انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۵

به نظر شما کدوم یکی از این 2 تا بیشتر به کار میاد و بهتر میدونیدش ؟

راستش بستگی به این داره که چطوری بخواید مطلب ارسال کنید مثلا Windows live writer حرفه ای تر هست و یه نرم افزار کامله اما ارسال مطالب به وبلاگ رو کند انجام میده ولی واقعا یه نرم افزار کامل توی این زمینه هست.
    Scribefire خیلی سریع هست ولی امکانات ویندوز لایو رایتر رو نداره و برای کسایی که میخواند کپی برداری از روی سایتهای دیگه کنند خوبه. درکل Scribefire یک افزونه برای فایرفاکس یا کروم هست اما انصافا کامله ولی مثل ویندوز لایو رایتر جامع نیست.

به نظرم گوگل قاطی کرده من نزدیک به 350 تا مطلب دارم و با 2 سایت دارای رنک 5 و 5 سایت درای رنک 4 و نزدیک به 15 سایت دارای رنک3 تبادل لینک داشتم ولی به من رنک 0 دادن یه سایت دیگه میشناسم که با یه سایت دارای رنک 7 و 2 سایت دارای رنک 5 تبادل لینک کرده ولی رنک اون هم 0 هست؟؟قضیه چیه

اگه میخوای از طریق تبادل لینک رنک بگیری بیخودی تلاش نکن و از صفحات خودت بهم لینک بدی خیلی بهتره.
    از سال 2007 تبادل لینک از نظر گوگل اسپم بحساب میاد.
    گوگل در این صفحه نوشته:
    Excessive reciprocal links or excessive link exchanging ("Link to me and I'll link to you.")
    توی این صفحه به صراحت درباره تبادل لینک و نقش منفی در رتبه بندی توضیح داده شده.
    من قبلا هم گفتم که تبادل لینک به روش سنتی به رنک سایت صدمه میزنه حالا اگه وردپرس باشه که بدتر چون هسته وردپرس کامل هست ولی بقیه رو خدا میدونه.
    مثاله سر لینک نیست سر لنگر لینکه .
    لنگر لینک = کمیت لینک ، کیفیت لینک ، ارتباط لینک

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    H.t.M - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - mili - hassansat
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۲

مراقب افزونه های وردپرس باشید
    اجازه بدید با فایرفاکس شروع کنم. درباره پشت پرده مرورگر فایرفاکس و گوگل چقدر میدونید. میدونید وقتی روی تبلیغات گوگل از طریق فایرفاکس کلیک میشه درصدی از این تبلیغات به شرکت موزیلا فایرفاکس میرسه و باعث شده یه مرورگر ساده به درآمدهای ملیارد دلاری برسه.
    اگه دوست داشتید بهتر و بیشتر درباره این موضوع بدونید پیشنهاد میکنم که مطالب رو از سایتهای انگلیسی دنبال کنید.
    اما این چه ربطی داشت به وردپرس؟
    میدونید که وردپرس تنها سیستم وبلاگ نویس هست که روزانه صدها افزونه جدید براش ساخته میشه و روزانه صدها افزونه هم آپدیت میشه.
    فقط توی سایت رسمی ورپرس بیش از 12000 تا افزونه هست و اگه توی اینترنت بگردید تعداد افزونه ها خیلی بیشتر میشه و بدلیل حجم بسیار بالا امکان برسی افزونه ها وجود نداره.
    از کنار هر افزونه ای در وردپرس بی تفاوت نباید رد بشید چون اکثر افزونه ها در رایگان بودنشون مطالبی هست که قابل توجهه.
    بعضی از افزونه های وردپرس فقط پولی هستند ولی بعضی در کنار نسخه پریمیوم ، یه نسخه دمو قرار میدن تا شما استفاده کنید و اگه دوست داشتید به امکانات بیشتر برسید نسخه پریمیوم رو خریداری کنید.
    توی کدهای HTML ساخته شده توسط صفحات سایتتون اگه یه جستجوی ساده بکنید بعضی از افزونه ها رو پیدا میکنید که توی نسخه رایگان یا پولی و یا هر دو کدهایی رو بعنوان توضیحات به خروجی کد صفحاتتون اضافه میکنند.
    این یه موضوعه چون میخوان لااقل تراکم کلمه کلیدی اصلی سایتشون رو که در سایت شما هم قرار گرفته در کل اینترنت بالا ببرند.
    افزونه هایی مثل All in one seo pack و سوپر کش و هایپر کش از این دسته هستند.
    این کدها فقط حجم صفحات Html رو بالا میبره که خودش توی سئو کلی نقش بازی میکنه.
    افزونه هایی هم هستند که جستجوی گوگل رو به سایت شما میارن و در عوض کدهای تبلیغاتی گوگل متعلق به خودشون رو برای تبلیغات گوگل قرار میدن تا اگه کسی روی تبلیغات گوگل که داره تو سایت شما نشون داده میشه کلیک کرد ، تمام منافعش به جیب اونا بره.افزونه 404 SEO Plugin و خیلی از افزونه های مشابه این کار رو میکنن.
    اما بعضی از افزونه ها هستند که به بحث تایپیک ما ربط دارند.
    افزونه هایی که لینک خروجی ایجاد میکنند.
    بعضی از این افزونه ها با کستاخی تمام بجای nofollow یا لینک خالی به سایتشون Dofollow رو قرار میدن تا ربوت موتورهای جستجو با این لینک از سایت شما خارج بشه.مثل افزونه W3 total cache
    این مثاله برای سئو خیلی خترناکه چون صفحه شما داره فدای صفحه خارجی میشه.
    در این حالت سه دسته داریم:
    دسته اول که مثل آدمیزاد از شما میخوان برای حمایت از اونها تیک لینک به سایت اونها رو بزنید.
    راه حل سادست اونهم اینکه ، تیک رو نزنید.
    دسته دوم بدون اینکه بگن توی بعضی صفحات لینکشون رو میذارن.
    راه حل یکم مشکله ولی با خوندن سورس ساخته شده صفحاتتون و یا استفاده از بعضی افزونه ها که لینکهای خروجی رو نشون میدن ویا بعضی از سایتهایی که تمام صفحاتتون رو برای لینکهای خروجی چک میکنن میتونید به لینک اونا برسید و اگه یکم پی اچ پی بلد باشید توی افزونه تغییرات بدید.(البته بعضی از افزونه ها برای اینکار زمانبندی مثلا یه روز در هفته رو دارند)
    اما امان از این دسته سوم
    دسته ای که لینک خروجی برای سایت شما درست میکنن ولی نمیتونید ببینید چون فقط برای ربوت گوگل فعال میشن.
    نمونه این حرف رو حتما توی وب فارسی دیدید ، زمانی که با یه جستجو به سایتی میرید و بعد میبینید فقط تبلیغ محصولاته و به هیچ وجه نشانی از اون کلمه ای که جستجو کردین نیست.(نسل جدید میهن ربوت)
    اینجا کار خیلی سخته چون فقط باید از روی خوندن کدهای پی اچ پی افزونه ها پیش برید. چون در زمانی که یوزر داخل سایت هست این کدها تولید نمیشن و فقط برای ربوت گوگل لینک میسازن.
    البته ربوت برای این افزونه ها به گوگل ختم نمیشه و بعضی هاشون تا 200 موتور جستجو رو چک میکنن.
    ساده ترین راه اینه که کدهای پی اچ پی افزونه های مشکوک رو سرچ کنید و اگه احیانا با کد زیر برخورد کردید ، ببینید که برای چی این کد فراخوانی شده.
    $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']

H.t.M - Abolfazl.E - prolight - hormozgan - doctorbeta - OneWhiteBelt - aliqq - mili - Karim1504 - amir - DePreSso - stetar - hassansat - طراحی سایت
  • طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱۱
    ۲ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۹

اگه میخوای از طریق تبادل لینک رنک بگیری بیخودی تلاش نکن و از صفحات خودت بهم لینک بدی خیلی بهتره.
    از سال 2007 تبادل لینک از نظر گوگل اسپم بحساب میاد.
    گوگل در این صفحه نوشته:
    Excessive reciprocal links or excessive link exchanging ("Link to me and I'll link to you.")
    توی این صفحه به صراحت درباره تبادل لینک و نقش منفی در رتبه بندی توضیح داده شده.
    من قبلا هم گفتم که تبادل لینک به روش سنتی به رنک سایت صدمه میزنه حالا اگه وردپرس باشه که بدتر چون هسته وردپرس کامل هست ولی بقیه رو خدا میدونه.
    مثاله سر لینک نیست سر لنگر لینکه .
    لنگر لینک = کمیت لینک ، کیفیت لینک ، ارتباط لینک

فکر کنم اینکه گوگل تبادل لینک رو به عنوان اس‍‍‍پم می شناسه غلطه چون خیلی از دایرکتوری های تبادل لینک که کارشون فقط تبادل لینک هست رنک بالایی دارن من خودم 3 تا از دایرکتوری های ایرانی رو میشناسم که دارای رنک 5 هستند شاید تاثیر تبادل لینک کم شده باشه مثلا از 60 درصد رسیده باشه به 45 درصد ولی هنوز خیلی تاثیر داره و مهمه

طراحی سایت
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۰۴

zarmob گفت:

فکر کنم اینکه گوگل تبادل لینک رو به عنوان اس‍‍‍پم می شناسه غلطه چون خیلی از دایرکتوری های تبادل لینک که کارشون فقط تبادل لینک هست رنک بالایی دارن من خودم 3 تا از دایرکتوری های ایرانی رو میشناسم که دارای رنک 5 هستند شاید تاثیر تبادل لینک کم شده باشه مثلا از 60 درصد رسیده باشه به 45 درصد ولی هنوز خیلی تاثیر داره و مهمه

دایرکتوری کارش ثبت وبلاگهاست.
    اینکه دایرکتوری رو هر جورم که جستجو کنی کلا در 2 یا 3 صفحه به یک سایت لینک داده ولی توی اون سایت ممکنه توی همه صفحات به اون دایرکتوری لینک داده باشن.
    اگه 1000 صفحه ایندکس شده داشته باشه 1000 بار به اون دایرکتوری لینک داده و فقط 3 تا لینک از دایرکتوری گرفته.
    من نگفتم لینک دهی ارزشش کم شده گوگل میگه لینک دهی به روشی که من تو رو لینک میکنم تو هم منو ، اسپم بحساب میاد.

H.t.M - aliqq - amir
  • farakav

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۴
    ۳ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۴

این مطالب بسیار آموزنده است... و سپاس ویژه از شما برای راه اندازی این تایپیک
    دوست عزیز آدرس سایت من است:
    http://1farakav.com
    آیا می توانید آن را بهینه سازی کنید اگر نیاز به پسورد دارید به ایمیل من اطلاع بدهید.
    جدودا" یک ماه از راه اندازی آن می گذرد و قبلا" بر روی وردپرس .کام می نوشتم.
    ممنون می شوم پاسخ مرا بدهید.
    ایمیل:
    1farakav(@) gmail.com

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۳ دی ۱۳۸۹ - ۱۴:۲۰

دوست عزیز آدرس سایت من است:
    http://1farakav.com
    آیا می توانید آن را بهینه سازی کنید اگر نیاز به پسورد دارید به ایمیل من اطلاع بدهید.

این فرم برای این نبود که من براتون کاری انجام بدم ولی اگه از اول تایپیک بحث رو دنبال کنید و روی وبسایتتون اعمالش کنید به ترافیک بالایی میرسید.
    اما با این حال برای اینکه جنبه آموزشی داشته باشه یک صفحه رو براتون توضیح میدم تا بهینش کنید. در مورد صفحه اصلی زیاد توضیح داده شده که میتونید بحثهای قبلی رو دنبال کنید.
    من این صفحه رو انتخاب میکنم و اشکالاتش رو میگیرم که میتونید تمام صفحاتتون رو با همین الگو دنبال کنید.
    تیتر مطلبتون هست : سخنان ناب اندیشمندان
    عنوان
    اول از همه سر عنوان یه چیزایی توی همین تایپیک بود که پیشنهاد میکنم بخونی.
    نمیدونم چطور به این نتیجه رسیدی که این عنوان رو بزنی چون این عنوان خیلی کم سرچ میشه.
    وقتی توی گوگل میزنیم سخنان اولین پیشنهادی که میده سخنان بزرگانه که اگه اون رو انتخاب کنیم ،بازهم پیشنهادات بیشتری داره که میتونستید ببینید.
    حالا با اینکه تیتر مشکل داره همین عنوان رو در نظر میگیریم که یک عنوان رقابتی هست و خوب انتخاب شده اما بقیه موارد.
    تایتل
    توی تایتل لازم نیست که عنوان سایت هم باشه و اگه عنوان خود پست باشه بهتره.
    توضیحات
    بهتر بود برای این نوشته از طریق all in one seo pack یک تگ توضیحات هم قرار میدادی.
    جاوا اسکریپت و CSS
    از جاوا اسکریپت خیلی استفاده شده ، تا میتونی جاوا اسکریپت ها و CSS ها رو فشرده کن.
    افزونه های زیادی برای اینکار هست که بعضی از افزونه های کش مثل W3 total cache اینکار رو انجام میدن.
    جاوا اسکریپت افزونه conect form 7 هم لازم نبود در این پست فراخوانی بشه.
    کارهای بالا سرعت لود سایتت رو بالاتر میبره که نقش مهمی توی سئو داره.
    تم
    اگه توی سورس ساخته شده Html برای این صفحه جستجو کنی میبینی که اول ساید بار لود میشه و بعد میره سر محتوا که این اصلا خوب نیست.
    یکی از مسائل سئو چگالی کلمات کلیدی برای سورس Html هست که هر چی محتوا در اوایل کد های Html صفحات خروجی قرار بگیره بهتره
    محتوا
    این صفحه دو خط محتوا بیشتر نداره که جایی برای رقابت نیست
    توی این دو خط هم نمیشه کاری کرد مثل قرار دادن تگ های افکت فونت و UL , LI
    پیوند یکتا
    انصافا یک فایل PDF گذاشتی که نامش با پیوند یکتای اون صفحه یکیه . آفرین
    اگه صفحت قراره برای دانلود باشه این بهترین ترفنده ولی اگه صفحه متنی هست بهتره پیوند یکتای فارسی قرار بدی.
    نظرات
    یکی بنام احمدآمده و نظری داده و به یاهو هم لینک داده.
    خودت چی فکر میکنی.
    افزونه های زیادی هست که قابلیت Nofollow به لینکهای خروجی از سایتت میده.
    این برای سئو خوب نیست ولی فاجعه اونجاست که یکی آدرس یک سایت رو بده و اون سایت وجود نداشته باشه و لینک خراب هم برای اون صفحه ثبت بشه.
    به وردپرس دات کامت هم لینک دادی که در نتیجه اون سایت مهمتره و گوگل امتیاز از این صفحه کسر و بسایتت توی وردپرس دات کام میده.
    فوتر
    یک لینک به صفحه اصلی داری که این بد نیست اما یک لینک هم بسایت خارجی هست که بازم مشکل درست میکنه.
    کلام آخر
    محتوا باید نسبت به تم آنچنان مطلب داشته باشه تا تراکم کلمات کلیدی حفظ بشه ولی توی این صفحه که توضیح دادم برعکسه.
    توی محتوا ترفندهای زیادی میشه زد که باعث میشه گوگل حتی برای تک کلمات سرچ شده هم سایتت رو نمایش بده.
    برای مثال در این صفحه که توضیح دادم نمیتونی توقع داشته باشی که گوگل برای سرچ کلمه بزرگان سایتت رو توی صفحات اول لیست کنه.
    برای مثال توی این صفحه درباره بازی تیکن 5 مخصوص کامپیوتر توضیح دادم ولی چون توضیحات کامله برای جستجوی تک کلمه تیکن در گوگل هم این صفحه رو پیشنهاد میده.
    البته معیارهای سئو برای گوگل زیادی و به گفته بعضی سایتها به 700 مورد هم میرسه که اگه اینطوری یک پست بزنی چنان ترافیکی بسایتت سرازیر میشه که خودت تعجب میکنی. توضیحات بالا فقط بخش بسیار گوچکی بود که امیدوارم بدردت بخوره.

H.t.M - aliqq - mili - amir
  • پدرام

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۳۰
    ۳ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۴۹

سلام
    کمکم کنید لطفا
    معلوم نیست چی شده .... من تو گوگل طبق یه کلمات خاصی که تایپ میکردم .. همیشه سایتم صفحه اول و نوشته اول بود .. دیگه خیلی کم بود نه صفحه دوم .....
    اما الان هزارنوع کلمه کلیدی تو گوگل تایپ کردم ... واسه هر کدوم هم تا صفحه 10 رفتم .. اما سایتم اب شده رفته تو زمین
    چند روز پیش هم رتبه پیج رنکم رو تو سایت parstools.com بررسی کردم ... رتبه سایتم یک بود .. اما الان شده صفر

این دیگه چه وضعشه .. چرا اینجوری شده ؟؟؟

• طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۳ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۶

یه سوالی خیلی وقته فکرم رو مشغول کرده سایت دانلودها چند وقت پیش پیج رنکش نزدیک 3 هفته شد 2 و بعد از چند تا تبادل لینک با رنک های 5 و 4 دوباره رنکش شد 3 قضیه چیه مگه گوگل به سایت هایی که رنک بده و یا رنک کم کنه دوباره سر میزنه و اگه پیشرفت کرده باشن رنک میده؟؟؟یا تمام سایت ها باید صبر کنن تا رنک ابدیت بشه مثلا هر 4 ماه یه بار؟؟؟؟؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۳ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۶

pedramass گفت:
    سلام
    کمکم کنید لطفا
    معلوم نیست چی شده .... من تو گوگل طبق یه کلمات خاصی که تایپ میکردم .. همیشه سایتم صفحه اول و نوشته اول بود .. دیگه خیلی کم بود نه صفحه دوم .....
    اما الان هزارنوع کلمه کلیدی تو گوگل تایپ کردم ... واسه هر کدوم هم تا صفحه 10 رفتم .. اما سایتم اب شده رفته تو زمین
    چند روز پیش هم رتبه پیج رنکم رو تو سایت parstools.com بررسی کردم ... رتبه سایتم یک بود .. اما الان شده صفر

این دیگه چه وضعشه .. چرا اینجوری شده ؟؟؟

خیلی وقتا عوض کردن تم یا نصب یه افزونه ویا اضافه کردن کلمات کلیدی جدید باعث میشه رتبه سایت پائین بیاد.
    یه مثاله دیگه هم عوض کردن ربوت تکست ویا عوض کردن تنظیمات افزونه سئو باعث میشه تا صفحات تکراری بوجود بیاد و رتبه بشدت افت کنه.
    عوض کردن پیوند یکتا هم این مشکل رو میتونه بوجود بیاره.
    داون بودن سایت هم حتی برای چند ساعت اونهم نصفه شب خیلی به گوگل کمک میکنه تا لیست نتایج جستجوی شما رو به صفحه آخر ببره.سایت من روزانه 15000 تا ورودی از گوگل داشت و فقط 24 ساعت داون بود و ورودیم در روزهای بعدی شده بود زیر 2000 .
    لینکهای خراب هم ممکنه شما رو پائین ببرند.
    در کل هر چیزی که توی سئو مهمه میتونه نتایج رو برای سایت شما جلو و عقب کنه.
    بهترین راه فهمیدن اینه که به گوگل وبمستر برید و ببینید که احیانا لینک خرابی ندارید و یا صفحه 404.
    امکان داره مشکل ریدایرکت در سایتتون بوجود اومده باشه.
    همه موارد رو چک کنید ونتیجه رو کاملتر اینجا بزارید.

یه سوالی خیلی وقته فکرم رو مشغول کرده سایت دانلودها چند وقت پیش پیج رنکش نزدیک 3 هفته شد 2 و بعد از چند تا تبادل لینک با رنک های 5 و 4 دوباره رنکش شد 3 قضیه چیه مگه گوگل به سایت هایی که رنک بده و یا رنک کم کنه دوباره سر میزنه و اگه پیشرفت کرده باشن رنک میده؟؟؟یا تمام سایت ها باید صبر کنن تا رنک ابدیت بشه مثلا هر 4 ماه یه بار؟؟؟؟؟

قبلا هم گفتم که بدون رنک خیلی فرق داره با رنک صفر.
    یه سایتی یک ماه از تاسیسش نمیگذره که رنک صفر رو میگیره .
    اینکه میگن گوگل هر چند ماه رنک رو آپدیت میکنه برمیگرده به اینکه بعد از آپدیت رنک مدتی طول میکشه تا گوگل نتیجه رو نشون بده. (این مساله فقط بخاطر جلوگیری از سوء استفاده هست)
    وقتی موتور رنک به سایت میاد خیلی سریع عمل میکنه و در چند روز تمام سایتها رنک میگیرن ولی این موتور رنک در بقیه وقتها بیکار نیست و کارش درست کردن رنک سایتهایی هست که رنکشون کم شده.
    تا رنک 3 و 4 رو گوگل خیلی سختگیری نمیکنه ولی برای رنکهای بالاتر باید مواردی دستی هم چک بشه. برای مثال وقتی سایتی رنک 5 رو میگیره یک نفر از کادر گوگل وارد سایت میشه تا تقلبی برای این رنک گرفتن صورت نگرفته باشه.
    چون اکثر ورودیهای گوگل مربوط به سایتهایی میشه که رنک بالاتری دارند.
    یه مساله ای که اینجا مطرحه اینه که چرا فقط رنک صفحه اصلی رو چک میکنید در صورتی که خیلی کم پیش میاد که صفحه اصلی ورودی بگیره.
    توی یه سایت صفحات داخلی مهمتر هستند چونکه اگه رنک بالایی بگیرن با چند لینک به صفحه اصلی ، اون صفحه اصلی هم رنک بالایی بدست میاره.
    Zarmob عزیز خیلی روی گرفتن رنک زوم نکن چونکه واقعا این اعتبار نیست. برای مثال سایت میهن ربوت با چه رنکی روزی 700 هزار تا ورودی از گوگل داشت و چه سایتهایی هم هستن با رنک 4 که بازدید کننده زیادی ندارن.
    اگه خیلی اصرار داری که تبادل لینکه که رنک رو بالا میبره باشه اینجا از سایتهای منه که وقتی کلمه خرید رو توی گوگل سرچ میکنی جزء اولین نتیجه هاست . حالا لینکهای ورودی منو توی اینجا ببین . این سایت با اینکه لینک ورودی نداره رنک 2 رو داره و در ضمن بازدیدشم بد نیست.

پدرام - Abolfazl.E - H.t.M - mili - amir - طراحی سایت
  • نقش نگار

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۵
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۰۱:۳۸

سلام آقای مطهری نسب
    می خواستم بدونم این متا تگ در سئو سایت تاثیر مثبتی داره یا منفیه ؟ یاخنثی
    <meta http-equiv="refresh" content="5; url=newurl.html">

طراحی سایت
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۵

نقشش که معلومه منفی هست.

پدرام - H.t.M - نقش نگار - doctorbeta
  • پدرام

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۰

motahharinasab گفت:

خیلی وقتا عوض کردن تم یا نصب یه افزونه ویا اضافه کردن کلمات کلیدی جدید باعث میشه رتبه سایت پائین بیاد.
    یه مثاله دیگه هم عوض کردن ربوت تکست ویا عوض کردن تنظیمات افزونه سئو باعث میشه تا صفحات تکراری بوجود بیاد و رتبه بشدت افت کنه.
    عوض کردن پیوند یکتا هم این مشکل رو میتونه بوجود بیاره.
    داون بودن سایت هم حتی برای چند ساعت اونهم نصفه شب خیلی به گوگل کمک میکنه تا لیست نتایج جستجوی شما رو به صفحه آخر ببره.سایت من روزانه 15000 تا ورودی از گوگل داشت و فقط 24 ساعت داون بود و ورودیم در روزهای بعدی شده بود زیر 2000 .
    لینکهای خراب هم ممکنه شما رو پائین ببرند.
    در کل هر چیزی که توی سئو مهمه میتونه نتایج رو برای سایت شما جلو و عقب کنه.
    بهترین راه فهمیدن اینه که به گوگل وبمستر برید و ببینید که احیانا لینک خرابی ندارید و یا صفحه 404.
    امکان داره مشکل ریدایرکت در سایتتون بوجود اومده باشه.
    همه موارد رو چک کنید ونتیجه رو کاملتر اینجا بزارید.

شرمنده شما یکم تخصصی توضیح دادین من نفهمیدم (میشه معنی کلمات زیر رو که به کار بردین بنویسین)
    سئو :
    ربوت تکست :
    ریدایرکت :

البته بگم این اتفاق جمعه افتاده و تقریبا رتبه ام از بین رفت ....
    حدود روزهای دوشنبه تا چهار شنبه .. سرور هساتم خراب شده بود هر از گاهی چند ساعت صفحه سایتم کلا مختل و پیغام Internet Explorer cannot display the webpage نمایش میداد
    امکان داره از این مورد باشه ؟؟؟

من تا حالا تو وبستر گوگل سایتم رو ثبت نکردم .. و الان که گفتید ثبت کردم

• پدرام

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۴

سلام
    من صفحات اول این تایپک رو مطالعه کردم و فهمیدم روبوت تکست چیه ... یعنی نفهمیدم اما یه فابل txt با همون محتویات و کدهایی که گفتین رو اپلود کردم تو روت

راجب بقیه چیزها هم یه چیزایی فهمیدم
    اما در اصل :» راستش خیلی گیج شدم .... اصلا نمیدونم چی به چیه
    هر چقدر هم که پست های قبلی رو میخونم بیشتر گیج میشم

در اصفحه اول گفتین :

5-درست کردن کدهای HTML و CSS
    برای گوگل خیلی مهمه که کدهای سایت شما دچار اشکال نباشه واگه مجوز مربوطه رو از این سایت بگیرید یک پیج رنک به سایتتون اضافه کردید

میشه بپرسم چه جوری تو این سایت باید مجوز گرفت ؟؟؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۱

SEO : یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو
    SERP : بازاریابی با موتورهای جستجو برای سایتهایی که سئو را انجام دادند
    ریدایرکت : یعنی تغیر مسیر توسط سرور یا افزونه ها ، اگه بخام کاملتر بگم یعنی مثلا در سایت مپ شما آدرس هایی هست که وقتی روشون کلیک بشه سرور یک آدرس مشابه رو بارگزاری کنه حالا ممکنه این ریدایرکت کردن اضافه کردن یک / به آخر پستها باشه

حدود روزهای دوشنبه تا چهار شنبه .. سرور هساتم خراب شده بود هر از گاهی چند ساعت صفحه سایتم کلا مختل و پیغام Internet Explorer cannot display the webpage نمایش میداد
    امکان داره از این مورد باشه ؟؟؟

من که گفتم گوگل حتی روی سرعت سرورتون که کم و زیاد بشه حساسه چه برسه به این که در دسترس نباشه

هر چقدر هم که پست های قبلی رو میخونم بیشتر گیج میشم

ببینید من توی پستهای قبلی سعی کردم روان توضیح بدم
    اینجا فقط یک سرمشق سئو برای سایتهای وردپرس هست و هر مطلبی هزاران شاخه داره.
    برای مثال وقتی توی تاپیکهای قبلی از افزونه های وردپرس صحبت میشه این به این معنی هست که از اون افزونه کار بکشیم بدون اینکه به رتبه ما توی موتورهای جستجو صدمه بزنه و موشکافیش میشه اینکه یک افزونه کاری نکنه که به سئوی سایت صدمه بزنه مثل لینک خارجی ، متن ، سرعت سایت و هر چیز دیگه.
    همه مطالب یه جوری بهم ربط دارند و برای فهمیدن شاخه های هر مطلب میتونید نمونه سایتهای فارسی و یا انگلیسی رو که برای اینکار درست شدن ببینید. برای مثال تگ nofollow رو اگه توی خود گوگل جستجو کنید به هزاران صفحه میرسید که میتونید کاملتر در مورد این تگ چیزی بفهمید.

پدرام - Abolfazl.E - H.t.M - aliqq - amir - طراحی سایت
  • Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۷

سلام. من یه سایت جالبی در زمینه تست کردن آیتم های سئو و دادن نمره پیدا کردم که امتحانش خالی از لطف نیست.
    http://www.woorank.com

پدرام - H.t.M
  • پدرام

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۰

Abolfazl.E گفت:
    سلام. من یه سایت جالبی در زمینه تست کردن آیتم های سئو و دادن نمره پیدا کردم که امتحانش خالی از لطف نیست.

بابت سایت ممنون
    من رفتم تو این سایتی که گفتید
    نتیجه شد این :
    Woo Rank : 32.7
    این یعنی چی ؟؟
    خیلی بده ؟؟؟؟
    باید چیکار کنم تا درست شه

میتونید خودتون بطور کامل ببینید :

http://www.woorank.com/en/www/kwonboa.co.tv#top
  • طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۰۳

اینکه میگن گوگل هر چند ماه رنک رو آپدیت میکنه برمیگرده به اینکه بعد از آپدیت رنک مدتی طول میکشه تا گوگل نتیجه رو نشون بده. (این مساله فقط بخاطر جلوگیری از سوء استفاده هست)

یعنی رنک سایت من ۰ نیست و رنک سایتم در همون وضعیتی هست که شما گفتید و یکم طول میکشه تا رنک اصلی رو گوگل بده درسته و این رنک ۰ هم یعنی اینکه گوگل داره کار خودش رو میکنه و سایتم تا چند وقت دیگه یه رنک قابل قبول میگیره درسته؟؟

• Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۱۰

pedramass گفت:

بابت سایت ممنون
    من رفتم تو این سایتی که گفتید
    نتیجه شد این :
    Woo Rank : 32.7
    این یعنی چی ؟؟
    خیلی بده ؟؟؟؟
    باید چیکار کنم تا درست شه

میتونید خودتون بطور کامل ببینید :

http://www.woorank.com/en/www/kwonboa.co.tv#top

تقریبا میشه گفت بده. اکثر سایت های معروفی که چک کردم زیر 50 نبودن. سایت خود من هم 59 شد امتیازش. سایت آقای مطهری شد 57 . خوبی سایتش اینه که مشکلاتتون و راه حلشو میگشه. شما با اون ها جلو برید. مثلا میگه نقشه سایت نداری، از تگ های سری h استفاده نکردی، متا تگ توضیح و کلمات کلیدی نداری و ...

پدرام - H.t.M - mikhak - amir
  • پدرام

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۲

کاشکی جایی این همه پرسش و پاسخ .. یه مطالب اموزشی درست حسابی از سطح مقدماتی تا پیشرفته میزاشتین تا خیال همه راحت شه

مثلا تو صفحه اول گفتین :

سایت مپ
    فقط سایت مپ نسازید باید یاد بگیرید که سایت مپ شما باید از داخل سایتتون لینک بگیره ، اگر هم تونستید از یک صفحه با رنک بالا به سایت مپ سایتتون لینک بدید ، تا اوج سرعت ایندکس گوگل رو تجربه کنید.

اما نگفتین که اصلا سایت مپ چیست و باید چه جوری اصلا بسازیم البته از لحاظ زیر حق با شماست :

اینجا فقط یک سرمشق سئو برای سایتهای وردپرس هست و هر مطلبی هزاران شاخه داره.

اما اگه فکر نمیکنم بیشتر از این شیش صفحه تو این تایپک میشد

بگذریم من جستوجو کردم و این سایت رو پیدا کردم ... میخواستم بدونم این مطالبی که نوشته خوبه و میتونم اینها را بکار ببرم یا نه ؟ یه نگاه کوچیکی بکنید و با اینا میتونم از این دردسر سئو .. رتبه پایین وو ... اندیکس و اینا راحت بشم ؟؟؟؟!!!

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۴ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۰

کاشکی جایی این همه پرسش و پاسخ .. یه مطالب اموزشی درست حسابی از سطح مقدماتی تا پیشرفته میزاشتین تا خیال همه راحت شه

اینجا خیلی وقت نیست که راه اندازی شده ، عجله نکن خیلی زود آموزشهای بیشتری رو قرار میدم.
    فکر کنم روزهای اولی هست که با وردپرس کار میکنی ، همه ما از اول فیلسوف وردپرس نبودیم و مثلا خود من یاد نداشتم که برای نوشته هام دسته درست کنم اما کم کم با کمک همین انجمن خیلی چیزا یاد گرفتم

نگفتین که اصلا سایت مپ چیست و باید چه جوری اصلا بسازیم

من فرض رو بر این میگیرم که لااقل یه چیزایی بلدید و توی پایه ها مشکلی نیست.
    در مورد چطوری ساختن سایت مپ صدها افزونه وردپرس هستند که اینکار رو انجام میدن.

اما اگه فکر نمیکنم بیشتر از این شیش صفحه تو این تایپک میشد

من در مورد سئو و پایه تخصصی سئو برای وردپرس بحث میکنم که اگه بخوایم همینطوری جلو بریم به هزار صفحه هم میرسه.

من جستوجو کردم و این سایت رو پیدا کردم ... میخواستم بدونم این مطالبی که نوشته خوبه و میتونم اینها را بکار ببرم یا نه ؟ یه نگاه کوچیکی بکنید و با اینا میتونم از این دردسر سئو .. رتبه پایین وو ... اندیکس و اینا راحت بشم ؟؟؟؟!!!

همه سایتهایی که درباره سئو مطلب مینویسن خوب هستن ولی باید دقت کرد که حرفهایی که زده میشه سایت ملموسی هم توی اینترنت داره یا نه.
    مثلا یه سایتی میگه گذاشتن تگ زیاد صفحه تکراری ایجاد میکنه و در نتیجه ترافیک اون پست کم میشه ولی واقعا الان اینطوریه.
    یکی میگه کلمات کلیدی دیگه دورشون تموم شده ولی قبلا هم گفتم عقلانیش اینه که گوگل از کجای جوکها بفهمه که نوشته رو با کلمه جوک هم باید ایندکس کنه.
    باید روی هر نوشته ای تامل کنید. اینجا روشهایی برای سئو سایت رو قرار میدم چون معتقدم وردپرس نتنها هسته خودش برای موتورهای جستجو بهینه شده بلکه با کمک افزونه ها ، یجورایی میشه گوگل رو هک هم کرد که نمونش زیاده.

قبلا هم توی همین تایپیک در مورد این سایت نوشتم.
    چند سال پیش وقتی میزد 57 یعنی رنک بعدی گوگلت میشد 5 ولی الان دیگه دقیق نیست ولی پیشنهاداتش انصافا خوبه.

Abolfazl.E - پدرام - H.t.M - doctorbeta - mili
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۰

سئوی عکسها
    عکسها از جمله مواردی هستند که توی وب خیلی زیاد شدند و انصافا روی رتبه پست تاثیر زیادی میذارن.
    توی اینجا هم برای اینکه ملموستر بشه از یک مثال استفاده میکنم. فکر کنید یک پست داریم که عنوانش این هست:
    "معرفی windows 7" و پیوند یکتاش هم همین هست.
    در سئو کردن عکسها چند چیز هست که مطرحه:
    1- نام فایل عکس
    حتی المقدور نام عکس رو با عنوان پستتون یکی انتخاب کنید.
    شاید اینکار رو عملا نشه اجرا کرد چون اکثر پستهای ما فارسی هستند و اکثر سرورها با فایلهای فارسی مشکل دارند.
    اما ترفندی اینجا هست اونهم پیوند یکتای پست شماست. اگه پیوند یکتاتون کلمه انگلیسی هم داره پس چه بهتر که نام عکس رو از همون کلمات انگلیسی پیوند یکتاتون بکار ببرید.
    در مثال بالا نام عکس ما میشود windows 7.jpg
    اینو دقت کنید که اگه نام عکستون چند کلمه ای هست به هیچ وجه مابینش چیزی قرار ندید و اجازه بدید فقط فضای خالی بین کلمات باشه و از طولانی شدن آدرس نام عکس نترسید.
    اگه توی اون پست 2 تا عکس داشتید باید ببینید در کجا بکار رفته و سعی کنید کلمات کلیدی مد نظرتون رو اعمال کنید.
    برای مثال:"windows 7.jpg" ویا "windows 7 logo.jpg" ویا "windows seven.jpg"
    2- در شاخه فایل عکس
    احتمالا و انشاءالله برای عکسهاتون یک شاخه با نام image قرار دادید . در اینجا سعی کنید برای پستهاتون شاخه های مناسب قرار بدید.
    مثال: "/image/microsoft/windows/windows 7/windows 7.jpg"
    3- در تگ ALT
    اگه برای عکسهاتون تگ alt نذارید اصلا عکسهاتون ایندکس نمیشه و رتبه خیلی بدی برای اون پست بوجود میاره.
    البته گوگل مجهز به موتورهایی هست که تشخیص بده عکس چی هست ولی چون این موتورها درصد خطا دارند هنوز هم باید تگ ALT رو قرار بدید.
    در تگ alt سعی کنید عنوان پستتون رو قرار بدید که در مثال ما میشود :"معرفی windows 7"
    اگه چندین عکس در پستتون دارید سعی کنید از alt برای قرار دادن کلمات کلیدیتون استفاده کنید.
    4- تگ title
    هنوز خودم هم نمیدونم این تگ برای سئو چقدر مهمه اما گذاشتنش ضرر نداره.
    5- در فرمت عکس
    فرمتهای زیادی برای عکسها تولید میشن اما jpg , gif , png برای گوگل مهمترند.
    برای عکسهایی که گرافیک بالایی دارند از jpg استفاده کنید و برای عکسهای سیاه و سفید و بنرها از Gif و برای آیکون ها هم از PNG
    6- سایز عکس
    گوگل نشون داده که هر چی سایز عکس اصلی شما بزرگتر باشه براش بهتره پس شما هم همینطوری انتخاب کنید
    7- حجم عکس
    توی حجم عکس دوتا مساله هست که باید رعایت بشه.
    الف - اینکه حجم عکستون اینقدر پائین نیاد که کیفیتش خراب بشه
    ب- اینکه حجم عکستون اینقدر بالا نره که بازدید کنندتون ناراحت بشه.
    تا حجم 70 کیلوبایت برای حجم عکس خوبه ،حالا اگه حجم کمتر بشه ولی کیفیت زیاد افت نکنه که نور علی نوره.
    8- انتخاب عکس
    یه عکسی رو انتخاب کنید که به تگ ALT عکس بخوره و اینقدر خوب باشه که توی جستجوی عکسهای گوگل روش کلیک بشه.
    اگه روی عکسهاتون کلیک بشه ، گوگل به شما رتبه میده و نتنها در عکسهای گوگل بالا میاید بلکه این مساله توی جستجوی وب هم اتفاق میفته.
    پس سعی کنید عکسهاتون با کیفیت و کم حجم انتخاب بشن.
    حالا هم چند تا افزونه معرفی میکنم ولی خواهشن اول برید و توضیحات کامل رو ببینید و اگه بدردتون خورد نصبشون کنید.
    اگه عکسهاتون از یه سایت دیگه لود میشه امکان داره با داون بودن سرور اون سایت عکسها در سایت شما نمایش داده نشه و از نظر سئو کلی ضرر کنید.(گرچه که خود اینکار از سئو کم میکنه)
    برای این که از اون عکسها داخل سرور خودتون کش بگیرید از افزونه های زیر استفاده کنید:
    http://wordpress.org/extend/plugins/imgcache/
    http://wordpress.org/extend/plugins/php-image-cache/
    با افزونه زیر هم میتونید حالتهایی که وردپرس برای عکسها در نظر گرفته رو عوض کنید:
    http://wordpress.org/extend/plugins/wp-smart-image-ii/
    با این افزونه هم میتونید برای عکسهاتون زمینه دلخواه درست کنید و بعد بتونید روش کار کنید (قرار دادن لینک برای عکسها و تعین طول و عرض)
    http://wordpress.org/extend/plugins/author-images/
    این افزونه هم بطور خودکار برای پستهاتون عکس قرار میده
    http://wordpress.org/extend/plugins/auto-post-images-api/

