انجمن

دو ستون برای دو نویسنده  (۲۲ نوشته)

• kebrit

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۸:۲۸

با سلام
    آیا می توان، با وردپرس، مانند موابل تایپ، وبلاگ دو ستونه داشت، و هر زمان که خواستیم، بتوانیم ستون مورد نظر خودمان را بروز کنیم ؟ مثلا یک وبلاگ دونفره...

• alighatta

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۶۳
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۱:۵۱

باید برای این کار یک افزونه مثل MultiBlog در MT داشته باشه، فکر میکنم شما باید از نسخه MU ورد پرس استفاده کنید و با ایجاد دو بلاگ مطالبشون رو در هم ادغام کنید. @},-

• palas

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۷
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۱:۵۷

فکر نکنم نیازی به mu باشه.به نظرم باید تغییراتی تو قالبت بدی به این ترتیب که 2 تا ستون داشته باشی که تو هر کدوم یک دسته نمایش داده بشه.بعد مطلبی که می نویسی رو تو همون دسته منتشر کنی. ~O)

• khodemani

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۸
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۳:۲۷

با پوسته مناسب ممکن است. من یک زمانی با پوسته Feed Me, Seymour وبلاگی درست کردم که چند نفر با هم مینوشتند و نوشته هر کدامشان در ستون مربوط به خودشون دیده میشد. دانلود:
    http://wordpress.org/extend/themes/feed-me-seymour

• AminSanaei

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۳۳
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۳:۴۹

اگه خواستی برات درستش میکنم ;-)

• kebrit

آفلاین
    عضو
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۶

با تشکز از جواب سریع دوستان، از نظر قالب مشکلی نیست. میدونم از این طریق میشه که 2 تا ستون درست کنم و برای هر ستون یک دسته بندی تعریف کنم که مثلا فلان دسته بندی توی فلان ستون نشون بده... ولی وقتی دو نفر نویسنده هستن، من نمیخوام نفر اول، به نوشته های نفر دوم دسترسی داشته باشه. با موابل تایپ بلدم، ولی می خوام ببینم اگه با وردپرس شدنیه، با وردپرس انجام بدم.

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۷

خوب میشه این دو یوزر فقطنویسنده باشن و یکمدیر ارشد تعیین بشه.
    اینجوری دوتا نویسنده به نوشته های هم دسترسی ندارن.

• kebrit

آفلاین
    عضو
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۳:۴۷

خوب، چیجوری می تونم برای هر ستون، یک نویسنده تعریف کنم که نوشته ی هر نویسنده، فقط توی ستون مربوط به خودش منتشر بشه ؟

• mohsen3ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۳

شاید با Author Templates بتونی یه نگاه اینجا بنداز:

http://codex.wordpress.org/Author_Templates

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۶

شما باید با استفاده از query_posts مطالبی رو که در ستون‌ها نمایش داده می‌شه بر اساس نویسنده از هم جدا کنید. به‌هیچ افزونه‌ای هم احتیاج ندارید.

برای مثال٬ برای نمایش نوشته‌های نویسنده‌ای با شناسه‌ی ۳ می‌تونین از این کوئری استفاده کنین:
    query_posts('author=3');
    با برای نمایش نوشته‌های نویسنده‌ای با نام کاربری Mohammad می‌تونین از این استفاده کنین:
    query_posts('author_name=Mohammad');
    اگه با query_posts آشنا نیستین توی انجمن جستجو کنین٬ بارها درموردش توضیح و تفسیر نوشته شده.

در مورد این‌که دو نویسنده امکان ویرایش نوشته‌های همدیگه رو نداشته باشن هم باید به‌جز حساب کاربری admin که حساب اصلی هست٬ دو حساب دیگه با نقش «نویسنده» ایجاد کنین و هر حساب رو به‌یکی از نویسنده‌ها بدین تا نتونن نوشته‌های همدیگه رو ویرایش کنن.

پی‌نوشت: در این نوشته یک ایراد جزیی وجود داشت که ویرایش شد.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    kebrit
  • سزار

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۷۸
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۶:۱۳

Gonahkar گفت:
    شما باید با استفاده از query_posts مطالبی رو که در ستون‌ها نمایش داده می‌شه بر اساس نویسنده از هم جدا کنید. به‌هیچ افزونه‌ای هم احتیاج ندارید.
    برای مثال٬ برای نمایش نوشته‌های نویسنده‌ای با شناسه‌ی ۳ می‌تونین از این کوئری استفاده کنین:
    query_posts('author=3');
    با برای نمایش نوشته‌های نویسنده‌ای با نام کاربری Mohammad می‌تونین از این استفاده کنین:
    query_posts('author=Mohammad');
    اگه با query_posts آشنا نیستین توی انجمن جستجو کنین٬ بارها درموردش توضیح و تفسیر نوشته شده.
    در مورد این‌که دو نویسنده امکان ویرایش نوشته‌های همدیگه رو نداشته باشن هم باید به‌جز حساب کاربری admin که حساب اصلی هست٬ دو حساب دیگه با نقش «نویسنده» ایجاد کنین و هر حساب رو به‌یکی از نویسنده‌ها بدین تا نتونن نوشته‌های همدیگه رو ویرایش کنن.

