انجمن

پست پر بازدید (top posts)  (۵ نوشته)

• sun_sunset

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۷

سلام ریسک کردم و جستجو نکردم ...(شوخی بود)
    شمارنده هایی مثل wordpress.com stats پستهای پر بازدید رو نشون میدند. سوال اینجاست : آیا همه پستها برای اینکه شمرده شوند باید "ادامه مطلب" داشته باشند؟ پستی که "ادامه مطلب" ندارد نتیجتا هرگز شانسی برای اینکه پست پر بازدید شود ندارد. آیا این یک مشکل نیست؟
    یعنی برای اینکه همه پستها در این قضیه شمارش شوند، حتی آنها که طولانی نیستند را هم باید دو تکه کنیم و با "ادامه مطلب" نشون بدیم؟

• Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۲۸ آذر ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۷

سلام, بستگی داره از چه افزونه ای استفاده کنید
    افزونه wp-post-view از روی تابعی که در پوسته قرار میگیره شماره هارو حساب می کنه و اگر هم یه نوشته ادامه مطلب نداشته باشه! پیوند نوشته که داره!

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Saeed Fard - sun_sunset
  • sun_sunset

آفلاین
    عضو
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۱۳

mostafa1990 گفت:
    سلام, بستگی داره از چه افزونه ای استفاده کنید
    افزونه wp-post-view از روی تابعی که در پوسته قرار میگیره شماره هارو حساب می کنه و اگر هم یه نوشته ادامه مطلب نداشته باشه! پیوند نوشته که داره!

بله پیوند داره و در حقیقت ادامه مطلب هم چیزی نیست جز همون پیوند برای مطالبی که طولانی تر هستند یعنی مطالب طولانی 2 تا لینک دارند و کوتاه یک لینک داره ضمن اینکه بیشترین بازدید یک مطلب وقتیه که صفحه اول قرار داره تو این حالت طرف چون از صفحه اصلی اومده و مطلب هم کامل دیده میشه نیازی نیست لینک رو بزنه و همونجا میخونه مطلب رو همینطور وقتی وارد یه تگ و یا دسته بشه (معمولا تو همه سایتها برای دسته ها لینک هست) و باز اونجا هم مطلب کامل دیده میشه و طرف مطلب رو میخونه و رد میشه میره مطلب بعدی بدون اینکه روی چیزی کلیک کنه. عملا با این سیستم مطالب کوتاه و بدون ادامه مطلب شانس خیلی کمتری دارند مگه با ورودی جستجو خونده بشندوگرنه خونده شدنشون به چشم نمیاد.تازه ورود از طریق جستجو هم خیلی معتبر نیست من 70 مطلب با دسته دانلود کتاب معماری دارم وقتی تو گوگل جستجو کنی فقط به یکی از کتابها لینک داده
    من این قضیه رو با دمبال کردن مطالب طی یک مدت طولانی متوجه شدم و به این نتیجه رسیدم که برای رقابت درست بین مطالب حتما باید ادامه مطلب وجود داشته باشه تا روش کلیک بشه وگرنه شانس مطالب کوتاه هرچند که ارزشمند باشند برای ورود به لیست مطالب پربازدید کم هست.

• Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۹۸۲
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۶

دوست عزيز من مطلبتون رو خوندم..خوب اين واضحه كه صفحه ي اول سايت از بازديد بيشتري نسبت به بقيه ي صفحات برخورداره و مطالبي كه در صفحه ي اول باشند از بازديد بيشتري برخوردار خواهند بود..
    ولي لينك ادامه ي مطلب دليل نميشه..
    خوب شايد مطالبه سايت شما در گوگل ايندكس نميشه..
    با بعضي از قسمتاي حرفاتون موافقم ، مطالبي كه داراي ادامه مطلب نيستند فقط اگه از جستوجو از طريق گوگل يا ... خونده بشن براشون بازديد ثبت ميشه..
    موفق باشيد../.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mostafa - sun_sunset - Farshad MC
  • sun_sunset

آفلاین
    عضو
    ۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۸

saeidfard گفت:
    خوب اين واضحه كه صفحه ي اول سايت از بازديد بيشتري نسبت به بقيه ي صفحات برخورداره و مطالبي كه در صفحه ي اول باشند از بازديد بيشتري برخوردار خواهند بود..
    ولي لينك ادامه ي مطلب دليل نميشه..
    خوب شايد مطالبه سايت شما در گوگل ايندكس نميشه..
    موفق باشيد../.

منظور من اینه وقتی مطلب تو صفحه اوله کسی لازم نیست روش کلیک کنه وقتی هم میره صفحات بعد و کسی با زدن دکمه صفحات میاد به صفحات قبلی باز نیازی نیست و اگر تگ اون مطالب رو بزنه باز هم نیازی نیست روی لینکش کلیک کنه عملا شانس اون مطلب میشه جستجو یعنی خیلی خیلی کم... این خیلی فرق میکنه با مطلبی که از هر طریق وارد صفحه حاوی اون و چند مطلب دیگه بشید برای دیدن کاملش مجبورید روی لینکش کلیک کنید.
    من برای سایت مپ از افزونه google site map generator استفاده میکنم که میدونید خیلی متداوله و جدیدا برای مالتی یوزرها هم قابل استفاده است ... امتحان کردم به محض ارسال پستها گوگل اونها رو میشناسه و سایت مپ خیلی منظم به روز میشه.
    قضیه اینه که وقتی شما یکی از تگهای خود را مدام جستجو کنید (من یکی از تگهام دانلود کتاب معماری هست) میبینید که اگر اون تگ 70 تا مطلب داشته باشه گوگل هر از وقتی به یکی از مطالب اون تگ گیر میده و همون رو نشون میده. این قضیه از وقتی دو سال پیش توی پرشین بلاگ بودم هم همین حالت رو داشت... پس جستجوی کلی یک تگ هم شانسی برای اون مطلب ایجاد نمیکنه فقط و فقط میمونه جستجوی کلمات کلیدی حالا خودت حساب کن که شانس یک مطلب کوتاه که ادامه مطلب نداره در مقابل مطلبی که ادامه داره چقدر کم میشه و عملا نمیاد توی تاپ پست. برای تاپ پستها هم من از افزونه های خیلی متداول wordpress.com stats به کمک wordpress.com stats helper استفاده کردم که میبینید خیلی متداول هستند.
    من این مطلب رو گذاشتم تا بقیه خبردار بشن اگر افزونه ای برای تاپ پست میزارند باید همه مطالب جهت داشتن شانس یکسان، ادامه مطلب داشته باشند.

درباره‌ی این موضوع