Abolfazl.E - پدرام - H.t.M - aliqq - DigiTirTash - بهروز ازند - amir
  • پدرام

آفلاین
    عضو
    ۵ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۸

سلام .. رتبه ام بازگشت

گفتم شاید برای شما هم جالب باشه این مطلبو بشنوید

یادتون دو روز پیش گفتم که رتبه ام رو در گوگل از دست دادم و دیگه تو صفحاتی که سرچ میکنم سایتم نیست
    من از اون موقع تا حالا دارم یه سره بررسی میکنم و کلمات کلیدی رو در سایت گوگل سرچ میکنم

الان که دارم این پیام رو میدم .. متوجه شدم که دوباره سایتم در خطهای اول در صفحه اول قرار گرفته و دوباره بازدید کننده ها به سایتم سر سرکی میزنن

حالا دلیلش چی بوده .... ؟؟؟؟ نمیدنم .. اگه شما میدونید ... حتما بگید
    اها .... راستی ... طی این چند روز من حتی یه پستم ندادم .. چه برسه به ایجاد افزونه و اینا .....

• H.t.M

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۶

درود جناب مطهری عزیز...

ضمن سپاس مجدد از مطالب و راهنماییهای خوبتون چندتا سوال دیگه هم داشتم.

گفتید که تعداد برچسب های پستها رو کم کنم ، این کار رو انجام دادم(چند روز پیش) و اکثر پست ها سه تا برچسب دارند. اما با این کار باز هم گوگل برچسبهای قدیمی سایت رو مورد جستجو قرار میده و بازدید کنندگان میان و با صفحه 404 روبرو میشوند و سریع از سایت میرن!

بنظر شما کی این مشکل برطرف میشه؟

سایت من روزانه بطور مداوم بروز میشه (البته فکر میکنم حدود دو هفته ای است که این روند شروع شده) ، متاسفانه با جستجوی همون کلمه کلیدی که گفته بودید یعنی : عکس ، سایت من در بین 30 صفحه گوگل جای نداره...با اینکه مطالبش به نظر من خیلی بهتر از یک سایتی هست که تو صفحه دهم قرار گرفته!

چقدر زمان میبره و آیا شدنی هست که سایت من حداقل در صفحه 30 گوگل بیاد من ببینمش؟! (خودم احساس میکنم گوگل صفحات من رو جستجو نمی کنه! شاید اشتباه می کنم)

شما گفتید تبادل لینک تاثیری در گرفتن پیج رنک موثر نیست ، اینطور که پیداست کلا" منسوخ شده ، چطور سایت نوپایی مثل سایت من و سایتهای مشابه از گوگل رنک میگیرند؟ فقط با بروز کردن سایتشون ؟ و ...؟ یعنی راههای میانبر برای گرفتن رنک مثل تبادل لینک نیست؟

میشه یک سایت یک دفعه 2تا پیج رنک بگیره؟ (از صفر یهو بیاد 2)

درمورد سایت الکسا هم سوال داشتم ، فقط بازدید بالا باعث بالا رفتن رتبه الکسا میشه یا موضوعات دیگری هم هست؟ (چون رتبه ی من خیلی نوسان داره پرسیدم!)

ممنونم.

پی نوشت : متاسفانه صفحه آخر رو بدلیل عجله ای که داشتم کاملا" نخوندم اگر سوال تکراری پرسیدم پوزش میخوام!

• S-ARM

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۹

سلام دوستان
    خوندن این حدود 120 ارسال سخت بود شرمنده

سایت من http://shop.s-arm.com
    میخواستم بدونم این که هیچ تگی از سایت من در گوگل ایندکس نمیشه آیا به خاطر اینه که قالب تگ ها را نشون نمیده؟
    مرسی

• milad200

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۵
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۳:۰۹

pedramass گفت:
    سلام .. رتبه ام بازگشت

یادتون دو روز پیش گفتم که رتبه ام رو در گوگل از دست دادم و دیگه تو صفحاتی که سرچ میکنم سایتم نیست
    من از اون موقع تا حالا دارم یه سره بررسی میکنم و کلمات کلیدی رو در سایت گوگل سرچ میکنم

الان که دارم این پیام رو میدم .. متوجه شدم که دوباره سایتم در خطهای اول در صفحه اول قرار گرفته و دوباره بازدید کننده ها به سایتم سر سرکی میزنن

اها .... راستی ... طی این چند روز من حتی یه پستم ندادم .. چه برسه به ایجاد افزونه و اینا .....

آقا پدرام دلیلش استفاده از پ رو ک س ی نبود؟
    اگر نبود پس چه دلیلش چی بود؟

پدرام
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۳

سلام .. رتبه ام بازگشت

من که گفتم گوگل باید مطمئن بشه که سرورتون دیگه داون نمیشه و اگه داون شدن دفعه دوم با همون زمانی که داون شده بود باشه ایندفعه زمان بیشتری طول میکشه تا دوباره بیاین سر جاتون.
    اینکه گوگل اصلا ری ایندکس میکنه برای همینه که ببینه کسی رو که به سایت شما میفرسته ، اون سرچ با اطلاعات سایت شما بدرد بخور بوده یانه . حالا مشکل سرور دیگه از اون مشکلاته.
    وقتی که گوگل تشخیص بده سرورتون در دسترس نیست حتی در صفحه 50 هم مطالب شما رو ایندکس نمیکنه و چند روزی این مشکل پیش میاد .
    اگه داون بودن همیشه اتفاق بیفته انوقت گوگل هم در زمان داون بودن مطالبتون رو ایندکس نمیکنه و هم از رنک سایتتون کم میکنه.

گفتید که تعداد برچسب های پستها رو کم کنم ، این کار رو انجام دادم(چند روز پیش) و اکثر پست ها سه تا برچسب دارند. اما با این کار باز هم گوگل برچسبهای قدیمی سایت رو مورد جستجو قرار میده و بازدید کنندگان میان و با صفحه 404 روبرو میشوند و سریع از سایت میرن!

خب اصل اینکار از اول اشتباه بوده اما صفحه 404 یه اشتباه بزرگتره.
    اینهمه افزونه هست یکی رو نصب کن تا وقتی با اون تگ وارد سایتت میشن مطالب مرتبط رو نشون بده.
    افزونه search on search هم توی این مواقع خیلی بدرد میخوره چون میاد و بر اساس کلمه ای که توی گوگل جستجو کرده توی سایتت میگرده و مطالب مرتبط رو نشون میده .
    بعد از نصب این افزونه باید ویدجت افزونه رو فعال کنی ولی در حالت عادی چیزی نشون نمیده و فقط زمانی فعاله که کسی از موتور جستجو وارد بشه.
    به همین افزونه هم بسنده نکن و کلا برای صفحات 404 یک افزونه نصب کن که صفحات مشابه رو در جایی بغییر از ساید بار هم نمایش بده. مثلا این بد نیست

بنظر شما کی این مشکل برطرف میشه؟

بستگی به رنک داره ولی نهایتا بیشتر از یک ماه طول نمیکشه

سایت من روزانه بطور مداوم بروز میشه (البته فکر میکنم حدود دو هفته ای است که این روند شروع شده) ، متاسفانه با جستجوی همون کلمه کلیدی که گفته بودید یعنی : عکس ، سایت من در بین 30 صفحه گوگل جای نداره...با اینکه مطالبش به نظر من خیلی بهتر از یک سایتی هست که تو صفحه دهم قرار گرفته!

چقدر زمان میبره و آیا شدنی هست که سایت من حداقل در صفحه 30 گوگل بیاد من ببینمش؟! (خودم احساس میکنم گوگل صفحات من رو جستجو نمی کنه! شاید اشتباه می کنم)

اگه توی گوگل یک سرچ 7 یا 8 کلمه ای بکنی که خیلی هم رقابتی روش نیست به سایتهایی میرسی که بعضی وقتا به ساعت هم نمیرسه که مطلب رو نوشتن ولی توی تبلیغات گوگل هم یه فرمولی رو گوگل داره بنام تک کلمه ای ها و اگه برای کلمه کلیدی 2 کلمه ای ازت 5 سنت بگیره برای تک کلمه ای 25 سنت میگیره.
    بهت گفتم :"عکس" هم خیلی سایت براش هست و هم خیلی رقابت ولی نشد نیست که توی صفحه اول باشی.
    روی صفحه 30ام رو برای مثال گفتم ولی کارهایی رو که گفتم درست انجام بده و برای کلمه عکس در همه پستهات به صفحه اصلیت لینک بده.
    "خرید" رو توی گوگل سرچ کن ، از 33 میلیون نتیجه یکی از سایتهای من اوله.مگه من چیکار کردم بغیر از لینک از صفحات داخلی به صفحه اصلی و قرار دادن عنوان سایت به خرید.
    برای خودت بزرگش نکن برای همین کلمه هم توی سایت من یکماه طول کشید تا از صفحه 150ام به صدر نتایج رسید.
    الی ماشاءالله توی وردپرس افزونه هست که یکجورایی گوگل توی شرشون گیر کرده و کاری میکنند که برای گوگل را برگشت نمیذارن.
    افزونه Automatic SEO Links رو نصب کن و برای عکس به صفحه اصلیت لینک بدن البته بدون nofollow و external

شما گفتید تبادل لینک تاثیری در گرفتن پیج رنک موثر نیست ، اینطور که پیداست کلا" منسوخ شده ، چطور سایت نوپایی مثل سایت من و سایتهای مشابه از گوگل رنک میگیرند؟ فقط با بروز کردن سایتشون ؟ و ...؟ یعنی راههای میانبر برای گرفتن رنک مثل تبادل لینک نیست؟

لینک بگیر ولی از داخل سایت خودت و یا سایتهای خودت. برای گوگل لینک داخلی با خارجی خیلی اندک فرق داره.

میشه یک سایت یک دفعه 2تا پیج رنک بگیره؟ (از صفر یهو بیاد 2)

برای گرفتن رنک 5 هم رنک 4 پیش شرط نیست و زمانی که گوگل نتیجه های رنک رو اعمال میکنه براش مهم نیست یه سایت قبلا چه رنکی داشته.

درمورد سایت الکسا هم سوال داشتم ، فقط بازدید بالا باعث بالا رفتن رتبه الکسا میشه یا موضوعات دیگری هم هست؟ (چون رتبه ی من خیلی نوسان داره پرسیدم!)

الکسا سایتی هست که الان دیگه میشه گفت که واقعا هک شده.
    رتبه الکسا اصلا مهم نیست و از طرفی اگه میخوای رتبت بالاتر بیاد یک وریفای هم الکسا داره که باید یک فایل رو ازش (بعد از ثبت نام) بگیری و داخل سایتت بذاری.
    الان رتبه ای که میده فقط از روی نوار ابزار الکسا و یا افزونه هایی هست که روی مرورگرها نصب میشه.

سایت من http://shop.s-arm.com
    میخواستم بدونم این که هیچ تگی از سایت من در گوگل ایندکس نمیشه آیا به خاطر اینه که قالب تگ ها را نشون نمیده؟
    مرسی

جالبه.
    اینقدر گفتم تگ اضافی نذارید و صفحتون رو با تگهای اضافی زیاد پر نکنید ولی کو گوش شنوا.
    متاسفانه این دومین توی بلک لیست گوگل رفته.

Abolfazl.E - H.t.M - پدرام - doctorbeta - aliqq - mili - amir
  • طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۸

سلام ببینید گوگل رنک 0 رو در ابتدا به سایت ها میده و چند وقت بعد رنک اصلی رو به سایتی که اولین بارش هست میخاد رنک بگیره میده درسته؟؟؟
    چون با عقل من یکی که جور در نیومد رنکم 0 بشه خودتون قضاوت کنید 3 رنک 5 و4 رنک 4 و.... تبادل لینک و تعداد لینک های داخلی که از داخل پست ها به صفحه اصلی دادم شاید بیشتر از ۲۰۰ تا باشه البته فقط به صفحه اصلی لینک ندادم و از داخل پست ها به پست های مشابه هم لینک دادم.
    یای رنک 0 رنک اصلی من هست؟؟؟؟

• پدرام

آفلاین
    عضو
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۹

سه سوال مسخره :
    برای تبادل لینک با ویکی پدیا فقی بین فارسی و انگلیسی که نیست .. ! درسته ؟؟؟
    اخه فارسیش یه جوری ضایعست قالبش

و یه سوال دیگه :

میشه بگید چه جوی تو ویکی فارسی میتونیم مطلب جدید بدیم ...
    من هرچی اینور انور کردم .. پیدا نکردم .. خیلی بزرگه

و منبعی هست که ادم بفهمه مردم دارن تو گوگل یا بینگ چی جستوجو می کنن و بیشتر به دنبال چی هستن ؟

milad200
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۷

سلام ببینید گوگل رنک 0 رو در ابتدا به سایت ها میده و چند وقت بعد رنک اصلی رو به سایتی که اولین بارش هست میخاد رنک بگیره میده درسته؟؟؟

نه درست نیست.
    هر سایتی که حتی رنک صفر هم میگیره معلومه روی سایتش کار کرده و گوگل سایتش رو اسپم تلقی نکرده. خود رنک صفر هم یک قدم کوچیک نیست.

چون با عقل من یکی که جور در نیومد رنکم 0 بشه خودتون قضاوت کنید 3 رنک 5 و4 رنک 4 و.... تبادل لینک و تعداد لینک های داخلی که از داخل پست ها به صفحه اصلی دادم شاید بیشتر از ۲۰۰ تا باشه البته فقط به صفحه اصلی لینک ندادم و از داخل پست ها به پست های مشابه هم لینک دادم.
    یای رنک 0 رنک اصلی من هست؟؟؟؟

خیلی عجله میکنی. مبنای گوگل لینکهایی هست که در گوگل وبمستر ثبت میکنه و از روی اونها هر چند وقت یکبار هم رنک رو آپدیت میکنه.(البته یکی از معیارهاش هست)
    الان این دورش یکم طولانی تر شده و چند ماه شده که رنکها بالا نرفتن ولی اینکار روی زمانبندی انجام میشه و اگه هر ماه بخواد رنکها آپدیت بشه که همه یجورایی الگوریتم گوگل رو میفهمند.

برای تبادل لینک با ویکی پدیا فقی بین فارسی و انگلیسی که نیست .. ! درسته ؟؟؟
    اخه فارسیش یه جوری ضایعست قالبش

میخوای لینک بگیری خیلی گیر نده ولی با فارسی بهتره (برای وب فارسی)

میشه بگید چه جوی تو ویکی فارسی میتونیم مطلب جدید بدیم ...
    من هرچی اینور انور کردم .. پیدا نکردم .. خیلی بزرگه

تغییر رو با IP میتونید بدید ولی برای ایجاد فکر کنم باید ثبت نام کنید.
    مطالب رو اضافه کم کنید خوبه دیگه ، لینکتون رو هم جاسازی کنید.

و منبعی هست که ادم بفهمه مردم دارن تو گوگل یا بینگ چی جستوجو می کنن و بیشتر به دنبال چی هستن ؟

بینگ رو که خیلی روش کار نکن چون اصلا توی ایران ازش استفاده نمیشه ولی گوگل:
    بیشترین جستجوها برای یک کلمه کلیدی و مشابه های آن
    https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
    بیشترین جستجو های یک کشور یا استان
    http://www.google.com/insights/search/#
    http://www.google.com/trends

پدرام - H.t.M - S-ARM - نقش نگار - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - mili - mikhak - amir - stetar
  • S-ARM

آفلاین
    عضو
    ۶ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۵

جالبه.
    اینقدر گفتم تگ اضافی نذارید و صفحتون رو با تگهای اضافی زیاد پر نکنید ولی کو گوش شنوا.
    متاسفانه این دومین توی بلک لیست گوگل رفته.

