انجمن

مشکل در داشبورد وردپرس و جستجو در گوگل  (۸ نوشته)

• amirm

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۰

من یک مشکل عجیبی دارم.
    وقتی وارد صفحه داشبورد ورد پرس میشم و برای اولین بار روی یکی از لینکها کلیک می کنم زمان خیلی زیادی طول می کشه تا صفحه مورد نظر لود بشه. مثلا اگر روی نوشته جدید کلیک کنم شاید بیشتر از دو دقیقه طول بکشه که صفحه باز بشه.
    از طرفی کلمات کلیدی بودند که همیشه من با آنها در صفحه اول و جزو لینکهای برتر بودم. در واقع همیشه وقتی راجع به موضوع خاصی می نوشتم خیلی سریع به صفحه اول می آمدم. مثلا کلمه بلاگ سازمانی که اولین بار من در اینباره نوشتم و همیشه لینک اول گوگل بودم. اما از حدود 1ماه پیش از نتایج گوگل حذف شدم. کلی تحقیق کردم و دیدم که در گوگل وب مستر تعداد زیادی صفحه دارم که Not Found 404 شده.
    حالا این دو موضوع چه ارتباطی به هم دارن؟
    وقتی اون اتفاق اول در داشبورد می افته، یعنی داره سعی می کنه که یک لینک رو باز کنه، اگر روی لینکهای بلاگ کلیک کنم پیغام 404 ظاهر میشه در حالی که صفحه یا مطلب وجود داره. و بعد که داشبورد از وضعیت سکته خارج میشه این مشکل هم حل میشه. به نظرم میاد که وقتی گوگل میخواد بلاگم رو ایندکس کنه همین اتفاق میافته چون تمام صفحاتی که گوگل میگه پیداشون نکرده صحیح و سالم در بلاگ وجود داره.

از ورد پرس 3 استفاده میکنم و این مشکل قبل از Upgrade هم وجود داشت.
    ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه.

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۷

من حدس میزنم که مشکل از یکی از افزونه‌هاتون باشه.

دونه دونه افزونه‌ها رو غیرفعال کنید و ببنید مشکل حل میشه یا نه.

• farzadsg

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۳
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۸

لینک وبلاگتون همینه که تو آواتورتون هست ؟

• amirm

آفلاین
    عضو
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۷:۳۹

بله لینک بلاگ همونه که تو آواتار هست.

• amirm

آفلاین
    عضو
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۳

hd

mani گفت:
    من حدس میزنم که مشکل از یکی از افزونه‌هاتون باشه.

دونه دونه افزونه‌ها رو غیرفعال کنید و ببنید مشکل حل میشه یا نه.

اینکار رو کردم. سرعت صفحه ها درست شده اما همه افزونه ها رو دوباره فعال کردم و فعلا از نظر سرعت درسته. باید یکم صبر کنم و ببینم گوگل چیکار می کنه. من URL ها رو هم تغییر دادم که بجای کانتر عددی عنوان پست رو تو URL بذاره

• amirm

آفلاین
    عضو
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۳

ظاهرا مشکل از wp-stat بوده. وقتی که API Code دادم بهش باز همون شرایط قبل پیش اومد.
    حالا واقعا این موضوع ممکنه به اون تئوری که در مورد گوگل دادم ربط داشته باشه؟
    من بخش زیادی از ترافیک روزانه ام رو بخاطر این موضوع از دست دادم!

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۲:۴۷

amirm گفت:
    ظاهرا مشکل از wp-stat بوده. وقتی که API Code دادم بهش باز همون شرایط قبل پیش اومد.
    حالا واقعا این موضوع ممکنه به اون تئوری که در مورد گوگل دادم ربط داشته باشه؟
    من بخش زیادی از ترافیک روزانه ام رو بخاطر این موضوع از دست دادم!

به احتمال قوی میتونه مشکل از اینجا بوده باشه. مخصوصا این‌که این افزونه‌های آمارگیر رفتارهای خاصی هم در مورد موتورهای جستجو انجام میدن. پیشنهاد من اینه که به جای این افزونه از وب‌سایت Google Analytics استفاده کنید و برای سریع‌تر و بهتر ایندکس شدن سایتتون توی گوگل هم از افزونه Google XML Sitemaps استفاده کنید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    amirm
  • amirm

آفلاین
    عضو
    ۲۵ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۴

من مدتهاست که از گوگل آنالاتیک استفاده می کنم و XML Sitemap رو هم دارم. وقتی WP-Stat رو پاک کردم مشکل حل شد اما حالا مشکل دیگه ای دارم. بلاگم در گوگل درست ایندکس نمیشه و در Webmaster Tools کلی error لاگ شده.
    مشل اول Redirect Error بود که وقتی می خواست گوگل Tagها و Categoryها رو ایندکس کنه ایراد 301 می گرفت. بعد از کلی بالا پایین کردن فهمیدم که وردپرس 3 با UTF8 Encoding URL مشکل داره و یک افزونه پیدا کردم که این مشکل رو حل می کرد.
    اما مشکل بعدی اینه که کلی خطای 404 هم ثبت شده. تمام لینکهایی که با خارج از بلاگم میدم می چسبه به انتهای permalink یعنی اینجوری:
    لینک ثبت مطلب: http://thecoach.ir/1389/5/25/مطلب -آزمایشی
    در صفحه این مطلب به عنوان مثال لینک هست به سایت یاهو که وقتی گوگل این لینک رو می بینه اینطور ایندکس می کنه: http://thecoach.ir/1389/5/25/مطلب -آزمایشی/yahoo.com

که باعث میشه خطای 404 رخ بده. برای این موضوع راه حلی هست؟ دلیل این خطا چیه اصولا؟

درباره‌ی این موضوع