انجمن

امکان گذاشتن نامک لاتین مشابه برای دو نوشته  (۶ نوشته)

• مستانه

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۳
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۱ آذر ۱۳۸۸ - ۰۳:۳۶

آیا می‌شود یک نامک لاتین را برای دو نوشته مشابه به کار برد؟
    راستش به نظر میاد سایت گنجور همچین کاری انجام داده. یعنی مثلا برای تمام شعرهای شماره یک هر قسمت از نامک sh1 استفاده کرده. البته من این را بر اساس نوع لینک دائمی که ایجاد شده حدس زدم.

اگر به این صورت نیست میخواستم بدونم این سایت چطور این کار را انجام داده؟؟؟

• roz

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۱
    ۱ آذر ۱۳۸۸ - ۲۲:۱۳

من منظورتون نفهمیدم دوستان دیگر شاید بفهمن بگن

• مستانه

آفلاین
    عضو
    ۱ آذر ۱۳۸۸ - ۲۳:۳۰

ببینید مثلا من می‌خواهم برای سایتم که در مورد حافظ هست لینک‌ها را طوری نشون بدم که بعد از اسم سایت نام نوع شعر که همون دسته شعر هست بیاد و بعد هم شماره شعر مثلا مثل زیر:
    http://hafez.mastaneh.ir/ghazal/1
    حالا من اگر بخواهم همین کار را مثلا برای رباعی هم انجام بدم باید مثلا برای رباعی اول یه همچین لینکی ایجاد کنم.
    http://hafez.mastaneh.ir/robaee/1
    اما چون قبلا در قسمت غزلیات نامک لاتین 1 را برای غزل اول انتخاب کردم دیگه برای رباعی سماره 1 این نامک را نمیشه انتخاب کرد و وردپرس لینکی که ایجاد می‌کنه به صورت زیر هستش:
    http://hafez.mastaneh.ir/robaee/1-2
    یعنی اجازه نمیده که برای رباعی اول هم همون ععد یک را به عنوان نامک لاتین انتخاب کنم.
    حالا دقیقا همچین کاری در سایت گنجور انجام شده که طبق تماسی که من با ادمین اون سایت داشتم به من گفتند که ورژن‌های قدیمی‌تر ورپرس این امکان را داشته، حالا می‌خواستم بدونم با ورژن‌های جدید چطور می‌شه این کار را انجام داد.
    امیدوارم با این مثال مطلب را بهتر تشریح کرده باشم.

• hrmoh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۲ آذر ۱۳۸۸ - ۰۶:۳۴

من اداره کننده‌ی سایت گنجور هستم،
    این توضیح رو اضافه کنم که من در گنجور برای ایجاد نامک (slug)های یکسان از خود وردپرس استفاده نمی‌کنم بلکه مستقیماً توسط یه برنامه‌ی ویندوزی (که خودم نوشتم) توی دیتابیس وردپرس اطلاعات می‌نویسم. از این جهت، چون وردپرس اطلاعات را وریفای نمی‌کنه می‌تونم این کار رو انجام بدم.
    کاربر محترم، جناب مستانه، می‌خوان این کار رو از طریق خود وردپرس انجام بدن که راه حل من برای ایشون کار نمی‌کنه.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    گناهکار - مستانه
  • مستانه

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۳

آقا یافتم
    با راهنمایی که hrmoh عزیز انجام دادند، یک ایده زدم و جواب داد. من از phpmyadmin برای تغییر نامک استفاده کردم و به قول hrmoh چئن نیازی به تایید وردپرس نداره، این را را میشه انجام داد.

• مستانه

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۸۸ - ۱۱:۲۸

من الآن امتحان کردم، میشه با phpmyadmin نامک را به صورت دلخواه وارد کرد ولی بعد وردپرس در نشون دادن نوشته‌ها کاملا گیج میشه و مطالب به درستی نمایش داده نمیشه.
    من که بی‌خیال انجامش شدم...

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.