انجمن

نمایش همزمان عنوان انگلیسی و فارسی  (۱۰ نوشته)

• emech

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۳

با سلام به همه ، میخوام بدون نصب پلاگین و دستکاری اضافه عنوان انگلیسی و فارسی یک مطلب به همراه عنوان دسته بندی به انگلیسی و عنوان دسته بندی به فارسی رو در زیر پستها نمایش بدم .

من ساختار پیوند یکتا رو به حالت ٪دسته‌بندی٪ / ٪نام پست٪ قراردادم ، در این حالت یک عنوان فارسی داریم به علاوه یک نام لاتین هم برای دسته ها و هم برای مطالب ، کاری که میخوام انجام بدم اینه که در صفحه عنوان فارسی به همراه نامک لاتین رو نمایش بدم اما هر چی سعی کردم نشد !

یک مثال بزنم برای وضوح بیشتر : عنوان پست : کمک نامک لاتین: Help - دسته بندی: اینترنت>وردپرس نامک لاتین دسته بندی : internet > wordpress

که باید اینطوری نمایش داده بشه : کمک /help - اینترنت-وردپرس /internet

در این مثال مطلب در دسته وردپرس نوشته شده و دسته وردپرس زیردسته اینترنت هست ، میخوام هنگام نمایش دسته به نامک لاتین فقط دسته اصلی که اینجا مثلا اینترنت بود نمایش داده بشه ، با کدهای وردپرس زیاد ور رفتم حتی codex وردپرس رو هم زیاد بررسی کردم به نتیجه ای نرسیدم ، خیلی برام مهمه که این کار رو انجام بدم لطفا اگر میتونید کمکم کنید .

ممنون از لطف همه دوستداران وردپرس .

• مهدی

آفلاین
    ناظم
    بهترین پاسخ

تعداد نوشته‌ها: ۱۱۰۰
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۳

خواهش میکنم
    برای اینکه فقط نامک نمایش داده بشه از کد زیر استفاده کن
    <?php echo basename(get_permalink()); ?>
    این قضیه دسته ها هنوز برام حل نشده که چی میخوای

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    emech
  • مهدی

آفلاین
    ناظم
    بهترین پاسخ

۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۶

بازم خواهش میکنم
    کد زیر فقط دسته بندی‌ مادر وُ نمایش میده

<?php
    foreach((get_the_category()) as $category) {
    	if ($category->category_parent == 0) {
    	$parentscategory = $category->name;
    	}
    }
    echo $parentscategory;
    ?>

موفق باشید

emech
  • مهدی

آفلاین
    ناظم
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۱

با کوئری میتونید عنوان و دسته‌ی پست وُ نمایش بدید که قبلا تو انجمن طریقه‌ی استفاده از کوئری مطرح شده
    و اما پیوند یکتا به شکل بالا امکان نداره، به صورت زیر میشه :
    /help/کمک/internet/اینترنت

• emech

آفلاین
    عضو
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۵۰

مهدی گرامی ممنون به خاطر پاسخ ، منظورم از نمایش همزمان در داخل پستهاست نه در آدرس ! برای نمونه میدانیم که آدرس مطلب من در دسته وردپرس و زیر دسته اینترنت اینطوریه :

http://wp-persian.com/internet/wordpress/postname

در داخل پست مربوطه عنوان پست و دسته بندی به فارسی میاد با the_title و the_category ، میخوام چیزی که به عنوان نامک لاتین قرار میدم هم در یک جایی از پست نشون داده بشه ، منظورم هم نمایش پیوند یکتا نیست ... فقط میخوام نامک لاتین پست و نامک لاتین دسته بندی اصلی رو جدا از هم نشون بدم .

اگر خیلی خلاصه بگم میخوام نامک لاتین پست و دسته رو جدا بیارم یک جایی از پست .

خیلی ممنون میشم یک جوابی پیدا کنم ، در کوئری هم چیزی نبود که مشکلمو حل کنه !

