انجمن

چند سوال در رابطه با نصب وردپرس  (۸ نوشته)

• رضا حریری

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۴:۱۹

دوستان در نصب ورد پرس چند سوال برایم پیش آمده که می خواهم بدانم.اگر کسی می داند لطفآ جواب بدهد

.مهم ترین سوال من این هست که چه جوری می شه آدرس وبلاگت همون آدرس سایتت باشه!.فکر کنم که خوب مطلبم رو ذکر نکردم.ببینید برای نصب ورد پرس,بعد از آپلود همه فایل ها روی هاست, وارد صفحه ای مثل این می شید.در بالای این صفحه کادری هست که باید نامی رو وارد کنید که آدرس سایتتون می شه.مثلآ اگر نام هاستتانwww.yoursite.com باشه آدرس سایتتان در اونجا میشه http://www.yoursite.com/dir.این dir همن آدرسی هست که در بالای کادر می نویسد.اگر هم ننویسی که اصلآ قبول نمی کنه.یعنی باید این آدرس رو نوشت.حالا شما بفرمایید که من باید چه کار کنم؟

2.دومین سوال من این هست که اگر بخواهم که این وردپرس(یا هر cms دیگری که نصب کرده ام) که الان نصب کرده ام را پاک کنم باید چکار کنم؟

3.سوال بعدی من این هست : ببینید من می خواهم مثلآ در آدرس سایتم علاوه بر صفحه ی اصلیwww.example.com که مدام به روز می شه,تحت همین دامین یک و cms دیگر(خواه وردپرس خواه هرچیز دیگری) را نصب کنم که بتوان آن را مثل صفحه ی اول به روز رسانی کرد.مثل 1pezashk.com که علاوه بر آدرس سایت اصلی در آدرسwww.1pezeshk.com/library هم مطالب رو به صورت پست های پشت سرهم ارسال می کنه.آیا باید دامین جدید بخرم ؟ نمی دونم آیا این کار اصلآ با ورد پرس شدنی هست؟

4.در ضمن سوال دیگه ام این هست که وقتی قالب رو عوض می کنم فقط صفحه ی اول تغییر می کنه.و روی هر لینکی که کلیک می کنید به آدرس هاستم ریدایرکت می شه.حتی نمیشه نظر داد.می شه بهم بگید که چطوری میشه جلوی این کار رو گرفت؟

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۴:۲۸

۱- شما احتمالا وردپرس را در پوشه dir ریختید که در همون آدرس در دسترس هست. برای اینکه در سایت اصلی شما ( root ) در دسترس باشه باید فایل ها رو در پوشه اصلی ( root ) بریزید.
    ۲- این کار ۲ مرحله داره: ۱- پاک کردن فایل های مربوط به اون سی ام اس ۲- پاک کردن دیتابیس مربوط به اون سی ام اس
    ۳- بله . براحتی این کار شدنی هست و شما می تونید با هر سیستمی این کار رو انجام بدید.
    برای این کار باید در پوشه library ( اینجا library مثال هست ) نیز یک وردپرس ( یا هر چیز مورد نظر دیگه ) رو هم نصب کنید. نحوه نصب هم فرقی نداره کافیه در پوشه اصلی سایتتون ( root ) یک پوشه با نام library نصب کرده و فایل های سیستم مورد نظر رو اونجا بریزید.
    البته با وردپرس امکان این هست با کمی برنامه نویسی بدون نیاز به نصب ۲ تا وردپرس اون قسمت رو ایجاد کنید.
    ۴- بدون دیدن نمی شه فهمید مشکل از کجاست. اگه می شه آدرس بدید :-)

• رضا حریری

آفلاین
    عضو
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۴:۵۴

آقا نوید اینهم آدرس سایتم که به صورت آزمایشی قبل از نصب وردپرس روی هاست شخصی .
    http://1nevis.fatfreehost.com/blog/

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۵:۱۴

مشکل شماره ۴ مربوط می شه به ساختار پیوند ها . ظاهرا فایل htaccess ساخته نشده و یا دسترسی نوشتن روش نیست.
    برای رفع مشکل قسمت ساخت فایل htaccess این مقاله رو بخونید.

• رضا حریری

آفلاین
    عضو
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۰:۵۸

آقا نوید باور کن که فایل htaccesرو تغییر دادم.این هم عکسش...
    http://i8.tinypic.com/71vxqbs.gif

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۱:۱۷

دسترسیش روی ۷۷۷ هست ؟

• رضا حریری

آفلاین
    عضو
    ۲۷ دی ۱۳۸۶ - ۰۱:۵۰

نوید جان اصلآ قبول نمی کنه دسترسی به فایل رو عوض کنم.در ضمن من نمی دونم که دسترسی کردوم فی ها رو باید عوض کنم.چون شما می گید فایلhtacces رو تغییر بده ولی وبلاگ ماکرومدیا ایکس می گه که دسترسی به پوشه ی wp-contentرو به 777 تغییر بدم.لطف کنید بهم بگد که این تغییر ها در کجا چی کار می کنه.مثلآ اگه من فایل htaccesرو 777 کنم چی میشه؟ یا اگه فایل wp-contentیا هرچیز دیگه رو تغییر بدم چی میشه؟
    در ضمن بازم بگم که file zilla دسترسی htaccesرو به 777 قبول نمی کنه.چی کار کنم؟ چندبار امتحان کردم ولی نشد...

• رضا حریری

آفلاین
    عضو
    ۲۷ دی ۱۳۸۶ - ۰۲:۵۴

نوید جان نمی دونم که چی شد.ولی دوباره که وردپرس رو نصب کردم همه ی مشکلات رفع شد.دمت گرم

خیلی آقایی
    http://www.1nevis.blogfa.com

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها