انجمن

تبدیل اعداد و حرف ی در افزونه ها  (۵ نوشته)

• modaser

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۲
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۲

سلام دوستان

بنده از افزونه search-unleashed برای جستوجو و ... استفاده می کنم. متاسفانه مشکل بنده در نمایش اعداد به صورت فارسی و حرف ی عربی هست. وقتی کاربر حرف ی عربی را وارد می کند نتیجه جستوجو صفر هست اما حرف ی فارسی موارد زیادی را پیدا می کند.

افزونه جلالی فعال هست ولی فقط در مطالب نظرات موارد رو اعمال می کند
    با غیر فعال کردن search-unleashed مشکل حرف ی حل می شود اما بنده به این افزونه احتیاج دارم
    چطور می توانم فیلتری در جستجو قرار دهم که وقتی کاربر حرف ی عربی را وارد کرد در نتایج جستجو به دنبال حرف ی فارسی بگردد

شاد باشید

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۱

چند تا سوال داشتم:

۱. آیا مشکل با ک عربی و فارسی هم هست؟
    ۲. منظورتون از اینکه

افزونه جلالی فعال هست ولی فقط در مطالب نظرات موارد رو اعمال می کند

چی هست؟
    ۳. مشکلتون در نمایش اعداد هم ربطی به جستجو داره؟

• modaser

آفلاین
    عضو
    ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۰

بله افزونه جلالی فعال هست
    مشکل بنده در موارد زیر هست:
    نمایش اعداد به صورت انگلیسی هست مثلا در نمایش دسته ها اعداد به صورت انگلیسی نمایش داده می شود ولی در داخل متن ها اینطور نیست وفارسی هست

افزونه search-unleashed قابلیت استفاده از چندین موتور جست و جو مثل
    Default WordPress
    Indexed WordPress
    MySQL Fulltext
    lucene را می دهد
    مشکل جستجو: وقتی از کلمات عربی می مثل ی ک و...در جستجو استفاده می شود درحالات Default WordPress /Indexed WordPress/ MySQL Fulltext نتیجه ای در بر ندارد وقتی از حالت lucene استفاده می شود مشکل کلمات عربی می مثل ی ک و...حل می شود اما در صفحه نتایج وقتی از تابع the_expert استفاده می شود درحالی که اصولا باید فقط همان تیکه از مطلب که کلمه جستوجو شده وجود دارد را نمایش بدهد ، فقط تیکه اول هر مطلب را نمایش می دهد.

از function ها هم برای حل نمایش تیکه مربوط به کلمه جستجو استفاده کردم اما بازهم متاسفانه موضوع حل نشد.

امیدوارم توضیحاتم گنگ نباشد

• modaser

آفلاین
    عضو
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۳

سلام
    ایا امکانش هست که در کادر جستجو وقتی کاربر کلمه های عربی را جستجو کرد موقع پردازش کلمه ها را جایگزین کند با کلمه های فارسی و جستجو نماید

برای مثال وقتی کاربر جستجو کرد ی عربی دکمه جستجو را که زد. سیستم به تور خودکار به دنبال ی فارسی بگردد

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۱۵ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۸

راستش رو بخواید من یه کم گیج شدم. اصولا مشکل (ی) و (ک) عربی توی wp-jalali به همین روش که شما میگید رفع میشه. شما باید کد wp-jalali رو بخونید و عین همون سیستم فیلترهای قبل از جستجو رو برای این افزونه جستجو جدید خودتون بنویسید.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.