انجمن

اعتراض به حذف: میزبانی اختصاصی وردپرس  (۳ نوشته)

• reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۶
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۹

بنده چند ساعت پیش مطلبی در باره آغاز بکار یک هاستینگ اختصاصی وردپرس (که خودم هم در ایجاد آن نقشی داشته‌ام) نوشتم. در آن پست، بدون هیچ تبلیغی و به صراحت نوشته بودم که در باره ویژگی‌های فنی (و نه تجاری) آن صحبت کنیم. آن مطلب بلافاصله به دلیل «تجاری بودن» حذف شد و برای من اخطار فرستاده شد. بنده ضمن پیش کشیدن سؤالات زیر، به حذف آن پست اعتراض دارم اما تقاضای بازگرداندن آنرا نیز نمی‌کنم:
    1- بدیهی است که هر سامانه مدیریت محتوایی، هنگامی وجود خارجی دارد که بر روی یک سرور نصب شده باشد. بسیاری از مشکلات کاربران وردپرس در ایران ناشی از میزبانی ناقص و نامناسب آنها است. گفتگو در باره خوبی و بدی میزبان‌ها و امکانات فنی آنها را نمی‌توان تبلیغ دانست. اینها چیزهایی است که همه ما به آنها نیاز داریم.
    2- لحن آن اخطارنامه تند و تیز که برای من فرستاده شده بود چنان بود که گویی وردپرس نه یک مؤسسه تجاری، که یک مؤسسه عام‌المنفعه و غیرتجاری است.
    3- در سایت اصلی وردپرس نیز نه تنها در باره هاستینگ‌ها گفتگو می‌شود، که حتی آنها همراه با قالب‌های غیر رایگان و محصولات دیگر، معرفی و تبلیغ هم می‌شوند.
    4- آن پست بنده (چنانکه در آن نوشته بودم) از باب خبر دادن و ادای احترام به مدیران و کاربران انجمن نیز بود. تصور می‌کنم که اگر به انجمن وردپرس خبر داده نمی‌شد، به نوعی بی‌تفاوتی و بی‌توجهی به پیشکسوتان به حساب می‌آمد.
    5- کاربران وردپرس در ایران از مشکلات جدی میزبانی در رنج هستند. نتیجه زحمات آنان و وقت آنان بخاطر نقص‌های فراوان در میزبانی به هدر می‌رود. به نظر بنده نمی‌توان امکان طرح و بررسی این مشکلات را از کاربران سلب کرد. تنها به این دلیل که هاست‌ها تجاری هستند. در این صورت می‌باید از وردپرس نیز صحبتی به میان نیاید. چرا که وردپرس نیز یک شرکت بزرگ تجاری است.
    عرض بیشتری ندارم. از اینکه وقت شما را گرفتم پوزش می‌خواهم و بخاطر زحمات فراوان سپاسگزاری می‌کنم.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    گناهکار
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۶

1- بدیهی است که هر سامانه مدیریت محتوایی، هنگامی وجود خارجی دارد که بر روی یک سرور نصب شده باشد. بسیاری از مشکلات کاربران وردپرس در ایران ناشی از میزبانی ناقص و نامناسب آنها است. گفتگو در باره خوبی و بدی میزبان‌ها و امکانات فنی آنها را نمی‌توان تبلیغ دانست. اینها چیزهایی است که همه ما به آنها نیاز داریم.

بله همه‌ی ما به سرویس‌های میزبانی نیاز داریم اما طبق قوانین فعلی انجمن٬ معرفی و تبلیغ سرویس‌های میزبانی ممنوع‌ه.
    در حال حاضر ما ترجیح می‌دیم کاربران این بحث‌ها رو توی انجمن‌های مربوط به وب‌مسترینگ انجام بدن تا از سواستفاده‌های احتمالی جلوگیری کنیم.

2- لحن آن اخطارنامه تند و تیز که برای من فرستاده شده بود چنان بود که گویی وردپرس نه یک مؤسسه تجاری، که یک مؤسسه عام‌المنفعه و غیرتجاری است.

5- کاربران وردپرس در ایران از مشکلات جدی میزبانی در رنج هستند. نتیجه زحمات آنان و وقت آنان بخاطر نقص‌های فراوان در میزبانی به هدر می‌رود. به نظر بنده نمی‌توان امکان طرح و بررسی این مشکلات را از کاربران سلب کرد. تنها به این دلیل که هاست‌ها تجاری هستند. در این صورت می‌باید از وردپرس نیز صحبتی به میان نیاید. چرا که وردپرس نیز یک شرکت بزرگ تجاری است.

وردپرس یک موسسه یا شرکت نیست. وردپرس محصولی رایگان و آزاد از شرکت اتومتیک هست که همه می‌تونن بهش دسترسی داشته باشن؛ اصلا مقایسه‌ی وردپرس با شرکت‌های میزبانی٬ مع‌الفارق‌ه.

همچنین اخطارنامه به‌صورت خودکار با متنی یک خطی و از پیش تعیین شده جهت اطلاع‌رسانی به کاربر فرستاده می‌شه. در هر صورت اگه از لحن اخطارنامه ناراحت شدین٬ من از شما به‌خاطر لحن نامه عذرخواهی می‌کنم.

3- در سایت اصلی وردپرس نیز نه تنها در باره هاستینگ‌ها گفتگو می‌شود، که حتی آنها همراه با قالب‌های غیر رایگان و محصولات دیگر، معرفی و تبلیغ هم می‌شوند.

وضعیت انجمن ما خیلی با انجمن وردپرس فرق می‌کنه. ما هنوز باید کار کنیم تا به اونا برسیم.

4- آن پست بنده (چنانکه در آن نوشته بودم) از باب خبر دادن و ادای احترام به مدیران و کاربران انجمن نیز بود. تصور می‌کنم که اگر به انجمن وردپرس خبر داده نمی‌شد، به نوعی بی‌تفاوتی و بی‌توجهی به پیشکسوتان به حساب می‌آمد.

با تشکر از اطلاع‌رسانی شما؛ اما همون‌طور که پیش‌تر عرض کردم٬ در حال حاضر ما نمی‌خواهیم مباحث مربوط به سایت‌های میزبانی توی انجمن مطرح بشه. شاید بعدها شرایطی پیش بیاد که این موضوع هم عملی بشه ولی در حال حاضر مقدور نیست.

با احترام

reza - ناجی کرد - motahharinasab - parsa
  • Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۲۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۱

فکر کنم به صورت PDF یا به صورت بقیه مقاله ها توی سیاره منتشر بشه بهتر باشه. اینطوری همه کاربران وردپرس فارسی از طریق پیشخوان و ... بهش دسترسی دارن تا توی انجمن!

reza - ناجی کرد

درباره‌ی این موضوع