انجمن

افزونه آمارگیر statpress  (۱۸ نوشته)

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶۳
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۶:۴۲

حدود سه سال است که برای مشاهده آمار وبلاگم از افزونه statpress استفاده می‌کنم. متاسفانه این افزونه دیر‌به‌دیر به‌روز می‌شود، بنابراین تصمیم گرفتم خودم دستی به سر و رویش بکشم و نتیجه این شد که این افزونه بهبود داده شده و پشتیبانی کاملی برای کاربران فارسی زبان فراهم آورده‌شده‌است. اما بگذارید کمی از ویژگی‌های این افزونه برای شما بگویم.
    این افزونه:

* آمار وبلاگ شما را به صورت آنلاین نمایش می‌دهد. این یک مزیت عمده نسبت به سرویس Analytics گوگل به‌شمار می‌آید.
    * جمع‌آوری اطلاعات در مورد سیستم‌عامل، مرورگر،کشور، زبان، آی‌پی و.... بازدیدکنندگان.
    * نمایش تعداد خوراک(فید)‌های دریافت شده از سایت شما
    * نمایش لیست عبارت جستجویی که کاربران از نتایج موتورهای جستجوی مختلف وارد وبلاگ یا سایت شما شده‌اند.
    * جمع‌آوری اطلاعات در مورد اسپایدرهایی که سایت شما را زیر و رو کرده‌اند.
    * نمایش برترین روزها از نظر تعداد نمایش صفحه و یا تعداد کاربران منحصر‌به‌فرد
    * پاک کردن بازدید‌های قدیمی(مثلا قبل‌تر از سه ماه پیش). البته این ویژگی هنوز خوب کار نمی‌کند.
    * ارائه پیش‌بینی برای بازدید‌های آینده سایت شما براساس جمله ؛گذشته نزدیک نمایی از آینده نزدیک است؛
    * نمایش آمارها به صورت ابزارک در صفحات وبلاگ یا سایت
    * به‌روزرسانی آمار
    * عدم نمایش آی‌پی‌های خاص در آمار

اما کارهایی که من برای بهبود این افزونه انجام دادم:

1. تغییر جدول پایگاه‌داده‌‌ی آن به صورتی که کاراکترهای UTF8 را به خوبی ذخیره کند. اینکار از نمایش کاراکترهای عربی/فارسی به صورت ؟؟؟ جلوگیری می‌کند
    2. اضافه نمودن برگه‌های «امروز» و «دیروز» برای نمایش آمار امروز و دیروز.
    3. نمایش تاریخ شمسی در صورت فعال‌بودن افزونه جلالی
    4. حذف نمودن دو ستون تکراری در یکی از قسمت‌های صفحه اصلی افزونه
    5. دستکاری افزونه برای نمایش صحیح عکس‌های مرورگرها و سیستم‌عامل‌ها در صفحه اصلی افزونه
    6. به‌روزرسانی عباراتی که نمایش داده می‌شود به صورتی که همه عبارات در فایل‌های ترجمه آورده می‌شود.
    7. ترجمه صحیح و کامل عبارات به زبان فارسی
    8. به‌روزرسانی لیست سیستم‌عامل‌ها، مروگرها، اسپایدرهایی که سیستم‌ آن‌ها را شناسایی می‌کند.

به نظرم تغییرات در حدی بود که بشه نسخه آن را 1.5 بنویسیم(نسخه قبلی آن 1.4.1 بود).

دریافت افزونه
    اگر پیشنهادی برای بهبود این افزونه دارید حتما با من در میان بگذارید. صفحه پشتیبانی این افزونه

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mostafa - amirsaam
  • ali384

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱
    ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۹

mehditey گفت:
    حدود سه سال است که برای مشاهده آمار وبلاگم از افزونه statpress استفاده می‌کنم. متاسفانه این افزونه دیر‌به‌دیر به‌روز می‌شود، بنابراین تصمیم گرفتم خودم دستی به سر و رویش بکشم و نتیجه این شد که این افزونه بهبود داده شده و پشتیبانی کاملی برای کاربران فارسی زبان فراهم آورده‌شده‌است. اما بگذارید کمی از ویژگی‌های این افزونه برای شما بگویم.
    این افزونه:

* آمار وبلاگ شما را به صورت آنلاین نمایش می‌دهد. این یک مزیت عمده نسبت به سرویس Analytics گوگل به‌شمار می‌آید.
    * جمع‌آوری اطلاعات در مورد سیستم‌عامل، مرورگر،کشور، زبان، آی‌پی و.... بازدیدکنندگان.
    * نمایش تعداد خوراک(فید)‌های دریافت شده از سایت شما
    * نمایش لیست عبارت جستجویی که کاربران از نتایج موتورهای جستجوی مختلف وارد وبلاگ یا سایت شما شده‌اند.
    * جمع‌آوری اطلاعات در مورد اسپایدرهایی که سایت شما را زیر و رو کرده‌اند.
    * نمایش برترین روزها از نظر تعداد نمایش صفحه و یا تعداد کاربران منحصر‌به‌فرد
    * پاک کردن بازدید‌های قدیمی(مثلا قبل‌تر از سه ماه پیش). البته این ویژگی هنوز خوب کار نمی‌کند.
    * ارائه پیش‌بینی برای بازدید‌های آینده سایت شما براساس جمله ؛گذشته نزدیک نمایی از آینده نزدیک است؛
    * نمایش آمارها به صورت ابزارک در صفحات وبلاگ یا سایت
    * به‌روزرسانی آمار
    * عدم نمایش آی‌پی‌های خاص در آمار

اما کارهایی که من برای بهبود این افزونه انجام دادم:

1. تغییر جدول پایگاه‌داده‌‌ی آن به صورتی که کاراکترهای UTF8 را به خوبی ذخیره کند. اینکار از نمایش کاراکترهای عربی/فارسی به صورت ؟؟؟ جلوگیری می‌کند
    2. اضافه نمودن برگه‌های «امروز» و «دیروز» برای نمایش آمار امروز و دیروز.
    3. نمایش تاریخ شمسی در صورت فعال‌بودن افزونه جلالی
    4. حذف نمودن دو ستون تکراری در یکی از قسمت‌های صفحه اصلی افزونه
    5. دستکاری افزونه برای نمایش صحیح عکس‌های مرورگرها و سیستم‌عامل‌ها در صفحه اصلی افزونه
    6. به‌روزرسانی عباراتی که نمایش داده می‌شود به صورتی که همه عبارات در فایل‌های ترجمه آورده می‌شود.
    7. ترجمه صحیح و کامل عبارات به زبان فارسی
    8. به‌روزرسانی لیست سیستم‌عامل‌ها، مروگرها، اسپایدرهایی که سیستم‌ آن‌ها را شناسایی می‌کند.

به نظرم تغییرات در حدی بود که بشه نسخه آن را 1.5 بنویسیم(نسخه قبلی آن 1.4.1 بود).

دریافت افزونه
    اگر پیشنهادی برای بهبود این افزونه دارید حتما با من در میان بگذارید. صفحه پشتیبانی این افزونه

به دلیل داشتن مشکل جدی افزونه فعال نشد.
    Fatal error: Cannot redeclare iri_add_pages() (previously declared in /home/artamobc/public_html/wp-content/plugins/statpresscn/statpresscn.php:60) in /home/artamobc/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 43
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    افزونه مشکل داره عزیز ، چاره ای بکن..!!

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۰:۳۸

ali384 گفت:

Fatal error: Cannot redeclare iri_add_pages() (previously declared in /home/artamobc/public_html/wp-content/plugins/statpresscn/statpresscn.php:60) in /home/artamobc/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 43
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام
    نسخه وردپرس شما چنده؟
    من روی یک وردپرس ۳.۱.۱ که قبلا هم این افزونه رو نداشت نصب کردم مشکلی نداشت.

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۸:۰۸

ali384 گفت:

یه نکته دیگه اینکه افزونه ای که شما قصد نصبش را داشتید همانی نیست که من معرفی کرده ام زیرا نام فایلی اصلی افزونه من statpress.php است در حالی که وردپرس قصد داشته فایل statpresscn.php را برای شما نصب کند

• EleRam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۵
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۹

سلام دوست عزیز.
    لطفاً اگر ممکنه به روز رسانی های جدید رو برای سازنده بفرستید تا دریافتش برای دیگران هم راحت مقدور باشه...
    تشکر از کار خوبتون

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۲

EleRam گفت:
    سلام دوست عزیز.
    لطفاً اگر ممکنه به روز رسانی های جدید رو برای سازنده بفرستید تا دریافتش برای دیگران هم راحت مقدور باشه...
    تشکر از کار خوبتون

متاسفانه سازنده این افزونه چندان رغبتی به تکمیل افزونه ندارد و برای همین هم خیلی ها مجبور شدند نسخه های خود را جداگانه منتشر کنند مثل statpress reloaded یا statpress CN
    من سعی میکنم در آینده نزدیک افزونه خودم را با نام دیگری در وردپرس ثبت کنم تا همه بتوانند راحتتر پیداش کنند

• رادان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۱۵ تیر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۴

یه مشکلی که من بهش برخورد کردم این بود که آماری که می ده بر اساس تاریخ میلادی هستش! یعنی بازدید کننده شما در ماه به ماه میلادی حساب می شن در صورتی که برای سایت های کاربران فارسی البته باید بر اساس تقویم جلالی باشه !

این و میشه درست کرد ؟

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    ۲۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۶

radan گفت:
    یه مشکلی که من بهش برخورد کردم این بود که آماری که می ده بر اساس تاریخ میلادی هستش! یعنی بازدید کننده شما در ماه به ماه میلادی حساب می شن در صورتی که برای سایت های کاربران فارسی البته باید بر اساس تقویم جلالی باشه !

این و میشه درست کرد ؟

خوب فکر کنم بشه درستش کرد. یه کمی زمان‌ می‌بره
    سعی میکنم در نسخه‌های بعدی درستش کنم

Mojtaba in96 - رادان
  • Mojtaba in96

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۲۵
    ۲۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۸

به نظرتون بین آمار گیر هایی ک وجود داره ف افزونه ی wp statistics که آقای صوفی نوشتن مناسب تر و بهتر نیست؟

• رادان

آفلاین
    عضو
    ۲۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۰

new_fardin گفت:
    به نظرتون بین آمار گیر هایی ک وجود داره ف افزونه ی wp statistics که آقای صوفی نوشتن مناسب تر و بهتر نیست؟

بدم نمیاد امتحانش کنم ولی اگر این نسخه رو نصب کنم آمارش صفر میشه !

• Mojtaba in96

آفلاین
    عضو
    ۲۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۱

radan گفت:
    بدم نمیاد امتحانش کنم ولی اگر این نسخه رو نصب کنم آمارش صفر میشه !

امار صفر میشه ولی میتونین آمار قبل به صورت دستی به آمار حال حاضر اضافه کنید ...
    اگه از نظر سرور مشکل ندارین پیشنهاد میکنم دو تا افزونه wp statistics و useronline نصب کنید که هم کاربران انلاین به صورت دقیق داشته باشین هم امار بازدید سایت درست تر و دقیق تر در دسترس باشه

فقط یه سوال از ساری گلین عزیز ، چون بیشتر از من راجع به پلاگین ها اطلاعات دارن میخواستم بپرسم که به نظر ایشون کدوم از این دون افزونه ( statpress و wp statistics ) مناسب تر هستن ؟

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    ۲۳ تیر ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۶

new_fardin گفت:

امار صفر میشه ولی میتونین آمار قبل به صورت دستی به آمار حال حاضر اضافه کنید ...
    اگه از نظر سرور مشکل ندارین پیشنهاد میکنم دو تا افزونه wp statistics و useronline نصب کنید که هم کاربران انلاین به صورت دقیق داشته باشین هم امار بازدید سایت درست تر و دقیق تر در دسترس باشه

فقط یه سوال از ساری گلین عزیز ، چون بیشتر از من راجع به پلاگین ها اطلاعات دارن میخواستم بپرسم که به نظر ایشون کدوم از این دون افزونه ( statpress و wp statistics ) مناسب تر هستن ؟

فردین خان:
    من شخصا از wp statistics استفاده نکرده‌ام و قاعدتا نمی‌تونم نظری بدم اما خودم چندین سال است که از statpress استفاده می‌کنم و همان‌طور که در صفحه خاص این افزونه در وبلاگم دیده میشه مرتب به‌روز میشه و خودم ازش راضی بودم و آمار دانلودش هم همین مسئله رو تایید می‌کنه.
    البته هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه!!!!!
    باید خودتون نصب کنید و ببینید کدومش براتون مفید تره و خواسته‌های شما رو راضی می‌کنه.
    مثلا خودم انتظار دارم بتونم لینک‌های ورودی به وبلاگم یا عبارت‌های جستجو رو راحت ببینم که statpress به خوبی از عهده این‌کار بر می‌آد.

• Mojtaba in96

آفلاین
    عضو
    ۲۴ تیر ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۷

mehditey گفت:
    فردین خان:
    من شخصا از wp statistics استفاده نکرده‌ام و قاعدتا نمی‌تونم نظری بدم اما خودم چندین سال است که از statpress استفاده می‌کنم و همان‌طور که در صفحه خاص این افزونه در وبلاگم دیده میشه مرتب به‌روز میشه و خودم ازش راضی بودم و آمار دانلودش هم همین مسئله رو تایید می‌کنه.
    باید خودتون نصب کنید و ببینید کدومش براتون مفید تره و خواسته‌های شما رو راضی می‌کنه.
    مثلا خودم انتظار دارم بتونم لینک‌های ورودی به وبلاگم یا عبارت‌های جستجو رو راحت ببینم که statpress به خوبی از عهده این‌کار بر می‌آد.

این ک خیلی خوبه ... و کمتر امار گیر دیده شده که این قابلیت داشته باشه
    فشار به سرور یا دقت امار تو این پلاگین چطوره ؟

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    ۲۴ تیر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۱

new_fardin گفت:

این ک خیلی خوبه ... و کمتر امار گیر دیده شده که این قابلیت داشته باشه
    فشار به سرور یا دقت امار تو این پلاگین چطوره ؟

چون این افزونه برای هر بازدید فقط یک کوئیری به دیتابیس ارسال می‌کند فشار خاصی روی سرور ایجاد نمی‌کند.
    منظورتون رو از دقت رو هم متوجه نشدم. این افزونه آمار اسپایدرها و بازدیدکننده‌ها و حتی فیدها رو جدا بررسی می‌کنه و از این لحاظ دقیق است.

Mojtaba in96
  • Mojtaba in96

آفلاین
    عضو
    ۲۵ تیر ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۹

واقعا ممنون ... افزونه خوب و مناسب و پر کاربردی به نظر میاد ...
    سپاس از لطفتون ...

• رادان

آفلاین
    عضو
    ۲۵ تیر ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۶

mehditey گفت:

فردین خان:

سلام
    من قبلا wpstatic و استفاده کرده ام و باید بگم که اصلا به پای statpress نمیرسه. یا حداقل من اینجوری فک کردم که wpstatic و پاک کردم و statpress و نصب کردم

Mojtaba in96
  • Mojtaba in96

آفلاین
    عضو
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۰۰:۳۹

ساری گلین عزیز افزونه ی خیلی خیلی خوبیه
    ولی یه مشکل اساسی داره ...
    الان اگه نخوایم از ابزارک استفاده کنیم و بخوایم تو قالب به کار ببریم باید چیکار کنیم ؟
    من تابعی برا فراخوانی ندیدم جز همون تابع هایی که برای ابزارک هست :-s

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۰۰:۵۰

new_fardin گفت:
    ساری گلین عزیز افزونه ی خیلی خیلی خوبیه
    ولی یه مشکل اساسی داره ...
    الان اگه نخوایم از ابزارک استفاده کنیم و بخوایم تو قالب به کار ببریم باید چیکار کنیم ؟
    من تابعی برا فراخوانی ندیدم جز همون تابع هایی که برای ابزارک هست :-s

بلی متاسفانه نداره!

Mojtaba in96

درباره‌ی این موضوع