انجمن

استاندارد سازي پوسته ها و گذاشتن فايل زبان؟چرا؟  (۱۰ نوشته)

• taktemp

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۶۶
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۴ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۰:۵۹

من اين سوال رو از يكي پرسيدم و گفتن بهتره كه اينجا يه توپيك بدم.
    راستش خواستم بپرسم چرا بايد واسه يه قالب فايل ترجمه ساخت و كلي روش ور رفت بخاطر همين فايل زبان !
    چه فرقي مي كنه كه معادل فارسيشو راحت بذاري تو قالب ....؟
    مشكلي كه فكر نكنم ايجاد بكنه پس چرا ما باز بيايم فايل زبان و... اين چيزا رو يه ساعت واسش بذاريم.
    مثلا شايد يه روزي نيخه دوم قالب اومد و ديگه نيازي به ترجمه دو باره نبود ! دليل آنچنان قانع كننده اي نميشه داد دربارش.البته اين فكر ناقص من هست ! نظرات بقيه هم خوبه بدونم در اين باره . ...

• مهدی شریف

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۵
    ۲۴ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۱:۱۰

منم موافقم و همین سوال رو هم دارم؟

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۴ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۳:۰۲

به این علت :
    یک قالب خوب می تونه در آن واحد هم چپ به راست باشه هم راست به چپ
    همچنین می تونه هم فارسی باشه هم انگلیسی هم فرانسوی و ...

بطور مثال. فرض کنید یه افزونه استاندارد نبود و ما دستی فارسیش کردیم. حالا شما نصب کردید. وردپرس می گه نسخه جدیدش اومده. برم برای ارتقا بصورت خودکار؟ یا اینکه خوتون می خواهید دستی ارتقا بدید.
    خب! اگه خودکار ارتقا بده افزونه می شه انگلیسی ...
    اگه دستی بخواهید ارتقا بدید باز به مشکل انگلیسی شدن برمی خورید....

واسه همینه ما در سری جدید فارسی سازی افزونه ها داریم با سازندگانش هم صحبت می کنیم که فایل زبان رو در داخل فایل های افزونه قرار بدند که در صورت ارتقای خودکار همونطور فارسی بمونه و یا اینکه اگرم اینطور نشه می تونید با آپلود فایل زبان اونو فارسی کنید و براحتی از نسخه جدید استفاده کنید.

این بخش ارتقا خودکار و اینا هم احتمالا برای پوسته ها راه میفته ...
    اما خب حالا که راه نیفتاده. الان چی ؟

فرض کنید یک پوسته داریم نسخه 1 . نسخه 2 این پوسته میاد ... کافیه فایل زبان از روی فایل زبان نسخه جدید آپگرید بشه. اینطوری خیلی راحت کافیه کلمات جدید فارسی بشه تا کل پوسته فارسی بشه از ابتدا ...

اما استایل راست به چپ . آقا چرا این پوسته تو فلان مرورگر به هم ریخته ؟ برید ببینید نسخه انگلیسی مشکل داره یا نه ... خب ! خیلی راحت تر می شه مشکل رو پیدا کرد اگه با استایل راست به چپ باشه و یا اینکه کار نفر قبلی رو ارتقا داد ...

به هر حال این نکته هم در اینجا هست که ما باید توی تیم وردپرس فارسی با سازندگان پوسته در ارتباط باشیم و فایل های فارسی ساز و استایل راست به چپ رو برای اونا بفرستیم ...

کار روی اصول و قواعد درسته ممکنه کمی زحمت بیشتر ببره اما نتیجه همواره بهتره ... ;-)

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    amir khalaji mehr
  • taktemp

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۶۶
    ۲۴ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۲:۲۹

در مورد افزونه قابل قبوله....
    اما يه قالب اصلا توجيحي نداره.آخه يه قالب مثل افزونه نيست كه نسخه بعديش منتشر بشه. البته امكانش هست اونم در صورت اينكه نسخه قبلي داراي اشكال باشه. الان كلي قالب هست تو بخش پوسته ها... خداييش كدوما نسخه بعديشون اومده؟ :D مثلا قالب fereshy . itheme واقعا محدودن. و مطمئن هستم وردپرس به روز كننده خودكار نمي ذاره واسه قالب !
    بعدشم اگه مثلا من قالب كوبريك رو اولين بار ترجمه كردم اگه نسخه بعديش اومد خودم ترجمه اونو به عهده ميگيرم. ولي خوب نسخه بعدي معمولا حاوي اصلاحاتي مثلا در فايل css اون هست.... فكر نكنم عبارات خاصي بيان بهش وصل كنن :D
    + من اولين قالبي كه از وردپرس فارسي گرفتم فايل زبان نداشت.... حالا اين كه بياين واسه پذيرش قالب همه اصول ها رو بپذيرين ولي بيخيال فايل زبان بشيد... دليل محكمي نيست واسه قالبها كه معادل فارسيشو نذاري....

• ساری گلین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶۳
    ۲۵ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۳:۳۵

دوست عزیز در مورد همین پوسته itheme من يك بار ترجمه كردم و در 15 نسخه ديگر اين پوسته استفاده كردم.
    تازه دوستان ديگري هم ميخواهند به زبان خودشون ترجمه كنند ميتونند اينكارو بكنند ;-)

• medriss

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹
    ۲ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۷:۲۱

به نظر من دلیل اینکه استانداردسازی قالب یکم سخته عدم وجود آموزش درسته !! فقط دو تا آموزش تقریباً ناقص تو مستندات هست. مسئولین عزیز وردپرسی خواهشاً یه اقدام وردپرسی کنند و یه آموزش خیلی خیلی قوی و قابل فهم بزارنند این به سود وردپرس نیز هست.

• آرمان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۷۳
    ۲ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۷:۳۶

من خیلی راحت،اصلاً کاری به این کارا ندارم.تا حالا هم مشکل خاصی نداشتم.

• دانلود تلگرام

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۶۲
    ۲ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۸:۲۵

خوب يكي از دلايل استفاده از فايل زبان اينه كه شما يك بار يك لغت رو ترجمه ميكنيد و بعد هر جا توي قالب از اون لغت استفاده شده باشه معادلش نمايش داده ميشه اما به صورت دستي بايد مثلا در تمامي صفحا برين و يك لغت رو معادل سازي كنيد. البته بعضي قالب كه ها توابع توي اونها پياده نميشه آدم به خدا ميرسه تا معادل سازي كنه ! :|

• medriss

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹
    ۲ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۸:۵۹

در مورد قالب ها, حقیقتش اینه تو اول کار دستی فارسی کردن راحت تره ولی اگه بخوایم واقعاً کار درست انجام بدم و سایت هم بپذیره باید استاندارد باشه.

• دانلود تلگرام

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۶۲
    ۲ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۹:۱۷

خوب اين كه يك امر بديهي هستش چون ملت ميخوان از او قالب استفاده كنن

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها