انجمن

گزارش اشکال در پوسته dilectio  (۸ نوشته)

• parseha

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۹
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۱۹ دی ۱۳۸۶ - ۱۷:۲۷

این پوسته زیبا، متاسفانه در IE به درستی نمایش داده نمی‌شه.
    1.متن پست‌ها با بزرگ و کوچک کردن کلمات به جای بزرگ و کوچک شدن به چپ و راست می‌روند.
    2. در شرایطی که برای یک پست، کامنتی ارسال شود، نمی‌توان از طریق لینک "یک پاسخ" و ... به صفحه ارسال کامنت دسترسی پیدا کرد. به سخن دیگر، این لینک به متن تبدیل شده و غیر فعال می‌شود.
    ۳. لینک‌های سرصفحه که حاوی صفحات وبلاگ هستند، هنگامی که صفحه مورد نظر را انتخاب می‌کنید، رنگی نمی‌شوند. یعنی، وقتی در صفحه اول هستید، تنها عبارت "صفحه اصلی" پیداست، و زیر متنی که به پایین اشاره می‌کند، نامریی است. (این اشکال در فایر فاکس‌هم وجود دارد)
    4. هنگام ارسال کامنت، مجموعه کادرها و نوشته‌های ارسال کامنت به سمت چپ می‌روند. یعنی زمانی که ماوس روی دکمه SEND می‌رود، کل کادرها به سمت چپ منتقل می‌شوند." فایر باگ گزارش اشکالی در خط چهارم از فایل imagehover.php می‌دهد.
    element=event.srcElement;
    5. لینک ارسال پاسخ، زیر نقطه چین پایان متن (POST) قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که کاربر فکر کند این لینک مربوط به مطلب بعدی است.
    با تشکر وافر...

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۱۹ دی ۱۳۸۶ - ۲۰:۰۵

متاسفانه نویسنده اصلی پوسته کدهاش رو خیلی بد نوشته و کار تمیزی ارائه نداده . من بعد از فهمیدن مشکل دار بودن در اینترنت اکسپلورر چند دقیقه ای وقت صرف کردم که ببینم مشکلش چیه ولی خب چیزی دستگیرم نشد. اگه وقت بود روش کار می کنم ;-)

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۲۰ دی ۱۳۸۶ - ۱۱:۰۱

من هم دارم روی فارسیش کار میکنم. البته برای ارائه باید تا بعد از امتحانا صبر کنید...

• shayanlinux

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۲۹ بهمن ۱۳۸۶ - ۲۳:۴۴

سلام

اول از همه از نوید برای فارسی کردن این پوسته تشکر میکنم...

و اما در مورد dilectioی فارسی شده

این پوسته در نمایش صفحاتی که عکس در آنها قرار گرفته شده هم مشکل داره و چیدمان صفحه و عکس ها را کلا به هم میریزه

من هم یک سری در مورد این پوسته تحقیق کردم که ببینم مشکل از کجاست. ظاهرا مشکل IE به خاطر direction:rtl هست. چرا ؟
    من همین پوسته را روی وبلاگ انگلیسی‌ام هم نصب کرده ام (البته نسخه اصلیش را تبعاً): http://cube.shahand.com این پوسته انگلیسی در IE درست نشون داده میشه و مشکلاتی که گفته شده با نمایش عکسهای توی صفحه و کامنت ها را نداره؛

من داشتم این پوسته ها را چک میکردم که متوجه شدم اگر پوسته فارسی توی IE لود شده باشه و توی یک Tab دیگه در IE پوسته انگلیسی لود بشه ، صفحه فارسی هم به ناگاه درست نشون داده خواهد شد (با همین دو تا وبلاگ من امتحان کنید تا منظورم را دقیقا متوجه بشید. اول http://mokaab.shahand.com را در IE باز کنید و بعدش توی یک Tab دیگه http://cube.shahand.com را حالا اگر برگردید به tab اول میبینید که چیدمان عکسها در صفحه که مشکل داشت حل شده)
    این شد که به CSS شک کردم. اگر به CSS نسخه انگلیسی فقط در کلاس body‌ یک direction:rtl اضافه کنیم (و بقیه کلاسها را همون طوری که هست دست نخورده نگه داریم) و از این CSS‌ جدید استفاده کنیم هم صفحه به هم میریزه. من به تازگی کار کردن با ورد پرس و ورد پرس فارسی را شروع کردم و اطلاع دقیقی از کامپوننت های به کار رفته در اون ندارم، ولی حدسم اینه که مشکل با rtl.css باشه.

یک مطلب دیگه (شاید کمک کنه)، اگر صفحه‌ای که چیدمان عکسهاش بهم ریخته را اندازه فونتش را تغییر بدهیم (مثلا یک ctrl+ و یک ctrl-) هم چیدمان تصحیح میشه.

ممنون میشم اگر در درست کردن مشکلات این پوسته راهنماییم کنید.

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۰۰:۱۶

من فعلا وقتم کمه ولی اگه وقت کنم می بینم مشکل از کجاش هست. اینم از شاهکار های اینترنت اکسپلورره که شما گفتید :D

• shayanlinux

آفلاین
    عضو
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۰:۳۷

ممنون نوید جان

لطف می‌کنید... اگر می‌دونید از دست من کاری بر میاد سر نخ را بدید بهم خودم ته توش را در میارم ;-)

موفق و پیروز باشید

پ.ن. اگر مایکروسافت لطف میکرد و اینترنت اکسپلورر شاهکارش را روی ویندوزش by default نمی گذاشت و اجازه می‌داد کاربرا یاد بگیرند که نرم‌افزارهای استاندارد را خودشون انتخاب و نصب کنند خیلی خوب بود... این جوری من هم دغدغه نداشتم که به خاطر این مشکل بازدید کننده از دست بدهم...

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۱:۵۷

کلا این پوسته برخلاف ظاهر زیباش کد نویسی کثیفی داره و بی خودی پیچیدش هم کرده واسه همین باید وقت گذاشت روش تا مشکل رو پیدا کرد ...

• shayanlinux

آفلاین
    عضو
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۷:۴۰

به هر حال خیلی خیلی ممنون میشم اگه بشه مشکلش را حل کنی نوید جان
    اگر کاری از دست من برمیاد بگو در خدمتم

شاد باشی و پیشاپیش تشکر فراوان

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها