انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• hasan_r64

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۴

سلام
    اقای مطهری میخواستم بدونم که عکس ها رو در چه مسیری اپلود کنیم بهتره . همه مطالب رو در این مورد خوندم .
    گفتن بعضی جاها که عکس از سابدومین لود بشه خیلی بهتره و سرعت بالا تر میره و خوبه . ولی بعضی ها میگی نه این درست نیست باید در اصل عکس ها در سرور دیگری قرار داده بشه و بعد ریدایرکت بشه به سابدمین عکس .و سایت های بزرگ هم دارن همین کار رو میکنند. وفایل هاشون از سرور دیگه ای لود میشه. ؟؟؟؟؟
    جایی دیگه هم خوندیم عکس ها از خوده پوشه وردپرس باشه بهتره و نباید دی ان اس اضافی لود بشه .
    خوب الان کدوم یکی از روش ها از لحاظ سئو بهتره و کدو از لحاظ سرعت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• ali-ahmadi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۱
    ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۳

با عرض سلام خدمات دوستان خوبم :
    بنده سایتی خدماتی طراحی کردم ...
    می خواستم بخش وبلاگ به سایتم اضافه کنم ...
    من اگه سایت را در همون دامنه بزارم و سایت دچار مشکلی بشود کلی درد سر برای سایتم به وجو خواهد آمد
    اما اگه کار دیگه ای کنم
    و آن را در ساب دامین قرار بدهم هم مدیریت سایت راحت تر هست و هم اگه مشکلی برای وبلاگ ایجاد بشه کافیه ساب دامین و پوشه ی ایجاد شده حذف بشود ...

برای سئو وبلاگ روی دامنه باشه بهتره یا روی ساب دامین ... ؟

با تشکر

• ali-ahmadi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۱
    ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۵

البته متن خودم را که خوندم متوجه شدم کامل ننوشتم
    من ساب دامین را در هاست دیگری می خواهم میزبانی کنم با آی پی دیگر
    تا هم به سرور کمتر فشار بیاد و هم سرعت لودینگم بالاتر بره و اگر مشکلی پیش آمد مثلا با بروز رسانی وردپرس 4.7 , سایت بالا نیومد و دیگه نشه که درست بشه و تنها نصب دوباره مشکل ما بشود ...

آیا وبلاگ در ساب دامین باشه بهتره یا در خود سایت (از نظر seo)

من درباره seo تجربه ی کمی دارم اما از قدرت جادویی وردپرس خیلی تجربه دارم ;)

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۹

اقای مطهری میخواستم بدونم که عکس ها رو در چه مسیری اپلود کنیم بهتره . همه مطالب رو در این مورد خوندم .
    گفتن بعضی جاها که عکس از سابدومین لود بشه خیلی بهتره و سرعت بالا تر میره و خوبه . ولی بعضی ها میگی نه این درست نیست باید در اصل عکس ها در سرور دیگری قرار داده بشه و بعد ریدایرکت بشه به سابدمین عکس .و سایت های بزرگ هم دارن همین کار رو میکنند. وفایل هاشون از سرور دیگه ای لود میشه. ؟؟؟؟؟
    جایی دیگه هم خوندیم عکس ها از خوده پوشه وردپرس باشه بهتره و نباید دی ان اس اضافی لود بشه .
    خوب الان کدوم یکی از روش ها از لحاظ سئو بهتره و کدو از لحاظ سرعت ؟

اول از آخر بگم که از نظر سئو همونی بهتره که سرعت لود بیشتر باشه.
    از نظر لود عکسها مساله این نیست که سرور سرعتش چقدره بلکه مساله سر مرورگر هست که همزمان از یک آدرس بیش از 4 تا مولفه مختلف رو لود نمیکنه (CSS,Image,Html,java script,...) تازه این برای بهترین مرورگرها هست وگرنه مرورگرهای قدیمی فقط 2 تا مولفه رو لود میکنن.
    برای همین هم بهتر هست که عکسها از داخل ساب دامین لود بشن تا سرعت بارگزاری زیاد طول نکشه.
    هیچکس نمیدونه کدوم حالت برای سئو بهتره فقط همه اینو میدونن که سرعت بارگزاری خوب یک مولفه سئو هست.

برای سئو وبلاگ روی دامنه باشه بهتره یا روی ساب دامین ... ؟

گوگل همه رو بشکل ساب دامین میبینه و بهترین ساب دامین WWW هست که همون دامنه اصلی هست.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    hasan_r64 - ali-ahmadi - بهروز ازند
  • miladddd

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹
    ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۴

سلام دوستان
    این آدرس سایت منه cgipersia.ir
    یک هفته ای هست که سایتمو توی گوگل و بینگ ثبت کردم
    فایل sitemap.xml هم به جفتشون معرفی کردم
    ولی تقریبا هیچ ورودی از اینها ندارم، فقط در صورتی که اسم سایت رو تو گوگل بزنم، به عنوان سایت پنجم میاردش
    باید چکار کنم؟

• rahim_moradi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۰
    ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶

سلام
    اقای مطهری شما سئو سایت هم انجام میدید؟میشه ایمیل خودتون رو بدید
    http://www.softiranian.com

• طراحی سایت

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۴
    ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۱

miladddd گفت:
    سلام دوستان
    ولی تقریبا هیچ ورودی از اینها ندارم، فقط در صورتی که اسم سایت رو تو گوگل بزنم، به عنوان سایت پنجم میاردش
    باید چکار کنم؟

صفحات شما ایندکس میشه توی گوگل ولی به نظر میاد که اصول سئو رو رعایت نمیکنید.
    مشکل اینجاست که کلمه کلیدی مشخصی ندارید یا اگر هم دارید انتخاب مناسبی نداشتید برای کلمه کلیدی تون
    مثلا شما روی عبارت " ساخت بک گراند با کیفیت" نتیجه دوم گوگل هستید ولی خوب چند نفر ممکنه در روز دنبال چنین مطلبی باشن؟

miladddd
  • miladddd

آفلاین
    عضو
    ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۵

aminem25197 گفت:

صفحات شما ایندکس میشه توی گوگل ولی به نظر میاد که اصول سئو رو رعایت نمیکنید.
    مشکل اینجاست که کلمه کلیدی مشخصی ندارید یا اگر هم دارید انتخاب مناسبی نداشتید برای کلمه کلیدی تون
    مثلا شما روی عبارت " ساخت بک گراند با کیفیت" نتیجه دوم گوگل هستید ولی خوب چند نفر ممکنه در روز دنبال چنین مطلبی باشن؟

ممنون
    میشه یکم در مورد اصول سئو برام بگید؟
    من کلمات کلیدی زیادی برای هر پستم میزارم ولی باز مشکلم حل نمیشه
    البته الان بعد از گذشت چند روز تو گوگل بهتر میاد سایتم

• طراحی سایت

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۴
    ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۶

miladddd گفت:

ممنون
    میشه یکم در مورد اصول سئو برام بگید؟
    من کلمات کلیدی زیادی برای هر پستم میزارم ولی باز مشکلم حل نمیشه
    البته الان بعد از گذشت چند روز تو گوگل بهتر میاد سایتم

قصد نا امید کردنتون رو ندارم ولی کلمات کلیدی دیگه تاثیری بر سئو نداره! زیاد میزارید که دیگه بدتر.
    فاکتورهای خیلی زیادی هست که باید رعایت کنید توی سئو مطالب سایت و واقعا نمیشه اینجا توضیح داد. میتونید به بلاگسیما یه سری بزنید و همه رو اونجا مطالعه کنید. سعی کنید تا جاییکه میشه رعایت کنید.

• hasan_r64

آفلاین
    عضو
    ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۹

سلام
    اقای مطهری یه سوال در مورد پلاگین هایی مثل Polldaddy Polls & Ratings داشتم که اطلاعات در مورد تعداد رای ها و ....در سروری دیگر هاست می شود . که خوب رو سرور فشار کمتر بیشه و سرعت بهتر میشه ؟ درسته ؟ خوب این در یه صفحه که کلی نظر هست و همشون کلی لایک و ... دارن چطوریه .سیستم این پلاگین ها چطوریه ؟تعداد درخواست http اینطوریه افزایش پیدا نمیکنه ؟ هرچی نظرات بیشتر باشه ؟ یا جور دیگه هست ؟
    از لحاظ سئو اگه پلاگین طوری باشه که اطلاعات رو سرور خودمون باشه و از جای دیگه لود نشه بهتر نیست ؟
    از لحاظ سئو کدوم بهتره ؟ میشه توضیح بدین سیستم این پلاگین چطوریه ؟؟؟؟

• stetar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶
    ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۴

من سایتم رو توی گوگل وب مستر ثبت کردم و سایت مپ رو اضافه کردم ولی این پیغام رو میده.

Network unreachable: robots.txt unreachableWe were unable to crawl your Sitemap because we found a robots.txt file at the root of your site but were unable to download it. Please ensure that it is accessible or remove it completely.

این هم کدهای robot.txt`
    User-agent: *
    Disallow: /cgi-bin
    Disallow: /wp-admin
    Disallow: /wp-includes
    Disallow: /wp-content/plugins
    Disallow: /wp-content/cache
    Disallow: /wp-content/themes
    Disallow: /trackback
    Disallow: /feed
    Disallow: /comments
    Disallow: /category/*/*
    Disallow: */trackback
    Disallow: */feed
    Disallow: */comments
    Disallow: /*?*
    Disallow: /*?
    Allow: /wp-content/uploads

# Google Image
    User-agent: Googlebot-Image
    Disallow:
    Allow: /*

Sitemap: http://www.pars-disa.ir/sitemap.xml
    Sitemap: http://pars-disa.ir/sitemap.xml.gz`

مشکلش کجاست؟؟

ممنون میشم اگه یه نگاه به سایتم بندازین ببینید نکات رو درست رعایت کردم یا نه؟ البته تازه شروع کردم
    http://pars-disa.ir/

• Seo one

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵۰
    ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۸

stetar گفت:

ممنون میشم اگه یه نگاه به سایتم بندازین ببینید نکات رو درست رعایت کردم یا نه؟ البته تازه شروع کردم
    http://pars-disa.ir/

مشکل که سئو سایت شما داره موارد زیر هست

1- عنوان سایت خیلی طولانی هست در حدود 140 کاراکتر هست بهتر هست در حدود استاندار (60-70 کاراکتر) باشه

2- از تگ h1 تو سایت استفاده نشده که بهتر هست عنوان سایت رو <h1> کنید

این دو تا رو فعلا حل کنید

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۵

سلام دوستان
    باید چکار کنم؟

اولین موردی که من بهش برخورد کردم سرعت کم سرور بود که با تم سنگینی هم که شما روی سایتتون گذاشتین قضیه کامل میشه.
    8 سی اس اس و 16 جاوا اسکریپت!!!!
    جالبی قضیه سایت شما هم اینجاست که در اکثر صفحات از اینها استفاده نمیشه.
    به اعتقاد من یا تمتون رو درست کنید یا یک تم با حجم کمتر بکار ببرید.
    کش هم فعال نیست.

اتفاقا اصل سئو یعنی همین که مطالبی داشته باشی که دیگران ندارند چون روی مطالبی که مردم دنبالش هستند رقابت زیاده.

از لحاظ سئو اگه پلاگین طوری باشه که اطلاعات رو سرور خودمون باشه و از جای دیگه لود نشه بهتر نیست ؟
    از لحاظ سئو کدوم بهتره ؟ میشه توضیح بدین سیستم این پلاگین چطوریه ؟؟؟؟

از نظر سئو اگه روی سایت خودتون لود بشه ولی تاثیری روی سرعت نذاره خوبه ولی اگه قرار باشه مثلا لود صفحه یک و نیم برابر بیشتر طول بکشه خوب نیست و خطای سرعت بیشتر از خطای dns تاثیر میذاره.
    حتی حرفه ای تر سایتهای معروف دنیا میان و یک عکس بزرگ رو در سایتشون قرار میدن و هر دفعه یک تکه از عکس رو با css نشون میدن تا اولا مرورگر کل عکسها رو یکجا دانلود کرده باشه و درثانی dns کمتر صدا زده بشه.
    شما باید راهکار اینطوری داشته باشین تا سرعت لود رو درصد به درصد پائین بیارید.

من سایتم رو توی گوگل وب مستر ثبت کردم و سایت مپ رو اضافه کردم ولی این پیغام رو میده.

Network unreachable: robots.txt unreachableWe were unable to crawl your Sitemap because we found a robots.txt file at the root of your site but were unable to download it. Please ensure that it is accessible or remove it completely.

2 یا 3 تا سایت مپ توی ربوت تکست که قرار نمیدن.
    از طرفی بهتره ربوت تکست رو ساده بسازین و برای ایندکس نشدن قسمتهای مختلف از متا تگ ربوت استفاده کنید تا تضاد بوجود نیاد.

بهروز ازند
  • internet

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۳
    ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۷

سلام
    دوستان سئو کار و جناب مطهری نسب سایتی که شش سال سابقه فعالیت داره با مطالب و محصولات منحصربفرد
    و خودم هم آشنایی با وردپرس چرا باید آلکساش از 6000 ایران به بیش از 35000 ایران برسه
    موندم چیکار باید بکنم
    لطفا دوستان سئو کار سایت رو بررسی بفرمائید مشکل از کجاست
    http://ShopCity.ir
    با تشکر

• reza-m

آفلاین
    عضو
    ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۸

با سلام
    سایت من ورودی گوگل خوبی داشت و در حال پیشرفت بود
    بعد از گذشت 5 ماه شرکت میزبانی هاست سایت من به دلیل مصرف زیاد سی پی یو سایتم رو 5 روز ساسپند کرد
    که مجبور شدم هاستم رو عوض کنم.
    پس از گذشت حدود10 روز گوگل وبمستر پیغام های زیر رو برام ارسال کرد:
    http://axgah.ir/: Googlebot can't access your site
    http://axgah.ir/: Increase in server errors
    http://axgah.ir/: Possible outages
    حالا بعد اون کلی از ورودی های گوگلم کم شده از 3000 رسیده به 800
    اینم بگم که در قسمت خطای 404 کلی (حدود120) آدرس ثبت شده بود که با نصب افزونه ی ریدایرکت کردم به صفحه اصلی و اون هارو فیکس شده انتخاب کردم.
    axgah.ir

• arashlolos

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲
    ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۱

سلام. در سایت "فومن ویلا" http://www.foumanvilla.ir
    من جدیدا میخوام تو پیوند یکتای سایت /category%/%postname%.html%/ بزارم.
    دو تا سوال:
    1) گذاشتن دسته ها در هر صورت هم که باشه نتیجه منفی داره؟
    چون تو دسته های سایت کلمات کلیدی بصورت لاتین هستش که گوگل میتونه تشخیص بده.و فکر میکنم به نفع سئوی سایت باشه.
    سایت booking.com هم که مشابه "فومن ویلا" هستش هم دسته ها یا چیزی مشابه اون رو تو آدرسش داره.
    2) اون قسمت آخر بالاخره html بزاریم یا نزاریم؟ یا اینکه php بزاریم؟
    3) اعداد رو تو قسمت postname بنویسیم یا فقط عنوان به تنهایی باشه؟
    خواهشا دوستان جواب بدن چون دیگه نمیخوام تغییر بدم پیوند یکتا رو.

• hasan_r64

آفلاین
    عضو
    ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۰

سلام سوالی در مورد تگ canonical این تگ در کجاها باید استفاده بشه ؟؟؟ در دسته بندی سایت اگه نشه عیبی دارد؟
    مثلا
    <link rel="canonical" href="http://www.yourdomain.com/category/game

در صفحات سایت ایا ضروری هست ؟؟ مثلا زیر
    <link rel="canonical" href="http://www.yourdomain.com/page/3/" />

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۰

خودم هم آشنایی با وردپرس چرا باید آلکساش از 6000 ایران به بیش از 35000 ایران برسه

الکسا 2 چیز رو نشون میده
    1- چند نفر از سایت شما بزدید میکنن
    2- چند نفر تولبار الکسا رو نصب کردن
    که در هر 2 صورت بازدید شما کم شده وباید روی سئوی سایتتون کار کنید.

مجبور شدم هاستم رو عوض کنم.
    پس از گذشت حدود10 روز گوگل وبمستر پیغام های زیر رو برام ارسال کرد:
    http://axgah.ir/: Googlebot can't access your site
    http://axgah.ir/: Increase in server errors
    http://axgah.ir/: Possible outages
    حالا بعد اون کلی از ورودی های گوگلم کم شده از 3000 رسیده به 800
    اینم بگم که در قسمت خطای 404 کلی (حدود120) آدرس ثبت شده بود که با نصب افزونه ی ریدایرکت کردم به صفحه اصلی و اون هارو فیکس شده انتخاب کردم.

مشکل توی عوض کردن سرور هستکه اگه خیلی منطقی و حرفه ای هم عوض بشه بازهم مشکلات زیادی رو بوجود میاره و آخرینش به کم شدن ورودی های گوگل منجر میشه.

سلام. در سایت "فومن ویلا" http://www.foumanvilla.ir
    من جدیدا میخوام تو پیوند یکتای سایت /category%/%postname%.html%/ بزارم.
    دو تا سوال:
    1) گذاشتن دسته ها در هر صورت هم که باشه نتیجه منفی داره؟

نه، اگه خوب انتخاب شده باشه نتیجه مثبت میده.

) اون قسمت آخر بالاخره html بزاریم یا نزاریم؟ یا اینکه php بزاریم؟

الان فرقی نمیکنه و باید ببینیم گوگل در آینده به گذشته برمیگرده تا html رو بهتر تشخیص بده یا نه.

اعداد رو تو قسمت postname بنویسیم یا فقط عنوان به تنهایی باشه؟

نه لازم نیست

سلام سوالی در مورد تگ canonical این تگ در کجاها باید استفاده بشه ؟؟؟ در دسته بندی سایت اگه نشه عیبی دارد؟

در تگ head بکار میره و بودنش خیلی بهتر از نبودنش هست. وقتی هم قرار بود توی قسمتی از سایت باشه بهتره توی همه سایت بکار بره.

بهروز ازند - Seo one
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۵

کدهای مخرب
    شاید 2 سالی هست که میخوام طرق اسپم کردن در گوگل رو بگم و اینکه اسپمرها چه کارهایی انجام میدن تا سایت هاشون بالا بیاد اما کلا همیشه به این نتیجه میرسم که ممکنه از روی احساس شما هم تصمیم بگیرید این اسپم ها رو انجام بدید و اینجاست که مشکلات برای سایت شما بوجود میاد و کلا اسپم میشید.
    اما مشکل اینجاست که توی سئو کردن سایتها خیلی از کدهای مخرب رو دیدم که درون تمها جاسازی شده بود تا رتبه سایتهای سازنده تم رو بالا ببره و یا اینکه سایتهایی که این تمها رو برای دانلود قرار میدن قبلش یکسری دستکاریها درون تم انجام میدن تا رتبه سایتشون بالا بیاد ولی رتبه سایتی که از تم استفاده میکنه پائین میاد.
    برای مثال در یک تم که داشتم آنالیزش میکردم دیدم متاسفانه یک سئو کار اومده و سایتش رو داخل تم و زمانی که دسته بندی قراره نشون داده بشه صدا زده میشه و این وسط سایت سئو چون بازدید یونیک میگیره توی رتبه گوگل بالا میره ولی سایت اصلی که داره از اون تم استفاده میکنه بدلیل سرعت پائین لود صفحات رتبش بدتر میشه.
    مثال:

<?php
    if(function_exists('curl_init'))
    {
    $url = "http://www.subdownload.com";
    $ch = curl_init();
    $timeout = 1;
    curl_setopt($ch,CURLOPT_URL,$url);
    curl_setopt($ch,CURLOPT_RETURNTRANSFER,1);
    curl_setopt($ch,CURLOPT_CONNECTTIMEOUT,$timeout);
    $data = curl_exec($ch);
    curl_close($ch);
    }
    ?>

قبل از اینکه تم رو روی سایتتون بالا بیارید هم روی ولید کردنش کار کنید وهم چک کنید کد مخرب نداشته باشه البته میشه کد بالا رو انکد کرد اونوقت شما باید کدهای تمتون رو دیکد کنید تا بفهمید چی داره اجرا میشه.
    این مشکل خیلی از سایتها شده که از کدهای مخرب تم ضربه میخورن.

Mohamad26 - بهروز ازند - Seo one
  • Mohamad26

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۵
    ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ۰۴:۰۱

سلام و خسته نباشید
    نماز و روزه هاتون قبول

من ادمین funmihan.com هستم.
    چیزی حدود 2500-3000 مطلب داخل سایت منه که خب رتبه الکساش یه زمانی 150 ایران بود و روزانه 14-15 هزارتا ورودی گوگل.
    پستهایی که میزاشتم سریع ایندکس میشد و همون موقع عنوان پست رو سرچ میکردم سایت من اول بود و خیلی از سایتهای دیگه کپی میکردن.
    تا اینکه سایت فیلتر شد. تا اومدم از فیلتر در بیارم طول کشید و همه پستهای قدیمی سایت من توی گوگل گم و گور شدن. یعنی عنوانشون رو سرچ کنم اصلا اون پست توی صفحات اول گوگل وجود نداره.

در صورتی که همش توی گوگل ایندکس هستش. روزانه نزدیک 1000 تا ورودی گوگل دارم من.
    پستهای جدیدی هم که میدم نسبت به قبل دیر ایندکس میشه و اگر دقیقا کپی عنوان رو کسی گوگل سرچ کنه سایت ما معرفی میشه یه کلمه پس و پیش بزاره سایت ما معرفی نمیشه.

میخواستم ببینم چیکار باید بکنم که پستهای قدیمیم رتبه خوبشون رو بدست بیارن ؟ چیکارش کنم ورودی بالا بره دوباره ؟ سایت منظم داره آپدیت میشه. از آقای مطهری خواهش دارم یه سر به سایت ما بزنه و یه آنالیز بکنید.

