انجمن

تفاوت موبیل تایپ با ورد پرس در چی هست؟  (۸ نوشته)

• آزاد

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۱۷
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۶ مهر ۱۳۸۶ - ۰۴:۲۸

تفاوت موبیل تایپ با ورد پرس چی هست ؟
    کدام سیستم بهتر هستند و کارایی شون خوبه ( حالا به غیر از اینکه ما خودمون ورد پرسی هستیم )؟

لطفا یکی به طور کامل توضیح بدهد تشکر

• آزاد

آفلاین
    عضو
    ۶ مهر ۱۳۸۶ - ۱۸:۱۸

یعنی کسی پیدا نشد تفاوت این دوتا سیستم رو بدونه !

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۵
    ۶ مهر ۱۳۸۶ - ۲۲:۲۲

دوست عزیز سلام
    قبل از اینکه جواب سوال شما رو بدم چند نکته رو یادآور میشم :
    اول : کسی در اینجا وظیفه پاسخگویی به شما و من یا هیچ کس دیگری را ندارد و در صورت پاسخگویی تنها به من و امثال شما لطف میکنن بهتر هستش که احترام خودمون رو حفظ کنیم و لحن نوشته‌هامون مودبانه باشه !
    دوم : بهتر هستش قبل از سوال کردن کمی برای جواب در اینترنت جستجو کنیم . سوالی که شما پرسیده‌اید ده‌ها بار در وبلاگشهر مطرح و به بحث و گفتگو گذاشته شده است و گزاف نیست اگر عرض کنم که عمرش برابر یا عمر وردپرس است .

و اما جواب سوال شما :

در ابتدا باید ذکر کنیم که برنامه WordPress نیز یک برنامه مدیریت محتوی همچون موویبل‌تایپ می‌باشد که می‌توانید از آن برای ساخت وبلاگ استفاده کنید. این برنامه نیز مشتریان بسیار زیادی را نیز به سوی خود جذب کرده است. نخستین تفاوت آشکار میان این دو برنامه مدیریت محتوی، این است که برنامه وردپرس یک برنامه کدباز می‌باشد، حال آن‌که موویبل‌تایپ این‌طور نیست. تفاوت دیگر این است که ام‌تی یا همان موویبل‌تایپ در حالت پیشفرض، صفحاتش (صفحات وبلاگی که توسط ام‌تی اداره می‌شود) را، به صورت استاتیک تولید و منتشر می‌کند. استاتیک بودن صفحات منتشر شده دارای مزیت‌هایی می‌باشد؛ از جمله این‌که این‌گونه صفحات، خیلی بهتر در موتورهای جستجو از جمله گوگل ایندکس می‌شوند. (که این خود نکته بسیار مهمی است) از طرفی وقتی که صفحات به صورت استاتیک منتشر می‌شوند، حتی در هنگامی که بانک اطلاعاتی سایت دچار مشکل است، صفحات وبلاگ به خوبی Load شده و مشکلی در مشاهده آن‌ها وجود نخواهد داشت. این استاتیک بودن صفحات از طرفی نیز باعث افزایش تعداد صفحات موجود بر روی هاست و در نتیجه افزایش حجم مورد استفاده وبلاگ می‌شود. حال آن‌که WordPress این‌گونه نیست. صفحاتی که وردپرس آن‌ها را تولید می‌کند، صفحاتی داینامیک می‌باشند. مقصود از صفحه داینامیک این است که، این صفحات به صورت استاتیک بر روی هاست موجود نمی‌باشد، بلکه با توجه به درخواست کاربر (یا همان بازدیدکننده) ساخته و نمایش داده می‌شود. داینامیک بودن صفحات باعث می‌شود که حجم اشغال شده توسط صفحات وبلاگ، بمراتب کمتر از حالتی باشد که صفحات به صورت استاتیک تولید شده‌اند. البته باید در نظر داشته باشید که، چون صفحات داینامیک با توجه به درخواست کاربر، در همان لحظه ساخته می‌شود، در صورت مشکل داشتن بانک اطلاعاتی، هنگام مشاهده‌ی صفحات وبلاگ، با مشکل مواجه خواهیم شد. در پایان باید ذکر کنیم که ام‌تی در نسخه‌های جدید خود، امکان استفاده از صفحات داینامیک را نیز فراهم کرده است. به این صورت که شما هم می‌توانید در وبلاگ‌تان صفحات داینامیک داشته باشید و هم صفحات استاتیک. از دیگر تفاوت‌های میان ام‌تی و وردپرس، حجم خود این برنامه‌ها می‌باشد که ام‌تی حدود پنج برابر بیشتر از وردپرس بر روی هاست، فضا اشغال می‌کند. تفاوت دیگری که ممکن است برای خیلی‌ها مهم باشد، این است که نسخه‌ی نامحدود ام‌تی رایگان نیست. حال آن‌که وردپرس برنامه‌ای کاملا رایگان است! (در نسخه 3.2 رایگان ام‌تی، شما اجازه‌ی ساخت بینهایت وبلاگ و تنها یک نویسنده را خواهید داشت) همچنین خوب است بدانید برای هر کدام از این برنامه‌های مدیریت محتوی، پلاگین‌های زیادی نوشته شده است که شما با کمک این پلاگین‌ها، می‌توانید قابلیت‌ها و امکانات جدیدی را به وبلاگ خود اضافه کنید .

