انجمن

عدم چینش صحیح متن فارسی و انگلیسی  (۹ نوشته)

• alireza69ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۷:۱۶

عزیزیان من بعد از اینکه به نسخه 3.03 ارتقا دادم، حتی نقاط آخر متن رو به ابتدای سطر میاره..!
    البته مطمئن نیستم به آبدیت مربوط باشه..!
    این پست رو ببنید: http://freedesigner.ir/1389/09/26/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-eefa-ir/

چه کنم؟ دوستان خیلی حیاتی.. آبرو ریزی داره میشه. خواهش

• alireza69ir

آفلاین
    عضو
    ۲۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۸:۴۱

متوجه شدم که مشکل از قالب هستش..! این قالب فارسی شده.. ولی مثل اینکه چپ به راست و راست به چپش مشکل داره..!
    ممنون میشم بگین کدوم فایلش رو چطور تغییر بدم..!

این هم لینک دانلودش : http://www.mihanscript.ir/download/rt_mixxmag-www.mihanscript.ir.zip
    پسورد : http://www.mihanscript.ir

• Araz

آفلاین
    کاربر فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۰۴
    ۲۶ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۵

یک فایل با نام rtl.css ایجاد کرده و دستور زیر را در آن قرار دهید. سپس آنرا در داخل فولدر پوسته خود قرار دهید

direction: rtl
    float: right
    text-alighn: right
    کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    alireza69ir
  • alireza69ir

آفلاین
    عضو
    ۲۶ آذر ۱۳۸۹ - ۲۲:۲۹

araz گفت:
    یک فایل با نام rtl.css ایجاد کرده و دستور زیر را در آن قرار دهید. سپس آنرا در داخل فولدر پوسته خود قرار دهید

direction: rtl
    float: right
    text-alighn: right

دوست عزیز این کار رو کردم.. ولی تغییری حاصل نشد! :(

• علیرضا مرسلی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹
    ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۰۳:۰۰

سلام دوست عزیز ، از اونجایی که من دانشجوی مهندسی برق هستم و سایت شما هم راجع به دانش مهندسی برق هست ، خیلی برام اهیمت پیدا کرد که حتما مشکل شما رو حل کنم ببین علیرضا جان من برات درستش کردم منتها فقط به شرطی که از "style1" استفاده کنی ، اگر استایل دیگه ای مد نظرت هست ، فقط کافیه شماره اش رو به من بگی و من مثل همین برات درستش بکنم ، این فایل رو دریافت کن:
    style1.css
    حالا اون رو به مسیر زیر کپی کن ، البته برای اینکه فایل اصلی قالب replace نشه ابتدا از فایل اصلی یک کپی بگیر:
    wp-content\themes\rt_mixxmag\css
    بعد سایت رو reload کن و نتیجه رو ببین ، من تست کردم و مشکل حل شده بود ، اگه سوالی داشتی و یا می خواستی از استایل دیگه ای برای سایتت استفاده بکنی بهم بگو تا ردیف کنم. ضمنا اگه می خای نوشته های سایت مثل سایت خودم مرتب باشه یعنی انتهای سطرهای نوشته در یک راستا قرار بگیره اطلاع بده که اون رو هم درست کنم! (در حال حاضر خطوط نوشته ها کوتاه بلند هست) برای اینکه منظورمو متوجه بشی این عکس رو هم ببین.

• edalata

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    ۳۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۶

با سلام خدمت همه دوستان٬
    نتیجه کارم هنگام تایپ مطالبی که حروف انگلیسی و فارسی دارند متنی است که به هم ریخته و به قول دوستمان چینش درستی ندارد.
    نمونه این مساله را می توانید در این پست ببینید.
    با تشکر از راهنمایی شما٬
    علیرضا عدالت

• علیرضا مرسلی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۰۲:۴۹

سلام علیرضا (عدالت) ، در مورد مشکل شما باید عرض کنم که پوسته ی سایت شما به درستی ترجمه نشده یا شاید به کلی ترجمه نشده! نمی دونم این رو شما باید مشخص کنی! اما شما می تونید برای وب سایتتون که قطعا هم خیلی از نظر من محتوای مفیدی داره ، از پوسته های ترجمه شده ی گروه فارسی وردپرس در پیوند زیر استفاده کنید:
    پوسته ها
    ولی اگر از گرافیک همین پوسته ای که الان دارید خوشتون میاد و خیلی سخت حاضر به تغییر اون هستید ، می تونید با مراجعه به همون لینک بالا پوسته ی ترجمه شده ی خودتون رو دریافت کنید من قبلا نسخه ی ترجمه شده و راست چین شده ی پوسته ی شما رو دیدم البته کاملا مطمئن نیستم ، اما اگر هم پیدا نکردید می تونید پوسته ی خودتون راست چین و ترجمه کنید که چندان کار ساده ای هم به نظر نمیاد!!
    پوسته ای که شما استفاده می کنید در بخش پوسته های وردپرس فارسی:
    .:: pixel ::.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    edalata
  • edalata

آفلاین
    عضو
    ۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۶

ضمن زیر پا گذاشتن قوانین از شما تشکر می کنم و به اطلاع دوستان می رسانم که مشکل من با تعویض پوسته حل شد. متاسفانه ظاهرا تنها برخی از پوسته های ترجمه شده قادر به نمایش متون ترکیبی فارسی و انگلیسی هستند.
    سپاس٬
    علیرضا

• sazad2007

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۳:۳۵

alireza.morsali گفت:
    سلام علیرضا (عدالت) ، در مورد مشکل شما باید عرض کنم که پوسته ی سایت شما به درستی ترجمه نشده یا شاید به کلی ترجمه نشده! نمی دونم این رو شما باید مشخص کنی! اما شما می تونید برای وب سایتتون که قطعا هم خیلی از نظر من محتوای مفیدی داره ، از پوسته های ترجمه شده ی گروه فارسی وردپرس در پیوند زیر استفاده کنید:
    پوسته ها
    ولی اگر از گرافیک همین پوسته ای که الان دارید خوشتون میاد و خیلی سخت حاضر به تغییر اون هستید ، می تونید با مراجعه به همون لینک بالا پوسته ی ترجمه شده ی خودتون رو دریافت کنید من قبلا نسخه ی ترجمه شده و راست چین شده ی پوسته ی شما رو دیدم البته کاملا مطمئن نیستم ، اما اگر هم پیدا نکردید می تونید پوسته ی خودتون راست چین و ترجمه کنید که چندان کار ساده ای هم به نظر نمیاد!!
    پوسته ای که شما استفاده می کنید در بخش پوسته های وردپرس فارسی:
    .:: pixel ::.

پوسته پیکسل به روز شده اما ترجمش به روز نشده. اگه ترجمه شد نسخه 2 رو خبر بدید . ممنون

درباره‌ی این موضوع