انجمن

آیا وردپرس؟  (۱۹ نوشته)

• mdaastani

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۰
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۴

سلام به دوستان عزیز در وردپرس
    من چند ماهی هست که با دیتالایف دارم کار می کنم علی رغم احترام زیادی که برای مدیران این سیستم قائلم اما متاسفانه خیلی اذیت شدم و چند ماه رو از دست دادم، ممنون می شم دوستان مطالب زیر رو برام روشن کنند:
    1- از نظر امکانات برای افزایش آمار بازدید و سئوی مناسب وردپرس چطوری هست؟
    2- لینک فارسی در وردپرس می شه قرار داد یا نه و اینکار راحته؟
    3- لود قالب های اون چطوری هست ، چون یه سایت خوب رو که تست کردم کمی پایین بود(با موزیلا تست زدم )
    4- بر روی IE فکر می کنید مشکلی نداره؟
    5- در زمینه ی امنیت من در سایت های خارجی چیزهای خوبی موردش خوندم که اگر درسته دوستان راهنمایی کنند؟
    6- در صورت منصرف شدن از وردپرس میتونم به راحتی به سیستم های دیگه مثل جوملا لینک کنم یا نه؟
    7- اطلاعات من از زبون های برنامه نویسی خیلی زیاد نیست با این حال کار کردن با وردپرس رو راحت می دونید و می شه سریع با اون کنار اومد و آیا کار با اون رو از جوملا راحت تر می دونید چون من چند ماهی هست که خیلی خسته هستم و زمان برام خیلی مهمه
    8- من سایت اطلاعات عمومی دارم که در کنار اون فروشگاهی هم دارم(ایران مارکت) یعنی هر دو با هم هستند فکر می کنید بشه به راحتی امکان پرداخت آنلاین با کارت های شتاب رو هم اضافه کرد ؟ و آیا هزینه ای هم داره و اگر داره چنده؟ و ایجاد فرم در وردپرس برای دریافت سفرش ها مقدوره؟
    ۹- آیا می شه سایتی شبیه این رو با وردپرس ایجاد کرد یا نه؟
    http://iran-iran.ir
    ۱۰- و در پایان اینکه در تمامی موارد گفته شده وردپرس همراه خوبی هست؟
    ممنون می شم راهنمایی کنید عزیزان @},-

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Moji-Golpesar
  • دانلود تلگرام

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۶۲
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۳:۴۹

سلام
    به جمع وردپرسي ها خوش آمديد
    پاسخ به سوالات شما :

۱- عالي است حتما امتحان كنيد
    2- بله ميشه قرار داد حتي پيوند هاي ثابت رو ميتونيد به حالت فارسي در بياورديد معادل با عنوان نوشته
    3- بستگي به نوع طراحي قالب داره قالب هاي Ajax اگه درست طراحي نشه كمي سنگين ميشه اما به صورت كلي سرعت خيلي خوبه
    4- اين هم بستگي به طراحي نوع قالب و css هاي اون داره
    5-امنيت رو من تاييد ميكنم ! خداييش امنيت وردپرس خيلي بالاست و نسبت به جوملا و مامبو ميشه گفت اصلا باگ نداره
    6- فكر كنم بتونيد فرمت مطالب رو تغيير بديد در اين زمينه من اطلاع زيادي ندارم
    7- وردپرس راحت ترين و خدش دست ترين مديريت محتواي است كه من تابحال ديدم و با استفاده از پلاگين هاي اون قدرش تا بينهايت هم
    ميره !
    8- راه اندازي سيستم فروشگاهيي توي وردپرس كمي پييده است و چون قالب رايگاني براي اين كار نيست بايد خودتون دست به كار بشيد و يا يك قالب بخريد ! در مورد راه اندازي خريد آنلاين هم مشكلي نيست شما بايد بريد و از بانك هاي عضو شتاب درخواست عضويت كنيد و اون ها راهنماييتون ميكنند كه چكار كنيد

9- بدون ترديد بله

پايدار باشيد

Moji-Golpesar - بهروز ازند
  • mdaastani

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۳:۵۶

zitanix,
    دوست عزیز خیلی خوشحالم کردید با راهنمایی خوبتون @},- @},-
    ممنون می شم دیگر دوستان هم در موارد گفته شده راهنمایی کنند
    هچنین در مورد سوال 8 آیا امکان فرم گذاشتن در وردپرس وجود داره و اینکا راحته تا افرادی که سفارش می دند با این فرم من بتونم سفارش ها رو دریافت کنم؟

Moji-Golpesar
  • m3ysam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۱
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۸

با سلام
    من هم در صورت انتخاب وردپرس به شما تبریک میگم!

شما دقیقا بگید میخواید چه کار کنید؟

۱- وردپرس بسیار مناسب است و تقریبا تمامی نیازهای یک مدیر سایت را برطرف میکند و .... در این مورد بهتر است بیشتر توضیح دهید
    ۲- بله به راحتی
    ۳- لود مناسب است و بستگی به حجم مطالب سایت و قالب دارد
    ۴- خیر این مورد هم بستگی به طراحی قالبتان دارد
    ۵- امنیت بالایی دارد البته باید کارهایی هم برای امنیت بیشتر انجام داد(نصب افزونه و چند نکت امنیتی دیگر)
    ۶- درست منظورتون رو از لینک شدن نفهمیدم :-? اگه منظورتون انتقال مطالب از وردپرس به جوملا است فکر میکنم این کار به راحتی عملی نیست و باید این سوال را از جوملا کارها بپرسی
    ۷- کار کردن با هر سیستمی در اوایل کار کمی دشوار است و وردپرس هم از این قاعده مستثنی نیست ولی اگر سایتی که میخواهید بسازید امکانات سفارشی نخواهد به راحتی میشود با نصب چند افزونه نیازهایتان را برطرف کنید اما اگر یک سایت پیشرفته بخواهید باید برنامه نویسی هم بلد باشید.
    ۸- نمیدونم
    ۹- وردپرس یک سکوی پرتاب به دنیای وب است!! هم اکنون وردپرس با دارا بودن ۰.۸ درصد محتوای وب (نمیدونم از کجا خوندم!) قدرتمند و استانداردترین سی ام است . هزاران قالب و پلاگین و مستندات بسیار قدرتمند و ... وردپرس را بسیار محبوب کرده است.

وردپرس شبیه ساختمانی است که از پایه بسیار قدرتمند ساخته شده است و شما میتوانید این ساختمان را مطابق میل خود بسازیدش و حتی تبدیل به برج کنید و یا به یک ساختمان یک طبقه راضی باشید! انتخاب با شماست.

این نکته را یادآوری کنم که بسیاری در حال مهاجرت از سایر سیستمهای مدیریت محتوا به وردپرس هستند اما انتخاب با شماست که چه سی ام اسی نیازهای شما را برطرف میکند و در آینده هم پاسخگوی نیازهای شما خواهد ماند!

موفق باشید @},-

Moji-Golpesar
  • m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۱۱

mdaastani گفت:
    zitanix,
    دوست عزیز خیلی خوشحالم کردید با راهنمایی خوبتون @},- @},-
    ممنون می شم دیگر دوستان هم در موارد گفته شده راهنمایی کنند
    هچنین در مورد سوال 8 آیا امکان فرم گذاشتن در وردپرس وجود داره و اینکا راحته تا افرادی که سفارش می دند با این فرم من بتونم سفارش ها رو دریافت کنم؟

بله با استفاده از پلاگین یا همون افزونه به راحتی میتوانید فرمهای دلخواه ایجاد کنید

Moji-Golpesar
  • lgodfather

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۶
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۴۵

وردپرس شبیه ساختمانی است که از پایه بسیار قدرتمند ساخته شده است و شما میتوانید این ساختمان را مطابق میل خود بسازیدش و حتی تبدیل به برج کنید و یا به یک ساختمان یک طبقه راضی باشید! انتخاب با شماست.

تعریف جالبی بود میثم جان. واقعا که همینطوره!

Moji-Golpesar
  • mdaastani

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۸

zitanix گفت:

8- راه اندازي سيستم فروشگاهيي توي وردپرس كمي پييده است و چون قالب رايگاني براي اين كار نيست بايد خودتون دست به كار بشيد و يا يك قالب بخريد ! در مورد راه اندازي خريد آنلاين هم مشكلي نيست شما بايد بريد و از بانك هاي عضو شتاب درخواست عضويت كنيد و اون ها راهنماييتون ميكنند كه چكار كنيد

عذر می خوام در این مورد منظورتون این هست که قالب های فروشگاه وجود داره برای وردپرس و اینکه می شه آدرس بدید
    از میثم جان هم ممنونم به خاطر راهنمایی خوبشون
    از دوستان خواهش می کنم در سایر موارد هم همراهی کنند @},-

Moji-Golpesar
  • امین / iishtar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۴۲
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۹

تا حالا قالب اماده و رایگان فروشگاهی برای وردپرس ندیدم که بهتون لینک بدم
    اما خودتون میتونین یه قالب خفن فروشگاهی رو در عرض چندروز درست کنین
    موفق باشید :-)

Moji-Golpesar
  • mdaastani

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۴

iishtar گفت:

ممنون دوست عزیز
    من در طراحی گرافیکی نسبتاْ خوبم اما در زمینه ی برنامه نویسی نه
    ممنون می شم بگین با چه نرم افزاری یا چگونه می شه یه قالب رو طراحی کرد و یا اینکه در بین قالب های خارجی اگر یه مورد فروشگاهی دیدم به راحتی می شه کار ترجمه ی قالب رو انجام داد یا نه؟
    در سایر موارد ممنون می شم دوستان راهنمایی کنند @},-

• امین / iishtar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۴۲
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۶:۲۸

اگه شما html و css رو بلد باشین کارتون آسون میشه و فقط کافیه که توابع وردپرس رو یاد بگیرین
    اما اگه بلد نیستین که خیلی وقت میبره

در مورد قالب خارجی هم من تاحالا چیز مناسب و رایگانی ندیدم
    اما اگه شما سراغ دارین میتونین لینک اونو بزارین تا بقیه دوستان که تو کار ترجمه هستن نظر بدن که ترجمه کردن این راحته یا نه

البته بهتره برای این موضوع یعنی ترجمه قالب یه تاپیک جداباز کنین چون عنوان این تاپیک به درد اون کار نیخوره

موفق باشید

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۷:۲۹

lgodfather گفت:

تعریف جالبی بود میثم جان. واقعا که همینطوره!

ممنون @},- حالا این داستان را فرض کنید :D :
    هر کسی که برج یا ساختمانی و یا حتی فروشگاهی بسازد ، جزء سازندگان شهر وردپرس خواهد شد و هم جزء شهروندان شهر وردپرس . و ما در ایالت فارسی نشین شهر وردپرس ساکن هستیم! و از ما اولین کسانی که به ایالت متحده وردپرس (uswp) آمدند آقایان گناهکار و الوان وب و مانی منجمی و علی ستاری و.... بودند . هم اکنون هم این دوستان اداره این ایالت خود گردان!! را سخاوتمندانه بر عهده دارند. و ریاست کل هم بر عهده مت مولنوگ است! در اینجا عوارض شهرداری وجود ندارد و همه چیز برای شما به رایگان تهیه شده است شما هم میتوانید برای خودتون زمین (فضا،هاست) بخرید و برای خود با امکانات رایگان وردپرس : - خانه ، فروشگاه ، مجتمع مسکونی(مولتی یوزر) ، مدرسه ، آموزشگاه ، انجمن (بی بی پرس) و ... بسازید و یا به جای خرید ، یک خانه (وردپرس دات کام) آماده با محدودیتهایی داشته باشید. و از همه مهمتر میتوانید با کمک کردن به شهروندان آن باعث پیشرفت آن بشوید.
    (این داستان ادامه دارد اما به مرتبط نبودن با اینجا پیلتر میشود!! از مدیران درخواست چشم پوشی میکنم :D )

mdaastani گفت:

iishtar گفت:

ممنون دوست عزیز
    من در طراحی گرافیکی نسبتاْ خوبم اما در زمینه ی برنامه نویسی نه
    ممنون می شم بگین با چه نرم افزاری یا چگونه می شه یه قالب رو طراحی کرد و یا اینکه در بین قالب های خارجی اگر یه مورد فروشگاهی دیدم به راحتی می شه کار ترجمه ی قالب رو انجام داد یا نه؟
    در سایر موارد ممنون می شم دوستان راهنمایی کنند @},-

اگه شما html و css رو بلد باشین کارتون آسون میشه و فقط کافیه که توابع وردپرس رو یاد بگیرین
    اما اگه بلد نیستین که خیلی وقت میبره

با سلام مجدد
    دوست من شما اگر هر سیستم مدیریت محتوایی هم انتخاب کنید باز هم باید یک پوسته فروشگاه برای خود طراحی کنید. به هر حال یکی پیدا کردم :

http://wordpress.org/extend/themes/crafty-cart
    ببینید به دردتون میخورد یا نه؟ به هر حال خودتون باید دست به کار بشید و اگر خودتون نمیتونید با پرداخت هزینه آن را به دست دوستانی که این خدمات را انجام میدهند واگذار کنید و یا .....

موفق باشید @},-

• mdaastani

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۸:۰۲

ممنون میثم جان از محبتت عزیز
    با یک تا‍یک جدید میام خدمتتون @},-

• CHAPTER

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰
    ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ - ۲۳:۵۷

سلام دوستان من از سیستم دیتالایف می خوام بیام به وردپرس آیا امکانش هست

• kits

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۲۳ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۴:۰۴

سلام
    من دقیقا از نحوه انتقال از دیتا لایف خبر ندارم اما اگه به کاربران سیستم قبلیت احتیاجی نداری وفقط میخوای مطالب را به این سیستم انتقال بدی بله براحتی میشه
    راستی در مورد کاربران هم میشه کاری کرد ;-)

• CHAPTER

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰
    ۲۳ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۰:۴۶

kits گفت:
    سلام
    من دقیقا از نحوه انتقال از دیتا لایف خبر ندارم اما اگه به کاربران سیستم قبلیت احتیاجی نداری وفقط میخوای مطالب را به این سیستم انتقال بدی بله براحتی میشه
    راستی در مورد کاربران هم میشه کاری کرد ;-)

سلام
    کاربران مشکل ندارم با اینکه تعدادشون زیاد هست ولی زیاد مهم نیست فقط مدیران و مطالب انتقال پیدا کنند عالی میشه
    حالا میشه بفرماید باید چه کاری انجام بدم (راستی سرور من ویندوزی هست با WP که مشکلی نداره)
    با تشکر @},-

• behrooz0o

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰
    ۲۳ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۶:۱۳

من جواب سوال ۹ رو میدم اصلا همین سایتی که نوشته اید:http://iran-iran.ir کاملا با وردپرس ساخته شده کافیه اینجا رو ببینید:
    http://iran-iran.ir/wp-admin

• بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۴

بله وردپرس
    انعطاف بالا : تقریبا هر نوع سایتی باوردپرس قابل راه اندازیست
    کاربری عالی و آسان: هرکسی با هر سطح دانشی توانایی راه اندازی یک سایت را دارد
    دلپذیر برای موتورهای جستجو : می توانید سایتهایی که با وردپرس راه اندازی شدن رو در نتایج اول ببینید
    سازگاری کامل با زبان شیرین فارسی : تلاش شبانه روزی تیم قدرتمند وردپرس فارسی را ارج می نهیم
    استحکام بالا : براحتی نمی توان به هسته اصلی ان اسیب زد و افزونه ها به ندرت باعث خرابی وردپرس میشوند
    امنیت : حمله ها معمولا به دلیل ضعف سرور به ثمر مینشینند و به ندرت باگ اساسی در وردپرس باعث هک و دیگر موارد امنیتی میشود
    و در نتیجه می توان گفت وردپرس بهترین انتخاب است
    این موارد را نه از روی تعصب بلکه به خاطر بررسی جامع و طولانی مدتی که روی cms های فارسی شده انجام دادم عرض کردم

• ایــ افــ دانلود

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۹

encaria جان توجه کردید که این تاپیک برمیگرده به یک سال پیش !!!

بهروز ازند - Gharibe
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۹

ببخشید تو جستجو به این صفحه رسیدم اصلا توجه به تاریخش نکردم!!!!

درباره‌ی این موضوع