سلام
    این ساب دومین یک یا دو ماهشه
    شما از کجا میدونید گوگل اینا برده تو لیست سیاه؟
    موضوع های ارسالی به سرعت ایندکس میشه ولی تگ ایندکس نمیشه
    میشه کمک کنید
    جایی نوشته من تو لیست سیاه گوگلم؟
    در ضمن دامنه ی اصلی من تگ هاش به راحتی ایندکس میشند

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۶

جایی نوشته من تو لیست سیاه گوگلم؟

از این طریق میتونید چک کنین
    http://onlinealley.com/seotools/googlebannedchecker/

Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq
  • S-ARM

آفلاین
    عضو
    ۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۰

motahharinasab گفت:

از این طریق میتونید چک کنین
    http://onlinealley.com/seotools/googlebannedchecker/

سلام
    آیا راهی هست که من بتونم این مشکل رو حل کنم؟

• navidb

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۵
    ۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۵

سلام
    جناب motahharinasab میدونم این مطالب را نوشتی که آموزش بدی نه این که خودتون بخواین چک کنید از این بابت واقعا متشکرم
    ولی من تا آنجایی که از این تاپیک سر در آوردم انجام دادم حالا می خواستم خواهش کنم شما هم یه تستی رو سایت من بزنید ببینید اوضاع چطوره.
    بازم ممنون

• نقش نگار

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۵
    ۷ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۲۷

سلام جناب مطهری یه سوال در مورد ifram داشتم و اونم اینه آیا استفاد از این کد برای نمایش صفحه از یک سایت خاص در سایت خودمون مشکل داره( از نظر گوگل) ؟ مثلا یه صفحه پیگیری سفارشات می خوام تو سایتم درست کنم صفحه مورد نیاز مال این سایت هست :
    http://rahgiri.bz/
    کد هم این هست :

<p align="center">
    <iframe name="I1" src="http://rahgiri.bz/" width="600" height="700" scrolling="no" border="0" frameborder="0"><br />

</iframe></p>

با تشکر

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۲

آیا راهی هست که من بتونم این مشکل رو حل کنم؟

یه جایی توی گوگل هست که یه تعهد رو پر میکنی ولی بهتره که صبر کنی تا خود گوگل از این حالت خارجت کنه.

ولی من تا آنجایی که از این تاپیک سر در آوردم انجام دادم حالا می خواستم خواهش کنم شما هم یه تستی رو سایت من بزنید ببینید اوضاع چطوره.

ابته من سطحی تست کردم ولی چند تا از مشکلاتت رو میگم.
    1 - مهمترین تک توضیحی بعد از تایتل H1 هست که نداری.
    2- از شبکه های اجتماعی لینک به سایتت نداری
    3- لود سایتت باید کمتر از اینی که هست باشه
    4- متا تگ کلمات کلیدی رو بهتره از صفحه اصلیت حذف کنی
    5- توی متا تگ توضیح صفحه اصلی توضیحی در مورد سایتت بده که دربرگیرنده عنوان سایتت هم باشه (کلمات کلیدی قرار نده)
    6- این بده که سایتت داره به یکسال از تولدش نزدیک میشه ولی هنوز رنک سایتت صفر هست (از شبکه های اجتماعی به سایتت لینک بده)
    7- کاشکی از اول برای مطالبت دسته بندی مناسب قرار میدادی و پیوند یکتا رو هم همینطوری درست میکردی.
    8- سایتت در دایرکتوری یاهو و Archive.org و DMOZ هنوز ایندکس نشده و یا هنوز ثبتش نکردی.
    9-روی لینک از صفحات داخلی به صفحه اصلی یکم کار کن.
    10 - عنوان صفحه اصلیت زیاده ، کاری کن از 68 بالاتر نره.
    11- اون تاریخ رو از هدر پاک کن.
    12- خیلی از افزونه ها هستند که چگالی کلمات کلیدی رو برات درمیارن و خیلی افزونه هم هست که از پیوند یکتات کلمه هایی مثل :و،ترین،با،برای،از و غیره رو حذف میکنن . اینکار رو حتما انجام بده.

سلام جناب مطهری یه سوال در مورد ifram داشتم و اونم اینه آیا استفاد از این کد برای نمایش صفحه از یک سایت خاص در سایت خودمون مشکل داره( از نظر گوگل) ؟ مثلا یه صفحه پیگیری سفارشات می خوام تو سایتم درست کنم صفحه مورد نیاز مال این سایت هست :

iframe هم مثل یک لینک به اون سایت عمل میکنه و هیچ فرقی نداره.
    راه صفحه پیگیری اینه که یک صفحه HTML درست کنین و یه لینک از اون صفحه به صفحه اصلیتون بدید (با Dofollow) بعد لینک "پیگیری سفارشات" رو با Nofollow از صفحات سایتتون به اون صفحه بدید و در اون صفحه از Iframe استفاده کنین. اون صفحه Html باید جدای از وردپرستون باشه.

Abolfazl.E - doctorbeta - amir
  • Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۶

سلام. آقای مطهری من تو توییر و google buzz اصولا همیشه مطالبمو لینک می کنم. چطوری می تونم بفهمم چه تعداد لینک از شبکه های اجتماعی گرفتم؟
    لینک تو بالاترین هم تاثیر داره؟ اونجا ورودی خیلی خوبی میده.
    باتشکر

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۸

بعضی از سایتها اینکار رو میکنن یه جستجویی توی گوگل بکن.

لینک تو بالاترین هم تاثیر داره؟ اونجا ورودی خیلی خوبی میده.

هر جایی که بهت لینک ورودی به سایتت بده خوبه

Abolfazl.E
  • طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۴

سلام ایا تاثیر رنک وبلاگ با سایت از نظر گوگل برای افزایش رنک یه سایت برابر هست؟مثلا یه وبلاگ با رنک 5 با ادرس http://www.yourblog.blogfa.com با یه سایت با ادرس http://www.yoursite.com با رنک 5 یکی هست یا نه؟؟؟؟؟

• fbi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۰

سلام خدمت شما و تشکر بابت این تایپیک جامع
    من سایتم وردپرس نیست ولی مشکلم با گوگل هست
    من از سایتم سایت مپ ساختم و حجمش یه چیزی حدود 5 مگ هست و 49 هزار لینک توش ذخیره شده و اینم آدرسش هست
    http://www.4pix.ir/sitemap.xml
    مشکلم اینه که توی صفحه ثبت سایت مپ توی قسمت URLs submitted حدود 49030 تا آدرس ثبت شده ولی جلوش توی قسمت URLs in web index فقط 13 تا آدرس ثبت شده
    همچنین ورودی من از گوگل با اینکه تعداد عکس هام خیلی زیاده بسیار کم و تقریبا صفر هست.
    به نظر شما باید چی کار کنم
    http://www.4pix.ir/

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۱

zarmob گفت:
    سلام ایا تاثیر رنک وبلاگ با سایت از نظر گوگل برای افزایش رنک یه سایت برابر هست؟مثلا یه وبلاگ با رنک 5 با ادرس http://www.yourblog.blogfa.com با یه سایت با ادرس http://www.yoursite.com با رنک 5 یکی هست یا نه؟؟؟؟؟

وبلاگ یا سایت ویا دامین و ساب دامین
    توی وبلاگ یا سایت برای گوگل فرقی نمیکنه ولی دامین و ساب دامین با هم فرق دارند و اگه گوگل بین 2 تا نتیجه مشابه با رنک مشابه قرار بگیره اول دامین رو نشون میده.

من از سایتم سایت مپ ساختم و حجمش یه چیزی حدود 5 مگ هست و 49 هزار لینک توش ذخیره شده

خیلی زیاده باید حداکثر 20 تا باشه. بعدشم اگه قراره همینطوری باشه بهتره با فرمت GZ فشردش کنی.

مشکلم اینه که توی صفحه ثبت سایت مپ توی قسمت URLs submitted حدود 49030 تا آدرس ثبت شده ولی جلوش توی قسمت URLs in web index فقط 13 تا آدرس ثبت شده
    همچنین ورودی من از گوگل با اینکه تعداد عکس هام خیلی زیاده بسیار کم و تقریبا صفر هست.
    به نظر شما باید چی کار کنم

13 تا از آدرسهای سایت مپت رو ایندکس کرده ولی توی همون 13 تا تمام لینکها رو دنبال میکنه تا به صفحات دیگه هم برسه. پس یکدفعه زیاد میشه.
    وردیت از گوگل هم باید کم باشه چون عکسهات بهینه شده نیست.
    پیشنهادم اینه که اگه برات امکان داره وردپرس رو برای سایتت بعنوان سیستم مدیریت محتوا انتخاب کنی. خیلی سریعتر از اون چیزی که فکرش رو بکنی با وردپرس به ایده هات میرسی.

Abolfazl.E - fbi - aliqq
  • fbi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۲:۴۶

من خودم سایت وردپرس دارم و میدونم چه قدر از لحاظ سئو عالی هست
    اما مشکل اینه که کوپر ماین یه سیستم گالری عکس حرفه ای با امکانات فوق العاده هست و فکر نمیکنم بتونم با ورد پرس چنین گالری با این همه عکس بسازم
    چه طور میتونم گالری که الان دارم رو بهینه کنم

• vincent

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۸
    ۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۸

سلام

منم یه سوال دارم، چطور می‌شه برای عکس‌های پوسته و اینا expires تعیین کرد؟
    وقتی من Yslow رو اجرا می کنم می نویسه که:

Grade F on Add Expires headers
    There are 20 static components without a far-future expiration date

لینک به موارد رو هم لیست کرده، مثلا:
    # (no expires) ://..../wp-content/themes/inove/js/base.js
    # (no expires) ://..../wp-content/themes/inove/js/menu.js
    # (no expires) ://..../wp-content/themes/inove/img/bg.jpg
    # (no expires) ://..../wp-content/themes/inove/img/light.gif
    # (no expires) ://..../wp-content/themes/inove/img/header.jpeg
    # (no expires) ://..../wp-content/themes/inove/imgrtl/menu.gif
    و ... یه ده دوازده تایی دیگه

یه توضیحی هم اینجا داده که من یکی چیزی ازش دستگیرم نشد چطور می شه مشکل رو حل کرد.
    ممنون می‌شم راجع به این هم راهنمایی کنین

doctorbeta
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۴

fbi گفت:
    من خودم سایت وردپرس دارم و میدونم چه قدر از لحاظ سئو عالی هست
    اما مشکل اینه که کوپر ماین یه سیستم گالری عکس حرفه ای با امکانات فوق العاده هست و فکر نمیکنم بتونم با ورد پرس چنین گالری با این همه عکس بسازم
    چه طور میتونم گالری که الان دارم رو بهینه کنم

البته میشه با وردپرس بهتر از اون رو هم ساخت.
    تگ تایتل عکسها در سایتت اطلاعات سایز و غیره رو داره که بهتره اگه این اسکریپت امکان رو داره که برای هر عکست ALT و TITLE مجزا درست کنی ، اینکار رو انجام بدی.
    سوالات مربوط به بهینه سازی کوپر ماین رو در انجمن خودش بپرس چون من بشخصه با این سیستم کار نکردم ولی اگه سئو برای وردپرس کاری داشتی ، در خدمتیم.

منم یه سوال دارم، چطور می‌شه برای عکس‌های پوسته و اینا expires تعیین کرد؟

اگه از وردپرس استفاده میکنین افزونه های کش خودشون اینکار رو انجام میدن که میتونین زمان رو در بخش مرورگر این افزونه ها کم یا زیاد کنید.

vincent - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - mikhak
  • vincent

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۸
    ۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۲

motahharinasab گفت:
    اگه از وردپرس استفاده میکنین افزونه های کش خودشون اینکار رو انجام میدن که میتونین زمان رو در بخش مرورگر این افزونه ها کم یا زیاد کنید.

ممنون
    من از wp super cache استفاده می کردم که دو سه روز پیش ورداشتم به جاش w3 total cache گذاشتم. قبلی کش نمی‌کرد یا شاید من تنظیماتش رو درست نکرده بودم، توی توتال کش اما یه سری گزینه تیک زدم و کش می‌کنه الان جز دو مورد:

* (2010/12/31) ://....google-analytics.com/ga.js
        * (no expires) ://.....clustrmaps.com/counter/index2.php?...

که فکر کنم اینارو دیگه کاریشون نمی شه کرد، چون مال یه سایت دیگه ان درسته؟ رتبه اینجا از F شد C

یه مورد دیگه هم عنوان کنم پس. توی یه قسمت دیگه Yslow زده که:

Grade F on Compress components with gzip
    There are 9 plain text components that should be sent compressed

* ://..../wp-content/themes/inove/rtl.css
        * ://..../wp-content/themes/inove/pagenavi-css.css?...
        * ://..../wp-content/themes/inove/style.css
        * ://..../wp-content/themes/inove/js/base.js
        * ://..../wp-content/themes/inove/js/menu.js
        * ://..../wp-content/plugins/si-contact-form/captcha-secureimage/ctf_captcha.js?...
        * ://..../wp-includes/js/jquery/jquery.js?...
        * ://..../wp-content/plugins/google-analyticator/external-tracking.min.js?...
        * ://..../wp-includes/js/tw-sack.js?...

من دو سه فایل رو برای امتحان gz کردم گذاشتم توی همون آدرس ولی اتفاقی نیفتاد، باید فایل gz شده رو هم به جای فایل اصلی فراخوانی کرد دیگه درسته؟ چطور می‌شه اونا رو پیدا کرد، کجا باید دنبالشون گشت؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۶

من از wp super cache استفاده می کردم که دو سه روز پیش ورداشتم به جاش w3 total cache گذاشتم. قبلی کش نمی‌کرد یا شاید من تنظیماتش رو درست نکرده بودم، توی توتال کش اما یه سری گزینه تیک زدم و کش می‌کنه الان جز دو مورد:
    * (2010/12/31) ://....google-analytics.com/ga.js
    * (no expires) ://.....clustrmaps.com/counter/index2.php?...
    که فکر کنم اینارو دیگه کاریشون نمی شه کرد، چون مال یه سایت دیگه ان درسته؟ رتبه اینجا از F شد C

فایلهای تم و جاوا اسکریپت رو میتونی از بخش Minify فشرده کنی

من دو سه فایل رو برای امتحان gz کردم گذاشتم توی همون آدرس ولی اتفاقی نیفتاد، باید فایل gz شده رو هم به جای فایل اصلی فراخوانی کرد دیگه درسته؟ چطور می‌شه اونا رو پیدا کرد، کجا باید دنبالشون گشت؟

خیلی نمیخواد این افزونه رو دستکاری کنید همون تنظیمات پیشفرضش خوبه.
    اصولا کار افزونه های کش اینه که میان و صفحاتی رو که از دیتابیس زیاد فراخوانی میشه رو بصورت Html آماده درمیارن تا با هر درخواست کاربر ، دوباره همه دستورات PHP اجرا نشه.
    حالا یه افزونه هایی مثل توتال کش میان و فایلهایی رو که خیلی فراخوانی میشه رو هم فشرده میکنن.
    دستکاری زیاد نکن ، همون پیشفرضها کلی کار انجام میدن . البته توی ایران که سرعتها پائینه توی کش کردن فقط فشار سرور کم میشه ولی برای دیگر کشورها و گوگل سرعت هم خیلی زیاد میشه.

vincent - Abolfazl.E - aliqq - mikhak
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۴

سایتهای بهینه سازی وب سایت
    یکی به من ایمیلی زده و نوشته:

سلام جناب مطهری نسب عزیز:
    چند وقت پیش با سایت *** از طریق ایمیلی که برام آمده بود آشنا شدم وتصمیم گرفتم با اونها کار کنم و به صورت تلفنی به من قولدادند که بعد از 3 ماه ترافیک سایت من حداقل 5 برابر بشه. حالا چهار ماه گذشته ومن با اینکه 90 هزار تومن دادم پیشرفتی در سطح طبیعی وبسایت داشتم و حالا به من میگن که کلا با وردپرس نمیشه خیلی روی سئو سایت مانور داد و باید به فکر یک سیستم مدیریت محتوای خوب باشید. تایپیک شما رو در وردپرس خوندم. شما میگید چیکار کنم؟

بهش گفتم که جوابتو توی انجمن میدم ولی امروز به یه متن خنده دار دیگه هم برخوردم که به ایمیل گوگل رفته و گوگل این ایمیل رو منتشر کرده:

"Dear google.com,
    I visited your website and noticed that you are not listed in most of the major search engines and directories..."

معنیش میشه:

"عزیز google.com،
    وب سایت شما بازدید کردم و متوجه شدم که شما در اکثر موتورهای جستجو و دایرکتوری ها بزرگ ثبت نشده اید... "

این دو نمونه رو اینجا گذاشتم که بدونید تنها کسی که میتونه برای شما ترافیک سایت رو تضمین کنه فقط خودتون هستید.
    اما اسم اون سایت رو هم که اینکار رو کرده با ستاره پر کردم تا کسی از دست من ناراحت نشه. جالب اینجاست که خود این سایت که هاست میفروشه و صدتا کار دیگه ،وقتی توی گوگل عنوان سایتشون رو هم جستجو کردم تا صفحه دهم نتیجه ای نداشت ، حالا بحث کردنش روی وردپرس بماند.
    تمام مطالبی که اینجا درباره سئو نوشته میشه ، تنها کاری هست که میتونید انجام بدید تا ترافیکتون حداقل کم نشه (حالا زیاد شدن بماند) اما اگه کسی بگه که من میتونم سایت شما رو توی نتیجه اول لیست کنم فقط دو حالت داره:
    1- گوگل رو هک کرده و به الگوریتمش دسترسی داره
    2- یک بلوفی زده تا مردم شاد باشن.

Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - mili - بهروز ازند
  • S-ARM

آفلاین
    عضو
    ۹ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۱

سلام دوستان یه سوال

شما گفتید این دومین من بن شده
    و لینک وب سایتیا دادید که توش نوشته بود دامینم بن شده
    ولی یه سوال
    چرا این 2 تا سایت که ظاهرا معتبر ترند میگند این دومین من بن نشده؟
    ببینید

http://www.selfseo.com/google_ban_tool.php

http://www.iwebtool.com/google_banned?domain=shop.s-arm.com

؟؟؟؟؟؟
    میشه کمکم کنید

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۲

این دوتا سایتی که گفتی میان و از روی جستجوی گوگل میگن که سایت بن شده یانه.
    اون سایتی که من گفتم میاد و گوگل بلک لیست گوگل رو سرچ میکنه.
    این الگوریتم دو تا سایت بالا یه زمانی خوب بود و گوگل سایتهای بن شده رو توی چشم بهم زدنی از جستجوش هم پاک میکرد ولی یک سالی هست که سایتی هم که بن شده بازم نتایجش توی گوگل سرچ میاد اما رتبه ای نداره.

Abolfazl.E - S-ARM - doctorbeta
  • S-ARM

آفلاین
    عضو
    ۹ دی ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۹

motahharinasab گفت:
    این دوتا سایتی که گفتی میان و از روی جستجوی گوگل میگن که سایت بن شده یانه.
    اون سایتی که من گفتم میاد و گوگل بلک لیست گوگل رو سرچ میکنه.
    این الگوریتم دو تا سایت بالا یه زمانی خوب بود و گوگل سایتهای بن شده رو توی چشم بهم زدنی از جستجوش هم پاک میکرد ولی یک سالی هست که سایتی هم که بن شده بازم نتایجش توی گوگل سرچ میاد اما رتبه ای نداره.

حالا دادا من چی کار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۰ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۱

1- اول اینکه اسپم نفرست
    2- مدت زمان هر بار بن شدن که بگذره گوگل دوباره چک میکنه

Abolfazl.E - doctorbeta - mili - mikhak - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی

درباره‌ی این موضوع