انجمن

فروم قدرتمند فارسي + طريقه تغيير جهت قالب ها  (۱۵ نوشته)

• websoft

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۳۴
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۱۵ اسفند ۱۳۸۷ - ۲۳:۴۵

وردپرس با افزونه‌های بی شمار خود که اکنون مرز ۴۰۰۰ را رد کرده است ، بی شک محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در بین کاربرانی است که از کارایی این سیستم خبر دارند. همچنین گرایش مدیران وب سایت های فارسی زبان نیز به وردپرس کم نیست اما در دست داشتن افزونه هایی که حتماً باید از زبان فارسی پشتیبانی کنند ، در حد بسیار کمی است. بعد از دیدن درخواست های متوالی کاربران وردپرس برای داشتن یک فروم فارسی قدرتمند و ساده ، سعی شد برای جلو بردن گامی در این راه ، افزونه ی Simple Press Forum را فارسی کنیم. این افزونه که بعد از فارسی سازی نامش را به فروم ساده ی خبری تغییر دادیم ، امکانات و ابزارهایی را در اختیار کاربر قرار می دهد که حقاً در حد یک افزونه ی رایگان نیست. قالب های متنوع در بسته ی کامل این افزونه که اکنون به ۱۰ نوع متفاوت عرضه گشته است به همراه بسته های آیکون متعدد که فقط با یک کلیک تمامی نمای آیکونی انجمن را تغییر می دهد ، نیاز گرافیکی اکثر کاربران را بر طرف ساخته است. امکانات این افزونه به شرح زیر است :

»» صفحه ی ثبت نام پیشرفته به همراه قابلیت اسپم
    »» ایجاد گروه ها و فروم های متعدد با تغییر مشخصات و جزئیات
    »» تعیین سطوح دسترسی متفاوت برای کاربران و فروم ها
    »» قابلیت فرستادن پیام خصوصی بین کاربران
    »» دارا بودن از ابزار امتیاز دهی به پست ها
    »» بهره بردن از سه ادیتور قدرتمند
    »» امکان تعیین فونت ، قالب و آیکون ها در پنل و بدون الزامی در ویرایش فایل ها
    »» امکان تغییر جهت نوشتار در ویرایشگر به راست به چپ
    »» قابلیت به روز رسانی خودکار افزونه
    »» بهره گیری از کامپوننت جستجو در فروم
    »» امکان تعیین ( حذف و یا اضافه کردن ) دکمه های ویرایشگر

ادامه ي متن + طريقه تغيير جهت قالب هاي به راست - به - چپ : كليك كنيد !

• kits

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۱۶ اسفند ۱۳۸۷ - ۰۰:۰۴

سلام
    قبلا یه اشاره مختصری به این فروم شده بود و این که شماهم زحمت فارسی کردن آن را کشیده اید
    بار هم از شما متشکرم که این افزونه را به طور کلی معرفی کردین و زحمت فارسی سازی کشیده اید وان را انجام داده اید
    http://forum.wp-persian.com/topic/3437?replies=8
    فقط یه چیز کم داره واین که کاربران نمیتوانند در انجمن فایلی را اپلود کنند
    البته تا جایی که من میدانم
    ُ اگر این امکان وجود دارد لطفا ما را هم بی خبر نذارید!
    با تشکر

• websoft

آفلاین
    عضو
    ۱۶ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۰:۳۷

بله ، ممنون به خاطر پست. در نسخه ي انتشار يافته اين قابليت كم و كسر هست و قرار هست در نسخه آتي اين امكان گنجانده بشه.

• AminSanaei

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۳۳
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۶

این فروم رو من نصب کردم. متأسفانه کند بودنش اذیت میکنه. الآن دوتا مشکل دارم 1- اسم صفحه Forum رو که عوض میکنم، صفحه ناپدید میشه، برای اینکه اسمش رو عوض کنم چکار باید بکنم؟ 2- قالب LTR هست، از کجا میتونم RTL داشته باشم؟ :-?

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۴

آدرس اشتباه بود.
    بهینه ساز اینترنت ، Ashampoo IA
    تصحیح کنید.

• websoft

آفلاین
    عضو
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۲

بله ، به دليل برگرداندن ديتابيس سايت از يك فايل بك آپ قديمي تر اين متن حذف شده ، بعداً شايد باز نويسي كنم. به هر حال راه حل :
    1 - در فايل sf-framework.css در پوشه ي skins ، در قسمت #sforum ، مقدار text-align: left; رو به text-align: right; تغيير بديد.
    2 - همچنين در فايل اصلي قالب انتخابي خود ، در همين بخش #sforum ، مقدار text-align: right; رو قرار بديد.
    3 - جايگزيني فايل ها و رفرش :-)

• AminSanaei

آفلاین
    عضو
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۲۰:۲۳

ممنون، اسم برگه Forum رو چطوری عوض کنم؟

• websoft

آفلاین
    عضو
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۲۰:۳۳

»» وارد پنل مديريت ، قسمت برگه ها شويد »» انتخاب برگه و ويرايش سريع »» تغيير نام دهيد ، نه *نامك
    در صورت تغيير نامك ( ترجيحاً انگليسي ) ، همين نام رو بايد در فيلد مربوطه در بخش مديريت فروم وارد جاي نام forum وارد كنيد.

• AminSanaei

آفلاین
    عضو
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۲۰:۵۴

درست فهمیدم؟ یعنی اسم برگه مون هرچی بود جای forum همونو مینویسیم؟ با حروف فارسی که مشکل نداره :?

• websoft

آفلاین
    عضو
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۲۰:۵۹

شما اگه فقط نام رو تغيير بديد ، كه قصد شما هم همينه ، نيازي به تغيير كلمه ي " forum " در قسمت مديريت فروم نيست ، چون به نام فروم ربطي نداره.

• AminSanaei

آفلاین
    عضو
    ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۴

باسپاس :-)

• محسن

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۹
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۳ مهر ۱۳۸۸ - ۰۱:۵۹

websoft گفت:
    وردپرس با افزونه‌های بی شمار خود که اکنون مرز ۴۰۰۰ را رد کرده است ، بی شک محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در بین کاربرانی است که از کارایی این سیستم خبر دارند. همچنین گرایش مدیران وب سایت های فارسی زبان نیز به وردپرس کم نیست اما در دست داشتن افزونه هایی که حتماً باید از زبان فارسی پشتیبانی کنند ، در حد بسیار کمی است. بعد از دیدن درخواست های متوالی کاربران وردپرس برای داشتن یک فروم فارسی قدرتمند و ساده ، سعی شد برای جلو بردن گامی در این راه ، افزونه ی Simple Press Forum را فارسی کنیم. این افزونه که بعد از فارسی سازی نامش را به فروم ساده ی خبری تغییر دادیم ، امکانات و ابزارهایی را در اختیار کاربر قرار می دهد که حقاً در حد یک افزونه ی رایگان نیست. قالب های متنوع در بسته ی کامل این افزونه که اکنون به ۱۰ نوع متفاوت عرضه گشته است به همراه بسته های آیکون متعدد که فقط با یک کلیک تمامی نمای آیکونی انجمن را تغییر می دهد ، نیاز گرافیکی اکثر کاربران را بر طرف ساخته است. امکانات این افزونه به شرح زیر است :

»» صفحه ی ثبت نام پیشرفته به همراه قابلیت اسپم
    »» ایجاد گروه ها و فروم های متعدد با تغییر مشخصات و جزئیات
    »» تعیین سطوح دسترسی متفاوت برای کاربران و فروم ها
    »» قابلیت فرستادن پیام خصوصی بین کاربران
    »» دارا بودن از ابزار امتیاز دهی به پست ها
    »» بهره بردن از سه ادیتور قدرتمند
    »» امکان تعیین فونت ، قالب و آیکون ها در پنل و بدون الزامی در ویرایش فایل ها
    »» امکان تغییر جهت نوشتار در ویرایشگر به راست به چپ
    »» قابلیت به روز رسانی خودکار افزونه
    »» بهره گیری از کامپوننت جستجو در فروم
    »» امکان تعیین ( حذف و یا اضافه کردن ) دکمه های ویرایشگر

ادامه ي متن + طريقه تغيير جهت قالب هاي به راست - به - چپ : كليك كنيد !