تشکر توضیح عالی بود . @},- ~O)

• khodemani

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۸
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۷:۵۵

ممنون آقای گناهکار. یک آموزش جدی و حرفه ای بود. به درد خیلی ها میخورد. فقط کاش عنوان این صفحه مناسب بود تا در جستجو به راحتی پیدا شود.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۰:۱۲

خواهش می‌کنم.

عنوان با محتوای موضوع٬ همسو شد.

• kebrit

آفلاین
    عضو
    ۱۶ مرداد ۱۳۸۸ - ۰۲:۴۳

Gonahkar گفت:
    query_posts('author=3');
    query_posts('author=Mohammad');

بسیار عالی بود، تشکر فراوان

• kebrit

آفلاین
    عضو
    ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۰۶:۲۷

اگه بخوام طوری تعریف کنم که ۲ نفر در یک ستون و دو نفر در ستون دیگر بتونن مطلب ارسال کنند... باید دو بار از این کد استفاده کنم یا میشود دو تا نویسنده با هم تعریف کرد ؟ منظورم دو حالت زیر هست :

query_posts('author=Mohammad');query_posts('author=Ali');

یا :

query_posts('author=Mohammad;Ali');

کدوک حالت درسته ؟

• Moeini

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۵۵۹
    ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۸

فکر کنم اولی

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۶

kebrit گفت:
    اگه بخوام طوری تعریف کنم که ۲ نفر در یک ستون و دو نفر در ستون دیگر بتونن مطلب ارسال کنند... باید دو بار از این کد استفاده کنم یا میشود دو تا نویسنده با هم تعریف کرد ؟ منظورم دو حالت زیر هست :
    query_posts('author=Mohammad');query_posts('author=Ali');
    یا :
    query_posts('author=Mohammad;Ali');
    کدوک حالت درسته ؟

هیچ‌کدام.

ابتدا باید بگم که توی نوشته‌ی قبلی من یک اشتباه جزیی وجود داشت که در دستور دومی که گفته بودم به‌جای author_name ٬ استباهن نوشته بودم author که الان تصحیح‌ش کردم.

اما در مورد این‌که نوشته‌های دو نویسنده رو در یک ستون داشته باشیم٬ بر اساس نام نویسنده چنین امکانی وجود نداره. باید بر اساس شناسه این کار رو انجام بدین٬ مثلن برای فراخوانی نوشته‌های دو نویسنده ۱ و ۵ از این دستور استفاده کنین:
    query_posts('author=1,5');

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    aghaamin - kebrit
  • kebrit

آفلاین
    عضو
    ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۱۴

مجددا تشکر فراوان
    و با عرض پوزش، لطفا در مورد اینکه میخوام دو دسته بندی (Category) در یک کادر، و دو دسته بندی دیگر در یک کادر دیگر نمایش داده شود، لطفا دستور آن را هم بفرمایید.

• alighatta

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۶۳
    ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۳

با کوئری ها همه کاری میشه کرد.
    خوبیش اینکه از افزونه ها مستقل هست و کاری به نصب افزونه نداره.
    کاش یک بخش جامع از کدهای مختلف کوئری ایجاد میکردید.(البته فقط بصورت تمپلیت نه سوال و جواب) ;-)

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۷

و با عرض پوزش، لطفا در مورد اینکه میخوام دو دسته بندی (Category) در یک کادر، و دو دسته بندی دیگر در یک کادر دیگر نمایش داده شود، لطفا دستور آن را هم بفرمایید.

ربطی به این موضوع نداره. قبلن توی انجمن جدا کردن دسته‌های مختلف از هم توضیح داده شده، شما هم باید یکمی از خلاقیت خودتون استفاده کنین تا به‌نتیجه‌ی مطلوب برسین.

• kebrit

آفلاین
    عضو
    ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۲:۱۱

قبل از ایجاد این موضوع هم با عنوان وبلاگ دو ستونه... و از این موارد سرچ کرده بودم، ولی به نتیجه ای نرسیده بودم.
    حالا شما که زحمت کشیدید پست ارسال کردید، کاش این آخرین راهنمایی را هم می فرمودید.

به هر حال سپاس گذارم.
    موفق باشید.

• سزار

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۷۸
    ۱۸ مرداد ۱۳۸۸ - ۰۱:۱۰

جناب گناهکار به خاطر آموزشتون ممنون . ;-]

شادی از آن لحظه های شما . @},- ~O)

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها