انجمن

درخواست کمک برای مقابله با ویروس بسیار خطرناک gumblar.cn  (۳ نوشته)

• hkh567

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۱:۳۹

توجه کنید که ورد پرس بیشترین درصد آلودگی در دنیا به این تروجان را داشته است

با سلام
    مدتی است گرفتار این تروجان شده ام که نمی دانم از کجا وارد هاست شده است و مکان آنرا نمی توانم پیدا کنم
    همچنین تمامی ساب دومین های مرا آلوده نموده است
    خیلی از سایت های پی اچ پی تاکنون دجار این مشکل شده است
    علائم آلودگی به این ویروس در ابتدا این است که یک فایل پی دی اف خالی به همراه صفحه اول شما لود می شود
    در مرحله بعد بصورت یک اسکریپت خود را به تمام فایل های اچ تی ام ال ، جاوا اسکریپت و پی اچ پی کپی می کنه
    البته برای هاست شما خطری نداره ولی هر کس سایت شما رو باز کنه کامپیوترش آلوده می شه
    گوگل هم سایت شما رو توی لیست سیاه قرار می ده

البته یه مطلبی در یکی از سایت ها دیدم که نمی دونم راه کار درستی باشه یا نه
    لطفا کمک کنید

آدرس سایت من : delijanpnu.ac.ir

• TruthPraiser

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۵
    ۱۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۸

شرمنده که موضوع دو هفته پیش رو زنده می کنم ولی وب سایت این دوستمون هنوز دچار مشکله و آلوده به نوعی تروجان به نام JS:Redirector-H [Trj] هست.

راهنمایی که اونجا گفته شده خیلی کامل و جامع هست , بنده هم یه مدتی با چنین تروجانی روبرو بودم که آخرش مجبور شدم خودم دست بکار بشم چون متاسفانه کسی در این زمینه اصلاعاتی کافی نداشت , ببینین درسته که نقطه اثر martuz.cn (که اونجا گفته شده بود marktuz.cn) و gumblar.cn , همینطور نشونه های ظهورشون با هم کمی فرق داره ولی پاک کردن هردو و جلوگیری از نفوذ مجددشون مثل همه , در هردو باید فایل های آسیب دیده ویرایش یا دوباره بارگذاری بشن , کلمه های عبور همه ورودی ها تغییر پیدا کنه , سطح دسترسی فایل ها هم کمتر بشه.

این موضوع رو ببینین:

http://forum.wp-persian.com/topic/2161?replies=46

اول از همه به سیستم خودتون شک کنین که نکنه آلوده به فایل های جاسوسی باشه , به پشتیبان هاست خودتون هم بگین که log ورودی های به FTP و کنترل پنل رو بررسی کنه , مطمئنا خیلی می تونه بهتون کمک کنه.

• سزار

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۷۸
    ۱۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۶:۱۵

تشکر از راهنماییتون دوست من ... ;-]

شادی از آن لحظه های شما .

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.