انجمن

سوال مهم درباره ابزارک shortcode و استفاده از کد در پست ها  (۴ نوشته)

• bazigoosh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۶

سلام

1. ابزارک و shortcode چیه ؟؟؟
    2.استفاده از کد ها در داخل پست ها چجوریه ؟؟ مثلا من یه ابزار نمایش بازدید گرفتم که وقتی کدش رو انتهای کد قالب میذارم به صفجه اضافه میشه اما من میخوام همینو داخل یک پست اجرا کنم ! راهی هست ؟؟ یا فقط اگه اون پلاگین دارای shortcode باشه امکانش هست ؟؟ هرچند که من همون شرت کد پلاگین ها رو هم که داخل پست ها میذارم اتفاقی نمی افته و یه کد به هم ریخته نمایش داده میشه ! در کل چجوری میشه از کد هایی که توی قالب درست نمایش داده میشه داخل پست استفاده کرد ؟؟ مثله آخرین پست ها آمار بازدید و ...
    3. قالب من الان دکمه های پیج هایی که برای ساختم مثله تماس با ما رو داره اما گزینه ی صفحه نخست نداره ! یعنی اگه داخل پستی بری تنها راه اینکه برگردی صفجه اول اینه که روی تیتر سایت کلیک کنید که شاید متوجه نشن همه ! چجوری یه دکمه به بغل تماس با ما اضافه کنم که با کلیک روش بره صفحه نخست ؟؟ خواستم یه پیج بسازم لینکش کنم به صفحه اول اما نتونستم

• mehdytux

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۰
    ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۰

ابزارک تیکه کدی هست که شما میتونید اونرو هرجای سایتتون قرار بدینو معمولا در نوار کناری سایتی (sidebar) قرار میگیره. shortcode تکه کدی هست که شما اون رو درون پست خود قرار میدین تا باعث نمایش و یا انجام کاری خاص در پست شما بشه . برای ساخت و مدیریت shortcode می بایست با برنامه نویسی wordpress آشنا باشین . برای قرار دادن یک کد در پست نیاز به ساخت shortcode هست. کدتون رو بفرستین تا برای شما به shortcode تبدیلش کنم. دوست عزیز برای کدنویسی منو در وردپرس به صورت اصولی باید به توابع پوسته و همچنین نحوه طراحی تم برای وردپرس آشنا باشین. البته ساخت منو راحت هستش . اگر در امر طراحی و کدنویسی تم تازه کار هستین برای اطلاعات بیشتر در مورد ساخت منو در تم به آدرس زیر در وردپرس کدکس مراجعه کنید.

اگر برنامه نویس نیستین تا آموزش ساخت منو بدون کد نویسی رو برای شما قرار بدم.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    bazigoosh
  • bazigoosh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۷

mehdytux گفت:
    ابزارک تیکه کدی هست که شما میتونید اونرو هرجای سایتتون قرار بدینو معمولا در نوار کناری سایتی (sidebar) قرار میگیره. shortcode تکه کدی هست که شما اون رو درون پست خود قرار میدین تا باعث نمایش و یا انجام کاری خاص در پست شما بشه . برای ساخت و مدیریت shortcode می بایست با برنامه نویسی wordpress آشنا باشین . برای قرار دادن یک کد در پست نیاز به ساخت shortcode هست. کدتون رو بفرستین تا برای شما به shortcode تبدیلش کنم. دوست عزیز برای کدنویسی منو در وردپرس به صورت اصولی باید به توابع پوسته و همچنین نحوه طراحی تم برای وردپرس آشنا باشین. البته ساخت منو راحت هستش . اگر در امر طراحی و کدنویسی تم تازه کار هستین برای اطلاعات بیشتر در مورد ساخت منو در تم به آدرس زیر در وردپرس کدکس مراجعه کنید.

اگر برنامه نویس نیستین تا آموزش ساخت منو بدون کد نویسی رو برای شما قرار بدم.

سلام مرسی از جوابت
    نه هیچی سر در نمیارم از کد نویسی

در مورد شرت کد هم نمیدونم چرا عمل نمی کنه ! ببین مقلا افزونه CONTACT FORM 7 رو بعد از اینکه نصب و فعال میکنم میگه این شرت کد رو کپی کن توی پست ! منم هم توی حالت visual هم تو حالت twxt کپی میکنم کد رو ! اما بعد که به پست مربوطه میرم هیچ خبری نیست نه کد هست نه کادر تماس ! اینم بگم من هیچ تنظیماتی رو کم و زیاد نمیکنم تا نصب میشه میرم شرت کد رو برمیدارم! اگه اشتباه انجام میدم کجاش ؟ اگه هم درسته پس چرا نمیاد

ممنون از کمکت من دو سه تا افزونه میخوام اگه بتونی شرت کد سالم بهم بدی ممنون میشم ! من میذارم اگه از این چیز بهتری میشناختی حتما همونو بهم معرفی کن :

اولین کدی که میخوام داخل پست قرارش بدم اینه : محبوب ترین پست های سایت که بر اساس بازدید های زیاد مثلا 10 تا مطلب پربازدید سایت رو نشون میده خیلی به دردم میخوره :
    http://www.wordpress98.com/wordpress/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D9%88/
    اینو وقتی کدش رو داخل کد قالب میذارم درست میشه اما نمیخوام به هم ریخته بشه قالب واسه همین میخوام توی یه پیج جدا داخل پستش بذارم ! اما توی پست عمل نمیکنه

دومین کد یه فرم تماس هستش که هر چی شیک تر و کوچیک تر باشه بهتر !!!

سومین کد هم اسلایدشو هستش ! هرچی جمع و جور تر و کوچیکتر بهتر !!!

درباره دکمه ها هم نمیدونم چی کار کنم :( برات امکان داره که یک کد HOME با آدرس روت سایت بسازی و بهم بدی ؟ یا یه جا بگی که بتونم قدم به قدم توضیحاتشو بخونم

• mehdytux

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۰
    ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۱

لطفا کمی وقت بدین تا کدهای لازم برای شما آماده کنم. کد های لازم رو بعد از اماده سازی براتون ارسال می کنم

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.