انجمن

چند سوال در مورد پارسی سازی افزونه ها  (۷ نوشته)

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۵
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۱۰ مهر ۱۳۸۶ - ۱۸:۳۵

سلام
    من چند تا افزونه پارسی کردم ! ولی چند تا سوال برام پیش اومده :
    ۱)میشه فایل rtl.css یا همچین چیزی به افزونه‌ها اضافه کرد !؟ عموم افزونه‌ها خودشون فایل شیوه‌نامه دارن ولی اگه میشد فایل مخصوص زبانهای راست به چپ اضافه کرد خیلی خوب میشد ! حالا اگه راهی برای اضافه کرن فایل rtl.css نباشه میتونم اقدام به ویرایش فایل‌ها شیوه نامه خود افزونه کنم !؟ یعنی مجاز به انجام این کار هستم !؟ جزو روند ترجمه محسوب میشه یا نه ؟
    ۲)افزونه‌هایی که من پارسی کردم خودم باید اقدام به ارسال فایل زبان پارسی شون به نویسنده یا تیم نویسندگان افزونه‌ها کنم یا توسط تیم وردپرس پارسی زحمتش کشیده میشه !؟

پانوشت‌ها :
    افزونه wp-polls پارسی شد ! به صورت کاملاْ استاندارد ولی کمی مشکل شیوه‌نامه داره !
    افزونه پادپرس ۶۰ درصدش ترجمه شد ! ولی به دلیل آشنا نبودن با کلمات ابتکاری اپل و همینطور ناآشنا بودن با آی پاد و آی تونز و ... فکر نکنم اقدام به انتشار نسخه پارسی افزونه کنم ! کسی میتونه ادامه کار رو انجام بده !

ارادتمند / مرتضي بهمني

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    ۱۱ مهر ۱۳۸۶ - ۱۶:۲۱

دوستان کسی نمیتونه جواب سوالات من رو بده ؟
    هر چه زودتر کمکم کنید زودتر افزونه‌ها بصورت پارسی منتشر میشن !

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۱ مهر ۱۳۸۶ - ۲۱:۰۶

میشه فایل rtl.css یا همچین چیزی به افزونه‌ها اضافه کرد !؟ عموم افزونه‌ها خودشون فایل شیوه‌نامه دارن ولی اگه میشد فایل مخصوص زبانهای راست به چپ اضافه کرد خیلی خوب میشد ! حالا اگه راهی برای اضافه کرن فایل rtl.css نباشه میتونم اقدام به ویرایش فایل‌ها شیوه نامه خود افزونه کنم !؟ یعنی مجاز به انجام این کار هستم !؟ جزو روند ترجمه محسوب میشه یا نه ؟

تا اونجا که من می‌دونم همچین امکانی برای افزونه‌ها وجود نداره٬ و باید یه دستور شرطی اول افزونه گذاشت که اگه کل وبلاگ rtl بود٬ افزونه هم rtl بشه٬ اینطوری مثلن:

if(get_bloginfo('text_direction') == "rtl") FILE shakhes-RTL.CSS RO FARAKHANI KONE

اصرار ما بر اینکه بهتره٬ پوسته‌ها/افزونه‌ها با فایل زبان جداگونه ترجمه بشن بیشتر به‌این‌خاطره که اگه یه موقع خود افزونه‌ی اصلی به‌روز شد و نسخه‌ی جدیدترش اومد٬ کاربر به‌راحتی بتونه ارتقا بده و دیگه منتظر نسخه‌ی فارسی شده نباشه.

۲)افزونه‌هایی که من پارسی کردم خودم باید اقدام به ارسال فایل زبان پارسی شون به نویسنده یا تیم نویسندگان افزونه‌ها کنم یا توسط تیم وردپرس پارسی زحمتش کشیده میشه !؟

ما تو این سایت فقط بستر رو آماده کردیم واسه افراد علاقه‌مندی مثل شما که به فعالیتتون جهت بدین٬ در نتیجه خودتون باید زحمت ارسالشو بکشین :)

افزونه پادپرس ۶۰ درصدش ترجمه شد ! ولی به دلیل آشنا نبودن با کلمات ابتکاری اپل و همینطور ناآشنا بودن با آی پاد و آی تونز و ... فکر نکنم اقدام به انتشار نسخه پارسی افزونه کنم ! کسی میتونه ادامه کار رو انجام بده !

پادپرس رو به‌نظرم همون قسمت‌های اصلیشو که کاربر بیشتر باهاش کار می‌کنه رو هم فارسی کنی کافیه واسه الان٬ واسه بقیه‌ش هم بعدن توی انجمن تصمیم میگیریم.
    منظورم از قسمت‌های اصلی همون قسمت آپلود فایل و نوشتن توضیحات و این‌جور چیزاست٬ یه کاربر عادی ممکنه هیچ‌وقت دست به تنظیمات پیش‌فرض افزونه نزنه.

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۱۱ مهر ۱۳۸۶ - ۲۱:۲۷

)میشه فایل rtl.css یا همچین چیزی به افزونه‌ها اضافه کرد !؟ عموم افزونه‌ها خودشون فایل شیوه‌نامه دارن ولی اگه میشد فایل مخصوص زبانهای راست به چپ اضافه کرد خیلی خوب میشد ! حالا اگه راهی برای اضافه کرن فایل rtl.css نباشه میتونم اقدام به ویرایش فایل‌ها شیوه نامه خود افزونه کنم !؟ یعنی مجاز به انجام این کار هستم !؟ جزو روند ترجمه محسوب میشه یا نه ؟

همون طور که گناهکار گفت، این راه سر راستی نداره فعلن... خودت نظرت چیه؟

من هم با تغییر دادن خود کدها مخالفم.

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    ۱۲ مهر ۱۳۸۶ - ۱۹:۵۹

گناهکار عزیز برای توضیحاتت خیلی خیلی ممنون ! واقعاً کمکم کرد !
    مانی جان حقیقتش میخواستم کدهای شیوه نامه رو ویرایش نکنم ولی ظاهراً چاره ای ندارم .
    در مورد پادپرس هم دارم به یک نتایجی میرسم !

ارادتمند / مرتضی بهمنی

• mazdakam

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۱۴۵۳
    ۱۶ مهر ۱۳۸۶ - ۰۲:۴۸

حل شده مشکل اگر راه حلی پیدا شده و جواب داده سرراست بگو که یکی بنویسه توی ویکی

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    ۱۶ مهر ۱۳۸۶ - ۱۹:۱۶

mazdakam گفت:
    حل شده مشکل اگر راه حلی پیدا شده و جواب داده سرراست بگو که یکی بنویسه توی ویکی

گناهکار گفته :

Gonahkar گفت:

تا اونجا که من می‌دونم همچین امکانی برای افزونه‌ها وجود نداره٬ و باید یه دستور شرطی اول افزونه گذاشت که اگه کل وبلاگ rtl بود٬ افزونه هم rtl بشه٬ اینطوری مثلن:

ولی راهنمایی گناهکار به کار خودم اومد و چیز خاصی که بدرد همه بخوره نبود!

اراداتمند / مرتضی بهمنی

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    امین

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها