انجمن

مشکل خارق العاده در راست چین کردن پوسته  (۱۶ نوشته)

• pershianix

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲۱ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۹:۰۱

من از هر جای اینترنت که مطلب در مورد فارسی سازی بود گشتم و همه رو خوندم. مو به مو هم عمل کردم اما توی هیچ کدوم ننوشته که این فایل rtl.css که درست میکنیمو باید چطور متصل کرد به استایل اصلی (از عواقب کپی پیست کردن مطالب بین ایرانی جماعت)
    حالا هم من هر کاری میکنم این تمها راست چین نمیشه که نمیشه. حتی مستندات اینجا هم فقط یه چیزی گفته و رفته و کاربر اصلا براش مهم نبوده.

فقط نگید که کافیه فقط فایل rtl.css رو توی پوشه ی پوسته قرار بدی تا درست بشه که این فایل از اولم توی همون پوشه بوده.

• pershianix

آفلاین
    عضو
    ۲۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۷

کسی نمیخواد جواب بده؟ والله خارجی ها در کمتر از یک ده هزارم ثانیه جواب میدن اما توی این انجمنای ایرانی باید... تا جواب بدن.

• mEhdi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۰
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۰:۲۳

pershianix گفت:
    کسی نمیخواد جواب بده؟ والله خارجی ها در کمتر از یک ده هزارم ثانیه جواب میدن اما توی این انجمنای ایرانی باید... تا جواب بدن.

دوست عزیز
    شما که به سایت های خارجی میری و به زبان خارجی مسلطی و در کمتر از کسری از ثانیه (در حد سرعت نور!) جوابتون رو میدن....
    خب اونجا سوالتون رو مطرح کن و در کسری از ثانیه جوابت رو بگیر.
    rtl مخصوص وردپرس فارسی نیست. مخصوص تموم زبان های راست به چپ هست. شما که قبلا تجربه استفاده مفید از سایت های خارجی رو دارید، بهتر نبود اونجا مطرح می کردید؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    amir - آزاد - yahova
  • mEhdi

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۵

در ضمن من شخصا تجربه خاصی در این زمینه ندارم. هیچکدوم هم وظیفه ای نداریم در کسری از ثانیه جواب بدیم!
    اما اینجور که من میدونم، اصلا اتصالی به استایل اصلی لازم نیست! وقتی شما زبان سایت رو فارسی انتخاب می کنید، وردپرس ابتدا به دنبال style.css می گرده و اون رو لود می کنه. سپس به دنبال rtl.css می گرده و در صورت وجود ! فایل قبلی رو بر اساس اون تصحیح می کنه.
    یعنی به فرض style.css فونت رو Arial قرار داده، اما rtl.css فونت tahoma، خب از نظر وردپرس دومی ارجح تر هست و استایل رو بر اساس اون تنظیم می کنه.
    به هر حال جواب سوال شما بر اساس سواد من این هست:
    هیچ لینکی وجود نداره. اگه زبان شما فارسی (یا زبان های راست به چپ) باشه، خودکار انجام میشه!
    بی سوادی من رو ببخشید. دوستان حتما اطلاعات بیشتری دارند.

به هر حال خارجی ها ممکن هست با سرعت نور جواب بدن، و کپی پیست نکنن و باسواد باشن، اما هیچکدوم رفتارشون شبیه رفتاری که شما داشتین نیست.
    من ندیدم.

Mostafa - yahova
  • armaninvisible

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۲

فکر کنم اینجوری هم میشه که کل محتویات فایل style.css رو توی rtl.css کپی کنی و rtl.css رو فارسی کنی !!

• mEhdi

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۸

نمیدونم منظورت چی هست.
    منظورت اینه که با این کپی کاری، خودبخود فارسی میشه؟؟؟

• armaninvisible

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۲

نه داداش !!
    فایل style.css رو باز کن . دو کلید ctrl + a رو بگیر که تمام کد هارو کپی کنه سپس فایل rtl.css رو باز کن ( اگر وجود نداره خودتون بسازیدش ) و تمام کد هایی رو که توی style.css کپی کردید رو توی rtl.css پیست کنید و فارسی سازی رو شروع کنید !

ولی راستشو بخوای من خود style.css رو ویرایش و فارسی میکنم اما قبلش ازش بکاپ میگیرم

• mEhdi

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۲:۳۷

"دو کلید ctrl + a رو بگیر" منظورت همون select all هست؟ فکر می کنم اینو دیگه دوستمون بلد باشه ;)

حتما لازم نیست تمام کدهای استایل در rtl باشه.
    کاری که شما می کنی فارسی سازی هست. اما استاندارد نیست!

بعدش، ctrl+V رو یادت رفت بگی، داداش!! ;)

• armaninvisible

آفلاین
    عضو
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۱:۳۷

خب اگر بخوای اینجوری بگی
    ctrl + a
    بعدش
    ctrl + c
    بعدش
    ctrl + v

خوب بجاش ترجمه هاشو استاندارد فارسی میکنم !!
    این به اون در

• mEhdi

آفلاین
    عضو
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۳:۳۴

اوکی :دی
    حالا چرا با من دعوا داری؟!!
    خود کسی که سوال کرده بود کجاست؟ :))

• armaninvisible

آفلاین
    عضو
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۱

ای بابا من که با کسی دعوا نکردم !!!
    فقط داشتم شوخی میکردم !!
    ناراحت شدی داداش ؟
    اگر ناراحت شدی من واقعا متاسفم ببخشید

• pershianix

آفلاین
    عضو
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۹:۰۲

سلام. دیر اومدم اینجا چون که مشکلم دقیقا بیست دقیقه بعد از زدن \ست دومم حل شد. حالا چطور؟ خیلی راحت. سوالمو از یه سایت آموزش ورد\رس انگلیسی \رسیدم. اونم در عرض کمتر از ۲۰ دقیقه و از طریق ایمیل جوابمو داد. با اینکه هر \ستش ۷۰۰ ۸۰۰ تا نظر داره اینو در نظر گرفته که باید به بازدید کننده نهایت احترامو گذاشت. حالا هم اگه تبلیغ نمیشه آدرس سایتشو بذارم؟

SAAD
  • armaninvisible

آفلاین
    عضو
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۰

نمیخواد ادرسشو بذاری بابا فقط بگو چطوری حل شد تا اگر دوستان دیگر هم با این مشکل مواجه شدند به اینجا مراجعه کنند

• pershianix

آفلاین
    عضو
    ۲۵ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۴

armaninvisible گفت:
    نمیخواد ادرسشو بذاری بابا فقط بگو چطوری حل شد تا اگر دوستان دیگر هم با این مشکل مواجه شدند به اینجا مراجعه کنند

هیچی. دوتا لوکال داشتم با easy php و xamp که روی اونی که داشتم کار میکردم وردپرس 2.8 نصب بود و اشکال داشت و من فکر میکردم روی اونی دارم کار میکنم که وردپرس 3.01 داره! خلاصه رفتم قالبو انداختم روی وردپرس 3.01 و بعدشم فقط فایل rtl.css رو کپی کردم داخل پوسته و درست شد. اون بابا هم بهم گفته بود که این مشکل به خاطر تداخل توی پوشه ی پوسته ی وردپرسه که به خاطر موندن تنظیمات قبلی وردپرس قبلی پیش میاد. خلاصه از همین جمله یادم افتاد که من دوتا لوکال هاست دارمو باقی ماجرا...

ممنون.

SAAD
  • armaninvisible

آفلاین
    عضو
    ۲۵ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۲

داداش میشه آدرس اون سایت رو به ما هم بدی ؟؟؟
    آخه از وقتی انجمن باز شده هیچ فعالیتی نداره !!
    احتمالا باید برای همیشه بسته بشه ! ممنون

SAAD
  • vesal

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    ۲۴ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۲۶

mirani گفت:

دوست عزیز
    شما که به سایت های خارجی میری و به زبان خارجی مسلطی و در کمتر از کسری از ثانیه (در حد سرعت نور!) جوابتون رو میدن....
    خب اونجا سوالتون رو مطرح کن و در کسری از ثانیه جوابت رو بگیر.
    rtl مخصوص وردپرس فارسی نیست. مخصوص تموم زبان های راست به چپ هست. شما که قبلا تجربه استفاده مفید از سایت های خارجی رو دارید، بهتر نبود اونجا مطرح می کردید؟

این جواب که شما دادید! من تعجب می کنم از بچه های ایرانی که چرا اینجوری با هموطنشون صحبت می کنن و حاضر نیستند اطلاعات و علمشونو (که اونم از کسه دیگه گرفته) رو در اختیار دیگران بزارن.
    اون دوستمون راست می گه توی سایتهای خارجی چه انگلیسی زبان و چه عربی با تمام وجود به سوالات کاربرا پاسخ میدن ولی توی فروم های ایرانی بزور سرنیزه و توپ و تانک باید جواب رو از کاربرا گرفت؟! والله این برای ما ایرانیا خوب نیست بخاطر همین هم هست که پیشرفتمون لاکپشت واره

yahova - SAAD

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.