انجمن

تنظیمات غلط xml sitemap که شما تا بحال استفاده می کردید!  (۱۱ نوشته)

• internet

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۳
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۰

سلام
    متاسفانه این جا دوستان که به قول خودشون هم خیلی همه فن حریف هستند
    راهنمایی می کنند ولی بعد که سوال می کنی لینک همون راهنمایی چند سال قبل یا حالا یک روز قبلشون رو می دهند
    ولی دوستان چشم بسته این راهنمایی ها رو انجام ندهند
    و اول خوب فکر کنند
    من این جا دو سه پست زدم برای راهنمایی در مورد تنظیمات xml sitemap
    و این گزینه:

قسمت Priorities
    تگ اولویت در سایت مپتون مشخص میکنه که کدوم قسمتها برای شما مهمتر هستند.
    اگه این قسمت رو بد تنظیم کنین ورودی از موتورهای جستجو به جاهایی میرند که شما نمیخواین.
    برای مثال اگه Tag pages رو روی 1.0 قرار بدین (100 درصد) و Posts رو روی 0.5 یا همون 50 درصد قرار بدیدن بعد از ایندکس این سوال تکراری پیش میاد که چرا ورودی تگ هام بیشتر از پستهام هست.
    در زیر من فقط پیشنهاد میدم این صفحه چطوری چیده بشه ولی بسته به میلتون اولویتها رو عوض کنید:
    Homepage روی 50 درصد
    Posts (If auto calculation is disabled) روی 100 درصد
    Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled) روی 80 درصد
    Static pages روی 10 درصد
    Categories و Archives و Tag pages و Author pages همه روی صفر دصد

و قسمت اخر یعنی حساسیت به پست ها که دوستان و مدیران بارها در مورد تنظیماتش اینجا صحبت کردند و تا کسی هم سوال می کنه این موضوع رو باب می کنند
    من کاری به نوع تنظیمات که روی چه عددی باشه ندارم
    مشکل اینه که هر کسی بر اساس این تنظیمات انجام داده و ورد پرس اش در حالت زبان فارسی بوده تا الان
    به جای تنظیم پست هاش روی 100 درصد داشته روی صفر درصد کار می کرده
    چون تنظیمات وقتی در حالت زبان فارسی ورد پرس باشه توی کادرها اعداد برعکس می شه
    و شما با مراجعه به فایل wp config و ویرایش فایل و تغییر کد:
    define ('WPLANG', 'fa_IR');
    به
    define ('WPLANG', '');

و ذخیره کردن و بعد مراجعه به پلاگین xml sitemap مشاهده خواهید کرد که راهنمایی دوستان درست بوده ولی چون به قول معروف فوت کوزه گری اون رو نگفتن
    تنظیمات شما متاسفانه اشتباه بوده و روی صفر تنظیم شده بود
    خلاصه کلام اگه دوستان راهنمایی می کنند همه زیر و بم کار رو توضیح بدهند
    من با اینکه یک کاربر مبتدی ورد پرس هستم این نکته رو متوجه شدم ولی فکر نکنم کسی این نکته رو متذکر شده بود
    موفق باشید

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Reza - RaminMT - aye
  • Reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۶

سلام
    دوست عزیز با حذف اون کد ، فقط زبان وردپرس انگلیسی میشه ، همین!
    وقتی شما پست ها رو رو 100(1.0) میزاری میری و باید سایت مپ سایتت رو ببینی تا همه چی درست باشه و اونجا هم باید 100 باشه که هست. وقتی تو سایت مپ نوشته باشه 100 درصد دیگه همه چی حله و ربطی به این قضیه ای که شما فرمودید نداره به گمونم . نمی دونم شما با کجای کار مشکل دارید .

Mostafa - محسن غیاثی - motahharinasab - Saeed Fard
  • internet

آفلاین
    عضو
    ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۲

r.j گفت:
    سلام
    دوست عزیز با حذف اون کد ، فقط زبان وردپرس انگلیسی میشه ، همین!
    وقتی شما پست ها رو رو 100(1.0) میزاری میری و باید سایت مپ سایتت رو ببینی تا همه چی درست باشه و اونجا هم باید 100 باشه که هست. وقتی تو سایت مپ نوشته باشه 100 درصد دیگه همه چی حله و ربطی به این قضیه ای که شما فرمودید نداره به گمونم . نمی دونم شما با کجای کار مشکل دارید .

سلام
    شما اصلا متنی که من نوشتم خوندید؟
    شما خودت برو زبان ورد پرس رو انگلیسی بکن ببین روی چی تنظیم کردی مطمئن باش اگه در حالت فارسی زبان پنل تنظیم کرده باشی به جای 100% گذاشته بودی روی صفر درصد
    چرا؟
    چون این پلاگین زبانش انگلیسی هست وقتی توی پنل فارسی ورد پرس بازش کنی همه چی برعکس عمل می کنه چه طور نکته به این واضحی رو کسی تا بحال متوجه نشده
    دو تصویر گذاشتم از پنل خودم یکی زبان فارسی هست که همه چیز راست چین هست یکی هم زبان انگلیسی که همه چیز چپ چین هست ببیند چقدر با هم فرق داره شما باید حتما زبان رو انگلیسی قرار بدهید تا بتونید تنظیم درست رو انجام بدهید
    در تصویر زیر می بینید که home page رو روی 0 گذاشتم و عدد یک یعنی ده درصد ولی همین رو اگه پنل رو زبانش انگلیسی کنید همه چیز برعکس می شه و می شه 100% یعنی عدد یک و 0
    تصویر یک حالت تنظیم در پنل زبان فارسی ورد پرس:
    http://www.novinupload.com/do.php?img=6423

تصویر دوم :
    این دقیقا همون پنل بالا هست ولی در حالت انگلیسی مشخصه که وقتی به زبان انگلیسی پنل تبدیل می کنید همه چیز عکس می شه:
    http://www.novinupload.com/do.php?img=6424

Reza
  • تورتک

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۶
    ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۹

internet فکر می کنم این اشتباه رو فقط خود شما انجام داده اید و بقیه استفاده کنندگان از این افزونه برایشان به راحتی قابل تشخیص بوده است که کدام گزینه رو باید انتخاب کنند.

بهروز ازند - Reza - python - محسن غیاثی - Saeed Fard - aye
  • internet

آفلاین
    عضو
    ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۲:۳۶

دوستانی که تو حالت فارسی تنظیمات رو تا الان وارد می کردند این روش رو تست کنند و بگن تنظیماتشون در حالت انگیسی چه وضعیتی داشته
    فکر کنم همه اشتباه می کردند چون کسی به تغییر زبان اشاره نکرده
    و اصلا تغییر زبان ورد پرس هم با اشاره و کلیک صورت نمی گیره بلکه باید یک فایل ویرایش بشه که بعیده همه این کار رو انجام بدهند یا به فکرشون برسه
    به زودی مشخص می شه که چه تعداد در اشتباه بودند
    دوستان لطفا هر کسی گوگل سایت مپ رو داشته اعلام کنه
    با تشکر

Reza
  • Reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۲۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۴

فهمیدم مشکلت کجاست و این فقط مشکل شما بوده ، برای 100 درصد شدن باید آخرین گزینه رو بزنی (تو زبان فارسی) ولی الان تو اون عکسه، شما اولین گزینه رو زدی که میشه 0.1 و وقتی مثلا خود من تنظیمات رو تغییر میدم حتما چک هم میکنم و درست هم هست (یعنی 100 درصده)

python
  • internet

آفلاین
    عضو
    ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۳

r.j گفت:
    فهمیدم مشکلت کجاست و این فقط مشکل شما بوده ، برای 100 درصد شدن باید آخرین گزینه رو بزنی (تو زبان فارسی) ولی الان تو اون عکسه، شما اولین گزینه رو زدی که میشه 0.1 و وقتی مثلا خود من تنظیمات رو تغییر میدم حتما چک هم میکنم و درست هم هست (یعنی 100 درصده)

بحث سر گزینه اول آخر نیست ها
    بحث سر اینه که وقتی شما عددی رو انتخاب می کنید در زبان فارسی وقتی زبان پنل رو انگلیسی می کنی همه چیز عکس می شه در نتیجه برای تغییراین آیتم باید زبان پنل انگلیسی باشه تا تنظیمات درست انجام بشه

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۲:۵۱

internet عزیز
    چون روی حرفت با منه:

متاسفانه این جا دوستان که به قول خودشون هم خیلی همه فن حریف هستند

هیچکس همچین ادعایی نمیکنه و نخواهد کرد امکان دارم آدم توی یک موضوع خاص مهارت کسب کنه که در دنیای اینترنت و کامپیوتر هر رشته اینقدر زیر رشته داره که کسی نتونه ادعا کنه بهترینه.

راهنمایی می کنند ولی بعد که سوال می کنی لینک همون راهنمایی چند سال قبل یا حالا یک روز قبلشون رو می دهند

فقط 7 ماهه که موضوع سئو توی این انجمن گنجانده شده و اگر سوالات دوستان رو ببینید متوجه میشید که هر سوال چندین بار مطرح شده ولی حداقل 2 بار هم پاسخ تکراری داره شده.

ولی دوستان چشم بسته این راهنمایی ها رو انجام ندهند
    و اول خوب فکر کنند

من هم علامه دهر نیستم و این مطلب رو خودم توی انجمن گفتم.
    اما اصل قضیه
    بحث ما سر سئوی سایته و چون بیشترین طرف حسابمون گوگله پس توجه شما دوست عزیز رو به این نکته جلب میکنم.
    گوگل کاربر سایت شما نیست که تنظیمات داشبورد وردپرستون رو ببینه و یا سایت شما رو. گوگل فقط به دنبال سورس Html صفحاتی هست که بهش اجازه دادید ایندکس کنه. در مورد سایت مپ گوگل در قسمت Priorities این کد رو میبینه:
    <priority>1.0</priority>
    حالا میخواد تنظیماتتون انگلیسی یا فارسی یا هر زبان دیگه ای باشه فقط کافیه تست کنید.
    موفق باشید

محسن غیاثی - Reza - internet - python - Saeed Fard
  • Rasivell

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۱۵
    ۲۶ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۴

دوستان اين اعدا چيه ديگه.. از اين پلاگين استفاده كنيد كه خيلي عاليه.. و ما كه چندساله تو زمينه سئو داريم فعاليت ميكنيم هنوز هم اعتقاد داريم كه اين عاليه ، البته ما كمي تغيرات توش داديم ولي در كل به همه پيشنهاد ميشه:
    XML-Sitemap

internet - python
  • internet

آفلاین
    عضو
    ۲۶ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۰

motahharinasab گفت:
    internet عزیز
    چون روی حرفت با منه:

سلام
    رویکردم با شما نیست
    چون شما رو نمی شناسم و منظور خاصی نداشتم در کل گفتم این تنظیمات به این شکل که فارسی هست اگه انجام بدهید عکس عمل می کنه
    چون پنل فارسی هست و پلاگین ها انگلیسی در نتیجه در صفحه فارسی که عمل رو انجام بدهیم به قول شما 1.0 که بگذاریم وقتی پنل رو انگلیسی کنیم تنظیم ما در اصل این بوده 0.1 در نتیجه اشتباه عمل کردیم
    البته من منظورم شما رو از دید گوگل متوجه نشدم چی هست شاید باز هم شما منظورم رو متوجه نشدید
    این تنظیمات در پنل فارسی عکس عمل می کنه دقیقاً مثل مثالی که بالا عرض شد

motahharinasab
  • aye

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۱:۱۷

آقا من شک کردم
    الان بگید چجوری از تو وبمستر گوگل مپ چک کنم؟
    ممنون

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.