انجمن


خطای 404 در طراحی سایت چیست ؟  (۲ نوشته)

 • sanazkarimi

  آفلاین
  عضو
  تعداد نوشته‌ها: ۲۹
  تشکر شده: ۲ بار
  # نوشته شده: ۶ سال پیش
  ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳

  گوگل و خزنده هایش ، برای ایندکس کردن صفحات ، از صفحه ای به صفحه دیگر میرود ، حال اگر در طراحی سایت ، صفحه ای را پیدا نکند به صفحه 404 یا اصطلاحا صفحه یافت نشد منتقل میشود .

  چرا با Not found errors رو به رو میشویم ؟

  عموما ارورهای 404 رتبه سایت شما را در گوگل تحت تاثیر قرار نمیدهد، و شما میتوانید آنها را نادیده بگیرید. عموما، خطای 404 بخاطر نوشته در آدرس URL، پیکربندی اشتباه (برای مثال، لینکهایی که بصورت اتومات توسط سیستم های مدیریت محتوا تولید میشوند) یا توسط خود گوگل هنگام کرول کردن لینک در محتوای embed شده مانند جاوااسکریپت بوجود می آیند. توجه شما را به چند توصیه که به شما کمک میکند جلب میکنم:

  - با کلیک بر روی URL ببینید این لینکها از کجا می آیند.
  - این لینکها را یا فیکس کنید و یا حذفش کنید.
  - ترافیک لینکهایی که غلط املایی دارند را با ری دایرکت 301 به سایت دیگر جذب کنید.

  خطای 404 بخش کاملا طبیعی وب سایت است. شما هیچ وقت نخواهید توانست تک تک لینکهای سایت خود را کنترل کنید، یا تمامی خطاهای 404 لیست شده در Webmaster Tools را حل کنید. در عوض، لینک هایی که رتبه بالاتری دارند را چک کنید و اگر امکان دارد آنها را حل کنید و بعد سراغ لینکهای دیگر بروید.

  چه زمانی در طراحی سایت کد وضعیت 404 باز میگردد؟

  زمانی که یک صفحه را از سایت خود حذف میکنید، فکر کنید که آیا محتوای آن صفحه به جای دیگر منتقل شده است، یا دیگر نمیخواهید آن محتوا را در وب سایت خود داشته باشید.

  - زمانی که محتوا را به URL تازه منتقل میکنید، URL قدیمی را به URL تازه ری دایرکت کنید – که باعث میشود کاربرانی که به URL قدیمی برای دیدن محتوا می آیند به صورت اتوماتیک به URL تازه ری دایرکت میشوند.
  - زمانی که محتوا را موقتا حذف میکنید، بدون اینکه قصد داشته باشید به جای تازه ای منتقل کنید، بگذارید URL قدیمی خطای 404 یا 410 را برگرداند. اخیرا گوگل با خطای 410 (Gone) رفتاری مشابه با 404 (Not found)دارد.

  خطاهای 404 ناخواسته در طراحی سایت

  در خطاهای کرول، ممکن است خطاهای 404 یک سری URL را ببینید که با دیدن آنها باورتان نشود که این URL اصلا در وب سایت شما وجود دارد. این URL های ناخواسته زمانی که Googlebot در حال دنبال کردن لینکهای پیدا شده در جاوااسکریپت، فایل های فلش، یا دیگر فایلهای embed شده هستند تولید میشوند.

  گوگل این خطاها را شناسایی میکنند و آنها را حل میکند. بنابراین از لیست خطاهای کرول حذف خواهند شد.

 • kajsabt

  آفلاین
  عضو
  تعداد نوشته‌ها: ۳
  تشکر شده: ۲ بار
  # نوشته شده: ۶ سال پیش
  ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷

  سلام
  من سایتم قبلا وبلاگ بوده و اردس صفحاتش این شکلی
  http://www.sabt-ag.ir/ 2
  بوده
  الان که اوردم روی وردپرس نمی تونم ادرس لینک رو همون 2 بزارم و خودش 2-2 اضافه می کنه باید چیکار کنم؟ این باعث ارور 404 میشه توی گوگل و افت سایتم

  کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
  alirad1994

درباره‌ی این موضوع