انجمن

چگونگی تنظیم فونت خاص برای مرورگر فایرفاکس  (۱۲ نوشته)

• amir375

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۲ شهریور ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۲

سلام به دوستان وردپرسی !
    من طبق کد های css یه فیس تعریف کردم و بعد تو فایل rtl پوسته کد مربوطه رو قرار دادم تا باز خوانی کنه ؛ من فونت های eot - woff - svg - ttf رو ست کردم . توی کروم و حتی IE کار میکنه ، اما توی فایرفاکس نه !
    این شکلی فیس رو تعریف کردم :

@font-face {
         font-family: b koodak;
         src: url('http://www.itrick.ir/wp-content/themes/smooth/font/BK.eot?') format('eot'),
              url('http://www.itrick.ir/wp-content/themes/smooth/font/BK.woff') format('woff'),
              url('http://www.itrick.ir/wp-content/themes/smooth/font/font/BK.ttf') format('truetype'),
              url('http://www.itrick.ir/wp-content/themes/smooth/font/BK.svg#webfontjvxzIs8E') format('svg');
    }

و این شکلی هم باز خوانی توی rtl ، طوری که با یه کد واسه همه تنظیم بشه :

*{
    font-family: "b koodak";
    }

مشکل کجاست ؟!

• رضایــــــــــی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۷
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۷

به این صورت که با استفاده از خاصیت @-moz-document url-prefix() می‌توانید کدهایی را بنویسید که فقط قابل اجرا در مرورگر فایرفاکس باشد.

@-moz-document url-prefix(){
    CSS Codes
    }

این کار را به صورت زیر انجام دهید. مثال :

.title{font-family:Tahoma;}
    }
    کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    amir375
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۵۵
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۱:۰۹

خیلی هم خوب...! اتفاقن می‌خواستم این مطلب یعنی ست کردن فونت واسه مرورگرهای مختلف تو وبلاگم بنویسم!
    دوست عزیز کد شما مشکلی نداره. کلن فایرفاکس ۶ با فونت‌هایی که معمولن برای طراحی وب مشکل دارن. این فونت‌ها دقیقن شامل فونت‌های سری B هم میشن! شما نمی‌تونید کاریش کنید. فقط می‌تونم پیشنهاد بدم که فونت رو عوض کنید و از این فونت استفاده کنید. در ضمن این رو هم بدونید که اکثر فونت‌های embed شده در قالب‌ها که تو ویندوز نمایش داده میشن براحتی تو میکنتاش مثه فایرفاکس ۶ نشون میده. یعنی جدا جدا. ولی این فونت هم تو مکینتاش و هم تو ویندوز و هم تو فایرفاکس ۶ درست نمایش داده میشه و فونت استاندارد طراحی وب هستش
    در ضمن راهی که دوستمون هم گفتن درسته ولی درست نیست که بخوایم استایل رو بخاطر فقط یک نسخه‌ی فایرفاکس عوض کنیم. بلکه باید جوری استایل بدیم که واسه همیشه درست نمایش داده بشه

amir375
  • amir375

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۲

یعنی اگه کد رو توی این قرار بدم فقط برای FF نمایش داده می شه و برای بقیه نه ؟!
    یه مورد دیگه ، اینکه از اون کد توی فیس استفاده کنم یا توی فراخوانی ؟

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۲

بله با اون کد رو فقط فایرفاکس می‌خونه. آرمان طاهریان تو وبلاگ آرمانم کامل توضیح داده اینجا

amir375
  • amir375

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۳

من کد رو این شکلی گذاشتم ولی فرقی نکرد !

*{
    font-family: "b koodak";
    }
    }

حالا اگه اینجوری شد که شد ، اگه نشد مجبور میشم ، فونت رو بدون فیس به کار ببرم و به کاربرا بگم که فونت رو دانلود کنن ، چجوری این کار رو بکنم ؟ ( چجوری فونت رو تو متن به کار ببرم طوری که از پوشه Font ویندوز لود بشه )

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۴

خب عزیزم آرمان که خودش گفته

با کمک دستورات اختصاصی فایرفاکس؛ از فونت دیگه‌ای برای فایرفاکس استفاده کنیم.

یعنی اینکه نمیشه فونت خودتون رو استفاده کنید! باید فونت‌های استاندارد مثل تاهوما و آریال استفاده کرد برای فایرفاکس!
    همون اول که گفتم فونتتون رو عوض کنید! اون فونت چه با مکینتاش و چه با ویندوز و چه با هر نوع مرورگری مشکلی نداره!
    حرف گوش کن عزیز دلم :دی

• amir375

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۳

بلاگ خودت هم که مشکل داره عزیز دلم ! D:
    یعنی با لود از پوشه font ویندوز هم نمیشه عزیز دلم ؟!!( اگه میشه لطفا توضیح بدین چحوری عزیز دلم ؟!)
    موفق باشی عزیز دلم !:d

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۵

عزیزم من از این فونت استفاده نمی‌کنم. در ضمن فقط مال من تو اینترنت اکسپلورر نشون داده نمیشه. احتمال ۱۰۰٪ مشکل از طرف شماست چون من بارها و بارها هم تو ویندوز و هم تو مکینتاش تست کردم. فونت فیس من فقط با فونت truetype یعنی پسوند ttf ساخته شده که بافایرفاکس، سافاری و کروم مشکلی نداره. اپرا هم معلومه که باید اکستنشن داشته باشید ;) کش مرورگرتون رو خالی کنید
    پوشه‌ی فونت ویندوز هم فقط کافیه تو فونت فمیلی اسم فونت رو بزارید. اگر بود با اون نمایش میده. اگر نبود فونت بعدی همینجوری تا آخر. اینو بدون که ۷۵٪ ایرانیتا فونت‌های رایج هم رو سیستم نداریم! پس این مورد رو منتفی کن عزیز دل :پی

amir375
  • amir375

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۷:۵۸

منتفی که نه !
    خیلی سایت ها اینکار رو کردن یعنی از فونت سیستم استفاده کردن و یه پک گذاشتن واسه دانلود ، هر کی دانلود کرد خوب میبینه هر کی نکرد نمی بینه ، به درک که زشت دیدن !! ، هر کی خواست خوشگل ببینه دانلود کنه .
    از شما دوستان وردپرس فارسی هم که جدیدا فعال تر شدین ممنونم !
    حالا یه کاریش میکنیم ، موفق باشید !
    به امید مشکل بعدی که دوباره مزاحم بشم !

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۴

فکر نمی‌کنم کار دررستی باشه. به هر حال...!
    شما که دیگه تو این تاپیک مشکلی ندارید به حل شده تغییرش بدید

amir375
  • pep30

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۴
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۱۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۷

منم این مشکل رو دارم توی یکی از تم هام نشون نمیده مثلا BElham توی تمی که الان دارم توی فایر فاکس نشون نمیده توی کروم و آی ایی نشون میده !
    اما وقتی مثلا همین فونت رو با همین روش روی تم دیگه ام گذاشتم جواب میده!!!

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.