جواب سوال شما از وبلاگ یک کلیک برای همیشه نقل و قول شده است .

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۷ مهر ۱۳۸۶ - ۰۲:۲۰

اینم یکی از جدید ترین نوشته ها تو این زمینه (به انگلیسی)

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۷ مهر ۱۳۸۶ - ۱۰:۰۲

از مزایای وردپرس نسبت به مووبل تایپ می شه به سبکتر - سریعتر و راحتتر بودن اون اشاره کرد ... این ها حالات کلیه . در جزئیات نیز یکسری از برتری ها با وردپرس و یکسری دیگر با مووبل تایپ هست ...

• آزاد

آفلاین
    عضو
    ۷ مهر ۱۳۸۶ - ۲۱:۲۲

از همه ی دوستان به خاطر راهنمای هاشون تشکر می کنم
    من روی هاستم ورد پرس را آپالود کردم ولی یکی از دوستانم گفت که بهتره موبیل تایپ رو آپالود کنی . برای همین این سوال برایم پیش اومد که کدومشون بهتره .
    من می خواهم یک سایتی مثل این داشته باشم . http://www.bachehayeghalam.com می خواستم بدونم چه طوری این سایت می تونه در قسمت روزنوشت یک نوشته ی جداگانه قرار بدهد . این سایت از موبیل تایپ استفاده می کند .آیا ورد پرس هم قادر به چنین چیزی هست .
    تشکر اگر راهنمایی کنید .

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۸ مهر ۱۳۸۶ - ۰۰:۳۶

Azad گفت:
    من روی هاستم ورد پرس را آپالود کردم ولی یکی از دوستانم گفت که بهتره موبیل تایپ رو آپالود کنی . برای همین این سوال برایم پیش اومد که کدومشون بهتره .
    من می خواهم یک سایتی مثل این داشته باشم . http://www.bachehayeghalam.com می خواستم بدونم چه طوری این سایت می تونه در قسمت روزنوشت یک نوشته ی جداگانه قرار بدهد . این سایت از موبیل تایپ استفاده می کند .آیا ورد پرس هم قادر به چنین چیزی هست .
    تشکر اگر راهنمایی کنید .

با وردپرس هر کاری می شه انجام داد ... این جمله اصلا تبلیغاتی نیست ...

http://weblog.alvanweb.com/2005/10/13/wordpress-tricks/
  • agape

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۷
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۳۰ دی ۱۳۸۷ - ۱۴:۲۱

mani گفت:

Azad گفت:
    تشکر اگر راهنمایی کنید .

با وردپرس هر کاری می شه انجام داد ... این جمله اصلا تبلیغاتی نیست ...

http://weblog.alvanweb.com/2005/10/13/wordpress-tricks/

من واقعا به این گفته که با وردپرس میشه هر کاری انجام داد رسیدم
    تا حالا کاری نبوده که من بخوام انجام بشه ولی به دلیل عدم توانایی تکنیکی وردپرس نشه انجامش داد :-)
    بیشتر مشکلم سر ناتوانی خودم بوده که نمیدونستم چطور و با لطف دوستان بر طرف شده ~O)

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها