انجمن

سبک کردن دیتایس  (۴ نوشته)

• khorshid13

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲۵ آبان ۱۳۸۹ - ۱۷:۱۰

سلام هاست من بهم میگه مصرف سی پی یو شما زیاده
    میخاستم وردپرسم را سبک کنم
    میخام جداول تمامی افزونه هام را که قبلن نصب و الان غیر فعا کردم پاک کنم
    من الان تنها سه افزونه فعال دارم
    چطور بقیه رو پاک کنم
    که وردپرس سبک سبک بشه؟

• تورتک

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۶
    ۲۵ آبان ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۰

khorshid13 عزیز جدیداً خیلی از دوستان می بینم که می گنم مدیر هاستمون گفته مصرف CPU بالاست و نمی دونم چرا همه دنبال این هستن که حجم دیتابیسشون رو بیارن پایین ؟ آخه فرقی نمی کنه که ! البته خیلی جزئی تاثیر داره چون حجم اطلاعاتی که باید تحلیل بشه می آید پایین ولی مثلاً MYSQL انقدر بهینه ذخیره سازی می کنه که ...

خلاصه برای این کاری که گفتی از افزونه WP-Optimize استفاده کنید که هنوز فارسی سازی نشده و می تونید از
    http://wordpress.org/extend/plugins/wp-optimize/ دانلودش کنید.

اما پیشنهاد من برای دوستانی که مشکل زیاد کار کشیدن از CPU هاست خود رو دارند :) اینه که صفحه هات خود رو با افزونه هایی که صفحات رو استاتیک می کند ( البته این تعریف منه ) و برای هر بازدید از سایت یا وبلاگ شما دیگه نیازی نیست سی پی یو هاست شما تمام درخواست رو از دیتابیس بگیره و اجرا کنه که بهترینش از همه لحاظ
    http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-cache/ هست.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    بهروز ازند - Mostafa
  • khorshid13

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    ۲۵ آبان ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۶

سلام
    ممنون
    آخه کلن من افزونه ها را کاریشون ندارم
    و میخام هر چی دارن پاک کنم

• نوید

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۷
    ۱۳ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۲

دوست من دلیل مصرف بالای رم و سی پی ارتباطی با نصب زیاد پلاگین نداره بلکه به نوع پلاگین مربوط میشه.
    مثلا شما اگر از پلاگین های مقایسه ای استفاده کنید فک رم و سی پی یو با توجه به تعداد پست هاتون سرویس میشه
    هر چه ارسال ها بیشتر باشه زمان بیشتری برای لود سایت شما و پردازش ارسال ها و مقایشه اونها صرف میشه
    مثلا اگر پر بازدیدترین ها را توی سایت نمایش بدین یا پر امتیاز ترین ارسال را نمایش بدین این دو یا موارد مشابه مقایشه ای رم و سی پی یو را مصرفشو بالا می برند اساسی

همچنین مورد دیگه که باعث افت سرعت لود میشه نوع نمایش لینک های شماست که باعث میشه عمل پردازش بیشتر طول بکشه
    البته این موارد بستگی به تعداد ارسال های شما داره و فکر میکنم زیر 500 یا هزار ارسال زیاد تاثیری نداشته باشه چون سایت بنده چندین هزار ارسال داره و این مورد برام خیلی محسوسه.
    به قدرت هاست شما هم بستگی داره که روی چه سرور و با چه امکاناتی باشه.
    موفق باشید

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.