انجمن

مشکل در فارسی سازی  (۹ نوشته)

• raz

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۶ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۱

سلام
    دو تا سوال داشتم
    1-
    من می خواستم کلمه required را در این کد ترجمه کنم

<label for="author"><small><?php _e('Name', 'side'); ?> <?php if ($req) echo "(required)"; ?></small></label>

ولی با __ و e_ نمی شود اینکار را انجام داد. Poedit کلمه را وارد نمی کند. چکاری باید انجام دهم؟

2- در آموزش های آقای علی ایرانی گفته شده است:
    ” شاید احساس کنید بعضی قسمت های پوسته rtl یا راست به چپ باشد که این به خاطر وجود کد [code lang="php"][/code] در خط دوم فایل header.php است که ویژگی‌ها [code lang="html"]dir="rtl" lang="fa-IR"[/code] را به تگ html اضافه میکند که کد “dir=”rtl باعث راست به چپ شدن میشه که برای جلوگیری از این کار این قسمت رو با کد [code lang="php"][/code] تعویض میکنیم و فایل header.php رو ذخیره می‌کنیم.”

چرا باید اینکار را بکنیم؟ راست به چپ شدن که کار ما را راحتتر می کند و تغییرات را کمتر؟

• مجتبي اسپري پور

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۷
    ۶ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۷

1.

<?php if ($req) echo "(متن پارسي شما)"; ?>
    کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    raz
  • raz

آفلاین
    عضو
    ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۰:۱۸

سلام

این را میدانستم ولی می خواستم استاندارد باشد یعنی در پوسته متن فارسی ننویسم. این امکان وجود ندارد؟

• raz

آفلاین
    عضو
    ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۲

سلام
    اون دو سوال اول را که جوابش را پیدا نکردم. ولی یه سوال دیگه هم دارم.
    در پوشه widget پوسته هم یه چند تا فایل هست که در صفحه اصلی کلماتی را نشان می دهد. کلمات را با e_ قابلیت ترجمه شدن را بهشون اضافه کردم ولی در poedit اضافه نمی شوند. چکار کنم؟

• rock

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۲
    ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۱

raz گفت:
    کلمات را با e_ قابلیت ترجمه شدن را بهشون اضافه کردم ولی در poedit اضافه نمی شوند. چکار کنم؟

حتما اشتباهی شده ادرس دقیق پوشه پوسته رو ندادین درضمن در<?php _e('Name', 'side'); ?> فاصله ها را رعایت کنید وبدون فاصله کاما رو بزارید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    raz - Omid Sh
  • raz

آفلاین
    عضو
    ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۸

jafarpour گفت:

حتما اشتباهی شده ادرس دقیق پوشه پوسته رو ندادین درضمن در<?php _e('Name', 'side'); ?> فاصله ها را رعایت کنید وبدون فاصله کاما رو بزارید.

نه کلمات دیگر مثل همین name را وارد کرده. اونهایی را هم که در پوشه widget بوده را هم وارد کرد. چون اسامی مشترک بود. من تغییری ندیدم فکر کردم اضافه نکرده.
    ولی کلمه required در همان کد اولی که گذاشتم را اضافه نمی کند . ممکن است به خاطر دستور echo باشد؟

• Omid Sh

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۲
    ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۹:۵۵

raz گفت:
    سلام

این را میدانستم ولی می خواستم استاندارد باشد یعنی در پوسته متن فارسی ننویسم. این امکان وجود ندارد؟

سلام
    چرا امکان داره، نمی‌دونم چرا بعضی‌ها دوست دارند راهنمایی کنند حتی به اشتباه!
    میشه این:
    <label for="author"><small><?php _e('Name', 'side'); ?> <?php if ($req) echo (__('(required)','side')); ?></small></label>
    در مورد مشکلات بعدی هم در کدها مشکل دارید. دوباره چک کنید. مشکلی بود اینجا بزارید.

• raz

آفلاین
    عضو
    ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۱:۱۷

OmidSh گفت:

میشه این:
    <label for="author"><small><?php _e('Name', 'side'); ?> <?php if ($req) echo (__('(required)','side')); ?></small></label>

سلام
    ایول! همین بود! درست شد. ممنون.
    مشکلات بعدی هم اشتباه خودم بود.

• Omid Sh

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۲
    ۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۹

پس حل شدش کنید.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها