالب خودت در rss یک جا نمایش داده بشه .... اگر نتوانستی همی برو از مدیرت سایت توی دیتالایف و مثلا 10مطلب آخر حذف کن و .... تا تموم بشه ...

البته اگر بتونب کاری کنی که تمام مطالبت توی rss یک جا بیاد این مشکل نداری ...
    البته راه های بهتری هم است بازم میگم گوگل کن حتما راه های توپ تری پیدا میکنی ....

• mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۲:۱۷

ببین این آدرس آر اس اس منه نظرتو بگو عزیزم http://yazd-net.com/engine/rss.php فکر کنم بشه کاری کرد همه مطالب بیاد توش
    یه چیز دیگه یه سری به سایت من و قالبش رو ببین و بگو میشه این قالبو واسه وردپرس ردیف کرد؟

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۰:۰۱

ببین باید در rss سایتت تمام مطالب سایت خود باشه اینجا فقط 10 مطلب است ...

با این حال 100% شدنی است !!

نکات :
    1- Rss باید حاوی متن کامل مطلب باشد و نصفه نیمه نباشد
    2- تداد خیلی بیشتری در خروجی باشد (کار ساده تر میشود ...)

قال وبلاگ شما هم 100% بله ... اما وردپرس قالب های خیلی زیباتری داره ...

• mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۱:۳۸

1- Rss باید حاوی متن کامل مطلب باشد و نصفه نیمه نباشد

اینو که توی سه سوت میشه حل کرد

2- تداد خیلی بیشتری در خروجی باشد (کار ساده تر میشود ...)

اگه منظورت تغداد مطالبه که اونم رو میشه حل کرد

قال وبلاگ شما هم 100% بله ... اما وردپرس قالب های خیلی زیباتری داره ...

ولی من قالب خوشگل ندیدم میشه یه چند تا قالب خوشگل معرفی کنی؟ خواهشا ادرس سایت قالب ها رو بهم نده ;-)

• mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۱:۴۰

ضمنا اگه میشه بگین ماژول ها رو از کجا بگیرم؟

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۱:۵۵

mojtaba1818 گفت:
    ضمنا اگه میشه بگین ماژول ها رو از کجا بگیرم؟

مخزن وردپرس: http://wordpress.org/extend/plugins/

خیلی‌ها هم اون‌جا نیستن٬ که بهتره توی گوگل بگردین.

• mojtaba1818

آفلاین
    عضو
    ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۱:۳۸

از همه ممنون @},- ولی به هر کی میگم میگه واسه دانلود ورد پرس مناسب نیست پس بی خیااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااال ل ل :D

• agri

آفلاین
    عضو
    ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۱:۴۵

mojtaba1818 گفت:
    از همه ممنون @},- ولی به هر کی میگم میگه واسه دانلود ورد پرس مناسب نیست پس بی خیااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااال ل ل :D

دیدی آخرش به حرف من رسیدی ;-)

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۲:۵۵

کی همچین حرفی زده ؟

پیشرفته ترین افزونه های مدیرت دانلود برای وردپرس اگر با دیگر سیستم ها کارکرده باشی متوجه میشی من چی میگم ....

نظر خودت و یقینا حق انتخاب با شما است ....

• kits

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۳:۳۵

سلام همشهری

شما چه کاری میخوای با بخش دانلود انجام بدی مثلا مدیریت داشته باشی که چند بار دانلود شده یا آی پی مسدود کنی یا .......
    من که خیلی افزونه های قوی واسه مدیریت دانلود دیدم خواستی بگو برات معرفی کنم به نظرمن ورد پرس حرف نداره خودم از نیوک به ورد پرس اومد
    کمکی خواستی بگو همشهری

یا علی

• agri

آفلاین
    عضو
    ۲۹ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۴:۱۱

kits گفت:
    سلام همشهری

شما چه کاری میخوای با بخش دانلود انجام بدی مثلا مدیریت داشته باشی که چند بار دانلود شده یا آی پی مسدود کنی یا .......
    من که خیلی افزونه های قوی واسه مدیریت دانلود دیدم خواستی بگو برات معرفی کنم به نظرمن ورد پرس حرف نداره خودم از نیوک به ورد پرس اومد
    کمکی خواستی بگو همشهری
    یا علی

شما افزونه هایی سراغ دارید که دانلود فایل را محدود به اعضا کنه؟

• farzadsg

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۳
    ۲۹ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۶:۱۵

agri گفت:

kits گفت:
    سلام همشهری

کمکی خواستی بگو همشهری
    یا علی

شما افزونه هایی سراغ دارید که دانلود فایل را محدود به اعضا کنه؟

*-:) *-:) *-:)
    و خداوند گوگل را آفرید

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۲۹ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۶:۲۲

بله چرا که نیست تازه هم فارسی هم هستش با آمارگیر و کلی مخلفات و محدود کردن و ...

wp-downloadmanager

خوف تر از این هم هست خود باید یک کم بگردی ...

http://lesterchan.net/wordpress/
  • mr.wp

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۱۶ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۹:۳۹

http://forum.wp-persian.com/topic/7041
    جواب درخواست شما برای انتقال به وردپرس بدون درده سر
    انتقال کامل مطالب
    اعضا
    نظرات