انجمن

یک وردپرس در چند ساب دامین  (۹ نوشته)

• mchavoshifans

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۴

سلام بر تمامی وردپرسی ها
    یه سوال داشتم میشه برای چند تا ساب دامین یک وردپرس راه اندازی کنیم ؟
    منظورم اینه که من چند تا ساب دامین دارم که میخوام هر کدوم سایت جدا باشه و آدرس جدا ولی میخوام کلا یک وردپرس راه اندازی کنم و توی چندتا ساب دامینی که درست کردم اجرا بشه
    ممنون

• mchavoshifans

آفلاین
    عضو
    ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۹

در اصل من میخوام چند تا سایت جدا با یک وردپرس داشته باشم و مدیریت هر کدوم جدا باشه(غیر از قالب ) و نمیخوام که توی هر ساب دامین یک وردپرس نصب کنم
    راهی هست؟

• Araz

آفلاین
    کاربر فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۰۴
    ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۲

برای سرویس وبلاگ دهی؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    mchavoshifans
  • mchavoshifans

آفلاین
    عضو
    ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۷

نه برای سایت
    میخوام چند تا سایت جدا باشه ولی یک وردپرس مدیریت بشه و فقط نویسنده اضافه کنم
    ممنون

• کاربر

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸
    ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۴

بله، شما میتونی یک وردپرس نصب کنی و بعد اکانت هایی با دسترسی های متفاوت در ساب دامین تعریف کنی که امکان مدیریت پوسته ها و پلاگین ها با خودتون باشه.

mchavoshifans
  • mchavoshifans

آفلاین
    عضو
    ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۳

ممنونم بابت پاسخ
    اما یه سوال چجوری؟
    میشه مراحلش رو بگید؟
    من سایت رو به دو زبان میخوام
    یه جا خوندم که افزونه خوبی هنوز برای وردپرس نیومده ولی گفته شده بود که از ساب دامین استفاده بشه حالا اگه من از ساب دامین انگلیسی و فراسی استفاده کنم مطالب هم باید جدا بهش بدم یعنی هر کدوم مدریت جدا داره ؟
    ممنونم

• کاربر

آفلاین
    عضو
    ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳

اگه من از ساب دامین انگلیسی و فارسی استفاده کنم مطالب هم باید جدا بهش بدم یعنی هر کدوم مدریت جدا داره ؟

در همان پنجره مدیریت وردپرس لینکی ظاهر میشه که به سادگی می تونید بین وبلاگ های دیگه سوییچ کنید و مطلب بنویسید. در واقع شما از پنجره مدیریت خارج نمی شید. اما برای دو زبانه کردن سایت، به نظر من اگر قالب یکی از وبلاگ ها رو انگلیسی (به فرض زبان دیگر سایت) بگیرید و افزونه تاریخ جلالی رو هم غیر فعال کنید، زبان وبلاگ تغییر میکنه. پلاگین هایی هم وجود داره که باید امتحان کنید. (در wordpress.org پلاگین language switcher رو جستجو کنید).

میشه مراحلش رو بگید؟

شما باید قابلیت "شبکه" وردپرس رو فعال کنید، یا به اصطلاح "وردپرس شبکه" نصب کنید. این کتاب ترجمه شده شاید بتونه کمکتون کنه.

mchavoshifans
  • mchavoshifans

آفلاین
    عضو
    ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۹

خیلی ممنون
    یه سوال دارم این پلاگینی که دادید دانلود کردم و نصب هم کردم و ولی طریقه استفاده اشو متوجه نشدم
    یعنی اینو؟

set the relations of your pages and posts in Posts -> Edit or Page -> Edit*
    set the relations of your categories and tags in Posts -> Categories or Post -> Tags*
    use a widget and/or a content_filter which displays a hint if a translation is available*
    optionally you can use a line like <?php if ( function_exists( 'the_msls' ) ) the_msls(); ?> directly in your theme-files

ممنون میشم راهنمایی کنید که چجوری میشه توی صفحه اصلی قرار بدم

• کاربر

آفلاین
    عضو
    ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۳

من پلاگین خاصی را معرفی نکردم. با جستجوی "language switcher" نتیجه های زیادی در جستجو دریافت می کنید. منظور من این بوده که بعد از انجام مراحل فوق، پلاگین هایی نیز وجود دارند که ممکنه است بتوانند به شما کمک کنند. روش کار را بطور خلاصه برای شما توضیح دادم، اما بدون مطالعه کتاب یا منابع دیگر در اینترنت نمی توانید به سادگی به جواب برسید، و یا سوالات مختلف خواهید داشت؛ که خودتان بیشتر خسته خواهید شد.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.