انجمن

سوال در مورد پیوند یکتا  (۳ نوشته)

• mehrdad63

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۴
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۷ آبان ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۲

سلام
    من میخوام از این پیوند یکتا استفاده کنم
    /%category%/%postname%.html
    تو قسمت مستندات خوندم:

استفاده از پیوند های یکتای “زیبا”
    نیازمندی ها :

وب سرور آپاچی با ماژول نصب شده ی mod-rewrite
    در پوشه ی خانگی وردپرس ،
    فعال بودن FollowSymLinks option
    آزاد بودن FileInfo directives (یه عنوان مثال AllowOverride FileInfo, AllowOverride All)
    یک فایل .htaccess (اگر این فایل وجود نداشته باشد، در زمان استفاده از پیوند های یکتا، وردپرس تلاش میکند آن را بسازد).
    اگر میخواهید وردپرس فایل .htaccess را به روز کند، وردپرس نیاز به دسترسی به این فایل دارد.

من متاسفانه از این اصطلاحات و ماژول ها سر در نمیارم
    الان رو هاست من این پیوند یکتا داره خوب جواب میده یعنی همه این ها نصب و فعال هستند؟
    یا باید نتظیماتی انجام بدم که بعدا به مشکل بر نخورم.
    سوال دومم هم اینه من نمیخوام post-id تو قسمت آدرس باشه و به خاطر همینم ازش تو پیوند یکتا استفاده نکردم
    ولی بهش احتیاج دارم واسه گذاشتن تو بعضی از افزونه ها مثل نقشه سایت که مثلا این پست رو نشون نده و...
    حالا چطور میتونم بدون قرار دادن تو پیوند یکتا از post-id اطلاع پیدا کنم
    اصلا این podt IDs و page IDs همینه، که تو افزونه ها از من میخواد یا چیز دیگه ایه؟؟
    ممنون دوستان

• بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    ۷ آبان ۱۳۸۹ - ۲۱:۲۳

حالا چطور میتونم بدون قرار دادن تو پیوند یکتا از post-id اطلاع پیدا کنم
    اصلا این podt IDs و page IDs همینه، که تو افزونه ها از من میخواد یا چیز دیگه ایه؟؟

کافیه تو پنل مدیریت وردپرس بخش نوشته ها به لینک صفحه ویرایش پست مورد نظرت نگاه کنی مثلا:
    http://localhost/wp-admin/post.php?post=366&action=edit
    ان عدد 366 بعد کلمه post همان ID پسته که می خواستی این مورد رو در صفحات دسته ها و برگه ها هم میتوانی ببینی
    وردپرس برای هر چیزی که در دیتا بیس میسازد یک کد ID تعیین میکند و برای فراخوانی آن ها از دیتابیس نیز از همان ID استفاده می کند.

الان رو هاست من این پیوند یکتا داره خوب جواب میده یعنی همه این ها نصب و فعال هستند؟
    یا باید نتظیماتی انجام بدم که بعدا به مشکل بر نخورم.

اگه با آرشیو ها ، دسته ها ، برگه ها و غیره مشکلی نداشتی پس هاست شما سازگار است و مشکلی از نظر هاست ندارید

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mostafa - mehrdad63
  • mehrdad63

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۴
    ۷ آبان ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۳

ممنون encaria عزیز

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.