انجمن

سوال در مورد پایگاه داده و فرم ورود  (۳ نوشته)

• hoseini4215

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸

با سلام خدمت دوستان
    سه تا سوال داشتم
    اول اینکه میخوام اطلاعات حدود 5 هزار نفر اعم از کد ملی،شماره شناسنامه و نام و نام خانوادگی رو که بصورت فایل اکسل هست توی پایگاه داده تغذیه کنم،راهنمایی میخواستم که چطور میشه اینکار رو کرد
    دوما توی صفحه ورود، کاربران با وارد کردن کد ملی و شماره شناسنامه وارد صفحه ای بشن که یک فرم آماده باشه تا کاربر اطلاعات تکمیلی از قبیل تاریخ تولد،شماره دفترچه بیمه،کد پستی و ... خودش و اعضای خانواده اش رو توش ثبت کنه.
    سوال آخر اینکه این اطلاعات ثبت شده رو از پایگاه داده بصورت فایل اکسل استخراج کنم
    میدونم سوالاتم طولانی شد ولی اگر لطف کنید و راهنمایی کنید خیلی خیلی خیلی ممنون میشم.

• hoseini4215

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷
    ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۷

سوالاتم رو تصحیح میکنم سوال اول: مشکل من این که میخوام اطلاعات کاربران(کد ملی،شماره شناسنامه ونام و نام خانوادگی) که بصورت فایل اکسل هست رو داخل دیتابیس ایمپورت کنم و نمیدونم چطور اینکار رو بکنم
    در مورد سوال دومم یه فرم پیشرفته میخوام که کاربر پس از ورود مجبور بشه اطلاعات تکمیلی خودش درست وارد کنه مثلا تاریخ تولدش حتما ده رقمی باشه و ممیز بزاره یا کد پستیش رو ده رقمی وارد کنه در غیر اینصورت ارور بده
    سوال سوم: خروجی اطلاعات دیتابیس رو بصورت فایل اکسل در بیارم

• شایان کریمی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۸

سلام
    از نظر بنده این موضوع کاملا با وردپرس بی ارتباط هست.

اما به هر حال برای اینکار باید آشنایی با زبان PHP و ساختار SQL داشته باشید. در غیر اینصورت از عهده شما خارجه و باید یک برنامه نویس این کار رو براتون انجام بده.
    فرم ورود رو میتونید با php (و HTML) و اگر به دنبال ظاهری زیبا هستید با اضافه کردن ساختار و طرح به وسیله CSS به فرمتون انجام دهید.

اما برای import باید اپتدا داخل ویندوز اطلاعات رو از فایل اکسل درون یک دیتابیس import کنید:

سپس درون هاستتون دیتابیس دومتون رو بسازید, سپس اطلاعات دیتابیس اولتون رو به درون دیتابیس دوم (داخل هاست) و از طریق phpmyadmin درون ریزی کنید.

برای export هم با دانلود یک بکاپ از دیتابیس هاست و export به همین شیوه مشکلتون حل میشه.

موفق باشید.

درباره‌ی این موضوع