چطوری میتونم پستهای قدیمی رو دوباره پینگ کنم که بیان بالا یا یه طوری ری ایندکس کنم. فکر میکنم اگر همچین چیزی باشه کمک کنه. از قسمت سایت مپ آپدیت پست رو به صورت همیشگی هم کردم ولی فایده ای نداشت.

در مورد عنوان سایت کلی مقاله فارسی و انگلیسی خوندم که کلمات رو پیدا کنید و تعداد سرچ و بعد میزان رقابتی و خلاصه در آخر انتخاب کنید و توی عنوان ازش استفاده کنید. ولی هرچی انتخاب میکنم همه سئوکارا میگن بده. نمیدونم چیکار باید بکنم. ممنون میشم در صورت امکان یه عنوان شامل کلمات کلیدی برای سایت من پیشنهاد کنید.
    محور فعالیت سایت من : اس ام اس و خبر های جالب و دانلود آهنگ و عکس هستش.

• shayan89

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۵

سلام
    میخواستم بپرسم اگه پست هامون رو 2-3 دفعه ادیت کنیم حتما باید ping optimizer نصب بشه؟
    من قبلا از all in one seo استفاده میکردم و برچسب های خود وردپرس رو پر نمیکردم الان از yoast استفاده میکنم. الان میبینم که بیشتر نتایج جستجوی گوگل بر اساس تگ سایت هاست مثلا mysite.com/tag/123 ولی اکثر پست های من تگ ندارن، اگه الان یکی یکی به همه پست هام تگ اضافه کنم مشکلی پیش میاد ؟ با وجود نصب بودن ping optimizer دوباره تو گوگل بروز رسانی میشن پست ها یا بدون تگ باقی میمونن؟

• maxboyam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۸

با سلام
    آقای مطهری ازتون خواهشی داشتم لطفا به سایت من بیایید و ببینید مشکل سایتم چیه ایندکس نمیشه درست تو گوگل واقعا دیگه اعصابم خورد شده . نمیدونم از قالب هست یا .....
    من این دامین رو حدود 5 سال میشه دارم حدود 6 ماه پیش به مدت 3 ماه حدودا سایت بالا نیومد چون هاست مشکل داشت و الان حدود 3 ماهه نیم تا 4 ماه میشه که سایتو دوباره بالا اوردم و دارم روش فعالیت میکنم . بیشتر مواردی که باید رعایت کنی رو رعایت میکنم مثلا برای مطالبم حتما از h1 , h2 ,h3 و.... استفاده میکنم برای همه تصاویرم از alt استفاده میکنم برای همه پستام تگ استفاده میکنم . سایت مپ دارم و در گوگل وبمستر ثبت کردم و همینطور فایل robots رو ساختم http://www.maxmodel.ir/robots.txt . از افزونه کش استفاده میکنم و همینوطر از افزونه all in one استفاده میکنم .
    اینجا هم تست کردم http://www.aboutus.org/MaxModel.ir#home-page-analysis-
    هر روز پست میدم حدود 10 تا 12 تا بعضی ها رو خودم میگذارم و بعضی ها رو که کپی هست منبع رو میزارم و یک مقدار هم تغییر میدهم .
    الان حدود 430 تا مطلب دارم و ورودی گوگلم از 10 تا در روز بیشتر نمیشه و به نوعی اصلا جز سایت ها نیستش . ولی ورودی bing بیشتر از این هست . الان تو گوگل وبمستر 390 تا زده ایندکس شده در صورتی که من برای پستام تگ میزارم و اگه اونا هم ایندکس میشدن باید بالای 600 تا لینک به من می داد تو گوگل میزنم site:maxmodel.ir و مطالبمو میاره . ولی اصلا ورودی درستی ندارم . در صورتی که قبلا که چند ماه پیش سایتو داشتم اینکسام بد نبود .
    آدرس سایتم : http://www.maxmodel.ir
    میشه ازتون خواهش کنم یک نگاه به سایتم کنید چون واقعا ناراحتم برای این موضوع . چون داره زحمت هام تو این مدت از بین میره . و نا امید میشم .
    ببخشید که طولانی شد . بازم ممنون .
    یا علی و موفق باشید

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۶

چیزی حدود 2500-3000 مطلب داخل سایت منه که خب رتبه الکساش یه زمانی 150 ایران بود و روزانه 14-15 هزارتا ورودی گوگل.
    پستهایی که میزاشتم سریع ایندکس میشد و همون موقع عنوان پست رو سرچ میکردم سایت من اول بود و خیلی از سایتهای دیگه کپی میکردن.
    تا اینکه سایت فیلتر شد. تا اومدم از فیلتر در بیارم طول کشید و همه پستهای قدیمی سایت من توی گوگل گم و گور شدن. یعنی عنوانشون رو سرچ کنم اصلا اون پست توی صفحات اول گوگل وجود نداره.

در صورتی که همش توی گوگل ایندکس هستش. روزانه نزدیک 1000 تا ورودی گوگل دارم من.
    پستهای جدیدی هم که میدم نسبت به قبل دیر ایندکس میشه و اگر دقیقا کپی عنوان رو کسی گوگل سرچ کنه سایت ما معرفی میشه یه کلمه پس و پیش بزاره سایت ما معرفی نمیشه.

میخواستم ببینم چیکار باید بکنم که پستهای قدیمیم رتبه خوبشون رو بدست بیارن ؟ چیکارش کنم ورودی بالا بره دوباره ؟ سایت منظم داره آپدیت میشه. از آقای مطهری خواهش دارم یه سر به سایت ما بزنه و یه آنالیز بکنید.

این رو قبلا هم گفته بودم که فیلترینگ سئوی سایت رو بهم میزنه چون داره ریدایرکت میشه روی سایت پیوندها.
    کاری که باید انجام بدید سرعت بالاتر در آپدیت مطالبتون هست و اونهم نه کپی بلکه مطالب ناب رو بزارید.

در مورد عنوان سایت کلی مقاله فارسی و انگلیسی خوندم که کلمات رو پیدا کنید و تعداد سرچ و بعد میزان رقابتی و خلاصه در آخر انتخاب کنید و توی عنوان ازش استفاده کنید. ولی هرچی انتخاب میکنم همه سئوکارا میگن بده. نمیدونم چیکار باید بکنم. ممنون میشم در صورت امکان یه عنوان شامل کلمات کلیدی برای سایت من پیشنهاد کنید.

اصلا روی این مسائل زوم نکنید و اگر خواستید کاری هم انجام بدید همون روشی که گفتید خوب بود.

میخواستم بپرسم اگه پست هامون رو 2-3 دفعه ادیت کنیم حتما باید ping optimizer نصب بشه؟
    من قبلا از all in one seo استفاده میکردم و برچسب های خود وردپرس رو پر نمیکردم الان از yoast استفاده میکنم. الان میبینم که بیشتر نتایج جستجوی گوگل بر اساس تگ سایت هاست مثلا mysite.com/tag/123 ولی اکثر پست های من تگ ندارن، اگه الان یکی یکی به همه پست هام تگ اضافه کنم مشکلی پیش میاد ؟ با وجود نصب بودن ping optimizer دوباره تو گوگل بروز رسانی میشن پست ها یا بدون تگ باقی میمونن؟

در مورد اول صدها بار هم پستهاتون رو در روز ویرایش کنید مشکلی پیش نمیاد ولی مشکل زمانی هست که اون پست دیگه آپدیت نشه.
    برای مثال فکر کنید یک پست قیمت دلار رو میزنه و همیشه هم در حال تغییر بوده حالا اگه تغییر نکنه ارزش اون پست هم کم میشه.
    در مورد قسمت دوم سوال شما الان هم تگها ایندکس میشه فقط شاید کمی دیرتر و مشکلی هم پیش نمیاد که البته به چگونگی لیست کردن تگهای در تم شما هم بستگی داره.

من این دامین رو حدود 5 سال میشه دارم حدود 6 ماه پیش به مدت 3 ماه حدودا سایت بالا نیومد چون هاست مشکل داشت و الان حدود 3 ماهه نیم تا 4 ماه میشه که سایتو دوباره بالا اوردم

ما حرفمون توی رنک اعتماد توی دقایق هست حالا شما میگین 3 ماه سایت مشکل داشته و بالا نمیومده.

هر روز پست میدم حدود 10 تا 12 تا بعضی ها رو خودم میگذارم و بعضی ها رو که کپی هست منبع رو میزارم و یک مقدار هم تغییر میدهم .

روی این قضیه خیلی حرف دارم.
    اول اگه منبع میزارید چرا ویرایشش میکنید.
    دوم منبع رو زمانی میزاریم که نوشته کپی جزئی از نوشته اصلی هست نه کل مطلب رو یکجا کپی کنیم.

الان حدود 430 تا مطلب دارم و ورودی گوگلم از 10 تا در روز بیشتر نمیشه و به نوعی اصلا جز سایت ها نیستش . ولی ورودی bing بیشتر از این هست . الان تو گوگل وبمستر 390 تا زده ایندکس شده در صورتی که من برای پستام تگ میزارم و اگه اونا هم ایندکس میشدن باید بالای 600 تا لینک به من می داد تو گوگل میزنم site:maxmodel.ir و مطالبمو میاره . ولی اصلا ورودی درستی ندارم . در صورتی که قبلا که چند ماه پیش سایتو داشتم اینکسام بد نبود .

خطاهای هندل و مطالب تکراری و ایندکس کردن تگها که فقط عنوان رو عوض میکنه و خیلی مشکلات دیگه که باید رفع بشه.

Seo one - بهروز ازند
  • Seo one

آفلاین
    عضو
    ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۴

internet گفت:
    سلام
    دوستان سئو کار و جناب مطهری نسب سایتی که شش سال سابقه فعالیت داره با مطالب و محصولات منحصربفرد
    و خودم هم آشنایی با وردپرس چرا باید آلکساش از 6000 ایران به بیش از 35000 ایران برسه
    موندم چیکار باید بکنم
    لطفا دوستان سئو کار سایت رو بررسی بفرمائید مشکل از کجاست
    http://ShopCity.ir
    با تشکر

دوست عزیز الکسا یک سایت نشانگر سئو بودن سایت نیست الکسا ملاکی برای سنجس مقدار بازدید شما هست. هر چقدر بازدیدکننده بیشتر داشته باشید الکسا بهتری خواهید داشت البته سئو تاثثیر غیر مستقیم داره به این صورت که باعث افزایش بازدید شما میشه و این افزایش بازدید باعث تاثیر در الکسا شما میشه ...

• bi3da136

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۳
    ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۶

با سلام
    جناب مطهری خسته نباشید
    عنوان سایت بنده در تگ <title> قرار داره و تگ h1 نداره. چطوری میتونم کاری کنم که با تگ h1 قرار داده بشه. ولی نمایش داده نشه چون ظاهر سایت بهم میریزه. در ضمن بعضی جاها خوندم مخفی کردن تگ h1 برای سئو مضر هستش. درسته ؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۸

عنوان سایت بنده در تگ <title> قرار داره و تگ h1 نداره. چطوری میتونم کاری کنم که با تگ h1 قرار داده بشه. ولی نمایش داده نشه چون ظاهر سایت بهم میریزه. در ضمن بعضی جاها خوندم مخفی کردن تگ h1 برای سئو مضر هستش. درسته ؟

خوب خودتون هم گفتید که مخفی کردن باعث کم کردن رتبه میشه پس اینکار رو انجام ندید حالا به هر صورتی هم که بشه این تگ رو مخفی کرد.

Seo one - بهروز ازند
  • reza-m

آفلاین
    عضو
    ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۷

باعرض سلام خدمت اساتید گرامی
    در نتیجه های سایت من در گوگل نوشته های نظرات ظاهر میشه.
    تصویر زیر رو مشاهده کنید:
    http://s3.picofile.com/file/7913575585/moshkel.jpg
    چطور میشه کاری کرد که برچسب ها نمایش داده بشن به جای نظرات
    ممنون

• hamid

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷
    ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۳:۳۲

سلام و خسته نباشید
    آقای مطهری من یه سوال داشتم ازتون ممنون میشم راهنماییم کنید
    تا چند روز پیش همه نوشته های سایتم خیلی سریع ایندکس میشد - هم نوشته و هم برچسب هاش
    ولی چند روز هست عنوان نوشته ها ایندکس نمیشه و برچسب ها ایندکس میشه
    به نظرتون مشکل از کجاست؟ چه تغییراتی باید توی سایت انجام بدم
    خواهش می کنم راهنمایی کنید

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۵

reza-m گفت:
    باعرض سلام خدمت اساتید گرامی
    در نتیجه های سایت من در گوگل نوشته های نظرات ظاهر میشه.
    تصویر زیر رو مشاهده کنید:
    http://s3.picofile.com/file/7913575585/moshkel.jpg
    چطور میشه کاری کرد که برچسب ها نمایش داده بشن به جای نظرات
    ممنون

سلام
    متا تگ توضیحات سایتتون نباید از 135 کاراکتر کمتر باشه.
    دوم اینکه یک مشکل ساختاری توی تمتون وجود داره که به اینشکل نشون داده میشه.
    سوم میتونید متا تگ توضیحات رو با افزونه های سئو مساوی کلمات کلیدی قرار بدید.

abcgraph گفت:
    سلام و خسته نباشید
    آقای مطهری من یه سوال داشتم ازتون ممنون میشم راهنماییم کنید
    تا چند روز پیش همه نوشته های سایتم خیلی سریع ایندکس میشد - هم نوشته و هم برچسب هاش
    ولی چند روز هست عنوان نوشته ها ایندکس نمیشه و برچسب ها ایندکس میشه
    به نظرتون مشکل از کجاست؟ چه تغییراتی باید توی سایت انجام بدم
    خواهش می کنم راهنمایی کنید

البته یک فرق هایی توی اینکار هست برای مثال انگلیسی زودتر از فارسی ایندکس میشه مگر فارسی زبانان دنیا بیشتر شوند!!!
    ولی در مجموع وقتی داخل تم لینک تگها بهتر از لینک صفحات قرار بگیرند و اسپم روی لینک صفحات بیشتر باشه از این مشکلات پیش میاد.

hamid - Seo one - بهروز ازند
  • hamid

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷
    ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۱:۵۶

واقعا ممنون بابت توضیحاتتون
    من برای عنوان مطالب از تگ h2 استفاده می کنم - امروز برای تست مطلبی بدون برچسب دادم دیدم ایندکس شد
    الان به نظرتون برای حل مشکل بهتره چه کاری انجام بدم؟ به نظرتون مثل قبل مطالب ارسال کنم و اهمیت ندم مشکل حل میشه؟
  • mohammaddx

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۱
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۰

سلام.یک سوال برای من پیش اومده.
    کلا کد

در فایل روبوت تکست برای غیر دسترس کردن چه نوع آدرس هایی هست؟
    در اصل مشکل من ادرس هایی مانند

wp-content/?MA
    wp-content/uploads/2013/01/?DA
    wp-content/gd-star-rating/?MD

که در قسمت Soft 404 گوگل وبمستر ثبت شده است و تعدادشان به 90 تا رسیده و هر روز هم تقریبا 5 تا به تعدادشان اضافه می شود.چاره کار چیه؟
    با تشکر

• behzadh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۶

سلام

مجددا ممنون از مطالب خوبی در این پست ارائه میدید.
    یک سوال داشتم که خوشحال میشم اگر راهنماییم کنید.

فرض کنید من یک سایت دارم در حوزه "فروش کامپیوتر" و خب قصد دارم به کمک چندسایت دیگر رتبه این سایت رو بالا ببرم.

باتوجه به اینکه معمولا فروشگاه های آماده امکانات کمی رو برای انتشار مطلب و بخصوص سئو دارند قصد دارم از طریق چند سایت دیگر به جایگاه سایتم در گوگل کمک کنم.

سئوال اینکه آیا با نصب وردپرس و انتشار مطلب به صورت مرتب مثلا در آدرس:
    mysite.com/computer
    می تونم تغییری در وضعیت سایتم ایجاد کنم و این روش خوب هست؟
    و یا اینکه نه استفاده از ساب دامین رو بهتر می دونید؟ مثلا سابت دامینی با عنوان
    computer.mysite.com
    ایجاد کنم و وردپرس رو نصب کنم و به ارائه مطالب به این صورت مرتب بپردازم؟

موضوع دیگه ای که ممنون میشم راهنمایی کنید این هست که اگر قصد داشته باشم در چند حوزه مختلف که ارتباط با هم دارند کار کنم، مثلا "کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت" پیشنهاد می کنید در سه سایت مجزا کار کنم یا نه یک سایت رو برای هر این سه این موضوعات در نظر بگیرم؟

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۴

سلام یه سوال داشتم خدمتون

بهتره چی در گوگل ایندکس بشه و چی ایندکس نشه
    مثلا : دسته‌ها ، برچسب ها ، ساختار ، نوشته‌ها ، برگه ها ، رسانه ، بایگانی های نویسنده
    من افزونه سئو وردپرس استفاده میکنم

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۲

mohammaddx گفت:
    سلام.یک سوال برای من پیش اومده.
    کلا کد

wp-content/?MA

که در قسمت Soft 404 گوگل وبمستر ثبت شده است و تعدادشان به 90 تا رسیده و هر روز هم تقریبا 5 تا به تعدادشان اضافه می شود.چاره کار چیه؟
    با تشکر

شما می خواید موتور های جستجو به یه سری از پوشه ها دسترسی نداشته باشند برای این کار باید از این کد استفاده کنید

Disallow: /wp-admin/
    Disallow: /wp-includes/
    Disallow: /wp-content/plugins/
    Disallow: /wp-content/themes/

نمونه اش هم میتونید این نقشه سایت رو ببینید

اینجا رو هم ببینید به دردتون میخوره کامل توضیح داده

• mohammaddx

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۱
    ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۹

rasol_fun گفت:

شما می خواید موتور های جستجو به یه سری از پوشه ها دسترسی نداشته باشند برای این کار باید از این کد استفاده کنید

Disallow: /wp-admin/
    Disallow: /wp-includes/
    Disallow: /wp-content/plugins/
    Disallow: /wp-content/themes/

نمونه اش هم میتونید این نقشه سایت رو ببینید

اینجا رو هم ببینید به دردتون میخوره کامل توضیح داده

من پاسخ خودم را نگرفتم.سوال من این بود که
    برای غیر قابل دسترس کردن چه نوع ادرس هایی است و ایا میتونه ادرس هایی مانند
    را دسترسی اش را ببنده؟
    یه سوال دیگه:
    از نظر سئو
    استفاده از کد
    Disallow: /wp-content در روبوت تکست چه طور هست؟کلا بستن دسترسی ایندکس عکس ها می تونه مشکل ساز باشه؟ایا راهی وجود داره که در عین بستن دسترسی پوشه Disallow: /wp-content بتوان عکس ها را ایندکس کرد؟(البته بدون تغییر در ادرس عکس ها)؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳

من برای عنوان مطالب از تگ h2 استفاده می کنم - امروز برای تست مطلبی بدون برچسب دادم دیدم ایندکس شد
    الان به نظرتون برای حل مشکل بهتره چه کاری انجام بدم؟ به نظرتون مثل قبل مطالب ارسال کنم و اهمیت ندم مشکل حل میشه؟

البته توی سئو هیچ چیز بدون علت نیست ولی بهتره قبل از اینکه علت رو پیدا کنید چند وقتی روال عادی خودتون رو پیش ببرید ببینید مشکل حل میشه وگرنه باید از یک متبحر کمک بگیرید.

کلا کد

هر آدرسی که در روت اصلی سایت دارای دارای علامت سوال باشه و یا با علامت سوال تموم بشه ولی با علامت سوال هر چی شروع بشه ایندکس میشه.

wp-content/?MA

به چند روش میشه یکیش این

Disallow: wp-content/?*
    Disallow: wp-content/uploads/*/*/?*
    Disallow: wp-content/gd-star-rating/?*

فرض کنید من یک سایت دارم در حوزه "فروش کامپیوتر" و خب قصد دارم به کمک چندسایت دیگر رتبه این سایت رو بالا ببرم.

باتوجه به اینکه معمولا فروشگاه های آماده امکانات کمی رو برای انتشار مطلب و بخصوص سئو دارند قصد دارم از طریق چند سایت دیگر به جایگاه سایتم در گوگل کمک کنم.

سئوال اینکه آیا با نصب وردپرس و انتشار مطلب به صورت مرتب مثلا در آدرس:
    mysite.com/computer
    می تونم تغییری در وضعیت سایتم ایجاد کنم و این روش خوب هست؟
    و یا اینکه نه استفاده از ساب دامین رو بهتر می دونید؟ مثلا سابت دامینی با عنوان
    computer.mysite.com
    ایجاد کنم و وردپرس رو نصب کنم و به ارائه مطالب به این صورت مرتب بپردازم؟

سوال شما ساده هست ولی جواب فوق العاده حرفه ای داره و بسته به شرایط مختلف فرق میکنه.
    در ساب دامین و زیر شاخه ما چند مزیت داریم و چند معایب.
    وقتی مطالب همسو باشند:
    اگر از ساب دامین استفاده کنید به رنک سایت اصلی کمک کردید ولی ترافیک زیادی ایجاد نمیکنید.
    اگر از زیر شاخه استفاده کنید رنک سایت اصلی زیاد بالا نمیره و شاید کم هم بشه ولی ترافیک سایت اصلی زیاد میشه.
    البته اینهم چندین تبصره داره و یکیش اینه که وقتی نوشته های شما شبیه هم باشند باید از ساب دامین استفاده کنید تا خطای داپلیکیت بوجو نیاد.
    وقتی مطالب همسو نباشند:
    در این حالت فرقی نمیکنه ولی اگر از زیر شاخه استفاده بشه بهتره.
    بازهم در صورتی که رنک صفحه اصلی بالا نباشه.
    این حالات کلی نیست و بسته به آنالیز سایتهای مختلف فرق میکنه.

موضوع دیگه ای که ممنون میشم راهنمایی کنید این هست که اگر قصد داشته باشم در چند حوزه مختلف که ارتباط با هم دارند کار کنم، مثلا "کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت" پیشنهاد می کنید در سه سایت مجزا کار کنم یا نه یک سایت رو برای هر این سه این موضوعات در نظر بگیرم؟

یک سایت بهتره چون سایتتون مرتب آپدیت میشه ولی اگر میخواین مطالب تکراری و بی محتوا بزنین امکان داره رنک صفحه اصلی رو خراب کنین.

بهتره چی در گوگل ایندکس بشه و چی ایندکس نشه
    مثلا : دسته‌ها ، برچسب ها ، ساختار ، نوشته‌ها ، برگه ها ، رسانه ، بایگانی های نویسنده
    من افزونه سئو وردپرس استفاده میکنم

توی هر سایتی فرق میکنه ولی باید به عنوان اولین اصل این رو در نظر بگیرید که صفحات تکراری بوجود نیاد.

استفاده از کد
    Disallow: /wp-content در روبوت تکست چه طور هست؟کلا بستن دسترسی ایندکس عکس ها می تونه مشکل ساز باشه؟ایا راهی وجود داره که در عین بستن دسترسی پوشه Disallow: /wp-content بتوان عکس ها را ایندکس کرد؟(البته بدون تغییر در ادرس عکس ها)؟

فقط هر صفحه ای که در شاخه مربوطه باشه رو میبنده و به زیر شاخه ها کاری نداره.

hamid - Seo one - بهروز ازند
  • ebiramrb

آفلاین
    عضو
    ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۹

از مطلب خوبتون ممنونم

پرده هوا گروه صنعتی شاهرخی Shahrokhi Industrial Group دارالترجمه رسمی طراحی سایت تحلیل سایت طراحی سایت شخصی طراحی سایت ارزان هود آشپزخانه صنعتی

• S-ARM

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۳

سلام
    دوستان میتونید منا راهنمایی کنید و آموزشی و یا فیلمی از بهترین نوع تنظیمات و کانفیگ افزونه wordpress seo by yoast بزارید
    با تشکر

• amir_ra1377

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰
    ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۱

با سلام
    بعد ی عمر سایت داری(شوخی کردم سایتم 23 خرداد تاسیس شده)راستش مطالب سایتم تا دوهفته پیش 3 دقیقه بعد اینکه مطلب منتشر میشد ایندکس میشد توی گوگل ولی حالا دیگه اصلا ایندکس نمیشه،راستیتش ی رفیقیم داشتم سایتش دوریال نمی ارزید(مطالبشم توی گوگل تک و توک ایندکس میشد)اومد اطلاعاتش رو یعنی نوشته ها و دسته ها و... رو تو سایت من وارد کرد والان سایت من اینطور شده
    کسی میدونه چطور میتونم سایتمو مث قبل کنم؟مرسی.سایتمم http://www.shiksite.ir

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸

دوستان میتونید منا راهنمایی کنید و آموزشی و یا فیلمی از بهترین نوع تنظیمات و کانفیگ افزونه wordpress seo by yoast بزارید

با توجه به هر سایت تنظیمات فرق میکنه ولی بزودی قرار میدهیم.

بعد ی عمر سایت داری(شوخی کردم سایتم 23 خرداد تاسیس شده)راستش مطالب سایتم تا دوهفته پیش 3 دقیقه بعد اینکه مطلب منتشر میشد ایندکس میشد توی گوگل ولی حالا دیگه اصلا ایندکس نمیشه،راستیتش ی رفیقیم داشتم سایتش دوریال نمی ارزید(مطالبشم توی گوگل تک و توک ایندکس میشد)اومد اطلاعاتش رو یعنی نوشته ها و دسته ها و... رو تو سایت من وارد کرد والان سایت من اینطور شده

سرعت آپدیت وقتی دچار تغییر میشه این اتفاقات هم طبیعی هست. مثلاسایت شما روزی یک آپدیت داشته حالا میشه روزی 3 تا و در این حالت گوگل خیلی به پینگها توجه نمیکنه ولی از طرفی تنظیم نبودن افزونه ها و مشخص نبودن زمان آپدیت و متا تگ برگشت دوباره هم به این مشکل اضافه میشه.
    خیلی اوقات در وردپرس با تنظیم کردن بد افزونه ها همه چیز معکوس عمل میکنه.
    یکی از چیزهایی که باید یاد بگیرید اینه که اگر از تنظیمات افزونه های وردپرس آگاهی ندارید اصلا اونها رو نصب نکنید.

بهروز ازند
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۲
    ۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸

نظرتون در مورد الگوریتم جدید گوگل (مرغ مگس خوار:Hummingbird) چیست؟
    لطفا راهکاری حهت هماهنگی با این الگوریتم پیشنهاد دهید

• S-ARM

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۵

سلام
    چناب مطهری
    سایت
    zayandehrod.com چند ماه هست که درست شده اما هنوز 1 صفحه هم ایندکس نشده ازش
    میشه کمکم کنید؟
    ممنون

• Ʀεƶα

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۱
    ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۸

سلام جناب مطهری نصب
    من بعد از 1 سال دوباره اومدم سمت وردپرس و یه سایت جدید راه انداختم و فایل robots.txt رو طبق آموزش همین تاپیک گذاشتم. رفتم سایتم رو ثبت وبمستر گوگل کردم حالا آدرس سایت رو جستجو میکنم پیدا میکنه اما زیرش مینویسه A description for this result is not available because of this site's robots.txt – learn more.
    چیکارش کنم حالا؟ میشه یه بررسی بکنید.
    https://www.google.com/#q=goldis.org

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۸

نظرتون در مورد الگوریتم جدید گوگل (مرغ مگس خوار:Hummingbird) چیست؟
    لطفا راهکاری حهت هماهنگی با این الگوریتم پیشنهاد دهید

نمیشه اسمش رو گذاشت الگوریتم و بیشتر بازنویسی الگوریتم گوگل بود.
    از سال 2001 تا الان الگوریتم گوگل فقط اضافه و کم میشد و از نظر برنامه نویسی باید هماهنگی قسمتهای مختلف بیشتر میشد و اینکار در تولد 15 سالگی گوگل به پایان رسید و دیگر هم مثل پاندا و پنگوئن آپدیت نمیشه.
    با اینکار سرعت در جستجوها بالاتر میره برای همین هم اسم مرغ مگس خوار ک نماد سرعت ...
    البته گوگل گفته که از الگوریتم خودش رو بر اساس کلمات کلیدی طولانی تر متمرکز کرده که معلوم نیست درسته یا نه.
    حالا مقابله به فرض اینکه گوگل راست بگه (خیلی خیلی در حرفها و عملکرد گوگل تناقض هست):
    اگر فرض رو بر این بگیریم که در صفحه شما یک نفر با جستجوی "تبدیل گوشی قدیمی به جدید" وارد میشده یعنی شما کلمات:
    تبدیل
    گوشی
    جدید
    قدیمی
    رو در اون صفحه داشتید و امکان داشت دو حرفی و پشت سر هم نیز داشته باشید مثل:
    تبدیل گوشی
    گوشی جدید
    قدیمی به جدید
    به قدیمی
    و حالتهای دیگه
    حرف حساب توی این هست که گوگل قبلا با شمردن و چگالی نزدیک به طولانی رو اول قرار میداد ولی الان میره اول طولانی تر ها رو قرار میده پس:
    تبدیل گوشی قدیمی به جدید -- تکرار این رو حساب میکنه و اول چگالی این مهم هست و اگر نبود
    تبدیل گوشی قدیمی -- همینطور الی آخر
    پس اگ در اولی این مساله صادق بود بیشترین امتیاز به سایت شما وارد خواهد شد.
    این هم خوب هست و هم بد و بدتر برای کسانی که بیشتر با جستجوهای مشابه با سایتشون ورودی دارند.

سلام
    چناب مطهری
    سایت
    zayandehrod.com چند ماه هست که درست شده اما هنوز 1 صفحه هم ایندکس نشده ازش
    میشه کمکم کنید؟

ایندکس شده صبر نکردید

من بعد از 1 سال دوباره اومدم سمت وردپرس و یه سایت جدید راه انداختم و فایل robots.txt رو طبق آموزش همین تاپیک گذاشتم. رفتم سایتم رو ثبت وبمستر گوگل کردم حالا آدرس سایت رو جستجو میکنم پیدا میکنه اما زیرش مینویسه A description for this result is not available because of this site's robots.txt – learn more.
    چیکارش کنم حالا؟ میشه یه بررسی بکنید.

شما هم صبر نکردید.
    بسته به رنک صفحه اصلی robots.txt دوباره دانلود و اعمال میشه و سایتهای تازه تاسیس باید برای برسی دوباره ربوت تکست بیشتر صبر کنند برای همین باید اولین ربوت تکست شما عاری از هرگونه اشتباه باشه.

بهروز ازند
  • behzadh

آفلاین
    عضو
    ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۴

سلام
    ممنون از توضیحات و راهنمایی آقای مطهری

یک سوال دیگر اینکه من از طریق سایت
    http://validator.w3.org
    که معرفی کرده بودید، اعتبار کدهای سایت خودم رو چک کردم و مشکلی نداره ظاهرا چون به من این پیغام رو نشون میده:
    This document was successfully checked as HTML5!
    اما یک خطا باقی مونده که منظور پیغام نمایش داده شده رو نفهمیدم!
    Passed, 1 warning(s)

Using experimental feature: HTML5 Conformance Checker.

The validator checked your document with an experimental feature: HTML5 Conformance Checker. This feature has been made available for your convenience, but be aware that it may be unreliable, or not perfectly up to date with the latest development of some cutting-edge technologies. If you find any issues with this feature, please report them. Thank you

بنظرشما مشکل از چی میتونه باشه؟
    مرسی

• amir_azizi

آفلاین
    عضو
    ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۷

سلام خسته نباشید

من می خوام برچسب های مطالبم داخل صفحه ادامه مطلب بعنوان کلمات کلیدی نمایش داده بشه.

یعنی اینطوری :

< "برچسب ها"=meta name="keywords" content" ?>

ممنون میشم راهنماییم کنید

• behzadh

آفلاین
    عضو
    ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۰

7-تگ محلی
    خیلی از سایتها رو دیدم که مثلا نیازمندیهای تهران هست ولی هیچ جا به گوگل معرفی نشده.
    اگه زمینه کاریتون توی ایران یا استان و یا شهرستان خاصی هست حتما تگ محلی رو داخل هدر سایتتون قرار بدید تا وقتی کسی از اون ناحیه جغرافیایی خاص توی گوگل سرچ میکنه سایت شما توی صدر نتایج جستجو باشه.

سلام
    ممنون میشم آقای مطهری در رابطه با استفاده از تگ های محلی در هدر سایت بیشتر توضیح بدید، اینکه آیا متا تگ خاصی برای این موضوع هست و استفاده میشه؟ و یا منظور همون متاتگ های keywords هست که در هدر سایت استفاده میشه؟ و اینکه آیا بصورت دستی در قالب سایت باید این کار رو انجام بدیم؟

مرسی

• بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۲
    ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۳

behzadh گفت:

سلام
    ممنون میشم آقای مطهری در رابطه با استفاده از تگ های محلی در هدر سایت بیشتر توضیح بدید، اینکه آیا متا تگ خاصی برای این موضوع هست و استفاده میشه؟ و یا منظور همون متاتگ های keywords هست که در هدر سایت استفاده میشه؟ و اینکه آیا بصورت دستی در قالب سایت باید این کار رو انجام بدیم؟

مرسی

برای ایجاد متا تگ محلی از سایت زیر استفاده کنید منطقه مورد نظر رو براش معین کنید کدهای لازم رو دریافت کنید، به همین سادگی :)

http://www.geo-tag.de/generator/en.html

motahharinasab
  • behzadh

آفلاین
    عضو
    ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۰

سلام

ممنون بابت راهنمایی :)
    یک سوال کلی تر اینکه من به چه صورت می تونم متاتگ های مثل این، یا حتی متاتگ هایی مثل keywords یا description رو مدیریت کنم؟ چون در خود وردپرس یا امکانات قالب های آن این موضوع دیده نشده است، ممنون میشم اگر افزوده خاصی استفاده می کنید که کمک می تونه باشه معرفی کنید، با یکی دوتا سرچ مثلا افزونه ای مثل این پیدا کردم:
    http://wordpress.org/plugins/meta-tag-manager/
    اما گفتم شاید دوستان افزونه های بهتری هم سراغ داشته باشند، مرسی

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰

behzadh گفت:
    سلام
    ممنون از توضیحات و راهنمایی آقای مطهری

یک سوال دیگر اینکه من از طریق سایت
    http://validator.w3.org
    که معرفی کرده بودید، اعتبار کدهای سایت خودم رو چک کردم و مشکلی نداره ظاهرا چون به من این پیغام رو نشون میده:
    This document was successfully checked as HTML5!
    اما یک خطا باقی مونده که منظور پیغام نمایش داده شده رو نفهمیدم!
    Passed, 1 warning(s)

Using experimental feature: HTML5 Conformance Checker.

The validator checked your document with an experimental feature: HTML5 Conformance Checker. This feature has been made available for your convenience, but be aware that it may be unreliable, or not perfectly up to date with the latest development of some cutting-edge technologies. If you find any issues with this feature, please report them. Thank you

بنظرشما مشکل از چی میتونه باشه؟
    مرسی

چون html5 هنوز بازخورد آنچنانی نداشته این پیغام رو میده که بعدا هم باید چک کنید.
    این پیغام مهم نیست و بهش توجه نکنید.

من می خوام برچسب های مطالبم داخل صفحه ادامه مطلب بعنوان کلمات کلیدی نمایش داده بشه.

من خیلی دقیق متوجه نشدم ولی اگه منظورتون گذاشتن متا کی ورد هست اصلا اینکار رو نکنید چون امتیاز منفی در گوگل و امتیاز مثبت فقط در یاهو داره.
    اما اگر مایل به گذاشتن این تگ هستید میتونید از افزونه های سئو این بخش رو فعال کنید.

توی همین تایپیک در مورد تگ geo توضیح مفصل دادم.
    تگ geo

behzadh گفت:
    سلام

ممنون بابت راهنمایی :)
    یک سوال کلی تر اینکه من به چه صورت می تونم متاتگ های مثل این، یا حتی متاتگ هایی مثل keywords یا description رو مدیریت کنم؟ چون در خود وردپرس یا امکانات قالب های آن این موضوع دیده نشده است، ممنون میشم اگر افزوده خاصی استفاده می کنید که کمک می تونه باشه معرفی کنید، با یکی دوتا سرچ مثلا افزونه ای مثل این پیدا کردم:
    http://wordpress.org/plugins/meta-tag-manager/
    اما گفتم شاید دوستان افزونه های بهتری هم سراغ داشته باشند، مرسی

All in One SEO Pack
    WordPress SEO by Yoast

بهروز ازند

درباره‌ی این موضوع