باز هم ممنون

• مهدی

آفلاین
    ناظم
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۱:۱۱

برای نامک پست از کد زیر :
    <?php echo get_permalink(); ?>
    و برای دسته بندی از کد زیر:

<?php
    foreach((get_the_category()) as $category) {
    	echo $category->cat_name . ' ';
    }
    ?>

امیدوارم همونی باشه که میخوای، در ضمن هر ۲ کد بالا باید داخل حلقه‌ی while باشه
    موفق باشید

emech
  • emech

آفلاین
    عضو
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۵

فکر میکنم خود وردپرس هم پیشبینی نمیکرده که این چیزی که من میخوام یک روزی به درد میخوره ! البته حتما چیزی هست حداقل از وردپرس انتظارش هست که همه فن حریف باشه ... برسیم به نتیجه :

آقا مهدی مرسی که لطف داری زود جواب میدی ، کدهایی که گفتی رو الان تست کردم ، نتیجه چیزی نبود که میخوام ، اینطور نمایش داده شد :

1- کد اول ، کل پیوند پایدار رو نمایش داد در صورتی که من فقط قسمتی که بولد شده را لازم دارم و این همون نامک لاتین هست : http://localhost/wp/web/google-chrome-icon/

2- کد دوم ، هر چند کد عنوان دسته بندی رو فراخوانی میکنه اما عنوان فارسی ! در صورتیکه هدف نامک لاتین دسته بندی بود. در ضمن میخوام نامک لاتین موضوع مادر فراخوانی بشه!

به نظرتون قابل حله؟

یک دنیا ممنون میشم اگه به جواب برسم.

• emech

آفلاین
    عضو
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۳:۵۵

مهدی واقعا ممنون ، 50 درصد به هدف نزدیک شدم ! فعلا نصف دنیا ممنونتم :D

تست کردم خودشه ، پس عبارتش میشه basename ، مشکل اول حل شد خواستم از همین عبارت برای مشکل دوم استفاده کنم ولی جواب نداد ! قضیه دسته ها از این قراره :

با مثال بگم واضح تره : یک دسته اصلی داریم به نام ایران و یه دسته فرعی داریم به اسم تهران ، دسته تهران زیر دسته ایران هست
    ایران > تهران
    ، حالا این دسته ها نامک لاتین دارن درسته؟ کاری که میخوام کنم اینه : نامک لاتین دسته اصلی یک مطلب رو فراخوانی کنم بدون اینکه نامک لاتین زیر دسته نمایش داده بشه ! که اینجا میشه iran ، و Tehran نمایش داده نمیشه ، یک چیز تو مایه های single_cat_title البته همونطور که گفتم نامک لاتین دسته اصلی باید صدا زده بشه .

خیلی خیلی ازت ممنونم ، امیدورام که قضیه دوم هم ردیف شه تا کاملا وردپرس گیرت بشیم (همون نمکگیر :D )

So DanKe DeaAr FrueNde MehDi

• emech

آفلاین
    عضو
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۳

خیلی لطف داری شما کاملا ثابت کردی ناظم فوق العاده ای هستی .

کد آخری کد درستیه اما دسته بندی من فارسی هست میخوام نامک لاتین اون دسته رو بیاره ، البته اگر این جواب رو بگیرم خیلی خوشحال میشم ... اگر هم جوابی نداره بیخیال بیشتر از این مزاحم نمیشم .

فقط یک دستت درد نکنه از ته دل میگم و یک دنیا ممنونم ، واقعا میگم ، تا حالا انجمن وردپرس نمیومدم چون فکر کردم دیر به جواب میرسم .. امروز نظرم کاملا عوض شد ، انشاا... همیشه همینطور باشه .

منتظر میمونم تا درباره قسمت آخر جوابی بیاد و بحث رو تموم کنم .

مرسی

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۸:۰۹

پاسخ شما:

<?php
    $post_id = get_the_ID();
    $post = &get_post($post_id);
    echo 'post slug:' .$post->post_name . '<br />';
    $categories = get_the_category($post->ID);
    $cats = '';
    $i = 1;
    foreach($categories as $cat) {
    	$cats .= $cat->category_nicename;
    	if($parent=$cat->category_parent) $cats = get_category_parents($parent, FALSE, '/', TRUE) . $cats;
    	if($i != count($categories)) $cats .= '/';
    	$i++;
    }
    echo 'categories: ' . $cats;
    ?>
    emech

درباره‌ی این موضوع