انجمن

الگوریتم تبدیل تاریخ  (۱ نوشته)

• fzerorubigd

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۲۹ آذر ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۷

سالهاست که از JDF و توابعی که با اون هست، (یعنی همون دو تا تابع تبدیل) استفاده میکنم. (خوب این یعنی این که من واقعا مدیون اونایی هستم که این کدو نوشتن!) ولی همین چند روزه تصمیم گرفتم یه تغییری بدم و الگوریتم رو کلا عوض کردم، دلیلش هم این بود که روش اونا پر بود از اعدادی که حقیقتا نمیفهمیدم چرا هستند و چرا اینقدر لقمه رو دور سرشون چرخوندن. علاوه بر اون، توی خود JDF یعنی همون دو تا تابع jDate و jMakeTime هم کلا همه چیز زیادی شلوغ نوشته شده، مثلا توی تابع jDate به ازای هر تبدیل ممکنه تا چندین بار تابع Date اصلی فراخوانی بشه، که میشه گفت سرعتش فاجعه میشه، طوری که این کتابخانه جدید، حتی تو تبدیل 1 رشته، سرعتش تا 3- 4 برابر بیشتره، میتونید خودتون تست رو اینجا ببینید. البته من هم برای این کار در برخی شرایط دوباره از تابع Date استفاده کردم ولی فقط در مورد انتخابهای منطقه زمانی یعنی eIOPTZ . (که اونا رو JDF اصلا نمیشناسه.) به هر صورت، دقیقترش رو میتونید اینجا بخونید.

البته این که میگم صرفا یه پیشنهاده، قسمت تبدیل تاریخ رو شاید بد نباشه عوض کنید.

راستی، من خیلی گیج شدم، تابع تبدیل اعداد فقط قراره اعداد رو تغییر بده و اون نقاطی که دست کم یه طرفشون عدده؟ خوب فکر نمیکنید یه کم زیادی شلوغه؟

-- اگه من گیر دادم به شلوغ پلوغ بودن این توابع مال اینه که من مغزم دو بیت بیشتر نیست، هنگ میکنم وقتی موضوعات زیادی شلوغ میشن، و سعی میکنم راه ساده تر رو واسه هر چیزی پیدا کنم.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    گناهکار

درباره‌ی این موضوع