انجمن

مشکل در include فایلهایی که utf-8 هستند  (۵ نوشته)

• بـ.ر تـ.ر یـ.ـن

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۸
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۳ مهر ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۶

من برای این موضوع زیاد سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم. در وردپرس انگلیسی هم چیزی نبود. این مشکلیه که از اول اشنایی با وردپرس داشتم ولی هر بار با ترفندهایی نظیر css حلش کردم. اما امروز میخوام دلیل این ایراد رو بدونم و به صورت ریشه ای حلش کنم.
    با مثال سوالمو میپرسم ، انشاالله که زود به جواب میرسیم: برای نمونه من فایل site-head.php رو در فایل index.php فراخوانی میکنیم با این کد:

<?php include (TEMPLATEPATH . '/site-top.php'); ?>

پرونده site-top.php ابتدای سایت من هست و شروعش تگ بادی هست و یو.تی.اف 8 هم هست. وقتی صفحه بارگذاری میشه یک فضای خالی(به اندازه یک خط خالی متنی) در اول صفحه ایجاد میشه. این ایراد مربوط به فایلی هست که utf-8 باشه و اگه فایل رو با انکدینگ ANSI ذخیره کنیم و صفحه رو بارگذاری کنیم اون فاصله ایجاد نمیشه. حالا میخوام بدونم علت واقعیش و راه حلش چیه.

• علی ایرانی

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۶
    ۴ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۵

والا من تا به حال با چنین مشکلی روبرو نشدم ولی شما encoding فایل تون رو مثلا با notepad++ به utf8 without BOM تبدیل کنید شاید مشکلتون حل شد.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    بـ.ر تـ.ر یـ.ـن
  • vafa

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۳
    ۵ مهر ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۳

Ali گفت:
    والا من تا به حال با چنین مشکلی روبرو نشدم ولی شما encoding فایل تون رو مثلا با notepad++ به utf8 without BOM تبدیل کنید شاید مشکلتون حل شد.

من هم همین مشکل رو داشتم و با همین راه حل درستش کرده بودم

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    بـ.ر تـ.ر یـ.ـن
  • بـ.ر تـ.ر یـ.ـن

آفلاین
    عضو
    ۸ مهر ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۰

من هم همین مشکل رو داشتم و با همین راه حل درستش کرده بودم

من اینکارو کردم اما مشکل سر جای خودش باقی هست.

• بـ.ر تـ.ر یـ.ـن

آفلاین
    عضو
    ۸ مهر ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۱

حل شد، دو فایل رو در ایندکس با این کد فراخوانی کرده بودم، بار اول یکی رو با utf8 without BOM ذخیره کرده بودم . اما اینبار هر دو رو با utf8 without BOM ذخیره کردم مشکل حل شد. ممنون از وفا و علی آقا. این مشکل رو 2 سال داشتم... حالا حل شد.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها