انجمن

چگونه می‌توان از کدهای php در وردپرس استفاده کرد؟  (۵ نوشته)

• Vahid

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۲۲:۱۱

سلام و خسته نباشید.
    من با php آشنا نیستم اگر بخواهم از کدهایی با شکل و قیافه زیر در وبلاگ مبتنی بر وردپرسم استفاده کنم چه کاری باید انجام دهم؟

function get_some_thing ($blabla) {

$elapsed_abcde = efgh() - $blabla;

if ($elapsed_....
            if ($elapsed_...) {
                $interval = $elapsed_....;
            }
            else {
                $interval = 1;
            }
            $output = "$interval ...";
        }
        elseif ($elapsed_....
            $interval = round($elapsed_...
        }
        ...
    	...
    	...

else { ...
            $interval = round($elapsed_...
        }

$output .= "...";

return($output);

}

این دستورها(؟) در حالت پیش فرض روی ورد پرس کار می‌کنند. با توجه به این فکر می‌کنم سؤال من اینطور می‌شود که اگر بخواهیم خودمان دستوری بسازیم و مثلاً از get_some_thing در صفحه اصلی‌مان استفاده کنیم٬ چه باید بکنیم؟

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۲۲:۳۸

اون دستور هایی که شما لینک دادید تگ های پوسته از پیش تعریف شده وردپرس هستن. شما در پوسته های وردپرس می تونید از زبان php استفاده کنید. معمولا دستور ها در فایل function.php پوسته نوشته و دستور ساخته شده در دیگر قسمت ها پوسته استفاده می شه

• Vahid

آفلاین
    عضو
    ۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۲۳:۲۰

پوسته از قبل یک function.php داره که ۲-۳ خود کد مربوط به ویجت در اون هست. من کدهای بالا رو دقیقاً زیر همونها کپی می‌کنم (البته قبل از ?> که در آخر صفحه قرار داره) اگر تا اینجا کار رو درست انجام داده باشم٬ مشکل اصلی من این خواهد بود که چطور باید از این کد استفاده کنم؟ یعنی چه مشخصه‌ای از این کدها رو باید در صفحات دیگه پوسته استفاده کنم؟
    من از روی قیافه گمان می‌کردم که باید خط زیر رو در قسمتهای مورد نظرم در پوسته قرار بدم:
    <?php get_some_thing (); ?>

ولی موقع بالا اومدن وبلاگ٬ وردپرس پیغام خطایی میده که در اون به خط اول کدی که در function.php نوشتم اشاره می‌کنه (جایی که لغت function نوشته شده) و همچنین شماره سطری که تگ ذکر شده در بالا رو در پوسته قرار دادم.

وقتی هم که تگ رو به این صورت قرار می‌دم:
    <?php get_some_thing ($blabla); ?>
    دیگه پیغام خطائی نمیاد ولی هیچ کاری هم نمی‌کنه انگار اصلاً این کدها اضافه نشده و همه چی عین قبل هست. می‌خوام بدونم اشکال به نحوه استفادم از این کدها مربوط میشه؟ یعنی طور دیگه‌ای باید قرار بدم؟ (یا که نه٬ کدها اشکال داره که در اون صورت مشکل من حل شده است)

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۲۳:۵۸

شما درست انجام دادی مراحل کار رو، اما احتمالن این کد مشکل داره، یا اینکه شما ورودی تابع رو درست وارد نمی‌کنین. کار این تابعی که می‌خواین استفاده کنین چیه دقیقن؟

• Vahid

آفلاین
    عضو
    ۸ اسفند ۱۳۸۶ - ۰۱:۲۰

یک تمی دیده بودم قبلاً که خیلی مجهز ولی زشت بود.
    فایل functions رو نگه داشته بودم که ببینم می‌تونم با یک تم دیگه که برو رو داشته باشه ترکیبش کنم یا نه.
    در واقع با همه تابعها مشکل دارم ولی متوجه شدم که اشکال از استخراج کدهای تم اولیه.
    محبت کردید. مشکل فعلیم حل شد.

درباره‌ی این موضوع