انجمن

سوالاتی بنیادی در خصوص ساختار سایت وردپرسی  (۲ نوشته)

• wordworld

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۷

سلام
    دوستان عزیز فعال د رحوزه ورد پرس
    من تجربه پیاده سازی حدود 100 سایت با جولا از نسخه 1 تا 3 رو دارم
    الان هم میخوام یکی از سایتهای اصلی مربوط به خودم رو بخ وسیله وردپرس طراحی کنم و محتوای سایت قبلی رو به ورد پرس منتقل کنم

چند سوال داشتم

همونطور که میدونید یا نمیدونید
    در جوملا محتویا یک وب سایت به بخش (+ مجموعه در جولا 1.5 ) و محتوا تقسیم شده که به صورت درخت واره زیر هم قرار میگرند
    در ورد پرس ساختار به صورت نوشته ، دسته و برگه هست
    تا اینجا درست !

ماژو لها در جوملا عناصری هستند که محتوایی از یک متن و مطلب ساده یا یک کد پیشرفته رو میتونن شامل بشن و در بخشهای مشخص و نامگذاری شده در قالب ) Slider , sidebar , content top , content botton ,copyrigt , bradcrump, ..... .)در تمام صفحات و یا صفحاتی که شما بر اساس منو انتخاب میکنید نمایش داده میشن

ماژول ها در ورد پرس به چه عنوانی تعریف شده ؟ ؟

پیلاگین ها و کامپوننت ها غیر از الحاقات ورد پرس که مثل همان ها در سایت و یا هسته سایت تاثیر گذارد عنوان و جایگزین دیگری دارند ؟

به فرض من میخوام یک سایت رو راه اندازی کنم
    در جولا شروع به آماده سازی محتوا میکردیم و بعد از اون با ساخت ساختار منو ها مطالب رو به اون مطالب لینک میکردیم و بعد تعیین میکریدم مثلا فلان منو هم در سمت راست در فلال محل ماژول نمایش داده بشه و زیر اون هم مثلا فلان ماژول خاص اطلاعات بازدید رو نمایش بده و یا یک تصویر رو به نمایش بگذاره و یا حتی دیگر محتوا یک بخش رو لیست کنه

سوال اینجسا ت
    پیشنهاد میکنید این اقدامات رو در ورد پرس به چه شکلی انجام بدیم ؟

در جوملا شما میتونی تعرین کنی صفحه اصلی شما یک مطلب باشه و در کنار اون ماژو لهای دیگه صفحه اصلی ساده یا چند تکه شما رو تشکیل بده !
    این کار در ورد پرس به چه صورت انجام میشه ؟
    من دیدم شما مطلبی رو درج بکنی بسته به قالب به شکلهای مختلف نمایش داده میشه ! نام نویشنده و تاریخ درج و اینها رو میاره!
    حالا اگر سایت شرکتی باشه تکلیف چیشه ، ما داریم محتوای اطلاع رسانی تولید میکینم نه پست یک وب لاگ
    مثلا سی پنل رو نگاه کنید صفحات داخل سایتش رو چطور ایجاد کرده !؟

ما بلاگ و مرکز اطلاعات و آموزش هم داریم اونها رو هم میخواهیم دسته بندی کنیم ! چطور پیشنهاد میکنید ؟

تگ ها درورد پرس چطوری مدیریت میشه
    چطور میشه از Duplicate Content که به واسطه ابر های تگ یا تگ های زیر نویس مطالب ایجاد میشه جلوگیری کرد ؟

پیشنهاد میکنید برای ساخت صفحات استاتیک و مستقل یک وب سایت از برگه استفاده بشه یا مطلب ؟ اگر مطلب این مطلب رو چطوری در بخش ها قرار بدیم ؟

اگر مثلا یک بخشی از منو های ما دارای توضیحاتی در خصوص اجزیا مختلف و جوانب مختلف یک محصول یا سرویس هست سرفصل ها رو چطور جدا کنیم ؟
    فرض کنیم میخواهیم در خصوص یک سیستم نرم افزاری اطلاعات نمایش بدیم
    یک صفحه اصلی مروبط داریم - یک صفحه خصوصیات منحصر به فرد - یک صفحه خصوصیات فنی - یک صفحه نیازمندهی های این نرم افزار - یک صفحه هم خرید و مقایسه !
    چطوری مقایسه به شکل کاربر پسند قرار بدیم !!!

به قول خارجی ها

WOW !
    چقدر سوال پرسیدم !
    اما قطعا همراهی دوستان در پاسخ دادن به این سوالات باب خوبی رو برای آماده سازی ذهن همه کسانی که از سیستمهای دیگه مثل جوملا قصد انتقال دارند باز خواهد کرد

آماده شندین پاسخ شما عزیزان و همچنین انسجام دادن به این موضوع ایجاد شده جهت تشکیل یک راهنمای کلی هستم
    آلمان های نازی سلام و خداحافظی و همه چی...... میگفتن های هیتلر ! ما هم می گیم !
    سلام وردپرس !

• caypiyouler

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۹
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۶

1- چیزی به نام ماپول تویه وردپرس وجود نداره
    ما افزونه و هک و کئوری داریم ...

2- تویه وردپرس ابزارک وجود داره وقتی افوزنه این نصب می کنید معمولا اگه چیزی برای نمایش تویه سایت داشته باشه به بخش ابزارک ها اضافه میشه و شما هم میتونید ازش استفاده کنید .

3 - شما با ویرایش index.php پوسته میتونید هر کاری بکنید .

4 - میتونید از قالب های شرکتی استفاده کنید و بخش وبلاگ و.. رو تیوه ساب دویمن (وردپرس شبکه یا وردپرس جداگانه ) یا تویه برگه ها اضافه کنید .

5 - برای صفحات استاتیک میتونید از بهرین گزینه یعنی برگه استفاده کنید یا در پوسته تغیرات بدید .

6 - این رو هم باید خلاقیت به کار بدید .

در وردپرس با کمی خلاقیت میتونید هر کاری بکنید .

موفق باشید

درباره‌ی این موضوع