نمی‌دونم شاید چون این تاپیک کمی قدیمی هست ادامه دادنش خیلی جالب نباشه، اما من چون نسخه 4.10 این فروم رو نصب کردن خواستم نظرم رو بگم که دوستان دیگه هم بدونند!
    فروم با امکانات فوق العاده زیاد هست که قسمت های زیادیش هم فارسی شده

اما مشکلاتش:
    1- مدیریتش بیش از حد پیچیده و شلوغه! (البته به خاطر امکاناتش هست)
    2- فارسی سازیش کامل نیست، به خصوص ظاهرش و قالب هاش چون راست به چپ نیستند مشکل ایجاد میکنند.
    3- با زبان فارسی مشکلاتی داره (مثلا اسم فروم رو فارسی گذاشتم بعد که کلیک میزنم میزنه پیدا نشد و ...)

خلاصه من بعد از تست wp-forums و این افزونه (که کلی باهاشون سر و کله زدم و وقت صرف کردم!) به این نتیجه رسیدم که هیچ کدوم به اندازه کافی سر راست و به درد بخور نیستن(نظر شخصی من هست، نمیگم لزوما درسته)
    الان هم میخوام bbpress رو امتحان کنم و اگه اونم نشد فکر میکنم برای فروم باید کنار ورد پرس از سیستم های فروم موجود مثل phpbb ، mybb و ... استفاده کنیم، چون ما تو خود ورد پرس خیلی نیازی نداریم که کاربر عضو بشه پس ضرورتی هم نداره که قسمت عضویتشون سر هم باشه و ...

• chemicalquestion

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۴
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲۹ آبان ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۶

websoft گفت:
    بله ، به دليل برگرداندن ديتابيس سايت از يك فايل بك آپ قديمي تر اين متن حذف شده ، بعداً شايد باز نويسي كنم. به هر حال راه حل :
    1 - در فايل sf-framework.css در پوشه ي skins ، در قسمت #sforum ، مقدار text-align: left; رو به text-align: right; تغيير بديد.
    2 - همچنين در فايل اصلي قالب انتخابي خود ، در همين بخش #sforum ، مقدار text-align: right; رو قرار بديد.
    3 - جايگزيني فايل ها و رفرش :-)

سلام
    ممکنه درباره محل این فایل sf-framework.css دقیق تر آدرس بدین . من پیداش نمیکنم!
    در فایل اصلی قالب منظورتون همون Index.php قالب هستش؟ من sforum# پیدا نکردم!

ممنون

• mehrdadvs

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۰
    ۳۰ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۵۹

دوست عزیز هنگام نوشتن مطلب اگه میشه به تاریخ آخرین نوشته هم دقت کنید..
    ممنون

• hormozgan

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۰
    ۴ آذر ۱۳۸۹ - ۰۰:۳۹

chemicalquestion گفت:

سلام
    ممکنه درباره محل این فایل sf-framework.css دقیق تر آدرس بدین . من پیداش نمیکنم!
    در فایل اصلی قالب منظورتون همون Index.php قالب هستش؟ من sforum# پیدا نکردم!

ممنون

دوست عزیز از منگل فاروم استفاده کنید خیلی بهتر و راحت تر و کم حجم تر است ضمن اینکه در قالب هر سایت ورد پرسی جا میگیره

درباره‌ی این موضوع