انجمن

پاک شدن user در دیتا بیس!!  (۲ نوشته)

• blue-panther

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۰

سلام خسته نباشید
    اومدم یه دیتا بیس رو پاک کنم اشتباهن یوزر دیتا بیس سایت وردپرسیم رو پاک کردم!! :|
    حالا یه فول بک آپ از قبل اینکار دارم
    فول بک اپ رو ریستور کنم درست میشه؟؟
    برای ریستور کردن باید چیکار کنم؟؟ یعنی همه چی رو پاک کنم و ریستور کنم یا نه خودش جایگزین میشه؟

یوزر اصلا مهم هست؟؟ یعنی اطلاعتی که توش گنجانده نشده؟؟
    اگر ریستور کردن جواب نمیده پس میشه یه یوزر جدید ساخت جایگزین اون کرد؟؟
    لطفا راهنمایی کنید سایتم 4000 تا مطلب اختصاصی داره :\ :(

• فروشگاه 4شما

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۳۲
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۱

درود بر شما .

اگر فول بک آپ دارید باید اسکریپت رو هم پاک کنید ! چون فول بک آپ به این راحتی ها ایمپورت نمیشه . باید بدین هاستینگ اوکی کنه .
    اما یه راه هست که خودتون اوکی کنید .

1. فول بک آپ رو باز کنید و فایل ها رو Extract کنید توی کامپیوترتون .
    2. دیتابیس بسازید از توی هاست و توی phpmyadmin فایل دیتابیس رو ایمپورت کنید . ( یوزر مهم نیست . مهم نام دیتابیس هست . یوزر فقط به عنوان یک نام کاربری برای متصل شدن به اسکریپت استفاده میشه . محل ذخیره ی دیتابیس نام دیتابیس هست که اگر پاک بشه و بک آپ نداشته باشید هیچ راهی نداره جز تیکت به هاستینگ . که اونها هم هفته ای یک بار بک آپ میگیرند و ممکنه تعداد زیادی از پست ها و کاربراتون حذف بشن .)

3. اسکریپت وردپرس رو آپلود کنید توی هاست
    4. مشخصات دیتابیس رو به اسکریپت بدین . ( نصب نکنید ، فقط مشخصات رو بدین )
    5. فولدر wp-content رو آپلود کنید توی هاست و بزارید جایگزین فولدر فعلی بشه . چون تصاویر و افزونه ها و قالب ها و... داخل این پوشه هست .
    6. اکانت های ایمیل رو بسازید
    7. به phpmyadmin برید و جداول دیتابیس سایتتون رو Repair و optimize کنید .

سایت تا الان قابل دسترسی هست اما بهتره حالت Debug رو فعال کنید تا اگر اروری پنهانی داشته باشید زودتر رفع کنید تا مشکلی بعدها واستون پیش نیاد .

اگر نمی تونید خودتون اینها رو انجام بدین ، باید فول بک آپتون رو توی یه جایی آپلود کنید که لینک مستقیم داشته باشه . بعد اون لینکه رو بدین به هاستینگ تا واستون ردیف کنند .
    حالا ممکنه 2-3 روزی علاف بشین اینطوری .

در ضمن ، مراقبت از دیتابیس بیشتر از یوزر دیتابیس اهمیت داره . اگه دیتابیس پاک بشه اطلاعات از بین میره ولی اگه یوزر پاک شد ، یک یوزر دیگه بسازید ، با نام دیتابیس Match کنید ( چی میگن بهش ؟!! متصل ، مزدوج . نمیدونم :D ) بعد توی اسکریپت و در قسمت کانفیگ وارد کنید .

موفق باشید .

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها