انجمن


آموزش : فونت tahoma در ويرايشگر WordPress.com  (۲ نوشته)

 • MFiRE

  آفلاین
  عضو
  تعداد نوشته‌ها: ۱
  # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
  ۱۸ اسفند ۱۳۸۸ - ۲۲:۰۲

  اگر از وبلاگ‌نويسان WordPress.com باشيد، حتماً با مشكل كوچك بودن اندازه‌ي فونت ويرايشگر وردپرس روبه‌رو شده‌ايد. اين اندازه‌ي كوچك فونت باعث ناخوانا شدن متن نوشته شده در ويرايشگر مي‌شود و مديران وبلاگ‌هاي وردپرس را مجبور به استفاده از ديگر ويرايشگرها مي‌كند.

  حال مي‌خواهيم اين مشكل ويرايشگر وردپرس را با استفاده از مروگرهاي اپرا و فايرفاكس برطرف كنيم. براي برطرف كردن اين مشكل مي‌توانيد اسكريپتي به زبان جاوا اسكريپت را در مرورگر مورد نظرتان نصب و اجرا كنيد تا فونت ويرايشگر وردپرس به Tahoma تبديل شود.

  در فايرفاكس از افزونه‌ي گريس‌مانكي و در مرورگر اپرا از امكانات خود مرورگر كه همانند افزونه‌ي گريس‌مانكي كار مي‌كند، استفاده مي‌كنيم.

  در مرورگر فايرفاكس ابتدا بايد افزونه‌ي GreaseMonkey را دانلود و نصب كنيد. از اينجا مي‌توانيد به صحفه‌ي دانلود و نصب اين افزونه برويد.

  پس از نصب افزونه گريس‌مانكي در فايرفاكس، بايد اسكريپت Tahoma font in WordPress.com editor را از اينجا در افزونه‌ي گريس‌مانكي نصب كنيد. حال وقتي به صحفه‌ي ويرايشگر وردپرس برويد، فونت ويرايشگر به Tahoma تبديل مي‌شود.

  حال براي اينكه اين كار را در اپرا انجام دهيد بايد ابتدا به آدرس زير رفته و تنظيماتي را اعمال كنيد :

  Tools > Preferences > Advanced > Content > JavaScript Option

  حال با استفاده از گزينه‌ي ‍Choose مسیر يك پوشه كه قرار است از این به بعد اسكريپت‌هاي گريس‌مانكي -همانند اسکریپت فوق- را در آنجا كپي كنيم را انتخاب كنيد. بهتر است يك پوشه در كنار فايل نصب اپرا، در يكي از درايوهاي هاردديسكتان ايجاد كنيد تا پس از نصب دوباره ويندوز هم بتوانيد از اين پوشه و اسكريپت‌هايش استفاده كنيد. حال اسكريپت تغيير فونت ويرايشگر را از اينجا دانلود كنيد. فایل اسکریپت دانلود شده با پسوند js. می‌باشد و باید در همان پوشه‌اي كه انتخاب كرده‌ايد آنرا كپي كنيد تا در واقع به مرورگر اپرا شناسانده شود. وقتی صحفه‌ی ویرایشگر وردپرس بارگذاری شود، فونت ویرایشگر وردپرس به تاهوما تبدیل می‌شود.

  تصوير در منبع موجود مي باشد.

  منبع :
  http://mfire.wordpress.com

 • گناهکار

  آفلاین
  کلیددار
  تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
  تشکر شده: ۲۵۴۵ بار
  # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
  ۱۹ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۷

  ممنون دوست عزیز٬ ولی بهتر بود در انجمن‌های خوده وردپرس.کام این موضوع رو مطرح می‌کردین.

درباره‌ی این موضوع